GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: słuchawki bezprzewodowe Sony WH-CH720N

Plusy
 • Jakość wykonania
 • Zrównoważona jakość dźwięku
 • Skuteczne ANC
 • Dobra wydajność baterii
 • Funkcje aplikacji Sony Headphones
Minusy
 • Bez etui w zestawie
 • Niższa jakość dźwięku mikrofonu
 • Nie można złożyć do kompaktowego rozmiaru podróżnego

Słuchawki Sony WH-CH720N zaimponowały nam wysoką jakością wykonania, aktywną redukcją szumów, wygodnym dopasowaniem i zrównoważonym dźwiękiem. Słuchawki są kompatybilne z aplikacją Sony Headphones, która zawiera korektor, możliwość podłączenia słuchawek do dwóch urządzeń i inne funkcje poprawiające wrażenia słuchowe.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Jak długo słuchawki działają na jednym ładowaniu?

Podczas naszych testów słuchawki działały około 37 godzin na jednym ładowaniu z aktywnym ANC. Po dezaktywacji ANC czas pracy na baterii wydłużył się do 49 godzin.

Jakie są funkcje słuchawek Sony WH-CH720N?

Same słuchawki są wyposażone w funkcję aktywnej redukcji szumów (ANC), co oznacza, że dźwięki otoczenia będą przeszkadzać nieco mniej. W aplikacji Sony Headphones znajdziesz również funkcje poprawiające jakość dźwięku i szczegółowy korektor.

Czy słuchawki Sony WH-CH720N są wodoodporne?

Nie, producent nie podaje klasy IP słuchawek ani żadnych innych specyfikacji dotyczących ich trwałości. Dlatego poruszanie się w deszczu może je uszkodzić.

Czy słuchawki mają NFC?

Nie, słuchawki Sony WH-CH720N można sparować bezprzewodowo z urządzeniami źródłowymi za pośrednictwem połączenia Bluetooth. Szybkie parowanie przez NFC poprzez połączenie urządzeń nie jest dostępne.

Opakowanie słuchawek zawiera tylko niezbędne elementy

Opakowanie jest dość skromne i zawiera tylko słuchawki, kabel zasilający USB-C i kabel AUX 3,5 mm. W opakowaniu nie znajdziesz etui podróżnego ani podwójnego adaptera jack 3,5 mm, z którym mieliśmy do czynienia w przypadku podobnie wycenionych słuchawek Niceboy HIVE Aura 4 ANC.

Specyfikacja słuchawek

Pod względem parametrów technicznych największe wrażenie zrobiła na nas waga, która należy do najniższych w porównaniu do konkurencyjnych słuchawek w podobnym przedziale cenowym (JBL Tune 720BT, Sennheiser HD 35BT czy Niceboy HIVE Aura 4 ANC). Niższą wagę można przypisać mniejszym 30-milimetrowym przetwornikom. W rzeczywistości, w większości konkurencyjnych słuchawek spotkamy się z większymi, 40-milimetrowymi przetwornikami.

ParametrWartość
Typ słuchawekNauszne
Metoda zasilaniaKabel USB-C
Całkowita waga192 g
ŁącznośćBluetooth 5.2
Żywotność baterii35 godzin (ANC aktywne)
Wytrzymałość (ocena)Nieokreślona przez producenta
Obsługiwane kodekiSBC, AAC
Zakres częstotliwości7-20 000 Hz (przewodowe), 20-20 000 (bezprzewodowe)
Czułość108 dB/mW (przewodowe), 98 dB/mW (bezprzewodowe)
Rozmiar przetwornika30 mm
Impedancja325 Ω (przewodowe), 31 Ω (bezprzewodowe)
MikrofonTak

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o słuchawkach bezprzewodowych, przeczytaj nasz artykuł o tym, jak wybrać słuchawki bezprzewodowe lub zapoznaj się z recenzjami konkretnych modeli.

Konstrukcja i jakość wykonania

Połączenie plastikowej konstrukcji i niewielkiej wagi może zaskoczyć po rozpakowaniu. Ale po dłuższym użytkowaniu przekonasz się, że chociaż nie są to słuchawki premium, jakość wykonania jest wysoka. Plastiki pasują idealnie, łączenia nie skrzypią, wyściółka nauszników i mostka jest miękka (materiał to sztuczna lub wegańska skóra).

Konstrukcja słuchawek jest solidna i byliśmy mile zaskoczeni ich elastycznością, która jest lepsza w porównaniu do poprzedniej generacji Sony WH-CH710N. Oprócz niższej elastyczności, w przypadku poprzedniej generacji napotkasz również niższą jakość wykonania. W przeciwieństwie do niektórych konkurencyjnych słuchawek, konstrukcja nie jest składana. Można obracać tylko same nauszniki, co jest trochę wstydem, ponieważ przy wadze 192 g słuchawki byłyby idealnym towarzyszem podróży w kategorii nausznych.

Komfort i kontrola Sony WH-CH720N

Pod względem komfortu użytkowania słuchawkom nie mamy prawie nic do zarzucenia. Nauszniki mają jeszcze bardziej ergonomiczny kształt w porównaniu do poprzedniej generacji. Miękkie, oddychające nauszniki nie będą przeszkadzać nawet podczas długiego użytkowania. Regulacja długości mostka jest dobrze wyregulowana, więc nie powinieneś mieć problemu z dopasowaniem odpowiedniego rozmiaru. Nie odczuliśmy żadnego dyskomfortu nawet podczas noszenia okularów dioptrycznych, które nie odkształcały ramki słuchawek ani nie wywierały zbyt dużego nacisku na skronie.

Przetworniki są pokryte cienką siateczką, przez którą łatwo wyczuć bardziej widoczne części. Przy kilku okazjach części te zaczęły naciskać na ucho zewnętrzne po dłuższym słuchaniu. Rozwiązaniem było ponowne zamontowanie słuchawek w nieco innej pozycji. W przypadku słuchawek WH-CH710N problem jest jednak znacznie bardziej odczuwalny, gdyż posiadają one twardsze i mniej wystające nauszniki. Twardy plastik przylgnął więc do ucha naszego redaktora niemal na stałe.

Im bliżej błony bębenkowej znajduje się przetwornik słuchawek, tym mniejsza może być jego średnica, aby zapewnić wystarczającą głośność. Wyposażone w mniejsze przetworniki (30 mm), takie jak Niceboy HIVE Aura 4 ANC (40 mm), słuchawki WH-CH720N muszą znajdować się bliżej błony bębenkowej. Z tego powodu może się zdarzyć, że nierówności na przetwornikach będą przylegać do błony bębenkowej.

Odtwarzaniem można sterować bezpośrednio na słuchawkach

Przyciski znajdują się na obu słuchawkach, a ich materiał to ten sam plastik, co na nausznikach. Jednocześnie ich perforacje są raczej nijakie, więc nauczenie się ich funkcji z wyczuciem zajmie trochę czasu. Konkurencyjne słuchawki HIVE Aura 4 ANC mają gumowe przyciski z wyraźniejszymi perforacjami, więc ich obsługa jest wygodniejsza.

Żywotność baterii jest dobra, ale nie zaskakująca

Producent podaje, że słuchawki wytrzymują 35 godzin na jednym ładowaniu z aktywnym ANC i 50 godzin bez ANC. W naszym teście, przy aktywnym ANC i 50% głośności, żywotność baterii osiągnęła 37 godzin. Przy tej samej głośności i wyłączonym ANC, czas pracy na baterii wzrósł do 49 godzin. W obu przypadkach możemy potwierdzić dane producenta.

W kontekście konkurencyjnych bezprzewodowych słuchawek nausznych, czas pracy na baterii Sony WH-CH720N jest rozsądny w stosunku do ceny i nie zaskoczył nas znacząco. Podobną wytrzymałość na jednym ładowaniu można było spotkać w przypadku poprzedniej generacji.

Jeśli słuchawki się rozładują, możesz nadal z nich korzystać dzięki dołączonemu kablowi AUX. Oczywiście nie można sparować słuchawek z urządzeniami Bluetooth, gdy są puste, więc ich przyciski nie działają, a funkcje takie jak ANC lub korektor są niedostępne. Jeśli słuchawki są naładowane, włączysz je i podłączysz za pomocą kabla AUX, funkcje takie jak ANC lub ustawienia korektora będą aktywne. Przyciski sterowania odtwarzaniem pozostaną jednak nieaktywne.

Jeśli poziom naładowania akumulatora jest niski, można użyć dołączonego kabla AUX
Jeśli poziom naładowania akumulatora jest niski, można użyć dołączonego kabla AUX

Sony WH-CH720N obsługują szybkie ładowanie

Do ładowania słuchawki są wyposażone w port USB-C, a w opakowaniu znajduje się odpowiedni kabel zasilający. Początkowo ładowanie jest szybkie, ale stopniowo poziom naładowania rośnie wolniej. Producent podaje, że trzy minuty ładowania zapewnią godzinę słuchania. W rzeczywistości słuchawki rozładowały się po około godzinie i kwadransie z aktywnym ANC. Pełne naładowanie od 0 do 100% zajęło mniej niż 2,5 godziny.

Szybkie ładowanie to mocna strona słuchawek
Szybkie ładowanie to mocna strona słuchawek

Drobną słabością słuchawek jest raportowanie poziomu naładowania baterii. Po jednym krótkim naciśnięciu przycisku włączania/wyłączania słuchawki zgłaszają poziom naładowania z dokładnością do dziesięciu. Tak więc, jeśli słuchawki mają, powiedzmy, 1% naładowania, głos asystenta informuje, że mają około 10%. Nie jest to słabość konkretnego modelu, ale ogólnie słuchawek Sony. Bardziej praktycznym rozwiązaniem byłoby nie zaokrąglanie poziomu w ogóle lub zaokrąglanie do mniejszych części.

Dokładną wartość aktualnego poziomu naładowania baterii można znaleźć w aplikacji Sony Headphones.

Funkcje oferowane przez Sony WH-CH720N

W przeciwieństwie do poprzedniej generacji, słuchawki Sony WH-CH720N są kompatybilne z aplikacją Sony Headphones. Oznacza to, że oprócz aktywnej redukcji szumów oferują one dodatkowe funkcje, które poprawiają wrażenia słuchowe. W porównaniu do słuchawek WH-CH710N jest to znaczący plus.

Dużą zaletą słuchawek Sony WH-CH720N jest fakt, że funkcje i ustawienia wybrane w aplikacji na smartfonie są zapamiętywane przez słuchawki. Oznacza to, że jeśli na przykład wybierzesz niestandardowy korektor w aplikacji, słuchawki będą go używać, nawet jeśli podłączysz je do laptopa, komputera lub innego urządzenia bez aplikacji sterującej.

Redukcja szumów (ANC)

Słuchawki są wyposażone w miękkie nauszniki, które oferują nieco lepszą izolację pasywną niż poprzednie generacje. Ale jeśli spojrzymy na aktywną redukcję szumów (ANC), różnica jest nieco bardziej wyraźna. W zatłoczonej kawiarni lub na ulicy redukcja szumów nowszej generacji jest skuteczniejszanie tylko w przypadku ciągłych dźwięków, ale także w przypadku nagłych i nieoczekiwanych dźwięków.

Wybraniu trybu przepuszczalności towarzyszą nieokreślone dźwięki
Wybraniu trybu przepuszczalności towarzyszą nieokreślone dźwięki

Za ANC w słuchawkach WH-CH720N odpowiada procesor V1, który znajdziemy również w najnowszym flagowcu Sony WH-1000XM5.

Porównaliśmy również aktywną redukcję szumów ze starszym flagowcem Sony WH-1000XM3, który wyposażony jest w procesor QN1. Pomimo starszej technologii, połączenie ANC z pasywną izolacją nauszników z pianki pamięciowej jest jeszcze bardziej skuteczne. Jest to jednak nadal model premium, który nawet nie zbliża się ceną do WH-CH720N.

Ogólnie rzecz biorąc, ANC oceniamy bardzo pozytywnie. W środowisku miejskim słuchawki zapewniły nam przyjemne doznania muzyczne, a w zatłoczonej kawiarni mogliśmy z łatwością skupić się na pracy.

Adaptacyjna kontrola dźwięku

Słuchawki mogą automatycznie wybierać ustawienia ANC lub poziomy przenikania (do 20 poziomów) w oparciu o twój ruch w różnych przestrzeniach. Na przykład słuchawki wykrywają, że biegasz, chodzisz, siedzisz lub poruszasz się w transporcie publicznym i dostosowują poziom przenikania / ciśnienia dźwięków otoczenia i głosów w oparciu o te informacje. Drobną słabością tej funkcji jest fakt, że do jej aktywacji konieczne jest posiadanie konta.

W ustawieniach funkcji można wybrać tryb dla każdej aktywności, który słuchawki mają automatycznie aktywować po wykryciu tej aktywności. W naszej redakcji wybraliśmy tryb ANC do siedzenia i maksymalną przepustowość do biegania. Przełączanie trybów działało z czasem reakcji około 5 sekund.

W przypadku trybu przelotowego można również wybrać funkcję Voice passthrough, w której słuchawki odfiltrowują hałas i pozostawiają tylko głosy.

DSEE (Digital Sound Enhancement Engine)

Funkcja DSEE służy do przywracania sygnałów o wysokiej częstotliwości, które zostały zredukowane podczas kompresji dźwięku z urządzenia źródłowego. W praktyce aktywacja tej funkcji ma jedynie niewielki wpływ na jakość dźwięku, co przejawia się w nieco czystszych wysokich tonach.

Wielopunktowy Bluetooth

Funkcja Bluetooth multipoint umożliwia podłączenie do słuchawek dwóch urządzeń źródłowych jednocześnie, z których jednym zawsze musi być smartfon z aplikacją Sony Headphones. Zamiana urządzeń jest podobnie prosta jak w przypadku JBL Tour Pro 2. Wystarczy wstrzymać odtwarzanie na jednym urządzeniu, a następnie rozpocząć odtwarzanie na drugim.

Na przykład, jeśli słuchasz muzyki z laptopa i ktoś zadzwoni do Ciebie na sparowany telefon, odtwarzanie zostanie automatycznie wstrzymane, abyś mógł odebrać połączenie. Po zakończeniu połączenia odtwarzanie zostanie wznowione.

Korektor dźwięku

Dostępność korektora jest dużym plusem większości słuchawek bezprzewodowych . Jest to również jedna z głównych zalet WH-CH720N w porównaniu z poprzednią generacją słuchawek. Jeśli nie czujesz się komfortowo z podstawowym płaskim korektorem w recenzowanych słuchawkach, możesz dostosować intensywność różnych częstotliwości w aplikacji. Oprócz niestandardowych ustawień można również wybrać jeden z gotowych trybów.

Jeśli nie masz pewności, który tryb jest dla Ciebie idealny, aplikacja poprowadzi Cię przez jego wybór za pomocą funkcji Znajdź swój korektor.

Opcje oferowane przez korektor oceniamy bardzo pozytywnie. Chociaż dźwięk jest bardzo dobrze zbalansowany z domyślnym korektorem, korzystając z niestandardowych ustawień byliśmy w stanie nieco wyciszyć przesadne basy w niektórych nowoczesnych gatunkach elektronicznych, na przykład.

Oprócz podbijania lub tłumienia określonych częstotliwości dźwięku, korektor umożliwia regulację czystości basów (Clear Bass). Oznacza to, że można dodawać lub odejmować basy bez przyćmiewania innych pasm.

360 Reality Audio

Funkcja 360 Reality Audio służy do poprawy wierności dźwięku przestrzennego. W ten sposób odtwarzane multimedia powinny brzmieć jak w studiu nagraniowym lub na koncercie na żywo. Funkcja ta jest jednak dostępna tylko w niektórych aplikacjach, takich jak TIDAL lub nugs.net. Jeśli nie jesteś użytkownikiem tych aplikacji, funkcja ta może nie być dla Ciebie interesująca.

Aby uzyskać najlepszą jakość reprodukcji dźwięku, aplikacja wymaga zrobienia zdjęć kształtu uszu (Analyze ear shape).

Słuchawkami steruje się za pomocą przycisków

Za sterowanie słuchawkami odpowiadają przyciski na obu nausznikach. Jest to zasadnicza różnica w porównaniu do słuchawek premium z serii Sony WH-1000, gdzie spotkasz kombinację przycisku i panelu dotykowego. Za pomocą przycisków można sterować odtwarzaniem, zmieniać głośność, wybierać tryb przechodzenia lub uzyskać wskazanie przybliżonego poziomu naładowania baterii.

Funkcje przycisków są wstępnie ustawione, a w aplikacji można zmienić tylko funkcje przycisków NC/AMB (redukcja szumów, otoczenie i pełne wyłączenie). Ponadto możesz wybrać, czy chcesz uruchomić asystenta głosowego, przytrzymując przycisk odtwarzania / pauzy.

W kontekście sterowania zaakceptowalibyśmy, gdyby zestaw słuchawkowy komunikował się z użytkownikiem bardziej głosowo. Po zmianie trybu pass-through słuchawki odtwarzają jedynie niewyraźny dźwięk, na podstawie którego w niektórych sytuacjach niemal niemożliwe jest określenie, który tryb został wybrany. To samo dotyczy trwającego lub udanego parowania. Jedyną sytuacją, w której słuchawki "mówią", jest raportowanie poziomu naładowania baterii. Poprzednia generacja odtwarzała głos za każdym razem, gdy zmieniała się przepustowość, więc pod tym względem ma przewagę.

Jakość dźwięku

Do oceny jakości dźwięku zdecydowaliśmy się użyć domyślnego equalizera z płaską krzywą. W tym ustawieniu słuchawki oferowały przede wszystkim uwydatnione basy i czyste tony wysokie. Zaraz po wyjęciu z pudełka średnie tony były mniej wyraźne, ale po 30-40 godzinach słuchania membrany nieco się rozluźniły, a dźwięk stał się bardziej zrównoważony. Przenikliwy bas pozostał jednak obecny.

Domyślny korektor będzie więc szczególnie odpowiedni dla osób lubiących bardziej basowe gatunki muzyczne, takie jak EDM, Trap, Hip-Hop i inne. Muzyka instrumentalna i wokale mogą być początkowo mniej zbalansowane, ale z czasem dźwięk może ulec poprawie. Jeśli nawet "jogging" membran nie pomoże, masz do dyspozycji rozbudowany korektor, który opisaliśmy powyżej.

Jak zmieniła się jakość dźwięku w porównaniu do Sony WH-CH710N?

Jeśli mielibyśmy porównywać jakość dźwięku do poprzedniej generacji, to nowsze słuchawki miałyby wyraźną przewagę, szczególnie podczas słuchania nowoczesnych gatunków z domyślnym equalizerem. Dźwięk słuchawek Sony WH-CH710N charakteryzuje się mniej rozpraszającym basem i bardziej asertywnymi średnimi tonami, które nieznacznie nakładają się na czystsze wysokie tony.

Nowsze słuchawki oferują bardziej wyrównane częstotliwości w domyślnym korektorze z lekko zaakcentowanym basem, co działa na korzyść wspomnianych nowoczesnych gatunków. Nie brakuje im jednak korektora, którego można użyć do radykalnej zmiany ostrości słuchawek.

Poprzednia generacja wydała nam się mniej premium
Poprzednia generacja wydała nam się mniej premium

Dzięki mikrofonowi można obsługiwać krótkie rozmowy

Jakość dźwięku rejestrowanego przez słuchawki jest na solidnym poziomie, porównywalnym z poprzednią generacją. W cichym otoczeniu głos jest stosunkowo czysty i dobrze rejestrowany. Na hałaśliwej ulicy słuchawki mogą odfiltrować większość, ale nie wszystkie zakłócenia. W obu przypadkach podczas testu głębsze tony głosu naszego redaktora zostały zredukowane i nie przenosiły się w ogóle na rozmowę, przez co jego głos brzmiał "spłaszczony".

Jakich funkcji nie oferują słuchawki Sony WH-CH720N?

W porównaniu do słuchawek premium Sony, w recenzowanych przez nas słuchawkach nie spotkasz na przykład funkcji Speak-to-Chat. Funkcja ta wstrzymuje odtwarzanie i wzmacnia głos osoby, z którą prowadzisz dialog. Słuchawki nie obsługują również bezprzewodowej transmisji dźwięku o wysokiej rozdzielczości ani DSEE Extreme z ulepszoną sztuczną inteligencją.

W porównaniu do słuchawek bezprzewodowych JBL, w Sony WH-CH720N nie znajdziemy dedykowanego trybu gamingowego, ale jest to w pewnym stopniu rekompensowane poprzez zmianę preferencji połączenia Bluetooth (jakość dźwięku/jakość połączenia). W przeciwieństwie do JBL, w WH-CH720N nie znajdziemy również funkcji wyszukiwania słuchawek. Jednocześnie brakuje swobody w definiowaniu funkcji przycisków sterujących, co w słuchawkach JBL sprawdziło się bardzo dobrze.

Podsumowanie – dla kogo przeznaczone są słuchawki bezprzewodowe Sony WH-CH720N?

Sony WH-CH720N polecamy przede wszystkim użytkownikom, którzy szukają dobrych jakościowo i wygodnych słuchawek do długich odsłuchów z wyważonym dźwiękiem i lekko zaakcentowanym basem. W bardzo rozsądnej cenie słuchawki oferują najwyższą jakość wykonania, kompatybilność z aplikacją Sony Headphones i oczywiście skuteczną ANC. Współczynnik redukcji szumów, choć nie dorównuje słuchawkom klasy premium, nadal zadowoli większość użytkowników.

Połączenie dobrej żywotności baterii z doskonałym komfortem i redukcją szumów może być również korzystne dla osób podróżujących. Będą jednak musieli zadowolić się tylko obrotowymi nausznikami, elastycznym mostkiem , a nie ogólną składaną konstrukcją, jak niektóre konkurencyjne słuchawki.

Z drugiej strony, nie polecilibyśmy Sony WH-CH720N sportowcom. Chociaż słuchawki są wygodne, nie są wodoodporne. To powiedziawszy, jeśli zła pogoda uderzy w ciebie podczas treningu, małe krople mogą uszkodzić słuchawki. Dla użytkowników, którzy często są w powietrzu i używają słuchawek do odbierania połączeń, jakość dźwięku mikrofonu może być niewystarczająca.

W porównaniu do poprzedniej generacji WH-CH710N, jest to znaczący krok naprzód pod wieloma względami. Nowszy zestaw słuchawkowy oferuje większy komfort, lepszą jakość wykonania i bardziej zrównoważony dźwięk. Są również kompatybilne z aplikacją Sony Headphones, która oferuje zaawansowane funkcje, takie jak korektor i wielopunktowy Bluetooth.

Recenzja: słuchawki bezprzewodowe Sony WH-CH720N
 • Jakość dźwięku
 • Jakość wykonania
 • Bateria
 • Obsługa i funkcje
 • Stosunek ceny do wydajności
 • Użytkowanie na drodze
 • Użytkowanie do uprawiania sportu
 • Użytkowanie w biurze/telefonie
 • Użytkowanie w grach
 • Uniwersalne codzienne użytkowanie
3.9

Wysokiej jakości słuchawki z dobrą redukcją szumów i zaawansowanymi funkcjami

Słuchawki Sony WH-CH720N zaimponowały nam wysoką jakością wykonania, aktywną redukcją szumów, wygodnym dopasowaniem i zrównoważonym dźwiękiem. Słuchawki są kompatybilne z aplikacją Sony Headphones, która zawiera korektor, możliwość podłączenia słuchawek do dwóch urządzeń i inne funkcje poprawiające wrażenia słuchowe.

Plusy

 • Jakość wykonania
 • Zrównoważona jakość dźwięku
 • Skuteczne ANC
 • Dobra wydajność baterii
 • Funkcje aplikacji Sony Headphones

Minusy

 • Bez etui w zestawie
 • Niższa jakość dźwięku mikrofonu
 • Nie można złożyć do kompaktowego rozmiaru podróżnego
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Lubię przekładać swoje doświadczenie i złożone pomysły na język zrozumiały dla konsumentów. W wolnym czasie lubię biegać, jeździć na rowerze i wędrować po okolicy. Dlatego w moim portfolio znajdują się recenzje inteligentnych zegarków, kamer samochodowych i wielu innych urządzeń ułatwiających codzienne życie.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
5/5 - (liczba ocen: 2)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: słuchawki bezprzewodowe Sony WH-CH720N
Sony WH-CH720N
Ocena: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram