GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Najlepsze smartbandy Xiaomi: test porównawczy i recenzje

Recenzje wybranych produktów

Najlepsze smartbandy Xiaomi: test porównawczy i recenzje

Smartbandy Xiaomi są obecnie bardzo popularne na rynku inteligentnych urządzeń do noszenia. Opaski te odznaczają się stosunkowo wysoką jakością wykonania za przystępną cenę, komfortem podczas długotrwałego noszenia i, co najważniejsze, ciekawym zakresem funkcji. Ten artykuł zawiera przegląd funkcji i cech w różnych modelach urządzeń tej marki i jest przeznaczony dla tych z Was, którzy zastanawiają się nad kupnem opaski Xiaomi.

Powiązane artykuły

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Co wyróżnia smartbandy Xiaomi?

Przede wszystkim opaski fitness Xiaomi oferują dobrą jakość wykonania w rozsądnej cenie. Wyświetlacze opasek są czytelne w bezpośrednim świetle słonecznym, a wysoki kontrast sprawia, że ich obraz jest przyjemny dla oka. Opaski znane są również ze stosunkowo dobrej wydajności baterii i wodoszczelności.

Smartband czy smartwatch - co wybrać?

Mocną stroną opasek fitness są ich kompaktowe rozmiary i wygoda użytkowania. Są one przeznaczone przede wszystkim dla mniej wymagających użytkowników, którym wystarczy skromniejszy zakres funkcji. Z reguły smartwatche posiadają natomiast więcej funkcji, większy wyświetlacz i umożliwiają szczegółowe monitorowanie aktywności sportowej. Są one jednak zazwyczaj dużo droższe od opasek fitness.

Jak sparować smartband Xiaomi ze smartfonem?

Aby korzystać z opasek fitness Xiaomi, należy najpierw zainstalować na swoim smartfonie aplikację Mi Fitness. Aplikacja służy do zmiany ustawień opaski i przeglądania danych treningowych. Aby sparować oba urządzenia, wystarczy aktywować połączenie Bluetooth w smartfonie i wybrać opaskę z listy dostępnych urządzeń.

Najlepsze opaski Xiaomi przetestowane w naszej redakcji

W naszej redakcji przetestowaliśmy kilka generacji smartbandów Xiaomi. Dzięki naszym obszernym i dogłębnym testom znaleźliśmy w portfolio Xiaomi wyraźnych faworytów, którzy wyróżniają się w różnych dziedzinach.

Xiaomi Mi Band 8

Najlepsze do codziennego użytku
Plusy
 • Wygodna nawet podczas długotrwałego noszenia
 • Dobra czytelność w bezpośrednim świetle słonecznym
 • Możliwość umieszczenia opaski na bucie podczas monitorowania biegania
 • Dobra wydajność baterii
 • Zaawansowane wskaźniki biegowe
Minusy
 • Niska dokładność pomiaru snu
 • Brak wsparcia dla płatności zbliżeniowych w Polsce
 • Podaje zbyt długi szacowany czas regeneracji po treningu
 • Brak GPS

Na pierwszy rzut oka opaska fitness Xiaomi Mi Band 8 nie różni się zbytnio od poprzedniej generacji, ale już po chwili użytkowania te różnice są bardziej niż oczywiste. Model 8 otrzymał jaśniejszy wyświetlacz z wyższą częstotliwością odświeżania, potężniejszy procesor, nowe funkcje sportowe i baterię o większej pojemności. W redakcji poddaliśmy bransoletkę rygorystycznym testom, by sprawdzić jej możliwości i wydajność podczas codziennego użytkowania.

Xiaomi Smart Band 7 Pro

Najlepszy z GPS
Plusy
 • Elegancki wygląd
 • Wyświetlacz o wysokiej jasności
 • Komfort podczas noszenia
 • Wbudowany GPS
 • Duży wyświetlacz
 • Szeroki zakres dyscyplin sportowych
Minusy
 • Brak obsługi NFC
 • Niedokładne monitorowanie snu
 • Słaba płynność animacji

Nie możesz się zdecydować między smartwatchem a opaską fitness? W takim razie Xiaomi Smart Band 7 Pro może być właściwym wyborem dla Ciebie. Posiada duży 1,64-calowy wyświetlacz AMOLED o wysokiej jasności i kontraście, który jest czytelny w bezpośrednim świetle słonecznym.

Zakres funkcji obejmuje przydatne narzędzia do codziennego użytku, funkcje monitorowania stanu zdrowia i kilka wskaźników sportowych. Bransoleta posiada pasek o szerokości 22 mm, który zapewnia bardzo wygodne noszenie przez cały dzień.

Ogólna ocena
4.1/5

Xiaomi Mi Band 7

Dużo muzyki za niewielkie pieniądze
Plusy
 • Niska cena
 • Ponad 110 trybów sportowych
 • Pomiar tętna i natlenienia krwi
 • Przejrzysta aplikacja
 • Obsługa w języku polskim
 • Duży wyświetlacz AMOLED
 • Funkcja Always-On
Minusy
 • Brak możliwości odpowiadania na wiadomości
 • Brak GPS
 • Brak automatycznej kontroli jasności

Bransoletka fitness Xiaomi Mi Band 7 została zaprojektowana dla tych, którzy szukają niedrogiego urządzenia do śledzenia zdrowia i ruchu. Sportowcy mogą wybierać spośród ponad 110 aktywności sportowych, a także będą cieszyć się przejrzystą aplikacją i wsparciem w języku polskim.

Podobnie jak w przypadku wielu konkurencyjnych modeli, należy spodziewać się braku GPS i niemożności wysyłania odpowiedzi na przychodzące wiadomości. Biorąc jednak pod uwagę niską cenę, niedoskonałości te można łatwo wybaczyć.

Opaski fitness Xiaomi – poznaj ich cechy i funkcje

Nasza redakcja w większości pozytywnie oceniła testowane opaski Xiaomi. Wpływ na to miały nie tylko ich parametry techniczne, ale również komfort użytkowania, cena, funkcje i inne cechy. W poniższym rozdziale opiszemy, czym charakteryzują się smartbandy marki Xiaomi.

Szeroki zakres trybów i funkcji sportowych

Nowsze opaski Xiaomi umożliwiają monitorowanie ponad 110 aktywności sportowych. Jako przykład weźmy Mi Band 7 i Mi Band 8. Starsze smartbandy miały w swojej ofercie tylko kilkadziesiąt trybów sportowych.

Różnica dotyczy także liczby monitorowanych przez urządzenie wskaźników i statystyk: w nowszych opaskach jest ich więcej. Niektóre z nowych modeli mogą nawet rejestrować trasę za pomocą GPS bez konieczności przesyłania danych o lokalizacji ze sparowanego smartfona.

Wybór aktywności sportowej
Wybór aktywności sportowej

Lista aktywności sportowych na testowanych przez nas opaskach była podzielona na kategorie, więc zawsze łatwo było się w niej zorientować. Oprócz powyższych dyscyplin, istnieje także możliwość wyboru mniej tradycyjnych aktywności, takich jak taniec, skakanka, freestyle, a nawet jeździectwo. Należy jednak zauważyć, że w przypadku większości z tych dyscyplin opaski rejestrują jedynie czas, spalone kalorie i tętno.

Oprócz powyższych podstawowych wskaźników, opaski mierzą liczbę kroków, szacują wartość VO2 max i na podstawie tętna wyliczają ocenę efektywności treningu, tzw. Training effect. Daje to lepsze wyobrażenie o celu treningu (utrzymanie kondycji, regeneracja lub spalanie tłuszczu). Po założeniu na buty opaska Mi Band 8 oferuje zaawansowane wskaźniki pomiaru biegania, takie jak czas kontaktu stopy z powierzchnią, siła uderzenia w nawierzchnię biegową lub wskaźnik supinacji i pronacji.

Jedynie opaski w wersji Pro rejestrują trasę treningu z użyciem GPS. Wersje podstawowe mogą dodawać przebytą trasę do dziennika treningowego, ale tylko wtedy, gdy podczas ćwiczeń masz przy sobie sparowany smartfon i aktywnie monitorujesz swoją lokalizację.

Wersje Pro rejestrują trasę bez połączenia ze smartfonem
Wersje Pro rejestrują trasę bez konieczności parowania opaski ze smartfonem

Dzięki opasce uzyskasz informacje na temat stanu swojego zdrowia

Smartband nieustannie mierzy tętno, a następnie, na podstawie jego regularności, określa poziom stresu. Od szóstej generacji w górę opaski są wyposażane w pulsoksymetr, dzięki czemu mierzą również natlenienie krwi. Panie docenią możliwość monitorowania cyklu menstruacyjnego i rejestrowania różnych towarzyszących mu objawów.

Większość opasek Xiaomi monitoruje również sen użytkownika. Bransoletki siódmej i wyższej generacji posiadają funkcję inteligentnego budzika, który budzi użytkownika o idealnej porze w zależności od fazy snu. Podczas gdy opaski były dość dokładne w określaniu początku i końca snu, często nie wykrywały przebudzenia i ponownego zaśnięcia. Miało to miejsce zwłaszcza wtedy, gdy recenzent nie aktywował wyświetlacza opaski podczas krótkotrwałego przebudzenia.

Funkcje związane ze stylem życia ułatwiające codzienne czynności

Opaski oferują takie funkcje, jak aktualna pogoda i jej prognoza, minutnik, stoper, a nawet zdalna migawka aparatu w smartfonie z Androidem. Większość opasek umożliwia zarządzanie odtwarzaniem muzyki lub latarką (maksymalna jasność wyświetlacza na białym tle). W przypadku Xiaomi Mi Band 8 pozytywne wrażenie podczas testów zrobiła na nas funkcja Focus, która wykorzystuje technikę pomodoro.

Podstawowe wersje opasek Xiaomi nie umożliwiają płatności NFC. Jeśli szukasz opaski, za pomocą której możesz dokonywać płatności zbliżeniowych, sięgnij po modele posiadające funkcję NFC.

Przystępna cenowo alternatywa dla sporttesterów z niższej półki

Opaski fitness formy Xiaomi są jednymi z bardziej przystępnych cenowo produktów tego typu. Pomimo rozsądnej ceny oferują jednak solidną jakość wykonania, dobrą wydajność baterii i szereg praktycznych funkcji, które omówiliśmy powyżej.

Jeśli szukasz urządzenia do monitorowania swoich treningów, a smartwatche są dla Ciebie za drogie lub niepotrzebnie skomplikowane, opaska fitness może okazać się właściwym wyborem.

Wyświetlacz AMOLED o wysokim kontraście i dobrym poziomie jasności

Większość nowszych opasek Xiaomi jest wyposażona w przyciągające wzrok wyświetlacze AMOLED, tak jak w przypadku modeli Huawei Band 7 lub Honor Band 6. Wyświetlacze te są znane z wysokiego kontrastu i dobrej czytelności w bezpośrednim świetle słonecznym, która ulega poprawie wraz z każdą kolejną generacją. Na przykład w szóstej generacji Mi Band 6 maksymalną jasność wyświetlacza wynosiła 450 nitów, podczas gdy jasność ósmej generacji Mi Band 8 osiąga nawet 600 nitów.

Nasze doświadczenia z korzystania z opasek w bezpośrednim świetle słonecznym były bardzo pozytywne. Dobrą czytelność w tych warunkach posiadały już opaski piątej generacji, przykładowo model Xiaomi Mi Band 5.

W bezpośrednim świetle słonecznym docenisz wyższą maksymalną jasność
Podwyższony maksymalny poziom jasności jest przydatny w bezpośrednim świetle słonecznym

Wyświetlacze opasek Xiaomi są dotykowe i służą do sterowania całym urządzeniem - nie szukaj więc na ich obudowach mechanicznych przycisków sterujących. W nowszych generacjach, takich jak Smart Band 7 Pro, znajdziesz wyświetlacze z częstotliwością odświeżania 60 Hz. Oznacza to, że poruszanie się po interfejsie użytkownika jest płynniejsze niż w przypadku starszych opasek z niższymi (zazwyczaj 30 Hz) częstotliwościami odświeżania ekranu.

Starsze opaski wyposażone są w wyświetlacze TFT, które obecnie z powodzeniem zastępowane są przez wspomnianą technologię AMOLED. Nowsze wyświetlacze są dzięki temu jaśniejsze i mają znacznie wyższy kontrast.

Kompaktowe wymiary, dzięki którym zapomnisz, że w ogóle nosisz opaskę na ręce

Smartbandy są jednymi z najbardziej kompaktowych urządzeń elektronicznych przeznaczonych do noszenia. Szerokość obudowy większości opasek jest porównywalna z szerokością ich pasków. Wyjątkiem są wersje Pro, które opiszemy poniżej. Chociaż niewielki rozmiar zapewnia wygodne dopasowanie do nadgarstka, ogranicza on równocześnie zakres funkcji, w jakie mogą być wyposażone bransoletki. W rezultacie funkcji jest znacznie mniej niż w przypadku smartwatchów.

Opaska fitness
Opaska sportowa

Deszcz i prysznic nie uszkodzą opaski

Jak wspomnieliśmy w poprzednim podrozdziale, opaski fitness Xiaomi pozwalają monitorować między innymi dyscypliny pływackie. Oznacza to, że smartbandy są wodoszczelne, zwykle do 5 ATM. Podczas pływania w basenie, na otwartej wodzie lub płytkiego nurkowania można więc bez obaw korzystać z opaski. W trakcie uprawiania innych dyscyplin nie będziesz przejmować się deszczem, a opaski nie trzeba będzie zdejmować także podczas kąpieli pod prysznicem.

W przypadku testowanych przez nas opasek zauważyliśmy, że wyświetlacze mają właściwości hydrofobowe (odpychające wodę). Dzięki temu woda szybko z nich spływa, co dobrze wpływa na czytelność.

Woda prawie nie pozostaje na wyświetlaczu
Woda niemal całkowicie spływa z wyświetlacza

Serie modeli i konfiguracje bransoletek Xiaomi

Opaski z oferty Xiaomi składają się z kilku serii modeli i z różnych konfiguracji. Dominują w niej jednak podstawowe wersje o wyglądzie typowym dla opaski sportowej. Podstawowe cechy danej konfiguracji są następujące:

 • Wersja podstawowa - ta kategoria obejmuje smartbandy o tradycyjnym wyglądzie. Wąska obudowa ma zazwyczaj owalny kształt, a wersja Mi Band 8 posiada nawet metalową ramkę. Wśród funkcji opasek znajdują się: monitorowanie aktywności sportowej, pomiar niektórych parametrów zdrowotnych, zarządzanie odtwarzaną muzyką i wiele innych. Te opaski nie posiadają jednak GPS oraz NFC.
Je skvěle čitelný i ve venkovním prostředí
Jest doskonale czytelna nawet w świetle słonecznym
 • Wersje Pro - przeznaczone są dla bardziej wymagających użytkowników, którzy wahają się pomiędzy zakupem smartwatcha a opaski fitness. Urządzenia te charakteryzują się większym wyświetlaczem i szerszym zakresem funkcji. Ich największą zaletą pod względem funkcjonalności jest obecność GPS, który pozwala na rejestrowanie przebytej trasy podczas treningów.
Pod względem designu Xiaomi Smart Band 7 Pro plasuje się gdzieś pomiędzy smartwatchem a opaską na rękę
Pod względem designu Xiaomi Smart Band 7 Pro plasuje się gdzieś pomiędzy smartwatchem a typową opaską sportową
 • Wersja NFC - jeśli chcesz używać opaski fitness do wykonywania płatności zbliżeniowych, Twój wybór musi paść na opaskę Xiaomi w wersji NFC. Zestaw funkcji w tej wersji jest taki sam jak w wersji podstawowej. Jedyną różnicą jest posiadanie przez nią łączności NFC.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Lubię przekładać swoje doświadczenie i złożone pomysły na język zrozumiały dla konsumentów. W wolnym czasie lubię biegać, jeździć na rowerze i wędrować po okolicy. Dlatego w moim portfolio znajdują się recenzje inteligentnych zegarków, kamer samochodowych i wielu innych urządzeń ułatwiających codzienne życie.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
5/5 - (liczba ocen: 1)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Xiaomi Smart Band 8 PRO
Nasz tip
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram