GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Słuchawki bezprzewodowe JBL

Recenzje wybranych produktów

Słuchawki bezprzewodowe JBL

Technologia dźwięku i słuchawki JBL są bardzo dobrze znane na rynku. Podobnie jak inni producenci, JBL nie pozostaje w tyle w rozwoju i oferuje konsumentom słuchawki bluetooth w różnych przedziałach cenowych i z różnymi celami.

W portfolio JBL można znaleźć całe spektrum słuchawek, od wysokiej jakości wkładek dousznych odpowiednich do słuchania większości gatunków muzycznych po słuchawki gamingowe z mikrofonem i nausznikami z pianki z pamięcią kształtu.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Jak sparować bezprzewodowe słuchawki JBL ze smartfonem?

Słuchawki z przyciskami dotykowymi często są dostarczane z etui. Przed sparowaniem należy je wyjąć z etui i powinny włączyć się automatycznie. Słuchawki z przyciskami należy włączyć ręcznie. Po pierwszym włączeniu słuchawki aktywują tryb parowania, więc wystarczy wybrać ich nazwę na liście dostępnych urządzeń.

Jak parować zestaw słuchawkowy Bluetooth Multipoint?

Po włączeniu zestawu słuchawkowego najpierw wybierz dostępne urządzenia z listy dostępnych urządzeń na pierwszym źródle urządzenia. Następnie ponownie aktywuj tryb parowania na słuchawkach i powtórz proces z drugim urządzeniem. Obecnie do słuchawek można podłączyć w ten sposób maksymalnie dwa urządzenia.

Jakie kodeki obsługują słuchawki JBL?

Słuchawki JBL obsługują kodeki Bluetooth SBC i AAC. Oznacza to między innymi, że słuchawek można używać z urządzeniami Android i Apple.

Jakie słuchawki bezprzewodowe oferuje JBL?

W ofercie JBL znajdziesz głównie true wireless słuchawki douszne, takie jak JBL Wave Beam lub Tour Pro 2. Istnieją jednak również słuchawki hybrydowe, takie jak Tune Flex z wymiennymi końcówkami, co czyni je słuchawkami dousznymi i dousznymi w jednym. Na koniec musimy wspomnieć o słuchawkach nausznych z większymi przetwornikami, takich jak Tune 520BT lub Quantum 400.

Czy słuchawki bezprzewodowe JBL są wodoodporne?

Słuchawki douszne i nauszne odpowiednie do uprawiania sportu są w większości wodoodporne i posiadają certyfikat IP. Nie powinny im zaszkodzić krople deszczu lub znaczne pocenie się. Z kolei słuchawki nauszne nie mają takich właściwości.

Najlepsze słuchawki JBL z naszych testów

W naszej redakcji mieliśmy kilka bezprzewodowych słuchawek JBL. Każde słuchawki poddaliśmy rygorystycznym testom w pomieszczeniach, podczas uprawiania sportu i w zatłoczonym ruchu miejskim. Oprócz jakości dźwięku, testujemy również inne możliwości słuchawek, które są ważne w codziennym użytkowaniu. W poniższej sekcji przedstawimy najlepsze słuchawki w swoich kategoriach, a także te, które jeszcze nie trafiły do naszej redakcji.

Najlepsze uniwersalne i sportowe słuchawki douszne od JBL

W kategorii najlepszych słuchawek TWS, JBL Tour Pro 2 jest niekwestionowanym zwycięzcą dzięki skutecznemu ANC, szerokiej gamie funkcji i przyzwoitej trwałości. Oprócz normalnego użytkowania, słuchawki są idealne do uprawiania sportu i nie wypadają z uszu nawet przy znacznym poceniu się.

JBL Tour Pro 2

Plusy
 • Solidna redukcja szumów
 • Dwa tryby przepustowości
 • Testowanie szczelności
 • Funkcje PersoniFi
 • Długa wydajność baterii
 • Korektor
 • Poręczny wyświetlacz na obudowie
Minusy
 • Wyższa cena
 • Większe wymiary obudowy

Bezprzewodowe słuchawki JBL Tour 2 przekonają Cię jakością wykonania, długim czasem pracy na baterii i szeroką gamą funkcji. 10-milimetrowe przetworniki oferują solidną jakość dźwięku, aktywną redukcję szumów (ANC) i dwa tryby przechodzenia. Stopień ochrony IPX5 sprawia, że słuchawki są odporne na zachlapania i pot, dzięki czemu można z nimi nawet uprawiać sport. Na pierwszy rzut oka są to niezwykłe słuchawki, ale jak wypadły podczas naszych testów?

Ogólna ocena
4.2/5

Najlepsze słuchawki nauszne JBL z dobrym stosunkiem ceny do jakości

Słuchawki Tour 520BT to dobry wybór do codziennego użytku. Ich połączenie okazyjnej ceny z dobrą izolacją pasywną i jakością dźwięku może stanowić różnicę dla wielu użytkowników. Z drugiej strony, twardsze nauszniki sprawiają, że nadają się one do krótszych sesji odsłuchowych.

JBL Tune 520BT

Plusy
 • Aplikacje mobilne
 • Świetny stosunek jakości do ceny
 • Obsługa wielopunktowa
 • Długa wydajność baterii
 • Świetna jakość mikrofonu
Minusy
 • Wkładki douszne mogą uciskać uszy podczas długotrwałego słuchania
 • Przyciski są trudniej dostępne dla niewidomych

Bezprzewodowe słuchawki JBL Tune 520BT mogą pochwalić się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości dźwięku. Ich plastikowa konstrukcja sprawia, że docenimy je nie tylko podczas słuchania muzyki czy oglądania filmów, ale też prowadzenia rozmów telefonicznych. Dzięki aplikacji JBL Headphones uzyskasz dostęp do wielu dodatkowych funkcji. Cieszy również wyjątkowo długi czas pracy na baterii, który wynosi do 57 godzin na jednym ładowaniu.

Najlepsze słuchawki JBL do gier

W kategorii gamingowych słuchawek bezprzewodowych najprawdopodobniej najlepiej ocenilibyśmy słuchawki JBL Quantum 400, które jeszcze nie trafiły do naszej redakcji. Opierając się na recenzjach profesjonalistów i użytkowników w Internecie, możemy powiedzieć, że dzięki wygodnym nausznikom z pianki z pamięcią kształtu, mikrofonowi i obsłudze większości nowoczesnych konsol do gier, w tym PC, można cieszyć się długimi godzinami grania z nimi.

Zestaw słuchawkowy jest wyposażony w systemy QuantumENGINE i QuantumSURROUND, dzięki czemu będziesz mieć pewność wciągającego dźwięku najwyższej jakości, niezależnie od tego, czy ścigasz się na wymagającym torze, czy próbujesz przejąć bazę wroga.

Cechy wyróżniające słuchawki bezprzewodowe JBL

Słuchawki JBL zajmują silną pozycję na rynku z wielu powodów. Oprócz kuszących specyfikacji technicznych, to właśnie ich charakterystyczne cechy mogą przypaść ci do gustu i odróżnić je od reszty rynku. W tym rozdziale pokrótce opiszemy ich cechy.

Odporność na wodę i kurz

Aby zestaw słuchawkowy był jak najbardziej wszechstronny, musi oferować odpowiednią wytrzymałość. Niektóre słuchawki JBL TWS posiadają certyfikat IP. Tańsze słuchawki oferują stopień ochrony IPX4, dzięki czemu są odporne na zachlapanie wodą ze wszystkich kierunków. W przypadku droższych słuchawek można zobaczyć oceny IPX5, więc są one z definicji odporne na zachlapanie wodą.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, czym jest stopień ochrony IP i co oznacza "X" w kodzie, zapoznaj się z naszym artykułem na temat stopnia ochrony IP.

Kilka kropel wody wytrzyma
Kilka kropel wody wytrzyma

Dobry stosunek jakości do ceny

Chociaż słuchawki bezprzewodowe JBL nie należą do najtańszych, oferują solidną jakość wykonania i szereg praktycznych funkcji. Funkcje te pozwalają wydłużyć czas korzystania ze słuchawek lub dostroić dźwięk, aby jak najlepiej wykorzystać muzykę i filmy.

W przypadku grubszych palców wyjmowanie słuchawek z etui może być problematyczne
W przypadku grubszych palców wyjmowanie słuchawek z etui może być problematyczne

Wbudowane mikrofony

Słuchawki JBL mają kilka zastosowań mikrofonu. Pierwszym z nich jest oczywiście prowadzenie rozmów i nagrywanie głosu. Pomimo pewnych wyjątków, jakość dźwięku mikrofonów słuchawek JBL jest jedną z najlepszych wśród testowanych przez nas słuchawek. Wynika to ze zdolności mikrofonów do skutecznego izolowania otaczających niepożądanych dźwięków, takich jak rozmowy, muzyka lub wiatr. Oprócz izolacji, mikrofony mogą również słuchać otoczenia, co jest podstawą aktywnej redukcji szumów, którą omówimy w następnej sekcji.

Ślepota jest trudniejsza do odczucia
Ślepota jest trudniejsza do odczucia

Jakie funkcje oferują słuchawki bezprzewodowe JBL?

Jak wspomnieliśmy w poprzednim rozdziale, dobry stosunek jakości do ceny znajduje odzwierciedlenie w zakresie funkcji oferowanych przez słuchawki bezprzewodowe JBL. W przypadku testowanych przez nas słuchawek funkcje były zawsze dostępne w aplikacji JBL Headphones, a niektóre były również dostępne bezpośrednio na słuchawkach. W przypadku słuchawek, które nie obsługują aplikacji, będziesz polegać na dotykowych lub przyciskowych elementach sterujących funkcjami, których nie można skonfigurować bez aplikacji.

Aktywna redukcja szumów (ANC)

Słuchawki obsługujące funkcję ANC wsłuchują się w otoczenie. Każdy dźwięk odbierany przez mikrofony słuchawek ma określoną długość fali. Następnie słuchawki wytwarzają dźwięk o dokładnie przeciwnej długości fali, "usuwając" dźwięk przychodzący. Wykorzystuje to zjawisko znane w akustyce jako interferencja destrukcyjna.

Im bardziej spójne dźwięki otoczenia i im więcej mikrofonów używają słuchawki, tym wyższa jest skuteczność ANC. Na przykład ANC słuchawek JBL Tour Pro 2 z czterema mikrofonami (na jednej słuchawce) okazał się bardziej skuteczny podczas testów w porównaniu do JBL Tune Flex, który wykorzystuje tylko dwa mikrofony na każdej słuchawce do celów ANC.

Na izolację słuchawek duży wpływ ma kształt wkładek dousznych
Na izolację słuchawek duży wpływ ma kształt wkładek dousznych

Redukcja szumów w słuchawkach bezprzewodowych JBL jest dodatkowo zależna od izolacji pasywnej. Na przykład JBL Wave Beam i Tune 520BT opierają się wyłącznie na pasywnej izolacji, a mimo to oferują dobre wrażenia słuchowe. Zrozumiałe jest jednak, że nie można ich porównywać z wyżej wymienionymi słuchawkami, które dzięki ANC sprawdzają się na hałaśliwej ulicy, w zatłoczonej kawiarni czy samolocie.

TalkThru i Ambient Aware

ANC idzie w parze z trybami przepustowości. W przypadku słuchawek JBL istnieją dwa takie tryby, a każdy z nich ma inny cel. Tryb AmbientAware pozostawia głośność multimediów na wybranym poziomie, ale aktywuje zewnętrzne mikrofony, abyś był świadomy tego, co dzieje się wokół ciebie. Tryb TalkThru jest przeznaczony do prowadzenia rozmów. Tryb ten wycisza multimedia do słyszalnego minimum, aktywując mikrofony i pozwalając usłyszeć wszystkie dźwięki otoczenia.

Bluetooth Multipoint

W słuchawkach z wyższej półki można znaleźć funkcję Bluetooth Multipoint, która umożliwia bezprzewodowe podłączenie słuchawek do dwóch urządzeń źródłowych. W ten sposób, jeśli na przykład słuchasz muzyki z laptopa i zadzwoni telefon, możesz odebrać połączenie i wyposażyć się w słuchawki, podczas gdy muzyka zostanie automatycznie wstrzymana. Nie musisz za każdym razem odłączać i ponownie podłączać słuchawek.

Equalizer

Jednym z najmocniejszych aspektów słuchawek bezprzewodowych JBL w porównaniu do konkurencji jest korektor, który napotkaliśmy we wszystkich testowanych przez nas słuchawkach. Korektor pozwala dostosować intensywność różnych częstotliwości dźwięku.

Tony niskie mają niską częstotliwość, podczas gdy tony wysokie mają wysoką częstotliwość. Jeśli twoje słuchawki mają mocniejsze basy, takie jak JBL Tune Flex, możesz użyć korektora, aby "zmiękczyć" częstotliwość, tak aby mniej przenikliwe średnie i wysokie tony wyróżniały się. W rezultacie można przekształcić tańsze słuchawki we wszechstronną technologię audio dla całej gamy gatunków muzycznych.

PersoniFi

Funkcja ta jest dostępna w aplikacji JBL Headphones dla słuchawek wyższej klasy. Służy do dostosowywania dźwięku w zależności od tego, jak dobry jest słuch użytkownika. Jakość słuchu jest określana na podstawie minimalnej głośności, przy której można usłyszeć różne częstotliwości. Test jest przeprowadzany oddzielnie dla każdego ucha, a podczas testu słuchawki odtwarzają dziewięć częstotliwości przy stopniowo zmniejszanej głośności. Zadaniem użytkownika jest zatrzymanie odtwarzania, gdy nie słyszy już dźwięku.

VoiceAware

VoiceAware służy do kontrolowania intensywności głosu podczas połączeń telefonicznych. Innymi słowy, jest to głośność echa głosu użytkownika. Możesz wybrać jedną z trzech intensywności, a także całkowicie wyłączyć tę funkcję. Funkcja ta jest dostępna w większości słuchawek JBL, a jej sterowanie jest dostępne w aplikacji.

Znajdź moje słuchawki

Jeśli zgubisz słuchawki w torbie lub w domu, możesz je szybciej znaleźć dzięki tej funkcji. Po aktywacji uruchomi ona głośny dźwięk z wybranej słuchawki. Dzięki tej funkcji słyszeliśmy "zagubione" słuchawki w plecaku przepełnionym przedmiotami lub w szufladzie po drugiej stronie pokoju o powierzchni 30 m2. Podobnie jak korektor, funkcja ta jest wspólna dla wszystkich słuchawek JBL TWS.

SilentNow

Kolejną domeną droższych słuchawek JBL z ANC jest funkcja SilentNow, która zamienia słuchawki w wkładki douszne z redukcją szumów. Ale nie chodzi tylko o ciszę. Funkcja ta wycisza również przychodzące powiadomienia ze smartfona, pomagając się skupić lub zrelaksować. To sprawia, że słuchawki SilentNow są idealnymi towarzyszami w samolocie, gdzie pozwolą ci się zrelaksować pomimo hałasu otoczenia.

Pomimo wyprofilowania, słuchawki dobrze leżą w uszach
Pomimo wyprofilowania, słuchawki dobrze leżą w uszach
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Lubię przekładać swoje doświadczenie i złożone pomysły na język zrozumiały dla konsumentów. W wolnym czasie lubię biegać, jeździć na rowerze i wędrować po okolicy. Dlatego w moim portfolio znajdują się recenzje inteligentnych zegarków, kamer samochodowych i wielu innych urządzeń ułatwiających codzienne życie.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
5/5 - (liczba ocen: 2)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JBL Tour Pro 2
Nasz tip
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram