GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Damskie smartwatche Garmin: które są najlepsze?

Recenzje wybranych produktów

Damskie smartwatche Garmin: które są najlepsze?

Smartwatche Garmin są zazwyczaj skierowane do sportowców i entuzjastów outdooru. Dzięki temu, że można je sparować zarówno z telefonami z systemem Android, jak i iOS, są one bardzo popularne wśród użytkowników. Czym dokładnie różnią się modele damskie od męskich? Jakie funkcje są w nich dostępne i jakie są wzory zegarków do wyboru?

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Jaki jest najlepszy zegarek Garmin dla kobiet?

W naszych recenzjach smartwatch Garmin Venu Sq 2 uzyskał najlepszą ocenę, ponieważ jest idealny dla kobiet uprawiających sport.

Jaki rozmiar ma smartwatch Garmin dla kobiet?

Nie ma jednego określonego rozmiaru koperty, czy wyświetlacza dla zegarków Garmin przeznaczonych dla kobiet. W przypadku okrągłych kopert średnica waha się od 40 do 42 mm w zależności od konkretnego modelu. W kwadratowych kopertach szerokość wynosi około 40 mm.

Czy smartwatch Garmin może śledzić mój cykl menstruacyjny?

Tak, smartwatch może śledzić cykl menstruacyjny i przebieg ciąży. Aby włączyć tę funkcję, na samym początku należy wprowadzić datę ostatniej miesiączki i określić zwykły czas trwania cyklu. Następnie zegarek powiadomi Cię o dacie kolejnej miesiączki.

Czy zegarek Garmin można sparować z telefonami z systemem Android i iOS?

Tak, smartwatch Garmin jest skierowany zarówno do posiadaczy urządzeń z systemem Android, jak i lojalnych fanów telefonów Apple. Trzeba tylko sprawdzić kompatybilność każdego modelu z wersją systemu operacyjnego.

Jakie smartwatche dla kobiet oferuje Garmin?

W naszej redakcji nieustannie testujemy rozmaite smartwatche dla kobiet i mężczyzn. Nie dziwi zatem fakt, że modele marki Garmin nie umknęły naszej uwadze. Dzięki naszym testom stworzyliśmy ranking najlepszych smartwatchy dla kobiet. Jeśli szukasz więc wysokiej jakości elektroniki do noszenia, możesz potraktować naszą listę jako inspirację.

Garmin Venu Sq 2

Najlepsze z testowanych
Plusy
 • Wyświetlacz AMOLED
 • Wydajność baterii
 • Wykrywanie wypadków
 • Tworzenie niestandardowych treningów
 • Garmin Coach
 • Migawka stanu zdrowia
Minusy
 • Brak możliwości wykonywania połączeń telefonicznych
 • Domyślnie ustawione odpowiedzi tylko dla Androida
 • Nie można zapisywać utworów muzycznych w zegarku 

Smartwatch Garmin Venu Sq 2 to udany następca poprzedniej generacji. Spodziewaj się wystarczająco dużego wyświetlacza AMOLED i do 12 dni pracy na baterii. Ponadto urządzenie posiada funkcję śledzenia stanu zdrowia i aktywności sportowej. Dzięki zegarkowi możesz ćwiczyć z jednym z animowanych treningów lub biegać z wirtualnym trenerem Garmin Coach.

Zegarek powiadamia o przychodzących wiadomościach i połączeniach. Jeśli jednak chcesz odebrać połączenie, to w tym celu należy użyć telefonu komórkowego. Użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą odpowiadać na przychodzące wiadomości za pomocą zaprogramowanych odpowiedzi, ale posiadacze iPhone'a nie będą w stanie korzystać z tej funkcji.

Garmin Vivomove Trend

Eleganckie wzornictwo
Plusy
 • Elegancki wygląd
 • Obsługa Garmin Pay
 • Obsługa bezprzewodowych ładowarek Qi
 • Wysoka jakość wykonania
 • Czytelny wyświetlacz
Minusy
 • Domyślne odpowiedzi tylko dla użytkowników Androida
 • Brak GPS

Z uwagi na swój rozmiar i design hybrydowy smartwatch Garmin Vivomove Trend skierowany jest przede wszystkim do kobiet. Jest to eleganckie urządzenie, które zaskoczy Cię wieloma funkcjami. Potrafi bowiem obsługiwać monitorowanie aktywności fizycznej, tętna, snu i natlenienia krwi.

Ponadto poinformuje Cię o wszelkich przychodzących powiadomieniach z telefonu komórkowego. Użytkownicy smartfonów z systemem Android mogą na nie odpowiadać za pomocą domyślnych odpowiedzi. Funkcja ta jest niedostępna dla użytkowników iPhone'ów. Kolejną zaletą jest obsługa płatności zbliżeniowych Garmin Pay i bezprzewodowych ładowarek Qi.

Ogólna ocena
3.9/5

Damski zegarek Garmin ma mniejsze wymiary

Kluczową cechą damskiego smartwatcha Garmin jest bez wątpienia inny rozmiar koperty. Modele przeznaczone dla kobiet mają mniejszą kopertę niż modele przeznaczone dla mężczyzn. Jest to ściśle związane z rozmiarem samego wyświetlacza, który jest jeszcze mniejszy od koperty ze względu na obecność ramki. Rozmiar koperty podawany jest w milimetrach, a rozmiar wyświetlacza w calach.

Na przykład Garmin Venu 2 ma kopertę o średnicy 45 mm. Średnica koperty Garmin Venu 2S dla kobiet wynosi 40 mm. W przypadku outdoorowego smartwatcha Garmin Fénix 7 mamy do czynienia z kopertą o średnicy 47 mm, podczas gdy damska wersja Garmin Fénix 7S ma kopertę o średnicy 42 mm.

Wybierz swój zegarek na podstawie dostępnego designu

Istnieje wiele różnych modeli smartwatchów Garmin. Możesz wybierać spośród wielu dostępnych kolorów unisex, a także wzorów zaprojektowanych głównie dla kobiet. Wśród kolorów przeznaczonych dla pań zdecydowanie dominuje złoty, biały lub różowo-złoty. Damskie modele są z reguły dość eleganckie, dlatego znajdują zastosowanie nie tylko w sporcie, ale też w codziennym noszeniu.

Funkcje inteligentnego zegarka Garmin dla kobiet

Pod względem funkcji, męskie i damskie smartwatche Garmin nie różnią się zbytnio od siebie. Przy wyborze zegarka kobiety mogą być zainteresowane tym, czy urządzenie potrafi monitorować cykl menstruacyjny lub czy obsługuje aplikacje z określonym sportem.

Monitorowanie cyklu menstruacyjnego i śledzenie ciąży

Smartwatche Garmin są wyposażone w funkcję śledzenia cyklu menstruacyjnego. W aplikacji należy najpierw wprowadzić datę ostatniej miesiączki i określić zwykłą długość cyklu. Następnie urządzenie pokaże, na jakim etapie cyklu aktualnie się znajdujesz.

Zegarek pozwala także na śledzenie ciąży (funkcja dostępna jest po poinformowaniu aplikacji o ciąży i wprowadzeniu przewidywanej daty porodu). Możesz więc łatwo sprawdzić, w którym tygodniu i trymestrze ciąży jesteś. Smartwatch pokaże również, jak duże może być obecnie Twoje dziecko. Aby ułatwić Ci zrozumienie jego wielkości, aplikacja używa porównań do owoców lub warzyw (na przykład w dziewiątym tygodniu ciąży aplikacja porównuje rozmiar dziecka do wielkości truskawki).

Garmin Venu Sq, Garmin Venu Sq 2, Garmin Vivoactive 4S, Garmin Forerunner 255 Music, Garmin Venu 2 Plus, Garmin Vivomove Trend, a także Garmin Forerunner 55, Garmin Venu 2S, Garmin Forerunner 965, Garmin Forerunner 265S, Garmin Venu 3S i Garmin Vivoactive 5 są wyposażone w te funkcje.

Monitorowanie cyklu menstruacyjnego
Monitorowanie cyklu menstruacyjnego

Jaki sport uprawiasz?

Zegarki Garmin są generalnie zaprojektowane do bardzo dokładnego monitorowania aktywności sportowych. Dla pań kluczowe może być to, czy urządzenie potrafi śledzić ich ulubioną aktywność. Wśród kobiet najpopularniejsze sporty to np. joga, aerobik, pilates lub taniec.

Opisywane smartwatche zazwyczaj posiadają aplikację do jogi i pilatesu. Do tańca i aerobiku należy użyć trybu Inne. Oczywiście wymienione modele gwarantują dostęp do wielu popularnych sportów, takich jak bieganie, jazda na rowerze, turystyka piesza, pływanie czy trening. W rezultacie są one skierowane do szerokiego grona kobiet, które angażują się w różne aktywności.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
3.4/5 - (liczba ocen: 13)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Garmin Forerunner 965
Nasz tip
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram