GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: smartband Huawei Band 8

Plusy
 • Ekran dotykowy AMOLED
 • Wyświetlacz z funkcją Always On
 • Dobra wydajność baterii
 • Zaawansowane wskaźniki sportowe
 • Zdalne sterowanie aparatem i muzyką w telefonie
 • Niska cena
 • Niewielka waga
Minusy
 • Brak GPS
 • Brak obsługi NFC
 • Niska dokładność pomiaru snu
 • Odpowiadanie domyślnymi wiadomościami tylko dla użytkowników Androida
 • Słaba jakość wykonania

Huawei Band 8 stanie się Twoim trenerem fitness i lojalnym asystentem, który pomoże Ci osiągnąć zdrowy tryb życia. Przystępna cenowo opaska fitness posiada szereg przydatnych funkcji, od monitorowania setek aktywności sportowych aż po ocenę obciążenia stresem. Ciekawą funkcją jest pomiar wartości VO2 Max, poziomu intensywności treningu czy czasu potrzebnego na regenerację.

Niezawodny tracker fitness z pewnością przyciągnie Twoją uwagę dużym wyświetlaczem AMOLED z funkcją Always-On, dobrą wydajnością baterii i bardzo niską wagą. Mogą z niego korzystać zarówno posiadacze urządzeń z systemem Android, jak i iOS.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Jaka jest różnica między Huawei Band 7 i Band 8?

Różnica między tymi dwiema generacjami opaskami polega na kilku szczegółach. Nowszy model jest nieco cieńszy i lżejszy, szybciej się ładuje, a do zestawu monitorowanych aktywności sportowych dodano kilka nowych dyscyplin.

Z jakim telefonem komórkowym opaska jest kompatybilna?

Huawei Band 8 można sparować z telefonami z systemem Android w wersji 6.0 i nowszej oraz iOS w wersji 9.0 i nowszej. Dlatego posiadacze iPhone'ów również mogą z niej korzystać, tracą jedynie możliwość wysyłania krótkich, domyślnych odpowiedzi bezpośrednio z opaski.

Czy Huawei Band 8 może odbierać połączenia telefoniczne?

Nie może. Opaska sportowa bez problemu powiadomi o przychodzącym połączeniu i pozwala je odrzucić, ale nie odebrać. Ponadto użytkownicy Androida mogą odpowiadać na powiadomienia za pomocą szybkich, domyślnych wiadomości.

Jak długo działa na jednym ładowaniu?

Wydajność baterii bransoletki jest solidna, urządzenie nie wymaga częstego ładowania. Producent twierdzi, że przy oszczędnym użytkowaniu bransoletka powinna działać przez 14 dni. Nawet przy intensywnym użytkowaniu opaska nie rozładuje przez długi czas (około tydzień). Z włączoną funkcją Always-On czas ten jest oczywiście znacznie krótszy.

Czy z Huawei Band 8 można pływać?

Tak, można. Huawei Band 8 jest wodoszczelny do 50 metrów, więc basen lub prysznic go nie uszkodzą. Pływanie jest jedną z wielu aktywności sportowych, które ta opaska potrafi automatycznie wykrywać i monitorować. Jednak smartband nie jest przeznaczony do długotrwałego nurkowania, nie jest też odporny na zbyt ciepłą wodę lub silne fale.

Zawartość opakowania

Opaska fitness Huawei Band 8 jest sprzedawana w prostym pudełku, którego zawartość prawdopodobnie Cię nie zaskoczy. Oprócz samej opaski z silikonowym paskiem w środku znajdziemy również kabel zasilający i instrukcję obsługi.

Na pierwszy rzut oka zawartość opakowania oraz sama opaska nie różni się zbytnio od poprzedniego modelu Huawei Band 7, który również posiadał obudowę wykonaną z wytrzymałych materiałów polimerowych. Kabel zasilający i tym razem jest zakończony magnetyczną końcówką i złączem USB-A.

Silikonowy pasek wygodnie leży na ręce nie uwiera, co więcej, można go łatwo odpiąć. W przypadku zakupu kolejnego można je po prostu zmieniać w zależności od nastroju. Ponadto paski różowej i zielonej opaski są nieco krótsze (dla nadgarstka o obwodzie od 12 do 19 cm) niż czarnej bransoletki (dla nadgarstka o obwodzie od 13 do 21 cm).

Zawartość pudełka
Zawartość pudełka

Różowa lub zielona opaska pasuje na węższe nadgarstki, a czarna jest przeznaczona raczej na męskie nadgarstki.

Parametry techniczne

Jeśli chodzi o parametry techniczne, należy podkreślić prawie niezauważalną wagę tej opaski. W porównaniu z poprzednikiem, Huawei Band 7, ten model jest o dwa gramy lżejszy, a ponadto nieco cieńszy. Nie można też zapomnieć o jaskrawym wyświetlaczu AMOLED z obsługą dotykową.

ParametrWartość
Typ paskaSilikon
WytrzymałośćWodoszczelność 5 ATM (do 50 metrów)
Wyświetlacz1,47-calowy ekran dotykowy AMOLED
Wydajność bateriiDo 14 dni
Metoda ładowaniaMagnetyczny kabel zasilający
ŁącznośćBluetooth 5.0
Wymiary (bez paska)43,45 × 24,54 × 8,99 mm
Waga14 g (bez paska), 30 g (z paskiem)
Specyfikacje techniczne nie są jedynym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przed zakupem opaski. Jeśli chcesz mieć pewność co do swojego wyboru, przeczytaj nasz artykuł Jak wybrać najlepszą opaskę fitness lub konkretne recenzje innych modeli.

Jak sparować opaskę Huawei Band 8 z telefonem komórkowym?

Opaskę Huawei Band 8 można sparować z telefonem komórkowym z systemem Android w wersji 6.0 lub nowszej oraz iOS w wersji 9.0 lub nowszej.

Gdzie kupićHuawei Band 8
Huawei Band 8
Ogólna ocena
4.0/5

Parowanie telefonu komórkowego z opaską jest łatwe. Po naładowaniu należy wybrać domyślny język w ustawieniach opaski i pobrać na telefon aplikację Huawei Health, aby utworzyć konto Huawei ID, jeśli jeszcze go nie masz. Aplikację można znaleźć w App Store, ale została ona usunięta z Google Play. W przypadku sparowania z telefonem z Androidem, kod QR na opasce przekieruje użytkownika do własnej, niezabezpieczonej witryny. Dlatego lepiej jest najpierw pobrać aplikację Huawei App Gallery, za pośrednictwem której można ściągnąć potrzebną aplikację.

W Huawei Health wystarczy dodać nowe urządzenie, które telefon sam znajdzie, i rozpocząć finalną synchronizację. Zajmuje to nie więcej niż kilka sekund.

Poręczna aplikacja Huawei Health

Docenisz aplikację Huawei Health za intuicyjne sterowanie i szczegółowe informacje o Twoim zdrowiu. Znajdziesz w niej szczegółowy zapis wszystkich aktywności i zmierzonych wartości. Dzięki temu świetnie nadaje się do retrospektywnej analizy pracy organizmu, jego nawyków, spalonych kalorii i wielu innych wartości. Aplikacja sama zasugeruje, jak i co poprawić.

W aplikacji można również wprowadzić swoje cele, nie tylko fitness, ale także ilość wypijanej wody, czas snu lub przyjmowania leków. Do dyspozycji jest kilka inteligentnych planów aktywności skonfigurowanych tak, aby otrzymywać powiadomienia przez cały dzień. Opaska zmotywuje Cię do posiadania zdrowszych nawyków, zwiększenia aktywności fizycznej lub zaleci odpoczynek i regenerację.

Pojedyncze ikony można dostosować w aplikacji. Poza tym znajdziesz tu różne tarcze zegarka do wyboru, ale o tym za chwilę.

Wybierz swój idealny plan w aplikacji. Opaska stanie się wówczas świetnym motywatorem do ćwiczeń, który będzie wysyłał Ci odpowiednie powiadomienia przez cały dzień.

Wyświetlacz AMOLED z funkcją Always On

Wyraźny, prostokątny wyświetlacz AMOLED jest już tradycyjnym elementem serii Huawei Band. Ani rozmiar przekątnej (1,47"), ani rozdzielczość wyświetlacza (368 × 194 px) nie zmieniły się od ostatnich dwóch modeli Huawei Band 6 i Huawei Band 7. Konkurencją pod tym względem jest na przykład Xiaomi Mi Band 8 o przekątnej 1,62" i wyższej rozdzielczości. Osobiście muszę jednak przyznać, że wyświetlacz był dla mnie wystarczająco duży, a obsługa urządzenia nie sprawiała żadnych problemów.

W ostatnim modelu po raz pierwszy dodano m.in. atrakcyjną funkcję Always-On Display i tutaj również można z niej skorzystać (znajduje się w ustawieniach, w sekcji Wyświetlacz). Nie znajdziesz tu jednak automatycznej regulacji jasności; zawsze musisz dostosowywać ją ręcznie. Dlatego na słońcu trzeba zasłonić wyświetlacz ręką i dopiero wtedy zwiększyć jasność na maksymalny poziom. Od godziny 22:00 poziom jasności obniża się i pozostaje taki do rana (można to zmienić w ustawieniach).

Opaska działa dość płynnie dzięki sterowaniu dotykowemu. Przycisk boczny po prostu przenosi użytkownika do menu głównego, a stamtąd jednym kliknięciem można już przejść do ustawień.

Ponadto aplikacja mobilna oferuje szeroką gamę stylizowanych tarcz, z których niektóre można pobrać bezpłatnie, a niektóre zakupić. Dzięki temu wygląd wyświetlacza na pewno nie będzie nudny. Jeśli chodzi o kwestie praktyczne, to na niektórych tarczach możesz nawet modyfikować domyślnie wyświetlane wskaźniki (zamiast spalonych kalorii zobaczysz poziom stresu itp.).

Kolorowy wyświetlacz
Kolorowy wyświetlacz

Słaba jakość wykonania

Przystępna cena odbiła się niestety na jakości wykonania szkiełka, przez co bardzo łatwo je uszkodzić. Podczas noszenia ani razu nie uderzyłam bransoletką o coś ostrego, a mimo to wyświetlacz uległ porysowaniu.

Zalecałabym wcześniejszy zakup folii ochronnej na wyświetlacz.

Opaska działa przez 14 dni, ładuje się błyskawicznie

Dzięki pojemności baterii 180 mAh (takiej samej jak ostatni model Huawei Band 7) smartband może pracować do 14 dni na jednym ładowaniu (według producenta). Czas ten zależy jednak od konkretnego poziomu użytkowania. W każdym razie: nawet przy intensywnym korzystaniu, wydajność baterii tego urządzenia jest bardzo dobra.

Z włączonym monitorowaniem snu i aktywności sportowej oraz odbieraniem wszystkich codziennych powiadomień, bateria w opasce wyczerpała się w niecały tydzień. Uważam, że jest to przyzwoity wynik. Z włączoną funkcją Always On Display czas pracy baterii spada do około trzech dni.

Gdzie kupićHuawei Band 8
Huawei Band 8
Ogólna ocena
4.0/5

Użytkownik z pewnością zadowoli czas ładowania. Pełne naładowanie trwa bowiem nieco ponad 45 minut.

Z Huawei Band 8 w wodzie

Nie musisz się martwić o wchodzenie do wody z założoną opaską fitness. Huawei Band 8 jest wodoszczelny na głębokości do 50 metrów. Tak więc basen lub prysznic nie zaszkodzą temu urządzeniu.

Pływanie jest jedną z wielu aktywności, które opaska sportowa automatycznie wykrywa i monitoruje. Nie jest ona jednak przeznaczona do długotrwałego nurkowania. Producent ostrzega również przed zbyt gorącą wodą, silnymi falami lub korzystaniem w saunie. Należy więc na to uważać.

Bransoletka pływacka będzie mierzyć
Opaska monitoruje pływanie

Funkcje Huawei Band 8 związane ze zdrowiem i stylem życia

Opaska fitness nie tylko zapewni kompleksowy przegląd codziennej aktywności, funkcji organizmu i (nie)zdrowych nawyków, ale da także wyobrażenie o poziomie stresujących sytuacji w ciągu dnia lub o jakości snu.

Za wadę uważam brak możliwości dodania dodatkowych funkcji do menu głównego. Większość z nich jest ukryta w ustawieniach i nie można ich dodać do głównej listy.

Codzienna aktywność, tętno, stres, poziom tlenu we krwi i inne

Jeśli masz w zwyczaju monitorować liczbę kroków, odległość, pokonane piętra i spalone kalorie w ciągu dnia, Band 8 pomoże Ci rejestrować te statystyki. Opaska nie pozwala jednak na mierzenie bardziej szczegółowych danych (jest w stanie to zrobić na przykład Xiaomi Mi Band 8).

Huawei Band może z łatwością monitorować tętno, którego pomiar jest dość dokładny, a sama opaska fitness ostrzeże Cię o poważnych odchyleniach od normy. Smartband może również mierzyć poziom stresu, a w trudnych momentach pozwala na skorzystanie ze zintegrowanych ćwiczeń oddechowych, aby się uspokoić. Opaska ocenia poziom stresu za pomocą wartości liczbowej i komentarza słownego. Na podstawie szczegółowych wykresów otrzymasz kompleksową informację zwrotną, która może zmotywować Cię do odpoczynku i zwolnienia tempa. Z mojego doświadczenia wynika, że taka ocena trafnie odzwierciedla rzeczywistość.

Technologia TruSleep™ 3.0 monitoruje sen i po przebudzeniu dostarcza informacje na temat czasu trwania każdej fazy snu. Urządzenie podaje również sugestie dotyczące poprawy jakości snu, ale istnieją pewne nieścisłości w dokładności pomiarów. Z mojego doświadczenia wynika, że bransoletka poprawnie zarejestrowała moment zasypiania i wstawania, ale ostateczna ocena snu nie odpowiadała zbytnio rzeczywistości.

Ponadto opaska mierzy poziom tlenu we krwi (SpO2) na żądanie. Kobiety z pewnością ucieszy również możliwość wygodnego monitorowania cyklu menstruacyjnego. Po wprowadzeniu daty ostatniej miesiączki i czasu jej trwania, urządzenie automatycznie oszacuje datę owulacji, dni płodne i termin kolejnej miesiączki.

100 aktywności sportowych

Huawei Band 8 może rozpoznać i monitorować do 100 różnych aktywności sportowych, w tym bieganie, chodzenie, jazdę na rowerze, pływanie lub sporty z piłką.

Gdzie kupićHuawei Band 8
Huawei Band 8
Ogólna ocena
4.0/5

Nie oczekuj jednak rejestrowania trasy przez samą opaskę (poszukaj bransoletki z obsługą GPS, takiej jak Xiaomi Smart Band 8 Pro, aby mieć dostęp do tej funkcji). Aby zarejestrować trasę i dokładnie obliczyć dystans, musisz mieć przy sobie sparowany telefon komórkowy.

W porównaniu z poprzednim modelem oprócz podstawowych wskaźników zdrowotnych znajdziemy tu także zaawansowane wskaźniki, takie jak VO2 max, intensywność treningu lub czas regeneracji (ten ostatni parametr podczas testów uznałam za całkiem wiarygodny).

Poręczna opaska sportowa potrafi również inteligentnie wykrywać określone aktywności, w tym chodzenie lub bieganie. Niestety, podczas pomiaru aktywności ruchowej nie można korzystać z żadnych innych funkcji opaski.

Funkcje lifestyle'owe

Ciekawe gadżety Huawei Band 8 obejmują funkcję Znajdź telefon, która sprawi, że sparowane urządzenie zacznie wydawać dźwięki (nawet w trybie Nie przeszkadzać). Za pomocą aplikacji Huawei Health można ponadto zdalnie uruchomić wibrację w opasce.

Ponadto przydatne może okazać się zdalne uruchamianie migawki aparatu w telefonie (na przykład do zdjęć grupowych i filmów) oraz zarządzanie muzyką na telefonie komórkowym bezpośrednio z opaski. W porównaniu z poprzednim modelem, tym razem zdalne sterowanie muzyką dotyczy również bransoletek sparowanych z iPhone'ami.

Dostępne są także takie aplikacje jak pogoda, budzik, stoper czy latarka. Na opasce nie znajdziemy natomiast kalendarza czy kalkulatora. Budzik można nastawić bezpośrednio opasce, ale nie jest to inteligentny alarm, który obudzi nas w lekkiej fazie snu (taką możliwość posiada model Xiaomi Mi Band 8).

Poziom głośności można zmienić za pomocą ikon głośności, a nie przesuwaniem po osi.

Wiadomości i połączenia telefoniczne

Podobnie jak większość opasek fitness, ta także nie pozwala na odbieranie połączeń. Można je jednak odrzucać i, w przypadku posiadania urządzenia z Androidem, odpowiadać na nie za pomocą krótkiej, domyślnej wiadomości (treść wiadomości można wcześniej napisać samodzielnie na telefonie).

Smartband obsługuje wyświetlanie powiadomień o przychodzących wiadomościach SMS, e-mailach, powiadomieniach z Messengera, Instagrama, WhatsAppa czy Telegrama.

Powiadomienia
Powiadomienia

Podsumowanie – komu poleciłabym opaskę Huawei Band 8?

Opaska fitness Huawei Band 8 to praktyczne akcesorium, które pomoże Ci w osiąganiu zdrowego stylu życia. Za rozsądną cenę otrzymujemy szereg przydatnych funkcji, w tym pomiar tętna, natlenienia krwi czy szacowanie czasu potrzebnego na regenerację przed kolejną aktywnością fizyczną. Zalety tej opaski sportowej to między innymi czytelny wyświetlacz AMOLED z funkcją Always-On, a także dobra wydajność baterii i niewielka waga.

Jeśli szukasz przyjemnej, praktycznej, a jednocześnie eleganckiej opaski sportowej, która pomoże Ci w monitorowaniu Twojej aktywności fizycznej i stanu zdrowia, to Huawei Band 8 Cię nie zawiedzie.

Zmiany, które zaszły w porównaniu ze starszą generacją, nie są zbyt duże. Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, użytkownicy telefonów z iOS nie mogą odpowiadać za pomocą domyślnych wiadomości, tak jak użytkownicy Androida. Kolejną wadą jest brak GPS - ale jest to normalne w przypadku zdecydowanej większości smartbandów. Muszę też wspomnieć o kiepskiej jakości szkiełka, które dobrze jest odpowiednio wcześnie zabezpieczyć folią.

Recenzja: smartband Huawei Band 8
 • Jakość wykonania
 • Wydajność baterii
 • Obsługa i funkcje
 • Wyświetlacz
 • Stosunek ceny do wydajności
4

Lekka i poręczna opaska sportowa

Huawei Band 8 stanie się Twoim trenerem fitness i lojalnym asystentem, który pomoże Ci osiągnąć zdrowy tryb życia. Przystępna cenowo opaska fitness posiada szereg przydatnych funkcji, od monitorowania setek aktywności sportowych aż po ocenę obciążenia stresem. Ciekawą funkcją jest pomiar wartości VO2 Max, poziomu intensywności treningu czy czasu potrzebnego na regenerację.

Niezawodny tracker fitness z pewnością przyciągnie Twoją uwagę dużym wyświetlaczem AMOLED z funkcją Always-On, dobrą wydajnością baterii i bardzo niską wagą. Mogą z niego korzystać zarówno posiadacze urządzeń z systemem Android, jak i iOS.

Plusy

 • Ekran dotykowy AMOLED
 • Wyświetlacz z funkcją Always On
 • Dobra wydajność baterii
 • Zaawansowane wskaźniki sportowe
 • Zdalne sterowanie aparatem i muzyką w telefonie
 • Niska cena
 • Niewielka waga

Minusy

 • Brak GPS
 • Brak obsługi NFC
 • Niska dokładność pomiaru snu
 • Odpowiadanie domyślnymi wiadomościami tylko dla użytkowników Androida
 • Słaba jakość wykonania
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Marta Gabonay
Autor: Marta Gabonay
Jak podobał Ci się ten artykuł?
5/5 - (liczba ocen: 1)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: smartband Huawei Band 8
Huawei Band 8
Ocena: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram