GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Najlepsze smartwatche Apple Watch: test porównawczy i recenzja

Recenzje wybranych produktów

Najlepsze smartwatche Apple Watch: test porównawczy i recenzja

Apple Watch został zaprojektowany wyłącznie dla użytkowników urządzeń Apple. Charakteryzuje się eleganckim wyglądem, szeroką gamą aplikacji i możliwością instalowania dodatkowych aplikacji w zależności od potrzeb. Zegarek umożliwia korzystanie z asystenta głosowego Siri i płacenie za pomocą Apple Pay. Jednocześnie możesz wykonywać z niego połączenia telefoniczne i komunikować się za pomocą wiadomości. Jaki jest najlepszy zegarek Apple Watch do użytku na zewnątrz i jaki jest najlepszy zegarek Apple Watch do codziennego noszenia?

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Czym charakteryzuje się Apple Watch?

Apple Watch znajduje się w czołówce zegarków skierowanych do użytkowników iPhone'ów. Nie sparujesz go więc z telefonem z oprogramowaniem Android. Wszystkie modele mają typową kwadratową tarczę z zaokrąglonymi krawędziami. Większość modeli jest dostępna w dwóch rozmiarach, odpowiednich zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Zegarki mogą być wykorzystywane nie tylko do monitorowania stanu zdrowia i aktywności sportowej, ale także do prowadzenia pełnej komunikacji.

Ile kosztuje Apple Watch?

Przedział cenowy Apple Watch jest dość szeroki. Najtańszy Apple Watch SE jest wyceniony na około 1 200 złotych, z kolei najdroższy Apple Watcha Ultra swoją ceną osiąga granicę do 4 400 złotych. Opisany przedział cenowy obowiązuje od marca 2023 roku.

Jakie są różnice między produktami dla kobiet i mężczyzn?

Produkty Apple dla kobiet i mężczyzn różnią się praktycznie tylko rozmiarem tarczy zegarka i wybranymi kolorami. Mniejsze zegarki są przeznaczone dla kobiet, a większe dla mężczyzn. Apple Watch Ultra jest dostępny tylko w jednym rozmiarze, ale ze względu na wytrzymałą konstrukcję jest skierowany prawie wyłącznie do mężczyzn.

Jaka aplikacja służy do parowania Apple Watch z telefonem?

Aplikacja Watch służy do parowania smartwatcha z telefonem komórkowym. Do śledzenia swoich statystyk zdrowotnych, możesz użyć aplikacji Zdrowie.

Jakie linie produktów oferuje Apple Watch?

Apple Watch jest dostępny w kilku liniach produktowych. Apple Watch SE obejmuje najtańsze produkty o doskonałym stosunku ceny do wydajności i ograniczonym zestawie funkcji. Apple Watch Series oferuje klasyczny, elegancki zegarek ze stale poszerzającym się zakresem funkcji. Apple Watch Ultra skierowany jest do entuzjastów outdooru, dla których ważna jest wytrzymałość i funkcje związane ze sportami ekstremalnymi.

Co wyróżnia Apple Watch

Apple Watch to wysokiej jakości smartwatch kalifornijskiej marki Apple, który oferuje nowoczesny design i mnóstwo świetnych funkcji. Znajdzie on zastosowanie wśród osób, które są lojalnymi użytkownikami innych urządzeń Apple. Smartwatch ten można sparować wyłącznie z iPhonem. Fani Androida muszą wybierać spośród modeli innych marek (na przykład Samsung lub Garmin).

Apple Watch ma być swego rodzaju rozszerzeniem funkcji telefonu. Można z niego wygodnie wykonywać połączenia telefoniczne i wysyłać wiadomości (wcześniej przygotowane lub nadyktowane). Możesz także użyć angielskiej klawiatury, aby wpisać wiadomość. Polska wersja językowa nie jest dostępna od października 2023 r.

Smartwatch posiada również funkcje monitorowanie tętna i snu czy natlenienia krwi. Apple Watch Series 6 i nowsze modele oferują również pomiar EKG. Apple Watch 8, Watch 9, Watch Ultra i Watch Ultra 2 mają nawet wbudowany termometr, który służy do dokładnego monitorowania zdrowia kobiet i przewidywania terminu owulacji.

Czym różnią się poszczególne linie produktów Apple Watch

Apple Watch jest dostępny w kilku liniach produktowych. Przyjrzyjmy się, co wyróżnia każdą z nich.

Apple Watch SE

Apple Watch SE obiecuje świetny stosunek jakości do ceny. Jest to najtańszy zegarek Apple Watch dostępny na rynku i wystarczy do podstawowego śledzenia zdrowia i aktywności sportowych. W porównaniu do innych produktów, zestaw jego funkcji jest ograniczony.

Dla kogo jest odpowiedni?Dla kogo nie jest odpowiedni?
Dla tych, którzy chcą mieć zegarek Apple Watch, ale nie chcą wydawać na niego dużych pieniędzy.Dla entuzjastów outdooru poszukujących najwyższej wytrzymałości w ekstremalnych warunkach.
Dla kobiet i mężczyzn (2 rozmiary tarczy zegarka).Dla tych, którzy chcą mierzyć EKG i natlenienie krwi.
Do podstawowego monitorowania stanu zdrowia, ćwiczeń, monitorowania snu i komunikacji.Dla tych, którzy chcą mieć zawsze włączony wyświetlacz.
Dla kobiet, które chcą używać zegarka do sprawdzenia szacunkowej daty owulacji.

Seria Apple Watch

Klasyczna wersja popularnego zegarka Apple Watch. W ofercie znajdziesz modele zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Każdy zegarek jest dostępny w dwóch rozmiarach tarczy. Zwykle są wyposażone w najnowsze funkcje i technologie, ale z drugiej strony nie są przeznaczone dla entuzjastów outdooru.

Dla kogo jest odpowiedni?Dla kogo nie jest odpowiedni?
Dla fanów "klasycznego", eleganckiego zegarka Apple Watch.Dla entuzjastów outdooru poszukujących najwyższej wytrzymałości w ekstremalnych warunkach.
Dla mężczyzn i kobiet (2 rozmiary tarczy zegarka).Dla osób z ograniczonym budżetem.
Dla osób, które chcą mierzyć EKG i natlenienie krwi.
Dla kobiet, które próbują zajść w ciążę i chcą sprawdzić datę owulacji.
Dla tych, którzy chcą mieć zawsze włączony wyświetlacz.
Dla tych, którzy chcą zegarka odpornego na wodę i kurz.

Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra to linia smartwatchów klasy premium, skierowana do entuzjastów outdooru i adrenaliny.

Dla kogo jest odpowiedni?Dla kogo nie jest odpowiedni?
Dla entuzjastów outdooru poszukujących najwyższej wytrzymałości w ekstremalnych warunkach.Dla kobiet.
Dla tych, którzy chcą nurkować z zegarkiem (posiada głębokościomierz i czujnik temperatury wody).Dla osób z ograniczonym budżetem.
Dla miłośników wędrówek i aktywności na świeżym powietrzu z wykorzystaniem kompasu.Dla tych, którzy szukają zegarka w swobodnym miejskim designie.
Dla mężczyzn.
Dla tych, którzy chcą mierzyć EKG i natlenienie krwi.
Dla tych, którzy chcą używać niegasnącego wyświetlacza (Always-On Display).

Damski Apple Watch – mniejsza tarcza i kobiecy design

Damski Apple Watch to zazwyczaj mniejsza wersja zegarka (zwykle z tarczą 40 lub 41 mm). Istnieją również pewne wzory dla pań, które są bardziej popularne wśród kobiet. Mowa tu na przykład o zegarkach w kolorze złotym lub różowego złota.

Jeśli chodzi o funkcje, wszystkie zegarki Apple są wyposażone w monitorowanie zdrowia kobiet. W Apple Watch Series 8 i w nowszych modelach znajdziesz termometr, który sprawdza temperaturę na nadgarstku podczas snu i wykorzystuje ją do oszacowania oczekiwanego czasu owulacji. W ten sposób urządzenie może być używane jako asystent w drodze do zajścia w ciążę.

Męski Apple Watch jest zwykle bardziej wytrzymały

W przypadku męskiego zegarka Apple Watch będziesz mieć do wyboru większe tarcze zegarka o rozmiarach 44 lub 45 mm. Jeśli chodzi o kolorystykę, wszystko zależy od osobistych upodobań. Możesz na przykład zdecydować się na neutralną czerń.

Modele Apple Watch Ultra i Ultra 2 są przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn i charakteryzują się bardzo solidną konstrukcją. Tarcza zegarka ma 49 mm szerokości, a cała konstrukcja została zaprojektowana w stylu outdoorowym. Znajduje to również odzwierciedlenie w oferowanych funkcjach.

Najlepszy zegarek Apple Watch w każdej kategorii

Jeśli zastanawiasz się, który zegarek Apple Watch kupić, musisz pomyśleć o tym, czego od niego oczekujesz. Istnieje tani model podstawowy, zwykły model i zegarek dla entuzjastów outdooru.

Strategia Apple polega na tym, że najnowszy model w danej kategorii jest również najlepszy. Tak więc zakres funkcji stopniowo się rozszerza. Jeśli jednak posiadasz roczny zegarek, w większości przypadków aktualizacja do najnowszego modelu może nie być opłacalna. Należy więc zawsze rozważyć, czy skorzystamy z nowych funkcji, czy też zadowolimy się istniejącymi.

Apple Watch Ultra 2

Najlepszy model outdoorowy
Plusy
 • Nowszy układ S9
 • Lepsza lokalizacja iPhone'a (od modelu 15)
 • Nowy gest podwójnego stuknięcia
 • Bardziej zaawansowana Siri
 • Dostępny model neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla
 • Większa pamięć wewnętrzna
Minusy
 • Zmiany w stosunku do AW Ultra nie są znaczące
 • Wyższa cena
 • Niższa żywotność baterii
 • Kompatybilność tylko z iPhone'ami
 • Brak polskiej klawiatury

Apple wprowadza kolejną generację outdoorowego smartwatcha Apple Watch Ultra 2. Pomiędzy nimi znajduje się jednak tylko kilka nowych funkcji. Konkretnie są to nowszy chip, wsparcie dla gestu Double Tap, zwiększenie pamięci wewnętrznej z 32 GB do 64 GB oraz ulepszony asystent głosowy Siri. Czy więc warto kupić to urządzenie i czy warto je rozważyć? O tym opowiemy w naszej recenzji.

Apple Watch Series 9

Najlepszy zegarek uniwersalny
Plusy
 • Nowszy układ S9
 • Gest dwukrotnego stuknięcia
 • Większa pamięć wewnętrzna
 • Dokładniejsza lokalizacja iPhone'a (od wersji 15)
 • Dostępny również model neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla
Minusy
 • Niewielkie zmiany w porównaniu do AW8
 • Wyższa cena
 • Kompatybilność tylko z iPhone'ami
 • Brak polskiej klawiatury
 • Wydajność baterii

Po roku Apple przychodzi z nową generacją smartwatchów. Jednak w porównaniu do Apple Watch 8, nowy Apple Watch 9 oferuje tylko kilka nowych zmian i funkcji. Jako przykład możemy wskazać wyposażenie w nowy chip, zwiększenie pamięci wewnętrznej i możliwość użycia gestu dwukrotnego stuknięcia (Double Tap). Dowiedz się, jak Apple Watch 9 poradził sobie w naszym teście.

Apple Watch SE 2. generace

Tani zegarek z podstawowymi funkcjami
Plusy
 • Wykrywanie wypadków samochodowych
 • Wydajność większa o 20% w porównaniu z pierwszą generacją
 • Wydajny układ z Apple Watch 8
 • Przystępna cena
 • Wersja LTE dostępna w sprzedaży
Minusy
 • Brak funkcji Always-On
 • Nie mierzy EKG, natlenienia krwi i temperatury
 • Nie obsługuje szybkiego ładowania

Apple Watch SE 2. generacji to przystępny cenowo smartwatch, który może obsługiwać monitorowanie stanu zdrowia i komunikację. Zegarek dostępny jest w dwóch rozmiarach i kilku kolorach. W porównaniu do pierwszej generacji oferuje o 20% więcej mocy i funkcję wykrywania kolizji samochodowej, która może automatycznie wezwać służby ratunkowe.

Wady obejmują niższą żywotność baterii, ale jest to generalnie prawdą w przypadku wszystkich zegarków Apple. Zegarek nie obsługuje również zaawansowanych wskaźników zdrowotnych, takich jak EKG, natlenienie krwi i monitorowanie temperatury ciała. Podobnie jak Apple Watch SE pierwszej generacji, nie obsługuje on funkcji Always-On display.

Wymienne paski do Apple Watch: jakie są dostępne opcje?

Każdy model Apple Watch jest wyposażony w technologię Quick Release, która sprawia, że wymiana paska jest szybka i łatwa. Pozwala to na zakup kilku wariantów kolorystycznych lub materiałowych i ich wymianę w zależności od nastroju. Na rynku dostępne są zarówno oryginalne paski do Apple Watch, jak i produkty innych marek, które są kompatybilne z zegarkiem. Wystarczy tylko dowiedzieć się, który model paska do zegarka będzie pasował (w odniesieniu do jego rozmiaru).

Jeśli chodzi o materiały, można postawić na silikon, który jest szczególnie popularny wśród sportowców. Przyjemne na nadgarstku są również warianty nylonowe. Jeśli szukasz bardziej eleganckiej opcji, możesz zaopatrzyć się w skórzany lub metalowy pasek w różnych kolorach.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
3.6/5 - (liczba ocen: 8)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Apple Watch Ultra 2
Nasz tip
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram