GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Smartwatche z funkcją rozmowy: porównanie i recenzje

Recenzje wybranych produktów

Smartwatche z funkcją rozmowy: porównanie i recenzje

Poszukiwaną funkcją smartwatchów jest możliwość wykonywania połączeń telefonicznych, ale pojawia się ona tylko w niektórych modelach. Zastanawiasz się, jak wykonywać połączenia telefoniczne za pomocą zegarka? Które modele wymagają posiadania telefonu komórkowego przy sobie podczas dzwonienia, a które nie? Dowiedz się, jakie są zalety i wady każdej z opcji i który konkretny zegarek z obsługą rozmów będzie idealny dla Ciebie.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Jakie są najlepsze zegarki z Androidem z możliwością dzwonienia?

W naszych recenzjach zwyciężył smartwatch Samsung Galaxy Watch 5 Pro, który jest również dostępny w wariancie z eSIM.

Jakie są najlepsze zegarki z funkcją dzwonienia na iOS?

Fanom produktów Apple polecamy zegarek outdoorowy Apple Watch Ultra 2 lub klasyczny Apple Watch Series 9, które są dostępne zarówno w wariancie podstawowym, jak i z rozszerzeniem o eSIM.

Czy możliwe jest wykonywanie połączeń z zegarka, nawet jeśli nie mam przy sobie telefonu?

Tak. Funkcja ta jest jednak obsługiwana tylko przez smartwatche, które umożliwiają włożenie do urządzenia zwykłej karty SIM lub zainstalowanie karty eSIM.

Jak mogę wykonywać połączenia z mojego zegarka?

Połączenia można wykonywać bezpośrednio z zegarka (za pomocą wbudowanego głośnika i mikrofonu) lub podłączyć bezprzewodowy zestaw słuchawkowy (jeśli zegarek na to pozwala).

Wykonywanie połączeń za pomocą fizycznej karty SIM, eSIM i podłączonego telefonu

Istnieją trzy sposoby wykonywania połączeń telefonicznych za pomocą smartwatcha. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom i wadom każdej z opcji.

Fizyczna karta SIM

Smartwatch z fizyczną kartą SIM umożliwia wykonywanie połączeń bez konieczności noszenia przy sobie telefonu komórkowego. Jednocześnie nie jesteś ograniczony/ograniczona do korzystania z karty SIM od operatora oferującego eSIM. Możesz wybrać wersję na doładowanie lub kartę SIM, na której aktywujesz abonament. Kartę SIM wkłada się bezpośrednio do zegarka. Przykładem jest smartwatch Lamax WatchY2 dla dzieci.

eSIM

Smartwatche z eSIM także umożliwiają wykonywanie połączeń bez konieczności noszenia przy sobie telefonu komórkowego. Co więcej, nie trzeba nawet martwić się o prawidłowe umieszczenie karty SIM w zegarku. Wystarczy tylko skonfigurować kartę eSIM u swojego operatora, a następnie można korzystać z numeru telefonu zarówno z telefonu komórkowego, jak i ze smartwatcha. Zobacz, które urządzenia obsługują tę funkcję.

Nawiązywanie połączenia z podłączonego telefonu

Ostatnią opcją jest smartwatch, który umożliwia wykonywanie połączeń wyłącznie z podłączonego telefonu. Oznacza to, że podczas połączenia musisz mieć przy sobie telefon komórkowy. Na przykład, jeśli pójdziesz pobiegać bez telefonu, nie możesz wykonać połączenia z zegarka. Takie smartwatche są jednak często tańsze niż modele, które umożliwiają skonfigurowanie eSIM. Poniższa lista zawiera zegarki z naszych recenzji, które obsługują tę funkcję.

Jak wykonywać połączenia ze smartwatcha

Za pomocą wybranych smartwatchy możesz odbierać połączenia przychodzące, ewentualnie samodzielnie wybierać numer telefonu lub korzystać z listy kontaktów. Po przeprowadzeniu wielu testów, okazuje się, że funkcja ta nie jest doprowadzona do perfekcji w niektórych modelach Huawei. Na przykład, w przypadku Huawei Watch GT 3, użytkownik musi zapisać 10 ulubionych kontaktów w zegarku i wybierać wyłącznie spośród nich. Pełna lista kontaktów jest dostępna tylko w niektórych smartwatchach tej marki (na przykład Huawei Watch 3 Pro).

Poszczególne smartwatche z funkcją dzwonienia mają zazwyczaj mikrofon i głośnik, więc nic więcej nie będzie potrzebne do prowadzenia rozmów. Niektóre osoby mogą jednak uznać wykonywanie takich połączeń za niewygodne i docenić możliwość podłączenia bezprzewodowych słuchawek do smartwatcha przez Bluetooth (większość smartwatchy obsługuje tę funkcję). Jeśli chodzi o jakość połączeń, to zazwyczaj jest ona całkiem przyzwoita i w zupełności wystarczająca do normalnej komunikacji.

Lista kontaktów
Lista kontaktów

Damski smartwatch z funkcją wykonywania połączeń telefonicznych

Większość smartwatchy jest dostępna w wersjach unisex, które są skierowane zarówno do mężczyzn, jak i kobiet. Istnieją jednak również modele damskie, które charakteryzują się mniejszymi wymiarami i designem, który przypadnie do gustu prawdopodobnie bardziej płci pięknej. W tej kategorii również znajduje się kilka interesujących modeli z obsługą rozmów telefonicznych.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
4/5 - (liczba ocen: 5)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Apple Watch Ultra 2
Nasz tip
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram