GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: słuchawki bezprzewodowe LAMAX NoiseComfort2 ANC

Plusy
  • Przyzwoita jakość dźwięku
  • Etui podróżne
  • Aktywna (adaptacyjna) redukcja szumów
  • Świetny stosunek ceny do wydajności
  • Długi czas pracy baterii
Minusy
  • Wysoka waga
  • Brak aplikacji mobilnej
  • Zbyt głośne basy
Ogólna ocena
3.9/5

Bezprzewodowe słuchawki LAMAX NoiseComfort2 ANC przekonały mnie do siebie doskonałą jakością dźwięku. Za okazyjną cenę otrzymujesz wygodne słuchawki z przyzwoitym czasem pracy baterii i dobrze przemyślaną konstrukcją. Nauszniki dobrze dopasowują się do uszu, a dzięki aktywnej redukcji szumów odtwarzana muzyka z łatwością Cię pochłonie. Te słuchawki są idealne również w podróży, podczas pracy lub nauki.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Jak długo słuchawki działają na jednym ładowaniu?

Według producenta słuchawki wytrzymują do 55 godzin słuchania przy 50% głośności oraz 30 godzin z włączoną redukcją szumów. W moich testach wartości te okazały się zgodne z rzeczywistością.

Jak działają te słuchawki?

Słuchawki LAMAX są bardzo łatwe w obsłudze dzięki wielofunkcyjnym przyciskom. Znajdują się one na prawym pałąku, są poręczne, a użytkownik szybko opanuje ich obsługę, nawet po omacku. Można ich również używać do włączania asystenta mobilnego, dzięki czemu sterowanie zestawem słuchawkowym może się odbywać za pomocą głosu.

Jakie są funkcje LAMAX NoiseComfort2 ANC?

Słuchawki posiadają funkcję aktywnej redukcji szumów. Ponadto słuchawki można podłączyć do dwóch urządzeń w tym samym czasie – na przykład podczas oglądania filmu na komputerze słuchawki automatycznie wstrzymują dźwięk i przełączają się na telefon w celu obsługi połączenia przychodzącego. LAMAX nie są jednak kompatybilne z żadnymi aplikacjami, więc nie znajdziemy tu dodatkowego equalizera czy innych specjalnych funkcji. Szybkie parowanie przez NFC, jak w przypadku niektórych słuchawek premium, również nie jest dostępne w tym modelu.

Czy słuchawki są wodoszczelne?

Niestety, producent nie podaje klasy IP ani żadnej innej specyfikacji dotyczącej ich odporności. Dlatego nie mogę jednoznacznie zalecić korzystania ze słuchawek np. w deszczu.

Opakowanie zawiera poręczne etui podróżne

Słuchawki bezprzewodowe LAMAX NoiseComfort2 ANC są sprzedawane w nieco bogatszym opakowaniu niż to zwykle bywa w przypadku tradycyjnych słuchawek. Oprócz samych słuchawek i stosunkowo krótkiego kabla zasilającego USB-C, w opakowaniu znajdziesz również kabel AUX 3,5 mm. Uchroni Cię to przed rozładowaniem się słuchawek (ale tylko wtedy, gdy Twoje urządzenie posiada wyjście słuchawkowe). Należy również pamiętać, że po podłączeniu kabla przyciski (w tym ANC) nie działają.

Słuchawki bez wątpienia zasługują na pochwałę za dodanie do zestawu wytrzymałego etui podróżnego. Wewnątrz wszyto bardzo przydatną siateczkową kieszonkę, do której można włożyć np. przewód zasilający. Etui w zestawie nie posiada np. konkurencyjny model Sony WH-CH720N.

Parametry techniczne LAMAX NoiseComfort2 ANC

40-milimetrowe przetworniki, które przyczyniają się do uzyskania pełni dźwięku, przekładają się również na wagę słuchawek. W porównaniu z modelami Sony WH-CH720N lub JBL Tune 520BT, słuchawki Lamax są nieco cięższe. Wśród bezprzewodowych słuchawek nausznych ich waga plasuje się jako przeciętna.

ParametrWartość
Typ słuchawekNauszne
Metoda ładowaniaKabel USB-C
Całkowita waga słuchawek263 g
ŁącznośćBluetooth 5.3
Wydajność baterii (przy 50% głośności)Do 55 godz. (bez ANC), 30 godz. (z ANC)
Wydajność baterii (przy 80% głośności)Do 46 godz. (bez ANC), 26 godz. (z ANC)
WytrzymałośćNieokreślona przez producenta
Obsługiwane kodekiAAC, SBC
Zakres częstotliwości20-20 000 Hz
Czułość99 dB/mW
Rozmiar przetwornika40 mm
Impedancja32 Ω
MikrofonTak
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o słuchawkach bezprzewodowych, przeczytaj nasz artykuł o tym, jak wybrać słuchawki bezprzewodowe lub przeczytaj nasze recenzje konkretnych modeli.

Łatwe i natychmiastowe parowanie bez aplikacji

Lamax nie są kompatybilne z żadną aplikacją. Wystarczy więc włączyć je przyciskiem on/off, wybrać parowanie bluetooth w telefonie komórkowym, a słuchawki same pojawią się w menu. Każde kolejne parowanie słuchawek ze smartfonem jest automatyczne.

Nie miałam żadnego problemu ze sparowaniem słuchawek z moim iPhone'em lub MacBookiem. Jeśli jednak połączenie nie powiedzie się, usuń słuchawki Lamax z listy urządzeń bluetooth. Jednoczesne przytrzymanie przycisków + i - przez 10 sekund spowoduje ponowne uruchomienie słuchawek i rozpoczęcie trybu parowania.

Oparte na technologii Bluetooth 5.3 połączenie działa wyśmienicie na odległość do 15 metrów. W praktyce mogłam przebiec z pierwszego piętra na trzecie i sygnał nie został przerwany, a nawet działał po zamknięciu drzwi na piętro. Jest to niezwykle przydatne, zwłaszcza podczas sprzątania lub ćwiczeń.

Słuchawki można również podłączyć do dwóch urządzeń jednocześnie. Połączenie z dwoma urządzeniami nie wymaga wiele pracy, wystarczy znaleźć słuchawki w ustawieniach i gotowe. Następnie, na przykład podczas oglądania filmu na komputerze, słuchawki automatycznie wstrzymują dźwięk i przełączają się na telefon w przypadku otrzymania połączenia przychodzącego. Krótkie naciśnięcie na słuchawkach przycisku włączania/wyłączania akceptuje je, a długie przytrzymanie odrzuca. I odwrotnie: jeśli uruchomisz wideo na sparowanym komputerze, to po krótkiej chwili utwory ze sparowanego telefonu komórkowego zostaną wyłączone.

NoiseComfort2 zasługują na to miano

W tym modelu nauszniki idealnie przylegają do uszu, w przeciwieństwie do tańszych słuchawek JBL Tune 520 z mniejszymi, okrągłymi nausznikami, które nie są tak wygodne. Dodatkowo, dzięki miękkiej wyściółce na pałąku, słuchawki są wygodne i nie uciskają nawet podczas długiego noszenia. Noszenie ich nie powinno powodować dyskomfortu również u osób noszących okulary lub drobne kolczyki.

Rozmiar słuchawek można łatwo regulować, nawet bezpośrednio na głowie. Ponadto przedłużany metalowy pasek posiada poręczną skalę, dzięki czemu z łatwością zapamiętasz swój idealny rozmiar i ustawisz go przed założeniem słuchawek.

Gdzie kupićLAMAX NoiseComfort2 ANC
LAMAX NoiseComfort2 ANC
Ogólna ocena
3.9/5

Lamax stawia na połączenie plastiku i syntetycznej skóry. Z pozoru słuchawki wyglądają na solidne i wytrzymałe, ale materiał, z którego wykonano muszlę może być podatny na łuszczenie. Z mojego doświadczenia wynika, że nawet w znacznie droższych słuchawkach Beats (Studio3 Wireless) materiał w końcu ulega uszkodzeniu i zaczyna się łuszczyć. W każdym razie nie zaobserwowałam niczego niepokojącego podczas moich testów, a w najgorszym przypadku nauszniki można po prostu wymienić na nowe.

Słuchawki prezentują się bardzo dobrze. Prosta konstrukcja z dyskretnym logo wygląda elegancko. Nauszniki nie tylko się obracają, ale można je również łatwo złożyć, przez co słuchawki mają kompaktowy rozmiar, co jest dużym ułatwieniem podczas podróżowania. Z kolei konkurencyjny model Sony WH-CH720N znów okazał się słabszy pod tym względem.

Bezprzewodowe słuchawki, które doskonale sprawdzają się w podróży

Dzięki dołączonemu do zestawu podróżnemu etui i możliwości kompaktowego złożenia słuchawek, LAMAX staje się świetnym kandydatem na towarzysza podróży. Wszystko to również dzięki solidnej wydajności baterii i aktywnemu trybowi redukcji szumów, który docenisz w pociągu lub samolocie (przejdę do tego później). Ponadto wręcz zbawiennym dodatkiem jest dołączony kabel AUX.

Oprócz regularnego słuchania muzyki, podcastów i filmów w domu, ze słuchawkami możesz także wybrać się na spacer lub na siłownię. Skórzana wyściółka jest bowiem odporna na pot i wilgoć. Nie należy jednak zapominać, że podobnie jak w przypadku innych słuchawek nausznych, pełnia dźwięku generuje dość duże ciepło. Nie polecam więc planować z nimi długich wędrówek w upalne letnie dni. Ponadto, ze względu na spore nauszniki, słuchawki mają tendencję do ześlizgiwania się podczas wykonywania gwałtownych ruchów, więc podczas biegania nie czułam się z nimi w pełni komfortowo. Do korzystania podczas uprawiania sportu lepiej nadają się słuchawki douszne (np. model od tego samego producenta, LAMAX Dots3 ANC, lub polecane przez nas słuchawki JBL Tour Pro 2).

Solidna wydajność baterii

Bateria o pojemności 500 mAh w słuchawkach Lamax NoiseComfort2 ANC zapewnia bardzo długi czas pracy. Według producenta słuchawki ustawione na połowę głośności (ten poziom powinien być zupełnie wystarczający) działają przez około 55 godzin. Z włączoną funkcją ANC czas pracy wynosi 30 godzin. To dość znaczna poprawa w stosunku do poprzedniego modelu.

Podczas moich testów takie wartości okazały się zgodne z rzeczywistością. Aby zobrazować, jak użytkowanie przebiegło w praktyce: wyszłam z domu z założonymi słuchawkami w trybie przezroczystym, ale przez większość czasu włączony był tryb tłumienia hałasu. W rezultacie słuchawki rozładowały się po około 40 godzinach.

Przy normalnym użytkowaniu w podróży do i z pracy lub szkoły, a także na wieczorne spacery lub przy oglądaniu filmów, słuchawki pozostaną naładowane przez okres do trzech tygodni. Będą działać równie długo podczas dłuższych podróży.

Nie trzeba się martwić ładowaniem, ponieważ odbywa się ono za pomocą dołączonego do zestawu kabla USB-C, choć jest on niestety dość krótki. Na szczęście czas ładowania również nie należy do zbyt długich. Pełne naładowanie od 0 do 100% trwa około dwie godziny. Gdy urządzenie jest w pełni naładowane czerwona dioda zmienia kolor na biały.

Brak konieczności częstego ładowania
Brak konieczności częstego ładowania

Nie ma możliwości sprawdzenia stanu baterii. Wartości procentowe poziomu naładowania baterii zobaczysz na sparowanym urządzeniu, ale będą one zaokrąglone do najbliższych dziesiątek.

Obsługa za pomocą przycisków

Słuchawki Lamax posiadają przyciski mechaniczne umieszczone wyłącznie na prawym pałąku. Osobiście, jako osobie praworęcznej, bardziej naturalnie byłoby mi obsługiwać te przyciski gdyby znajdowały się po lewej stronie, dzięki czemu mogłabym jednocześnie nie przerywać czynności wykonywanych prawą ręką. Jest to jednak kwestia osobistych preferencji.

W każdym razie perforacja plastikowych przycisków jest łatwo wyczuwalna i użytkownik szybko nauczy się ich obsługi, wyczuwając je na ślepo. Przyciski wielofunkcyjne nie wydają nieprzyjemnych odgłosów i moim zdaniem są naprawdę łatwe w obsłudze. Istnieje również możliwość aktywacji mobilnego asystenta (Siri, Bixby) i sterowania słuchawkami za pomocą komend głosowych.

Łatwy w użyciu
Przyciski są łatwe w obsłudze

Jakość dźwięku LAMAX NoiseComfort2 ANC

Już po pierwszym uruchomieniu słuchawek byłam wręcz zaskoczona wysoką jakością odtwarzanej muzyki, która dosłownie mnie pochłonęła i zachwyciła.

Wypróbowałam na słuchawkach NoiseComfort 2 ANC szeroki wachlarz różnych gatunków muzycznych, podcastów i filmów. Podczas testów dźwięk wydawał się pełny. Średnie tony były dobrze odwzorowane, ale wysokie były nieco przytłumione, a basowe brzmienia wybijały się w utworach. Mimo to nie oceniłabym tego braku zbalansowania jako jednoznacznie negatywnego, ponieważ wrażenia z samego odsłuchu były przyjemne.

Szczerze mówiąc, podczas oglądania filmów nie doświadczyłam wybijającego się basu. Wypowiadane słowa i kwestie są łatwe do zrozumienia, a dźwięk jako taki brzmi dość naturalnie.

Nawet po rozładowaniu i podłączeniu do słuchawek kabla AUX nie zaobserwowałam żadnych problemów z jakością dźwięku.

Redukcja szumów i adaptacyjna redukcja szumów

Słuchawki bezprzewodowe opinają uszy użytkownika w taki sposób, że część hałasu z otoczenia jest tłumiona już po samym założeniu słuchawek. Ponadto model Lamax obsługuje aktywną redukcję szumów, znaną również jako ANC (Active Noise Cancelling), która wycisza hałasy z otoczenia. Ten tryb jest idealny, szczególnie w ruchliwych miejscach (takich jak transport publiczny, centrum miasta lub samolot), gdy użytkownik chce się trochę odseparować lub po prostu w pełni cieszyć się muzyką. Chociaż tłumienie hałasu nie jest stuprocentowe, to różnica między trybem przezroczystym a ANC jest naprawdę słyszalna.

Gdzie kupićLAMAX NoiseComfort2 ANC
LAMAX NoiseComfort2 ANC
Ogólna ocena
3.9/5

Kontrast między tymi dwoma trybami był dla mnie najbardziej zauważalny przy włączonym wentylatorze w pokoju, którego odgłosy zostały całkowicie stłumione przez tryb ANC. Natomiast w trybie przezroczystym dość łatwo można usłyszeć odgłosy otoczenia lub na przykład trzeszczące pod stopami liście czy gałęzie. Jest to zatem idealne rozwiązanie, gdy chcesz zachować czujność, co przydaje się na przykład podczas korzystania ze słuchawek na mieście lub w plenerze.

Dodatkową zaletą jest adaptacyjna redukcja szumów. W cichszych warunkach redukcja zmniejszy tłumienie hałasu, podczas gdy w głośnym środowisku automatycznie je zwiększy. Długie i intensywne tłumienie odgłosów otoczenia może po pewnym czasie powodować zawroty głowy, a zatem tryb adaptacyjny może okazać się znacznie bardziej komfortowym sposobem korzystania ze słuchawek.

Przełączanie między trybami odbywa się za pomocą przycisku ANC. Aby włączyć tryb adaptacyjny, naciśnij dwukrotnie przycisk w trybie aktywnego tłumienia. Głos w słuchawkach za każdym razem informuje o zmianie, a włączeniu trybu adaptacyjnego towarzyszy nawet motyw muzyczny, w przeciwieństwie do innych słuchawek, w których o zmianach informuje jedynie niewyraźny sygnał dźwiękowy.

Tryb redukcji szumów
Tryb redukcji szumów

Mikrofon jest przeciętny

Słuchawki LAMAX posiadają zintegrowany mikrofon, którego jakość jest całkiem przyzwoita. Jeśli mówi się wystarczająco głośno, wyraźnie i w cichym otoczeniu, to głos jest dobrze słyszalny i zrozumiały. W porównaniu z bezpośrednim konkurentem, Sony WH-CH270N, i jak na swoją cenę, jest to całkiem dobry wynik. Mimo wszystko podczas długich rozmów w pracy lub podczas grania w gry mikrofon może okazać się niewystarczający.

Słuchawki posiadają również specjalny tryb gamingowy (włączamy go poprzez dwukrotne naciśnięcie przycisku on/off). Obsługuje on synchronizację dźwięku z obrazem i wzmacnia efekty dźwiękowe, by zapewnić graczowi jak najlepsze doznania przy jednoczesnej kontroli nad rozgrywką.

Producent nie oferuje autorskiej aplikacji

Ze względu na brak aplikacji, LAMAX nie posiada na przykład przydatnej możliwości znajdowania słuchawek, co umożliwia np. model NiceBoy HIVE Aura 4 ANC. Bez aplikacji nie można nawet sprawdzić dokładnego stanu naładowania baterii w słuchawkach. Dostępny w podobnym przedziale cenowym model Sony WH-CH270N posiada bardziej szczegółowe funkcje, takie jak przypisywanie aktywności (wykrywanych przez słuchawki) do każdego typu trybu przepustowości (który następnie uruchamiają). Ponadto ten model nie jest w stanie automatycznie wykryć, kiedy użytkownik zdejmuje słuchawki.

Z brakiem aplikacji wiąże się także fakt, że producent nie zapewnia dostępu do funkcji korektora dźwięku, tak jak w modelach Sony WH-CH270N lub NiceBoy HIVE Aura 4 ANC. Za pomocą korektorów w aplikacji możesz wzmacniać lub tłumić intensywność różnych częstotliwości, a także podbijać lub zmniejszać basy.

Podsumowanie – komu poleciłabym słuchawki LAMAX NoiseComfort2 ANC?

LAMAX NoiseComfort2 ANC przyciągają uwagę dzięki przystępnej cenie i solidnej jakości dźwięku. Już sama nazwa tych bezprzewodowych słuchawek obiecuje komfort użytkowania i trzeba przyznać, że urządzenie spełnia tę obietnicę. Słuchawki łatwo dopasowują się do uszu i odtwarzają dobrze brzmiącą muzykę z lekkim basowym podbiciem.

Najważniejsze zalety to przyzwoity czas pracy na baterii oraz funkcja aktywnej redukcji szumów, wraz z trybem adaptacyjnym. Słuchawki są idealne na długie podróże, ponieważ można je kompaktowo składać, a ponadto do zestawu dołączono wytrzymałe etui i kabel AUX.

Wadą może być brak aplikacji mobilnej, co wiąże się z niedostępnością niektórych funkcji (takich jak Znajdź słuchawki lub korektor dźwięku). Wbudowany mikrofon również mógłby być lepszy, chociaż jak na swoją cenę sprawuje się całkiem przyzwoicie. Mój ostatni zarzut to waga słuchawek, choć nie jest ona ekstremalnie wysoka. Podczas dłuższego noszenia czułam jednak, że słuchawki są dla mnie nieco za ciężkie.

Recenzja: słuchawki bezprzewodowe LAMAX NoiseComfort2 ANC
  • Jakość dźwięku
  • Jakość wykonania
  • Bateria
  • Obsługa i funkcje
  • Stosunek ceny do wydajności
  • Użytkowanie w podróży
  • Użytkowanie przy uprawianiu sportu
  • Użytkowanie w biurze/telefonie
  • Użytkowanie podczas grania
  • Uniwersalne codzienne użytkowanie
3.9

Dobra jakość za niewielkie pieniądze

Bezprzewodowe słuchawki LAMAX NoiseComfort2 ANC przekonały mnie do siebie doskonałą jakością dźwięku. Za okazyjną cenę otrzymujesz wygodne słuchawki z przyzwoitym czasem pracy baterii i dobrze przemyślaną konstrukcją. Nauszniki dobrze dopasowują się do uszu, a dzięki aktywnej redukcji szumów odtwarzana muzyka z łatwością Cię pochłonie. Te słuchawki są idealne również w podróży, podczas pracy lub nauki.

Plusy

  • Przyzwoita jakość dźwięku
  • Etui podróżne
  • Aktywna (adaptacyjna) redukcja szumów
  • Świetny stosunek ceny do wydajności
  • Długi czas pracy baterii

Minusy

  • Wysoka waga
  • Brak aplikacji mobilnej
  • Zbyt głośne basy
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Ilona Dočekalová
Autor: Ilona Dočekalová
Pisanie i próbowanie nowych rzeczy sprawia mi satysfakcję, zwłaszcza gdy mogę przekazać moje doświadczenia dalej. Moją wielką pasją jest muzyka i taniec. Lubie chodzić na siłownię lub na długie spacery po okolicy. Słuchawki, smartwatche, sportowe zegarki czy bransoletki fitness są zatem moimi wiernymi towarzyszami.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
Twoja ocena
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: słuchawki bezprzewodowe LAMAX NoiseComfort2 ANC
LAMAX NoiseComfort2 ANC
Ocena: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram