GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: smartwatch Huawei Watch GT 3

Plusy
 • Wyświetlacz AMOLED
 • 3 różne paski do wyboru
 • Możliwość wykonywania połączeń telefonicznych
 • Obsługa domyślnych odpowiedzi na wiadomości (tylko Android)
 • Obsługa języka polskiego
 • Przyzwoita wydajność baterii
Minusy
 • Brak płatności zbliżeniowych
 • Skomplikowane parowanie z telefonami z systemem Android
 • Niektóre funkcje są dostępne tylko dla posiadaczy telefonów z Androidem
Ten produkt ma następcę

Smartwatch Huawei Watch GT 3 służy zarówno do monitorowania stanu zdrowia, jak i do komunikacji. Może być używany do wykonywania pełnoprawnych połączeń telefonicznych. W przeciwieństwie do posiadaczy iPhone'a, użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą korzystać z funkcji odpowiadania na wiadomości, przesyłania muzyki do pamięci zegarka oraz z map i nawigacji. Zegarek dostępny jest w dwóch wariantach rozmiarowych, skierowanych zarówno do mężczyzn, jak i kobiet.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Jaka jest różnica między Huawei Watch 3 Pro, Watch GT 3 i Watch GT 3 Pro?

Te smartwatche są podobne pod wieloma względami. Opisaliśmy dla Ciebie największe różnice między każdym modelem. W przypadku Huawei Watch 3 użytkownik nie jest ograniczony do wysyłania domyślnych odpowiedzi, ale może wpisać wiadomość za pomocą klawiatury (ani Watch GT 3, ani Watch GT 3 Pro na to nie pozwalają). Huawei Watch 3 i Watch GT 3 Pro obsługują również eSIM. Watch GT 3 Pro jest luksusową wersją Huawei Watch GT 3 i wyróżnia się wysoką jakością zastosowanych materiałów. Posiada również kilka funkcji premium, takich jak pomiar EKG, sztywności tętnic i progu mleczanowego. Dzięki zwiększonej wytrzymałości można z nim nawet nurkować.

Którą aplikację mobilną należy pobrać?

Aplikacja Huawei Health, dostępna w App Store, służy do parowania smartfona z zegarkiem i do późniejszego monitorowania statystyk. Użytkownicy Androida muszą najpierw pobrać aplikację AppGallery, a następnie wyszukać w niej Huawei Health.

Z jakim telefonem komórkowym kompatybilny jest ten zegarek?

Huawei Watch GT 3 można sparować z telefonem z systemem Android w wersji 6.0 lub nowszej oraz iOS w wersji 9 lub nowszej.

Czy mogę używać zegarka do komunikacji?

Zegarek umożliwia wykonywanie pełnoprawnych połączeń telefonicznych. Ponadto użytkownicy telefonów z systemem Android mogą odpowiadać na przychodzące wiadomości za pomocą domyślnych odpowiedzi. Niestety, funkcja ta nie jest dostępna dla użytkowników iPhone'ów.

Zawartość opakowania, czyli co znajduje się w pudełku

Smartwatch Huawei Watch GT 3 dotarł do naszej redakcji w eleganckim, niemal całkowicie białym pudełku. Jego wymiary to 11,5 × 11,5 × 8 cm, a waga wynosi 300 gramów. W środku znajdziemy sam smartwatch wraz z paskiem, kablem zasilającym i instrukcją obsługi, jak to zwykle bywa w przypadku tego typu urządzeń.

Zegarek jest dostępny w trzech wariantach: Active (z silikonowym paskiem) Classic (ze skórzanym paskiem) i Elegant (z metalowym paskiem). Do wyboru są również dwa rozmiary: 42 lub 46 mm.

Nasza redakcja przetestowała zegarek w wariancie Classic z tarczą o szerokości 42 mm, który skierowany jest przede wszystkim do kobiet. Ze względu na wymiary paska, urządzenie pasuje na nadgarstki o obwodzie od 13 do 19 cm.

Nowsza generacja Huawei Watch GT 4 również dostępna jest w dwóch rozmiarach (41 i 46 mm). Różnica w wyglądzie obu wersji jest nieco większa niż w przypadku trzeciej generacji. Wersja 46 mm otrzymała nową, ośmiokątną kopertę.

Specyfikacja techniczna Huawei Watch GT 3

Huawei Watch GT 3 zachwyca wyświetlaczem AMOLED z funkcją Always-On. System operacyjny Harmony OS posiada przejrzysty interfejs, który jest łatwy w nawigacji. Mniejsza wersja zegarka wytrzymuje do 7 dni na jednym ładowaniu, natomiast w większym wariancie czas pracy baterii wzrasta do 14 dni.

Zegarek nie jest wyposażony w NFC, w związku z czym nie obsługuje płatności zbliżeniowych.

ParametrWartość
Typ paskaSkórzany (lub metalowy lub silikonowy)
WytrzymałośćWodoszczelność na głębokości do 50 metrów
WyświetlaczEkran dotykowy AMOLED, przekątna 1,32" (1,43" w większej wersji)
Wydajność bateriiDo 7 dni (14 dni w większej wersji)
Metoda ładowaniaMagnetyczny kabel zasilający
KompatybilnośćBluetooth 5.2, GPS
System operacyjnyHarmony OS
Wymiary bez paska42,3 × 42,3 × 10,2 mm (45,9 × 45,9 × 11 mm w większej wersji)
Waga bez paska35 g (42,6 g w większej wersji)

Elegancki zegarek, z którym będzie Ci do twarzy

Huawei Watch GT 3 zachwyca okrągłą tarczą, która sprawia, że zegarek prezentuje się bardzo elegancko. Obudowa urządzenia została wykonana ze stali nierdzewnej i plastiku, który zastosowano na dolnych krawędziach tarczy. Materiał paska różni się w zależności od wybranego wariantu smartwatcha.

Zaletą jest także stosunkowo niewielka waga urządzenia. Wariant damski bez paska waży 35 gramów, podczas gdy wersja męska waży nieco poniżej 43 gramów.

Zegarek obsługuje się dotykowo. Ponadto po prawej stronie znajduje się obrotowa koronka i przycisk do włączania monitorowania aktywności sportowych.

Jak sparować Huawei Watch GT 3 z telefonem komórkowym

Najpierw naładuj smartwatch za pomocą dołączonej ładowarki i wybierz preferowany język (polski jest dostępny). Następny krok zależy od tego, czy posiadasz telefon komórkowy z systemem Android czy z iOS.

W przypadku iPhone'a wystarczy pobrać na swój telefon aplikację Huawei Health (dostępną w App Store).

W przypadku telefonu z Androidem sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Najpierw należy bowiem pobrać aplikację Huawei AppGallery. Nie znajdziesz jej jednak w Google Play, musisz to zrobić za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Następnie możesz pobrać aplikację Huawei Health na swój smartfon za pośrednictwem Huawei AppGallery.

Następny krok jest taki sam dla obu urządzeń. W aplikacji mobilnej wybierz Dodaj urządzenie i wskaż zakupiony model. Następnie aplikacja poprosi o sparowanie zegarka z telefonem. Potwierdź wszystko i poczekaj kilka minut, aż wszystkie ustawienia zostaną wprowadzone. Smartwatch będzie od teraz gotowy do użytku. W naszym przypadku zegarek zaoferował jeszcze dostępną aktualizację, którą od razu zainstalowaliśmy.

Zegarek można sparować z telefonami z systemem Android w wersji 6.0 i wyższej oraz iOS w wersji 9 i wyższej.

Przegląd aplikacji mobilnej

Jak wspomnieliśmy, aplikacja mobilna Huawei Health służy do parowania urządzenia z telefonem komórkowym. Ponadto pozwala na przeglądanie różnych statystyk związanych ze zdrowiem, ćwiczeniami i snem.

W sekcji Ćwiczenia czekają na Ciebie plany treningowe, dzięki którym możesz pracować nad sobą. W sekcji Sprzęt znajdziesz szczegółowe informacje o urządzeniu oraz szeroką gamę wzorów tarcz zegarka do wyboru. Sekcja Ja jest poświęcona informacjom osobistym użytkownika.

Wyposażenie w czujniki

Jeśli chodzi o czujniki, zegarek jest wyposażony w:

Gdzie kupićHuawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3
Ogólna ocena
4.1/5
 • czujnik tętna i natlenienia krwi,
 • barometr,
 • akcelerometr do wykrywania ruchu,
 • żyroskop, kompas i GPS do nawigacji
 • oraz termometr do pomiaru temperatury skóry.

Termometr jest dość rzadko spotykany w smartwatchach z podobnego przedziału cenowego, więc jego obecność od razu nas zaintrygowała. Służy on jednak tylko do pomiaru temperatury skóry, a nie całego ciała. Dlatego jego wartość informacyjna jest słaba i raczej nie wykryje on gorączki czy zbliżającego się przeziębienia.

Wyświetlacz AMOLED z funkcją Always-On

Smartwatch na pierwszy rzut oka zachwyca wyświetlaczem AMOLED, który zapewnia świetną czytelność i bardzo dobre kąty widzenia. Jego przekątna zależy od wybranego rozmiaru zegarka. Mniejsza wersja posiada wyświetlacz o przekątnej 1,32", natomiast większa o przekątnej 1,43". Wyświetlacz przed zarysowaniami chroni szkło mineralne.

Kolejną zaletą jest funkcja Always-On, która pozwala na sprawdzenie aktualnej godziny bez konieczności każdorazowego włączania wyświetlacza. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że uruchomienie tej funkcji wpływa na wydajność baterii.

Jeśli szukasz kompaktowego smartwatcha z kwadratową tarczą, możesz sprawdzić model Huawei Watch Fit 2.

Wydajność baterii zależy od wybranego rozmiaru zegarka

Prawdopodobnie największą różnicą między dwiema opcjami rozmiarowymi zegarka jest bateria, a raczej jej wydajność.

W przypadku wariantu damskiego maksymalny czas pracy baterii wynosi 7 dni (przy intensywnym użytkowaniu 4 dni), w wersji męskiej okres działania baterii wzrasta aż do 14 dni (przy intensywnym użytkowaniu 8 dni). Taką samą wydajność baterii oferuje również model Huawei Watch GT 3 Pro.

Ponadto Huawei wyraźnie określa, w jakich sytuacjach bateria osiągnie określoną wydajność. Należy zauważyć, że w naszych testach wartości podane przez producenta mniej więcej odpowiadały rzeczywistości.

Wydajność baterii zegarka w wersji damskiej

Bateria może działać przez 7 dni w następujących warunkach: 30 minut połączeń Bluetooth, 30 minut odtwarzania muzyki, włączone monitorowanie tętna, włączona funkcja HUAWEI TruSleep™, włączone monitorowanie stresu, 180 minut ćwiczeń (z włączonym GPS), włączone powiadomienia o wiadomościach (50 wiadomości SMS, 6 połączeń i 3 alarmy dziennie), ekran włączony przez 30 minut dziennie.

Czas pracy baterii wyniesie 4 dni przy następującym użytkowaniu: 30 minut połączeń Bluetooth, 30 minut odtwarzania muzyki, włączone monitorowanie tętna, włączona funkcja HUAWEI TruSleep™, 180 minut ćwiczeń (z włączonym GPS), włączone powiadomienia o wiadomościach (50 wiadomości SMS, 6 połączeń i 3 alarmy dziennie), ekran włączony przez 30 minut dziennie.

Wydajność baterii zegarka w wersji męskiej

Bateria wytrzyma 14 dni w następujących warunkach: 30 minut połączeń Bluetooth tygodniowo, 30 minut odtwarzania muzyki tygodniowo, włączone monitorowanie tętna, włączona funkcja HUAWEI TruSleep™, 90 minut ćwiczeń tygodniowo (z włączonym GPS), włączone powiadomienia o wiadomościach (50 wiadomości SMS, 6 połączeń i 3 alarmy dziennie), ekran włączony 200 razy dziennie.

Bateria może wytrzymać 8 dni przy następującym użytkowaniu: 30 minut połączeń Bluetooth tygodniowo, 30 minut odtwarzania muzyki tygodniowo, włączone monitorowanie tętna, włączona funkcja HUAWEI TruSleep™, 180 minut ćwiczeń tygodniowo (z włączonym GPS), włączone powiadomienia o wiadomościach (50 wiadomości SMS, 6 połączeń i 3 alarmy dziennie), ekran włączony przez 30 minut dziennie.

Dołączony do zestawu magnetyczny przewód zasilający służy do ładowania zegarka. Pełne naładowanie trwa około półtorej godziny.

Zegarek można również zabrać z sobą na basen

Huawei Watch GT 3 można też bez problemu zabrać na basen. Jest on wodoszczelny na głębokości do 50 metrów, dzięki czemu może być wykorzystywany do monitorowania pływania. Nie jest jednak przeznaczony do nurkowania.

Funkcje Huawei Watch GT 3

Huawei Watch GT 3 to całkiem przyzwoity smartwatch z szeroką gamą różnych funkcji. Można go używać do monitorowania stanu zdrowia oraz do komunikowania się. Minusem jest ograniczona dostępność niektórych funkcji dla użytkowników iPhone'a. Są to mianowicie: wysyłanie domyślnych odpowiedzi na wiadomości, przesyłanie plików muzycznych na zegarek oraz mapy i nawigacja. Funkcja monitorowania stanu zdrowia kobiet jest dostępna wyłącznie po aktualizacji i skonfigurowaniu jej w aplikacji.

Gdzie kupićHuawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3
Ogólna ocena
4.1/5

Jeśli szukasz większej liczby funkcji związanych ze zdrowiem i sportem, sprawdź model Huawei Watch GT 3 Pro. Posiada on funkcję pomiaru EKG, sztywności tętnic czy nawet progu mleczanowego.

Niestety, Huawei Watch GT 3 nie umożliwia płatności zbliżeniowych. Smartwatchem w podobnym przedziale cenowym, który obsługuje tę funkcję, jest na przykład Garmin Venu Sq.

Podstawowe monitorowanie stanu zdrowia

Zegarek, podobnie jak inne konkurencyjne modele, z łatwością poradzi sobie z monitorowaniem stanu zdrowia. Zmierzy tętno, natlenienie krwi i aktywność fizyczną w ciągu dnia. Dzięki niemu zarejestrujesz liczbę przebytych kroków, spalone kilokalorie oraz czas spędzony na uprawianiu sportu.

Możesz również skorzystać z pomiaru poziomu stresu wraz z opisową interpretacją zmierzonej wartości. Jeśli chcesz wyciszyć swój umysł w ciągu dnia, to zegarek oferuje krótkie ćwiczenie oddechowe.

Monitorowanie snu

Z zegarkiem można również spać i używać go do monitorowania snu. Po przebudzeniu urządzenie wyświetli szczegółowe statystyki dotyczące snu. Aby nie być niepokojonym w nocy przez przychodzące powiadomienia, włącz tryb Nie przeszkadzać.

Urządzenie posiada także klasyczny budzik, który obudzi użytkownika poprzez delikatne wibrowanie na nadgarstku. Szkoda jednak, że nie jest to inteligentny alarm, który budzi również w fazie lekkiego snu. Taką funkcję posiada np. zegarek Amazfit GTR 4 w podobnym przedziale cenowym.

Monitorowanie snu
Monitorowanie snu

Pomiar VO2 max

Huawei Watch GT 3 pozwala również na dość dokładne oszacowanie wartości VO2 max za pomocą swoich czujników. Wartość VO2 max jest jednym z rzetelnych wskaźników wydolności fizycznej. Im wyższa jest ta wartość, tym więcej tlenu dociera do mięśni podczas wysiłku fizycznego.

Przydatny podczas ćwiczeń

Huawei Watch GT 3 okaże się oczywiście przydatny podczas uprawiania sportu. Za pomocą zegarka można monitorować ponad 100 różnych aktywności sportowych. Pokazuje on m.in. czas, który upłynął od rozpoczęcia treningu, liczbę spalonych kilokalorii i tętno podczas ćwiczeń. W zależności od konkretnej aktywności dostępne mogą być również inne wartości (na przykład w przypadku skakania na skakance zegarek mierzy liczbę skoków i średnią prędkość).

Tryb ćwiczeń można wstrzymać w dowolnym momencie. Należy jednak podkreślić, że podczas pomiaru aktywności fizycznej nie może równocześnie korzystać z innych funkcji zegarka.

Praktyczne informacje dotyczące aktywności mogą obejmować wskaźnik wydajności biegu, obciążenie treningowe z ostatnich 7 dni, szacowany czas potrzebny na regenerację lub wartość VO2 Max. Dzięki tym danym lepiej zaplanujesz swoje treningi.

Zaprojektowany dla biegaczy

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze sportem i chcesz zacząć biegać, możesz stworzyć własny plan treningowy w aplikacji mobilnej. Następnie zegarek pokaże preferowany zakres strefy tętna oraz ile czasu dziennie należy spędzać na bieganiu.

Po zakończeniu treningu zegarek zapisze trasę w aplikacji mobilnej, gdzie będzie można ją wyświetlić. Ponadto dzięki precyzyjnej nawigacji urządzenie może zawrócić Cię na właściwą ścieżkę, jeśli przypadkowo zboczysz z trasy podczas biegu.

Gdzie kupićHuawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3
Ogólna ocena
4.1/5

Pomiar temperatury nadgarstka

Innowacyjną funkcją w inteligentnych urządzeniach do noszenia jest niewątpliwie pomiar temperatury nadgarstka. Zegarek wyświetla jednak ostrzeżenie, że powinien być noszony przez co najmniej 10 minut przed wykonaniem pomiaru i że pomiar nie powinien być wykonywany w zbyt zimnym lub ciepłym otoczeniu (np. w pobliżu grzejnika).

W naszym teście, gdy dokonaliśmy pomiaru po noszeniu smartwatcha przez około minutę, zegarek wyświetlał temperaturę 28 °C, a po dziesięciu minutach noszenia temperatura wynosiła 29,5 °C.

Huawei podkreśla, że zegarek nie jest urządzeniem medycznym i nie mierzy temperatury całego ciała, a jedynie temperaturę na powierzchni skóry. Należy więc zadać sobie pytanie, jaką wartość informacyjną ma temperatura mierzona przez ten smartwatch.

Pomiar temperatury
Pomiar temperatury

Powiadamia o przychodzących wiadomościach i umożliwia wykonywanie połączeń

Huawei Watch GT 3 powiadomi Cię o przychodzących powiadomieniach z telefonu komórkowego. Wyświetla wiadomości włącznie z emoji. Użytkownicy Androida mogą odpowiadać na przychodzące wiadomości za pomocą domyślnych odpowiedzi, ale ta funkcja nie jest dostępna dla wiernych użytkowników produktów marki Apple. Możesz dodać własny tekst odpowiedzi w aplikacji mobilnej, ale maksymalna liczba znaków jest ograniczona (36).

Z pewnością ucieszy Cię jednak fakt, że to urządzenie pozwala na bezpośrednie wykonywanie połączeń telefonicznych. Ta funkcja jest dostępna zarówno dla Androida, jak i iOS. Jedyna wada to brak możliwości wpisania numeru telefonu na wyświetlaczu zegarka. Jeśli chcesz wybrać połączenie bezpośrednio z urządzenia, musisz najpierw dodać dany numer do listy ulubionych kontaktów w aplikacji mobilnej (można zapisać ich maksymalnie 10). Następnie wystarczy przejść do ulubionych kontaktów na zegarku i wybrać żądany numer telefonu. Jest to jednak niepotrzebna komplikacja. Użytkownik może ewentualnie wpisać numer na telefonie komórkowym, który i tak musi mieć przy sobie.

Ulubione kontakty
Ulubione kontakty

Słuchanie muzyki

Huawei Watch GT 3 posiada 4 GB pamięci wewnętrznej, którą można wykorzystać do przechowywania utworów muzycznych, a następnie do słuchania muzyki w trybie offline. Do przesyłania plików służy aplikacja mobilna Huawei Health. Niestety, ta funkcja jest dostępna tylko dla użytkowników telefonów z Androidem. W naszym teście po sparowaniu zegarka z iPhone'em funkcja przesyłania muzyki nie była dostępna w aplikacji mobilnej.

Słuchanie muzyki
Słuchanie muzyki

Mapy są dostępne tylko dla systemu Android

Funkcja map jest dostępna wyłącznie dla użytkowników telefonów z Androidem. Najpierw należy pobrać aplikację Petal Maps (dostępną w Huawei AppGallery) na swój telefon. Następnie w aplikacji mobilnej należy określić, dokąd mają prowadzić mapy, a poszczególne instrukcje zostaną wyświetlone również na tarczy zegarka.

Mapy
Mapy

Inne funkcje

Dodatkowe funkcje tego smartwatcha obejmują m.in. latarkę, funkcję Znajdź mój telefon, kompas, zdalne sterowanie aparatem w telefonie, wysokościomierz, prognozę pogody i stoper.

Podsumowanie – komu polecilibyśmy Huawei Watch GT 3?

Huawei Watch GT 3 polecilibyśmy kobietom i mężczyznom, którzy chcą używać zegarka do monitorowania aktywności sportowej, ale także do komunikowania się z rodziną i znajomymi. Ze względu na ograniczony zakres funkcji w przypadku sparowania z iPhone'em, to urządzenie okaże się bardziej przydatne dla użytkowników smartfonów z systemem Android.

Zegarek posiada duży, przejrzysty wyświetlacz AMOLED. Zmierzy tętno, natlenienie krwi, a nawet temperaturę skóry. Z poziomu zegarka można wykonywać pełnoprawne połączenia telefoniczne. Użytkownicy telefonów z Androidem mają możliwość wysyłania domyślnych odpowiedzi na przychodzące wiadomości.

Z wad możemy wymienić chyba tylko dość skomplikowane parowanie z telefonem z Androidem oraz, jak już wspomnieliśmy, ograniczony zakres funkcji dla posiadaczy iPhone'a.

Gdzie kupićHuawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3
Ogólna ocena
4.1/5
Recenzja: smartwatch Huawei Watch GT 3
 • Jakość wykonania
 • Bateria
 • System operacyjny
 • Kompatybilność
 • Stosunek ceny do wydajności
4.1

Zegarek do uprawiania sportu i do komunikacji

Smartwatch Huawei Watch GT 3 służy zarówno do monitorowania stanu zdrowia, jak i do komunikacji. Może być używany do wykonywania pełnoprawnych połączeń telefonicznych. W przeciwieństwie do posiadaczy iPhone'a, użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą korzystać z funkcji odpowiadania na wiadomości, przesyłania muzyki do pamięci zegarka oraz z map i nawigacji. Zegarek dostępny jest w dwóch wariantach rozmiarowych, skierowanych zarówno do mężczyzn, jak i kobiet.

Plusy

 • Wyświetlacz AMOLED
 • 3 różne paski do wyboru
 • Możliwość wykonywania połączeń telefonicznych
 • Obsługa domyślnych odpowiedzi na wiadomości (tylko Android)
 • Obsługa języka polskiego
 • Przyzwoita wydajność baterii

Minusy

 • Brak płatności zbliżeniowych
 • Skomplikowane parowanie z telefonami z systemem Android
 • Niektóre funkcje są dostępne tylko dla posiadaczy telefonów z Androidem
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
4.7/5 - (liczba ocen: 4)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: smartwatch Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3
Ocena: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram