GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Najlepsze męskie smartwatche: test porównawczy i recenzje

Recenzje wybranych produktów

Najlepsze męskie smartwatche: test porównawczy i recenzje

Męskie smartwatche mają zazwyczaj większe rozmiary, aby lepiej prezentowały się na męskim nadgarstku i były łatwiejsze w użyciu. Ponadto producenci wyposażają je w neutralny design. Jakie są ich pozostałe cechy? W tym artykule ujawniamy różne właściwości smartwatchów dla mężczyzn, a także dajemy kilka wskazówek na temat wyboru smartwatchów, które cieszą się dużą popularnością wśród panów.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Czy smartwatche dla mężczyzn posiadają jakieś specjalne funkcje?

Męskie smartwatche są pod wieloma względami podobne do damskich. Dlatego najczęściej posiadają one takie funkcje, jak monitorowanie tętna, poziomu natlenienia krwi, snu i różnych aktywności fizycznych. Z drugiej strony, często nie oferują funkcji monitorowania cyklu menstruacyjnego.

Jakie są wymiary męskiego smartwatcha?

Smartwatche tego typu są zwykle większe niż damskie, aby lepiej pasowały na męskie nadgarstki. Na przykład męski Apple Watch posiada tarczę o szerokości 45 mm, podczas gdy damski ma tylko 41 mm.

O czym warto pomyśleć przed zakupem smartwatcha?

Przed wyborem urządzenia zastanów się, do czego najczęściej będziesz go używać. Biznesmeni, którzy używają swoich zegarków do pracy, będą potrzebować pewnych konkretnych funkcji, podczas gdy entuzjaści aktywności w plenerze, szukający urządzenia do uprawiania sportów ekstremalnych, będą skupiać się na jeszcze innych właściwościach smartwatcha.

Jakie designy są dostępne?

Większość smartwatchów opiera się na neutralnych wzorach i dlatego są odpowiednie dla mężczyzn. Można więc powiedzieć, że pod tym względem mężczyźni mają szerszy wybór niż kobiety czy dzieci.

Recenzje inteligentnych zegarków dla mężczyzn

W naszej redakcji przetestowaliśmy kilka smartwatchów dla mężczyzn. Sprawdź nasze szczegółowe recenzje, w których zapoznasz się z zaletami i ewentualnymi wadami tych urządzeń.

Smartwatch do codziennego noszenia czy tylko do uprawiania sportu?

Wybierając smartwatch, weź pod uwagę okazje, podczas których będziesz go najczęściej używać. Jeśli zależy Ci na podręcznym "przedłużeniu" swojego smartfona, to prawdopodobnie sięgniesz po elegancki model, który będziesz mógł nosić również do pracy. W takim przypadku kluczowe może okazać się to, czy zegarek obsługuje np. odpowiadanie na wiadomości lub odbieranie połączeń (Apple Watch 7 wypadł najkorzystniej w naszym porównaniu smartwatchów).

Jeśli natomiast szukasz smartwatcha wyłącznie do uprawiania sportu, będziesz potrzebować modelu, który uprzyjemni Twoje aktywności fizyczne i zmierzy ich parametry. W takim przypadku wybierz urządzenie, które zapewnia monitorowanie Twojej ulubionej dyscypliny sportowej. Jeśli lubisz uprawiać sport na świeżym powietrzu, decydująca może być dla Ciebie również wytrzymałość zegarka i czas pracy jego baterii na jednym ładowaniu (świetne wyniki pod tym względem osiąga np. Xiaomi Amazfit T-Rex).

Do topowych modeli outdoorowych smartwatchów zaliczyć można także Apple Watch Ultra, który posiada zaawansowany kompas, potrafi automatycznie wezwać pomoc w razie wypadku i wytrzyma nawet podczas nurkowania na głębokość do 40 metrów. W trakcie nurkowania wyświetla aktualną głębokość i temperaturę wody, praktycznie zastępując komputery nurkowe.

Rozmiar jest dostosowany do męskich nadgarstków

Męskie smartwatche, w porównaniu z modelami dla kobiet, posiadają pewne konkretne właściwości designerskie. Dotyczy to przede wszystkim ich rozmiaru. Wymiary męskich zegarków są zwykle większe, dzięki czemu urządzenie lepiej prezentuje się na szerszym męskim nadgarstku. Ponadto taki wariant jest łatwiejszy w obsłudze dla mężczyzn, którzy mają zazwyczaj większe palce.

Męskie modele są zwykle dostępne w bardziej stonowanych kolorach i nie znajdziesz wśród nich odcieni, które są raczej typowe dla płci pięknej (na przykład różowy lub różowo-złoty). Często można również spotkać się z modelami czysto outdoorowymi, zaprojektowanymi głównie do użytku w plenerze. Takie smartwatche są zwykle przeznaczone dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu. W naszym porównaniu smartwatchów dla mężczyzn uwzględniamy również takie modele.

Cały rynek produktowy smartwatchów jest w większości skierowany raczej do mężczyzn niż do kobiet.

Ogólnie rzecz biorąc można stwierdzić, że większość dostępnych na rynku smartwatchów będzie pasować mężczyznom pod względem rozmiaru i wyglądu. Niestety, modeli dla kobiet jest stosunkowo niewiele, a w przypadku mężczyzn wybór odpowiedniego smartwatcha jest dużo łatwiejszy.

Funkcje męskich smartwatchów nie różnią się od siebie

Jeśli mielibyśmy skupić się na porównaniu smartwatchów dla mężczyzn i kobiet, to generalnie nie różnią się one zbytnio pod względem funkcji. W przypadku modeli dla kobiet często można spotkać się z funkcją śledzenia cyklu menstruacyjnego, której mężczyźni nie potrzebują.

Jednak inteligentne zegarki z obu kategorii zazwyczaj monitorują tętno, natlenienie krwi, sen i różne aktywności fizyczne.

Recenzje męskich opasek fitness

Zamiast smartwatcha można również zdecydować się na zakup opasek fitness, które zapewnią podstawowe monitorowanie stanu zdrowia. Jednak w porównaniu do smartwatchów ich funkcje są dość ograniczone. Z reguły nie są one wyposażone w GPS, a zatem użytkownik musie mieć przy sobie telefon komórkowy, aby połączyć się z GPS podczas monitorowania aktywności na świeżym powietrzu.

Jeśli jednak szukasz bardziej podstawowego modelu inteligentnego urządzenia lub masz ograniczony budżet, to taka opaska może być dobrą alternatywą. Większość opasek fitness oferuje różne kolory pasków. Często zapewnia to mężczyznom i kobietom takie same możliwości wyboru.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
3.4/5 - (liczba ocen: 27)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Apple Watch Ultra 2
Nasz tip
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram