GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Inteligentny zegarek z GPS dla dzieci: test porównawczy i recenzje

Recenzje wybranych produktów

Inteligentny zegarek z GPS dla dzieci: test porównawczy i recenzje

Dzięki smartwatchowi dla dzieci z obsługą GPS możesz z łatwością śledzić aktualną lokalizację i historię przemieszczania się swoich dzieci. Dowiedz się, które urządzenia z tej kategorii są warte uwagi. Ponadto w tym artykule przyglądamy się bliżej technologii GPS. Dowiesz się, co potrafią inteligentne zegarki z obsługą GPS i w jakich przypadkach te funkcje okażą się przydatne.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Jakie są najlepsze smartwatche z funkcją GPS przeznaczone dla dzieci?

W naszych testach model Carneo GuardKid+ 4G Platinum okazał się niezwykle udanym smartwatchem dla dzieci, który pozwala śledzić trasę naszych pociech i jest wyposażony w przycisk SOS, z którego można skorzystać w nagłych wypadkach.

Jakie funkcje obsługuje zegarek z GPS?

To zawsze zależy od konkretnego modelu. Niemal wszystkie zegarki mogą wykorzystywać GPS do dokładnego monitorowania aktywności sportowych. Wybrane modele obsługują również mapy i nawigację lub określenie lokalizacji w przypadku zgubienia urządzenia. Zegarki dla dzieci mogą na bieżąco śledzić, gdzie aktualnie znajdują się maluchy.

Co umożliwia smartwatch z GPS dla dzieci?

Dzięki dziecięcemu smartwatchowi z obsługą GPS możesz zlokalizować położenie swoich pociech i otrzymywać powiadomienia, gdy dziecko opuści określoną przez Ciebie "bezpieczną strefę". W razie niebezpieczeństwa wybrane modele umożliwiają również naciśnięcie przycisku SOS i wezwanie pomocy.

Czym jest technologia GPS

GPS (Global Positioning System) to globalny system nawigacyjny, który pozwala określić dokładną lokalizację na powierzchni Ziemi. System GPS składa się z trzech podstawowych elementów, które obejmują segment kosmiczny, segment kontrolny i segment użytkownika. Jest często wykorzystywany w telefonach komórkowych, systemach nawigacji samochodowej lub smartwatchach.

Do czego zazwyczaj wykorzystywany jest GPS w smartwatchach?

Technologia GPS w smartwatchach może zapewnić szereg przydatnych korzyści. Przyjrzyjmy się, z jakich funkcji możesz skorzystać i jakie konkretne modele zegarków je oferują. Będzie mowa nie tylko o smartwatchach przeznaczonych dla dzieci, ale także dla dorosłych.

Monitorowanie aktywności sportowej

GPS służy przede wszystkim do monitorowania wybranych aktywności sportowych na świeżym powietrzu. Po podłączeniu do GPS urządzenie może śledzić trasę i mierzyć jej całkowitą długość, a nawet prędkość podczas chodzenia, biegania lub jazdy na rowerze. Po zakończeniu takiej aktywności możesz również prześledzić, którędy prowadziła Twoja trasa. Funkcja ta jest z reguły dostępna we wszystkich smartwatchach z GPS.

Ilość danych, które zegarek może rejestrować podczas aktywności sportowych, różni się znacznie w zależności od modelu. Najbardziej szczegółowe pomiary w tym zakresie oferują sporttestery Garmin Forerunner.

Zegarek wyświetli szczegółowe informacje
Zegarek wyświetla szczegółowe informacje

Mapy i nawigacja

W przypadku niektórych smartwatchów, GPS obsługuje również nawigację. Jeśli urządzenie posiada aplikację do nawigacji, możesz wprowadzić do niej konkretną lokalizację i pozwolić urządzeniu, aby Cię prowadziło bez konieczności wyjmowania telefonu komórkowego z kieszeni. Funkcja ta jest raczej domeną droższych smartwatchów i zazwyczaj nie jest ona dostępna w modelach przeznaczonych dla dzieci.

Większość producentów oferuje mapy i nawigację w ramach własnych, autorskich aplikacji. Wyjątkiem są smartwatche z systemem Wear OS, które wykorzystują w tym celu aplikację Mapy Google.

Lokalizacja w przypadku zgubienia

Dzięki GPS wybrane smartwatche mogą również śledzić swoje własne położenie, co można wykorzystać do ich zlokalizowania w przypadku zgubienia urządzenia. Ta funkcja jest zwykle dostępna w droższych modelach smartwatchów, nie tylko dla dzieci.

GPS to niezwykle ważna technologia, która odróżnia smartwatche od tańszych opasek fitness. Na przykład: jeśli chcesz śledzić trasę swojego ruchu, to w przypadku opasek sportowych musisz przez cały czas mieć przy sobie telefon komórkowy, za pośrednictwem którego urządzenie łączy się z GPS. Wyjątek może stanowić droższa opaska fitness Xiaomi Smart Band 7 Pro z wbudowanym modułem GPS.

Czym jest GPS w smartwatchach dla dzieci?

Smartwatch z GPS dla dzieci służy przede wszystkim do szybkiej i łatwej weryfikacji, gdzie znajduje się dziecko. Takie zegarki umożliwiają ustawienie "bezpiecznych stref" (na przykład w bezpośrednim sąsiedztwie domu lub szkoły). Jeśli dziecko przekroczy tę strefę, urządzenie automatycznie powiadomi o tym rodzica, aby mógł zareagować na czas, jeśli jego dziecko jest w niebezpieczeństwie.

Smartwatche dla dzieci często są również wyposażone w przycisk SOS, który dziecko może nacisnąć, aby wezwać pomoc w sytuacji kryzysowej. Wybrane modele posiadają również funkcję nasłuchiwania. Z jednej strony funkcja ta jest krytykowana za naruszanie prywatności, ale z drugiej strony pozwala dowiedzieć się, czy dziecko rozmawia z kimś nieznajomym.

Smartwatche dla małych dzieci są zazwyczaj parowane przez rodziców z ich telefonem komórkowym. Dziecko nie musi więc posiadać telefonu komórkowego. Rodzice mogą śledzić lokalizację dziecka lub komunikować się z nim za pośrednictwem aplikacji na telefonie.

Carneo GuardKid+ 4G Platinum

Najlepszy zegarek dla najmłodszych z naszego testu
Plusy
  • Łatwy w użyciu
  • Monitorowanie lokalizacji dziecka
  • Funkcja podsłuchu
  • Opcja zdalnego robienia zdjęć
Minusy
  • Słaba czytelność wyświetlacza
  • Niezbyt dokładna funkcja lokalizacji

Chcesz mieć kontrolę nad bezpieczeństwem swoich dzieci? W takim razie może zainteresować Cię smartwatch Carneo GuardKid+ 4G Platinum, który polecamy rodzicom dzieci w wieku około 6 lat. Można go używać do monitorowania maluchów, dzwonienia do nich lub wysyłania SMS-ów. Urządzenie pozwala także na robienie zdalnych zdjęć za pomocą wbudowanego aparatu lub na korzystanie z nieco kontrowersyjnej funkcji zdalnego podsłuchu. Jak oceniamy poszczególne funkcje i jak zegarek wypadł w naszym teście?

Ogólna ocena
4.1/5
Gdzie kupić

Do czego służy GPS w smartwatchach dla starszych dzieci?

Starsze dzieci mogą również chcieć używać smartwatcha do monitorowania swoich ulubionych aktywności sportowych. Zegarki te zwykle nie są już wyposażone w funkcję zdalnego monitorowania przez rodziców. W przypadku zegarków dla starszych dzieci, będziesz raczej szukać modeli o mniejszych rozmiarach i w przystępnych cenach. Poniższa lista stanowi przegląd takich właśnie modeli.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
5/5 - (liczba ocen: 1)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Nasz tip
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram