GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Najlepsze inteligentne zegarki dla dzieci: test porównawczy i recenzje

Recenzje wybranych produktów

Najlepsze inteligentne zegarki dla dzieci: test porównawczy i recenzje

Smartwatche nie są już tylko dla dorosłych. Na rynku dostępne są również modele dla dzieci, które oferują określone funkcje. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie to funkcje i czym różnią się smartwatche dla dziewczynek i chłopców. Na koniec przyjrzymy się również, jak smartwatche wypadają w porównaniu z opaskami fitness.

Sprawdzone modele smartwatchów dla dzieci

Przyjrzyjmy się bliżej recenzowanym modelom. Jeśli poniższe omówienie Cię nie satysfakcjonuje i chciałbyś uzyskać bardziej szczegółowe informacje, zapraszamy do odwiedzenia poszczególnych recenzji danych modeli smartwatchów, z których dowiesz się zdecydowanie więcej.

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na bezpieczeństwie dzieci, możesz rozważyć pozyskanie poniższego modelu smartwatcha. Zapewnia on śledzenie aktualnej lokalizacji dziecka, a także łatwą komunikację z naszą pociechą.

Carneo GuardKid+ 4G Platinum

Dla wspierania bezpieczeństwa dzieci
Plusy
 • Łatwy w użyciu
 • Monitorowanie lokalizacji dziecka
 • Funkcja podsłuchu
 • Opcja zdalnego robienia zdjęć
Minusy
 • Słaba czytelność wyświetlacza
 • Niezbyt dokładna funkcja lokalizacji

Chcesz mieć kontrolę nad bezpieczeństwem swoich dzieci? W takim razie może zainteresować Cię smartwatch Carneo GuardKid+ 4G Platinum, który polecamy rodzicom dzieci w wieku około 6 lat. Można go używać do monitorowania maluchów, dzwonienia do nich lub wysyłania SMS-ów. Urządzenie pozwala także na robienie zdalnych zdjęć za pomocą wbudowanego aparatu lub na korzystanie z nieco kontrowersyjnej funkcji zdalnego podsłuchu. Jak oceniamy poszczególne funkcje i jak zegarek wypadł w naszym teście?

Ogólna ocena
4.1/5
Gdzie kupić

Jeśli masz w domu obiecującego sportowca, który chce monitorować swoje zdrowie i osiągane wyniki, bardziej odpowiedni może okazać się inny rodzaj zegarka dla dzieci. Dobrą opcją jest na przykład ten przyzwoity smartwatch firmy Lamax.

Lamax BCool

Do monitorowania stanu zdrowia dzieci
Plusy
 • Czytelny wyświetlacz
 • Prosta obsługa
 • Niska cena
 • Długa żywotność baterii
 • Zabawne gry
 • Obsługa języka polskiego
 • Kompaktowy rozmiar
Minusy
 • Brak GPS
 • Brak przycisku SOS
 • Brak możliwości komunikacji

Smartwatch dla dzieci Lamax BCool doskonale nadaje się do podstawowego monitorowania stanu zdrowia i śledzenia aktywności sportowej. Ma przejrzysty interfejs i jest łatwy w użyciu. Małe dzieci docenią obecność czterech gier, które mogą wykorzystać do skrócenia długich chwil. Kolejną zaletą jest możliwość ustawienia własnej tapety.

Ogólna ocena
3.8/5
Gdzie kupić

Smartwatche dla dzieci są przeznaczone zarówno dla małych sportowców, jak i troskliwych rodziców

Chcąc skupić się na porównaniu smartwatchów dla dzieci, należy podzielić poszczególne modele na dwie podstawowe kategorie - dla sportowców i dla troskliwych rodziców.

Smartwatche dla początkujących sportowców

Pierwsza kategoria obejmuje smartwatche dla dzieci, które służą do śledzenia sportowych wyników najmłodszych. Jest to więc szczególnie przydatne dla zapalonych sportowców, którzy chcą monitorować swoje wyniki podczas sesji treningowych. Takie modele działają wówczas praktycznie tak samo jak klasyczne smartwatche dla dorosłych. W niektórych przypadkach są one również wyposażone w gry i aplikacje do rozrywki.

Smartwatche dla troskliwych rodziców

Druga kategoria to zegarki skupiające się przede wszystkim na bezpieczeństwie dzieci i łatwym śledzeniu ich aktualnego położenia przez rodziców.

Śledzenie ruchu

Ten zegarek posiada oczywiście funkcję GPS, abyś mógł łatwo dowiedzieć się, gdzie aktualnie znajduje się Twoje dziecko.

Smartwatche wyposażone w GPS mają swoich zwolenników i przeciwników. Niektórym przeszkadza fakt, że w ten sposób "szpiegują" własne dziecko. Z drugiej strony, pozostali użytkownicy nie mogą się tej funkcji nachwalić i cieszą się, że mogą być spokojni, gdy dzieci są poza domem.

Z tą funkcją związana jest możliwość otrzymywania powiadomień o opuszczeniu "bezpiecznej strefy", której zasięg konfiguruje sam użytkownik. Może to być na przykład obszar wokół szkoły lub domu.

Możliwość komunikowania się

Niektóre modele posiadają również slot na kartę SIM. Takie smartwatche to świetny wybór dla dzieci, które nie chcą jeszcze kupować własnego telefonu komórkowego, ale chcą mieć możliwość dzwonienia lub wysyłania wiadomości.

Przycisk SOS

W ofercie znajdują się także smartwatche ze specjalnym przyciskiem SOS. Naciśnięcie go w sytuacji awaryjnej spowoduje wybranie wcześniej zapisanego kontaktu (zazwyczaj któregoś z rodziców).

Funkcja podsłuchu

Niektóre smartwatche dla dzieci posiadają nawet funkcję podsłuchu, dzięki czemu można śledzić z kim komunikuje się Twoje dziecko. Dzięki temu upewnisz się, że dziecko nie rozmawia na przykład z nieznajomym na ulicy.

Funkcja zdalnego robienia zdjęć

Funkcja związana z bezpieczeństwem, która jest zarazem nieco kontrowersyjna, to możliwość zdalnego robienia zdjęcia za pomocą zegarka i wysyłania go na telefon komórkowy rodzica. W ten sposób możesz sprawdzić, czy z Twoim dzieckiem wszystko jest w porządku.

Zintegrowane gry

Wybrane modele oferują również szeroki wybór gier, które uchronią dzieci przed nudą.

Czym różnią się smartwatche dla chłopców i dziewczynek?

Pod względem funkcji obie kategorie oferują praktycznie to samo. Główne różnice dotyczą zatem designu.

W przypadku smartwatchów dla chłopców często można spotkać się z opcjami kolorystycznymi, które preferują zazwyczaj mali chłopcy (na przykład niebieską lub zieloną). Urządzenia mogą również posiadać motywy graficzne, które są bardziej popularne wśród chłopców (np. samochody).

Z kolei w przypadku smartwatchów dla dziewczynek najczęściej można wybierać spośród popularnych dziewczęcych opcji designu, w których główną rolę odgrywa kolor różowy lub motywy związane z bajkowymi księżniczkami.

Smartwatche dla starszych dzieci często wykorzystują bardziej stonowane i neutralne wzory. Na samą kolorystykę można też częściowo wpłynąć poprzez zakup różnokolorowych pasków.

Jakie marki mają w swojej ofercie smartwatche dla dzieci?

Smartwatche dla dzieci oferują między innymi takie marki jak:

A co z porównaniami smartwatchów pod względem ceny? Najtańsze smartwatche dla dzieci kosztują około 100 złotych. Najdroższe modele są dostępne poniżej granicy cenowej 700 złotych.

Alternatywa: tani smartwatch połączony ze smartfonem

Smartwatche dla dzieci często bywają problematyczne. Połączenie nie zawsze może być stabilne, a użytkownicy często mogą borykać się z koniecznością ich częstego ładowania (czas pracy baterii to zazwyczaj około jedna doba). W związku z tym alternatywą może być wykorzystanie tanich smartwatchów w połączeniu z telefonem komórkowym.

W takim wypadku użytkownik nie skorzysta z funkcji śledzenia lokalizacji, podsłuchu czy robienia zdalnych zdjęć, ale dzięki posiadaniu zegarka dziecko natychmiast otrzyma informację, że rodzic próbuje się do niego dodzwonić lub wysłać mu wiadomość, na co może od razu zareagować. Ponadto niektóre modele smartwatchów poza funkcją telefonowania są wyposażone w przycisk SOS do wykorzystania w sytuacjach awaryjnych.

Innym rozwiązaniem mogą być opaski fitness dla dzieci

Pewną alternatywą dla dziecięcych smartwatchów są opaski fitness dla dzieci. Są to zazwyczaj bardziej kompaktowe urządzenia z mniejszymi wyświetlaczami, a ich funkcje mogą być ograniczone w porównaniu z najlepszymi modelami smartwatchów.

Często jednak opaski fitness nie posiadają GPS, przez co służą przede wszystkim do monitorowania stanu zdrowia i snu. Jednocześnie nie są one wyposażone w gniazdo karty SIM. Jeśli więc szukamy podstawowego urządzenia służącego przede wszystkim do monitorowania lokalizacji dziecka, lepiej sięgnąć po tańsze smartwatche, które zazwyczaj posiadają te funkcje.

Jaki smartwatch kupić starszym dzieciom?

Jeśli jesteś rodzicem nastolatków, będziesz potrzebować nieco innej kategorii smartwatchów. Decydującymi czynnikami mogą być dla Ciebie na przykład przystępna cena, kompaktowy rozmiar oraz zaawansowane wskaźniki śledzenia zdrowia i aktywności sportowych. Wybraliśmy kilka modeli, które posiadają funkcje odpowiednie dla starszych dzieci, których bieżąca lokalizacja nie wymaga monitorowania.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące smartwatchów dla dzieci

Jakie funkcje oferuje smartwatch dla dzieci?

Smartwatche mogą być wykorzystywane do monitorowania stanu zdrowia, a także lokalizacji dzieci. W tym przypadku są one zwykle wyposażone w, przykładowo, śledzenie lokalizacji, funkcję podsłuchu, przycisk SOS i inne udogodnienia.

Jaka jest różnica między smartwatchami dla dziewczynek i chłopców?

Smartwatche dla dziewczynek opierają się na designie, który jest zazwyczaj bardziej popularny wśród płci pięknej (różowy kolor, motywy związane z księżniczkami itp.). Z kolei smartwatche dla chłopców wykorzystują kolory i wzory, które są bardziej popularne wśród chłopaków.

Ile kosztuje smartwatch dla dzieci?

Najtańsze smartwatche dla dzieci kosztują zwykle około 100 złotych. Cena najdroższych modeli wynosi około 700 złotych.

Czym od smartwatchów różnią się opaski fitness dla dzieci?

Opaski fitness dla dzieci zwykle nie posiadają GPS i dlatego nie mogą być używane do śledzenia lokalizacji użytkownika. Ponadto nie mają gniazda karty SIM, a zatem nie służą do komunikacji. Ich głównym zadaniem jest więc wyłącznie monitorowanie stanu zdrowia.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
3.9/5 - (liczba ocen: 17)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Nasz tip
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram