GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Męskie smartwatche Garmin: które modele są najlepsze?

Recenzje wybranych produktów

Męskie smartwatche Garmin: które modele są najlepsze?

Męskie zegarki firmy Garmin to doskonałe narzędzie do uprawiania sportu i monitorowania stanu zdrowia. W ofercie tej marki znajdziemy modele skierowane do miłośników aktywności na świeżym powietrzu i dłuższych wypraw, ale także zegarki przeznaczone do codziennego użytku. Sprawdź, czym różnią się one od zegarków dla pań i jakie modele są najlepsze w poszczególnych kategoriach.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Jaki jest najlepszy męski smartwatch marki Garmin?

Trudno jest oczywiście uogólniać, gdyż odpowiedź w dużej mierze zależy od tego, czego oczekujemy od swojego smartwatcha. Z naszych recenzji wynika, że Garmin Fénix 7X Sapphire Solar wydaje się być najlepszym modelem do aktywności na świeżym powietrzu i na dłuższe wyprawy. Świetnym wszechstronnym zegarkiem przeznaczonym do codziennego noszenia jest natomiast Garmin Venu 2 Plus.

Jak dużą kopertę ma smartwatch Garmin dla mężczyzn?

Wartości mogą się nieznacznie różnić w zależności od modelu. Rozmiar koperty w męskich zegarkach waha się zazwyczaj między 47 a 51 mm.

Z jakimi telefonami komórkowymi można sparować smartwatch Garmin?

Smartwatche Garmin można sparować z telefonami komórkowymi posiadającymi zarówno system Android, jak i iOS. Jednak w przypadku każdego pojedynczego modelu warto sprawdzić jego zgodność z wersją systemu operacyjnego.

Różnią się rozmiarem i designem

W przeciwieństwie do damskich zegarków Garmin, modele przeznaczone dla mężczyzn są większe i bardziej wytrzymałe. Męskie zegarki mają większy rozmiar koperty lub wyświetlacza. Dzięki temu urządzenie lepiej leży na szerszym męskim nadgarstku. Męskie smartwatche firmy Garmin przeznaczone do aktywności na świeżym powietrzu i dłuższych wypraw często charakteryzują się solidną konstrukcją, stworzoną specjalnie dla mężczyzn.

Na przykład męski model Garmin Fénix 7 posiada kopertę o średnicy 47 mm. Damska wersja Garmin Fénix 7S ma z kolei mniejszą obudowę o średnicy 42 mm.

Jeśli chodzi o kolory, to użytkownik może spodziewać się raczej minimalistycznych odcieni, które są bardzo popularne wśród mężczyzn. Chodzi tu przede wszystkim o kolory czarny i szary.

Wybierz model pasujący do okazji

Smartwatche Garmin dostępne są w kilku liniach produktowych. Każda z nich nakierowana jest na nieco inne potrzeby klientów. Przyjrzyjmy się, w jakim celu mężczyźni najczęściej wybierają te zegarki i jaki konkretny model można polecić w tym zakresie.

Inteligentne zegarki na wyprawy i outdoor

Jeśli jesteś entuzjastą aktywności na świeżym powietrzu i dłuższych wypraw, to wybrane modele Garmin należą do prawdziwych liderów rynku w tej dziedzinie. Na przykład smartwatch Garmin Fénix 7X Sapphire Solar wyposażony jest między innymi w funkcję ładowania słonecznego, która wydłuża czas pracy baterii.

Garmin Fénix 7X Sapphire Solar

Na wyprawy i w plener
Plusy
 • Ładowanie energią słoneczną
 • Zaawansowane wskaźniki zdrowotne
 • Mapy i nawigacja
 • Wysokiej jakości materiały
 • Wodoodporność
 • Importowanie tras
 • Sugestie usprawniające treningi
Minusy
 • Większa waga
 • Ograniczone możliwości komunikacji
 • Wyższa cena
 • Termometr temperatury otoczenia nie jest całkowicie dokładny

Jesteś entuzjastą outdooru? W takim razie smartwatch Garmin Fenix 7X nie powinien umknąć Twojej uwadze. Może on obsługiwać monitorowanie zdrowia i ruchu, oferując jednocześnie zaawansowane wskaźniki. Z ich pomocą z łatwością dowiesz się, jakie jest Twoje aktualne obciążenie treningowe i czy nadszedł czas, by zwolnić, czy też przejść do intensywnej aktywności. Zegarek zachwyca także wysokiej klasy wykonaniem i zastosowaniem wysokiej jakości materiałów. Szafirowe szkiełko jest wyposażone w ładowanie słoneczne, które może wydłużyć żywotność baterii. Zaletą zegarka są również mapy i nawigacja.

Ogólna ocena
4.4/5

Smartwatch dla firm i do noszenia na co dzień

Jeśli szukasz zegarka do codziennego noszenia w pracy, szkole lub na mieście, to prawdopodobnie będziesz szukał modelu minimalistycznego, a nie outdoorowego. Pod tym względem możemy polecić na przykład elegancki smartwatch Garmin Venu 3, który oferuje zaawansowane funkcje dla sportowców. Co więcej, możesz łatwo stworzyć własny trening i pobrać go na zegarek.

Garmin Venu 3 & Venu 3S

Do codziennego noszenia
Plusy
 • Możliwość telefonowania bezpośrednio z zegarka
 • Zaawansowane funkcje treningowe
 • Funkcje dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich
 • Dobra wydajność baterii
 • Monitorowanie drzemki
Minusy
 • Wymaga zainstalowania dwóch aplikacji
 • Możliwość wysyłania wiadomości tylko dla systemu Android

Firma Garmin zaprezentowała kolejny model z linii miejskich smartwatchów Venu. Venu 3 i Venu 3S są do siebie podobne pod wieloma względami, ale różnią się kilkoma funkcjami. Szczegółowo wskażemy te różnice w recenzji. W porównaniu ze starszą generacją mamy tu do czynienia z innowacjami w postaci większego wyświetlacza, dłuższej wydajności baterii, możliwości wykonywania połączeń telefonicznych bezpośrednio z zegarka, a nawet funkcji dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przyjrzyjmy się bliżej obu modelom.

Smartwatch dla biegaczy

Garmin ma również na uwadze potrzeby zagorzałych biegaczy. Seria zegarków Garmin Forerunner oferuje im szeroki zakres wskaźników do monitorowania biegu. Możemy polecić na przykład zegarek Garmin Forerunner 965 z zaawansowanymi funkcjami do treningów biegowych.

Garmin Forerunner 965

Dla biegaczy
Plusy
 • Wysokiej jakości wyświetlacz AMOLED
 • Długa wytrzymałość baterii
 • Precyzyjne pozycjonowanie
 • Dokładne monitorowanie stanu zdrowia
 • Tytanowa luneta
 • Wygodny pasek
Minusy
 • Brak ładowania bezprzewodowego
 • Wyższa cena
 • Sterowanie mapami nie jest intuicyjne

Szukasz wysokiej klasy zegarka sportowego do codziennego użytku? Garmin Forerunner 965 oferuje wyraźny i jasny wyświetlacz AMOLED, wytrzymałą tytanową lunetę i wygodny silikonowy pasek. Zegarek jest wodoodporny do 50 metrów, a zakres monitorowanych aktywności obejmuje niemal każdy sport, jaki można sobie wyobrazić. Za sterowanie zegarkiem odpowiada ekran dotykowy i pięć mechanicznych przycisków. Oprócz różnych wskaźników sportowych, zegarek mierzy natlenienie krwi, szacuje poziom stresu i ocenia jakość snu. Oferuje również wewnętrzną pamięć na muzykę, a wśród jego funkcji znajduje się pełna nawigacja ze szczegółowymi mapami.

Ogólna ocena
4.3/5
Gdzie kupić

Jaki sport uprawiasz?

Podczas wybierania smartwatcha możesz również wziąć pod uwagę to, jakie aktywności fizyczne uprawiasz najczęściej. Niektóre modele posiadają zaawansowane funkcje dla konkretnych dyscyplin sportowych.

W poniższej tabeli znajdziesz konkretne dyscypliny, których monitorowanie w wybranych modelach smartwatchów zostało doprowadzone do perfekcji. Poszczególne modele oczywiście wspierają również szeroki zakres innych aktywności.

Rodzaj sportuStosowne zegarki Garmin
BieganieSmartwatch Forerunner
Aktywność na świeżym powietrzu, wędrówki, wyprawyGarmin Fénix7X Sapphire Solar, Garmin Fénix 7, Garmin Instinct 2 Solar, Garmin EPIX 2, Garmin Instinct 2X Solar
Trening siłowy (z animacją ćwiczeń)Garmin Venu2 Plus, Garmin Venu 2, Garmin Venu 2S, Garmin Venu 3 i Venu 3S
GolfGarmin Venu Sq, Garmin Fénix 7X Sapphire Solar, Garmin EPIX 2, Garmin Venu Sq 2
PływanieInteligentne zegarki do pływania
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
4/5 - (liczba ocen: 8)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Nasz tip
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram