GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Inteligentne zegarki Huawei dla kobiet

Recenzje wybranych produktów

Inteligentne zegarki Huawei dla kobiet

Pod marką Huawei kryją się inteligentne urządzenia w rozsądnej cenie. Poszczególne modele świetnie nadają się do monitorowania stanu zdrowia, uprawiania sportu, ale także do komunikacji. Czym różnią się modele męskie od damskich? I jakie są najlepsze zegarki Huawei dla kobiet dostępne na rynku?

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Jakie są najlepsze zegarki Huawei dla kobiet?

W naszych recenzjach Huawei Watch GT 3 uplasował się jako najlepszy smartwatch marki Huawei przeznaczony dla kobiet.

Jak duże są smartwatche Huawei dla kobiet?

Nie ma jednego rozmiaru obudowy dla damskich zegarków Huawei. Z reguły jednak średnica tarczy w okrągłych zegarkach wynosi około 42 mm.

Czy inteligentne zegarki Huawei mogą śledzić cykl menstruacyjny?

W większości przypadków smartwatche Huawei nie posiadają domyślnej funkcji śledzenia cyklu menstruacyjnego. Jednak u niektórych modeli można dodać tę funkcję za pośrednictwem aplikacji mobilnej po aktualizacji systemu. Nowsze zegarki Huawei Watch GT 4 zawierają taką funkcję już po pierwszym uruchomieniu.

Czy zegarek Huawei można sparować z telefonami komórkowymi z systemem Android i iOS?

Tak, smartwatch jest przeznaczony zarówno dla użytkowników telefonów komórkowych z systemem Android, jak i iOS. Przed zakupem zegarka należy tylko sprawdzić, z którą wersją systemu operacyjnego jest on kompatybilny. Trzeba również pamiętać, że większość zegarków tej marki oferuje szerszy zakres funkcji wyłącznie dla użytkowników telefonów z systemem Android (na przykład możliwość i pisania i wysyłania wiadomości).

Najlepsze smartwatche Huawei w naszym teście

Huawei oferuje smartwatche w różnych liniach produktowych. W naszej redakcji mieliśmy okazję przetestować dla Was kilka modeli. Na tej podstawie udało nam się sporządzić ranking najlepszych smartwatchów dla kobiet, jakie obecnie oferuje Huawei.

Huawei Watch GT 3

Najlepsze z testowanych
Plusy
 • Wyświetlacz AMOLED
 • Dostępne 3 opcje pasków
 • Opcja telefonii
 • Obsługa zaprogramowanych odpowiedzi (tylko Android)
 • Obsługa języka polskiego
 • Przyzwoita żywotność baterii
Minusy
 • Brak płatności zbliżeniowych
 • Skomplikowane parowanie z telefonem z Androidem
 • Niektóre funkcje są dostępne tylko dla systemu Android

Smartwatch Huawei Watch GT 3 służy zarówno do monitorowania stanu zdrowia, jak i komunikacji. Może być używany do wykonywania pełnoprawnych połączeń telefonicznych. W przeciwieństwie do fanów iPhone'a, użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą korzystać z funkcji odpowiadania na wiadomości, przesyłania muzyki do zegarka oraz map i nawigacji. Zegarek dostępny jest w dwóch wariantach rozmiarowych, skierowanych zarówno do mężczyzn, jak i kobiet.

Huawei Watch Fit 2

Elegancki model z kwadratową tarczą
Plusy
 • Wyświetlacz AMOLED
 • Mapy
 • Dostępne 3 opcje pasków
 • Opcja telefonu
 • Obsługa zaprogramowanych odpowiedzi (tylko Android)
 • Obsługa języka polskiego
 • Przystępna cena
Minusy
 • Skomplikowane parowanie z telefonem z Androidem
 • Niektóre funkcje są dostępne tylko w systemie Android

Smartwatch Huawei Watch Fit 2 monitoruje tętno, natlenienie krwi i sen. Ponadto można go również używać do wykonywania pełnoprawnych połączeń telefonicznych. Ponadto użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą odpowiadać na przychodzące wiadomości za pomocą zaprogramowanych odpowiedzi. Ponadto, ich elegancki wygląd, niewielka waga, długi czas pracy na baterii i przejrzysty interfejs również przypadną do gustu.

Damskie smartwatche Huawei są zazwyczaj mniejsze

Główną różnicą między damskimi i męskimi smartwatchami jest ich rozmiar. Marka Huawei nie jest pod tym względem wyjątkiem. W związku z tym oferuje ona wiele modeli w dwóch wariantach rozmiarowych, aby obie płcie znalazły coś dla siebie. W przypadku damskich zegarków średnica tarczy wynosi około 42 mm.

Na przykład w serii Huawei Watch GT 3 masz do wyboru zegarki z tarczą o średnicy 42 mm i 46 mm. Natomiast Huawei Watch Fit 2 z prostokątną tarczą jest dostępny tylko w jednym wariancie rozmiarowym, który idealnie pasuje na kobiecy nadgarstek ze względu na swoje wymiary.

W przypadku zegarków Huawei, podobnie jak w przypadku innych marek, należy podkreślić, że wybrany wariant rozmiaru jest bardzo ściśle powiązany z wydajnością baterii. Modele przeznaczone dla kobiet osiągają niższą wydajność niż zegarki dla mężczyzn. Przykładowo: w przypadku Huawei Watch GT 3 lub Watch GT 4 czas pracy baterii w wariancie damskim wynosi 7 dni, podczas gdy w wersji męskiej jest to 14 dni.

Różne wzory i materiały

Kolejną specyficzną cechą zegarków Huawei jest niewątpliwie zróżnicowany design poszczególnych modeli. W ofercie znajdują się zegarki w kolorach unisex, jak i urządzenia o "typowo" kobiecej kolorystyce (na przykład białe, złote lub różowo-złote).

Ponadto w przypadku niektórych modeli możesz dokonać wyboru spośród różnych wykończeń materiałowych. Na przykład model Huawei Watch 3 Pro jest dostępny w wersji Classic (ze skórzanym paskiem) i Active (z metalowym paskiem). Natomiast w przypadku Huawei Watch GT 3, oprócz wymienionych wariantów, zegarek jest dostępny również w wariancie Active z silikonowym paskiem.

Funkcje damskiego smartwatcha Huawei

Pod względem funkcji damskie i męskie smartwatche Huawei praktycznie niczym się od siebie nie różnią. Czynnikiem decydującym może być jednak to, czy dany model pozwala na monitorowanie cyklu menstruacyjnego lub czy obsługuje monitorowanie Twojej ulubionej aktywności fizycznej.

Śledzenie cyklu menstruacyjnego

Podczas naszych testów okazało się, że funkcja śledzenia cyklu menstruacyjnego w większości zegarków Huawei nie jest domyślnie dostępna. Producent twierdzi jednak, że po aktualizacji urządzenia i aplikacji mobilnej kalendarz menstruacyjny może zostać dodany do zegarka.

Funkcję śledzenia cyklu menstruacyjnego można dodać do Huawei Watch Fit 2 i Huawei Watch GT 3. Huawei Watch GT 4 posiada tę funkcję domyślnie.

Przeznaczony do uprawiania sportu

Wybierając smartwatch warto również upewnić się, że obsługuje on śledzenie ulubionych aktywności sportowych. Zaletą zegarków Huawei jest to, że umożliwiają one wybór spośród szerokiej gamy klasycznych i mniej tradycyjnych dyscyplin sportowych.

Wśród kobiet popularne są na przykład joga, pilates lub taniec. Te tryby są zazwyczaj dostępne w zegarkach Huawei, ewentualnie zamiast nich można użyć trybu Inne. Ponadto smartwatche tej marki oferują monitorowanie wielu różnych, popularnych sportów, takich jak chodzenie, bieganie, jazda na rowerze, turystyka piesza, pływanie i wiele innych.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
5/5 - (liczba ocen: 3)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Huawei Watch GT 4
Nasz tip
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram