GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: smartwatch Huawei Watch 3 Pro

Plusy
 • Wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości z zegarka
 • Wykrywanie wypadków
 • Obsługa eSIM
 • Materiały premium
 • Pamięć wewnętrzna
Minusy
 • Słabsza żywotność baterii podczas normalnej pracy
 • Ograniczona dostępność funkcji dla iPhone'ów
 • Bardziej skomplikowane parowanie z telefonami z systemem Android
 • Brak płatności zbliżeniowych
Ten produkt ma następcę

Huawei Watch 3 Pro to świetny smartwatch, który umożliwia wykonywanie pełnoprawnych połączeń telefonicznych. Użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą również wysyłać wiadomości tekstowe z zegarka za pośrednictwem klawiatury bezpośrednio na zegarku. Jeśli zainstalujesz kartę eSIM na zegarku, możesz to zrobić bez konieczności noszenia przy sobie telefonu komórkowego.

Ponadto zegarek mierzy tętno, natlenienie krwi i temperaturę skóry. Może również wykryć ewentualny wypadek i powiadomić o nim osobę kontaktową. Na zegarek można również pobrać dodatkowe aplikacje za pomocą Huawei AppGallery.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Jaka jest różnica między Huawei Watch 3 Pro, Watch GT 3 i Watch GT 3 Pro?

Te smartwatche są podobne pod wieloma względami. Zebraliśmy dla Ciebie największe różnice między każdym modelem. W przypadku Huawei Watch 3 Pro nie jesteś ograniczony do gotowych odpowiedzi, ale możesz wystukać wiadomość za pomocą klawiatury (ani Watch GT 3, ani Watch GT 3 Pro na to nie pozwalają). Huawei Watch 3 i Watch 3 Pro obsługują również eSIM. Watch GT 3 Pro jest luksusową wersją Huawei Watch GT 3 i wyróżnia się jakością użytych materiałów. Oferuje również kilka funkcji premium, takich jak EKG, sztywność tętnic i pomiar progu mleczanowego. Dzięki zwiększonej wytrzymałości można z nimi nawet nurkować.

Którą aplikację mobilną powinienem pobrać?

Do sparowania telefonu komórkowego i zegarka potrzebna będzie aplikacja Huawei Health. Jest ona dostępna w App Store, a użytkownicy Androida mogą ją znaleźć za pośrednictwem aplikacji Huawei AppGallery, którą muszą najpierw pobrać na swój telefon.

Z jakimi telefonami komórkowymi kompatybilny jest zegarek?

Huawei Watch 3 Pro można sparować z telefonami komórkowymi z systemem Android w wersji 6.0 i nowszej oraz iOS w wersji 9.0 i nowszej.

Czy mogę używać zegarka do komunikacji?

Tak. Z poziomu zegarka można wykonywać pełnoprawne połączenia telefoniczne. Ponadto użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą odpowiadać na przychodzące wiadomości, wpisując odpowiedź na klawiaturze. Dostępna jest również obsługa emotikonów.

Eleganckie opakowanie ze wszystkim, czego potrzebujesz

Podobnie jak inne smartwatche tej marki, Huawei Watch 3 Pro jest dostarczany w minimalistycznym, eleganckim pudełku. Jego wymiary wynoszą 11,5 x 11,5 x 8 cm, a całkowita waga to 323 gramy. Wewnątrz znajduje się sam smartwatch z paskiem, magnetyczny kabel zasilający i instrukcja obsługi.

Zegarek dostępny jest na rynku w wariantach Classic (ze skórzanym paskiem) i Elite (z metalowym paskiem). W naszej redakcji mieliśmy okazję przetestować model Classic, który już na pierwszy rzut oka zachwycił nas eleganckim wykonaniem.

Ze względu na zastosowany pasek, zegarek przeznaczony jest dla posiadaczy nadgarstków o obwodzie od 18 do 22 cm.

Specyfikacja Huawei Watch 3 Pro

Smartwatch Huawei Watch 3 Pro imponuje wystarczająco dużym wyświetlaczem AMOLED z funkcją Always-On. Podczas korzystania z dodatkowego trybu oszczędzania energii żywotność baterii wzrasta do imponujących 21 dni. Cieszy również obsługa Wi-Fi i obecność NFC, choć Huawei na razie nie oferuje płatności zbliżeniowych.

Nazwa parametruWartość
Typ paskaSkórzany (lub metalowy)
WytrzymałośćWodoszczelność do 50 metrów
WyświetlaczEkran dotykowy AMOLED, przekątna 1,43"
Żywotność bateriido 21 dni
Metoda ładowaniaMagnetyczny kabel zasilający
KompatybilnośćBluetooth 5.2, GPS, Wi-Fi, NFC
System operacyjnyHarmony OS
Wymiary bez paska48 × 49,6 × 14 mm
Waga bez paska63 g

Elegancki zegarek skierowany raczej do mężczyzn

Huawei Watch 3 Pro na pierwszy rzut oka zachwyca swoim eleganckim designem. Jednak przy szerokości koperty wynoszącej 48 mm jest bardziej odpowiedni dla mężczyzn. Na kobiecym nadgarstku zegarek wygląda zbyt masywnie.

Zegarek może pochwalić się wysoką jakością wykonania przy użyciu materiałów premium. Ma tytanową obudowę, a jego wyświetlacz jest chroniony szafirowym szkiełkiem. W przypadku paska można wybrać opcję metalową lub skórzaną.

Huawei Watch 3 Pro jest dość wytrzymały, co idzie w parze z nieco wyższą wagą. Bez paska waży 63 gramy. Dla porównania, Huawei Watch 3 z obudową ze stali nierdzewnej waży tylko 54 gramy bez paska.

Skórzany pasek
Skórzany pasek

Jak sparować Huawei Watch 3 Pro z telefonem komórkowym

Po rozpakowaniu najpierw naładuj zegarek za pomocą dołączonego magnetycznego kabla zasilającego. Wybierz język, którego chcesz używać na urządzeniu (w menu nie brakuje angielskiego). Następny krok zależy od tego, czy chcesz sparować zegarek z telefonem komórkowym z systemem Android czy iOS.

W przypadku systemu iOS wystarczy pobrać aplikację Huawei Health na telefon komórkowy, którą można znaleźć w App Store.

Gdzie kupićHuawei Watch 3 Pro
Huawei Watch 3 Pro
Ogólna ocena
4.0/5

W przypadku Androida procedura jest nieco dłuższa. Wynika to z faktu, że najpierw musisz pobrać aplikację Huawei AppGallery za pośrednictwem przeglądarki internetowej telefonu (nie znajdziesz jej w Google Play). Następnie należy wyszukać Huawei Health w tej aplikacji i pobrać aplikację na swój telefon komórkowy.

Huawei Watch 3 Pro jest kompatybilny z telefonami komórkowymi z systemem Android w wersji 6.0 lub nowszej oraz iOS w wersji 9.0 lub nowszej.

Następny krok jest taki sam dla obu urządzeń. W aplikacji wybierasz, że chcesz sparować nowe urządzenie i potwierdzasz wszystko (zarówno na zegarku, jak i telefonie komórkowym). Następnie należy chwilę poczekać, aż wszystkie niezbędne ustawienia zostaną wprowadzone, a wszelkie dostępne aktualizacje zostaną pobrane.

Obsługa zegarka jest bardzo intuicyjna. Do obsługi służy ekran dotykowy, obrotowa koronka i regulowany przycisk po prawej stronie. Aplikacje są rozmieszczone w układzie siatki, który Huawei najwyraźniej skopiował z Apple Watch.

Siatkowy układ aplikacji
Siatkowy układ aplikacji

Aplikacja mobilna Huawei Health

Aplikacja mobilna Huawei Health służy nie tylko do parowania obu urządzeń, ale także do późniejszego śledzenia indywidualnych statystyk. Na ekranie głównym można wyświetlić dane związane z liczbą kroków przebytych w ciągu dnia, tętnem, jakością snu itp.

W zakładce Ćwiczenia można wybrać jeden z dostępnych planów treningowych. Zakładka Urządzenie służy do konfiguracji zegarka i wyboru tarczy zegarka. Wreszcie, zakładka Ja to miejsce, w którym znajdziesz swoje dane osobowe.

Dodatkowe aplikacje można zainstalować na zegarku za pośrednictwem Huawei AppGallery, która jest dostępna bezpośrednio na zegarku.

Wyposażenie w czujniki

Huawei Watch 3 Pro jest wyposażony w kilka czujników do dokładnego monitorowania zdrowia i ruchu. W szczególności są to:

 • czujnik tętna TruSeenTM 4.5,
 • czujnik natlenienia krwi,
 • termometr,
 • akcelerometr do wykrywania ruchu,
 • GPS, żyroskop, Galileo, kompas i Glonass do nawigacji
 • oraz barometr do pomiaru ciśnienia atmosferycznego.

Duży wyświetlacz AMOLED

Kluczową cechą tego smartwatcha jest niewątpliwie okrągła tar cza z dużym 1,43-calowym wyświetlaczem AMOLED o rozdzielczości 466×466 px. Maksymalna jasność wynosi do 1000 nitów, co oznacza, że wyświetlacz jest doskonale czytelny nawet w warunkach zewnętrznych.

Dostępne jest również wsparcie dla funkcji Always-On, która zapewnia przegląd aktualnego czasu bez konieczności włączania zegarka. Jednak aktywacja tej funkcji skróci żywotność baterii.

Jak długo wytrzyma zegarek?

Huawei Watch 3 Pro otrzymał baterię o pojemności 790 mAh. Dzięki niej mogą one wytrzymać standardowo około 5 dni. Po włączeniu trybu ultradługiego czasu pracy na baterii wartość ta wzrasta do 21 dni. W porównaniu do Huawei Watch 3 jest to niewielka poprawa. Przy stale włączonym GPS można uzyskać około 16 godzin. W naszym teście okazało się, że wymienione wartości mniej więcej odpowiadają rzeczywistości.

Żywotność baterii
Żywotność baterii

Huawei wyraźnie określa, kiedy można osiągnąć określone wartości żywotności baterii.

Zegarek może wytrzymać 5 dni w następującym trybie: domyślne ustawienia fabryczne, 2 godziny połączenia LTE każdego dnia, 22 godziny połączenia Bluetooth z telefonem komórkowym każdego dnia, włączone monitorowanie tętna, HUAWEI TruSleep™ włączony do nocnego snu, 60 minut korzystania z aplikacji, 30 minut połączeń Bluetooth, 30 minut odtwarzania muzyki przez Bluetooth, 90 minut ćwiczeń (włączony GPS), włączone powiadomienia o wiadomościach (50 wiadomości SMS, 6 połączeń i 3 alarmy dziennie) i ekran włącza się 200 razy dziennie.

Zegarek może działać przez 21 dni w następującym trybie: włączony tryb ekstremalnej żywotności baterii, domyślne ustawienia fabryczne, włączone monitorowanie tętna, włączony HUAWEI TruSleep™ do nocnego snu, 30 minut połączeń Bluetooth tygodniowo, 90 minut ćwiczeń tygodniowo (włączony GPS), włączone powiadomienia o wiadomościach (50 wiadomości SMS, 6 połączeń i 3 alarmy dziennie) i ekran włączony 200 razy dziennie.

Do ładowania służy dołączony magnetyczny przewód zasilający. Można również użyć telefonu komórkowego Huawei, który obsługuje ładowanie wsteczne. W takim przypadku wystarczy umieścić zegarek na obsługiwanym telefonie.

Można go również zabrać na basen

Wodoodporność zegarka odpowiada parametrowi 5 ATM. Oznacza to, że można go nosić na nadgarstku podczas pływania w basenie, ale nie nadaje się do nurkowania. Pod tym względem lepiej sprawdzi się Huawei Watch GT 3 Pro, który również może być wykorzystywany do nurkowania.

Funkcje zegarka Huawei Watch 3 Pro

Huawei Watch 3 Pro oferuje wiele przydatnych funkcji do monitorowania sportu i zdrowia. Szczególnie wyróżniają się, jeśli chodzi o komunikację, oferując pełnoprawne połączenia telefoniczne. Użytkownicy telefonów z systemem Android docenią również możliwość wygodnego wystukiwania wiadomości.

Do zegarka można dodać kartę eSIM i komunikować się w ten sposób bez konieczności posiadania przy sobie telefonu komórkowego.

Osoby, którym wystarczą zaprogramowane odpowiedzi na wiadomości i szukają zegarka z bogatszym wachlarzem funkcji sportowych, mogą sięgnąć po Huawei Watch GT 3 Pro. Mogą one mierzyć EKG, próg mleczanowy, a nawet analizować sztywność tętnic.

Funkcje monitorowania stanu zdrowia

Podstawowe funkcje Huawei Watch 3 Pro nie różnią się zbytnio od konkurencji. Oczywiście mierzą one liczbę kroków przebytych w ciągu dnia, ilość spalonych kilokalorii, a także śledzą czas spędzony na aktywności.

Ponadto zegarek mierzy tętno i natlenienie krwi. Dostarczy również danych na temat aktualnego poziomu stresu. Jeśli chcesz uspokoić swój umysł w ciągu dnia, możesz to zrobić poprzez krótkie ćwiczenia oddechowe.

Monitorowanie snu

Jeśli śpisz z zegarkiem na nadgarstku, po przebudzeniu otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące snu. W szczególności będziesz wiedzieć, jak długo trwał Twój sen, w tym podział na poszczególne etapy.

Gdzie kupićHuawei Watch 3 Pro
Huawei Watch 3 Pro
Ogólna ocena
4.0/5

W tym kontekście możesz użyć funkcji alarmu, aby obudzić się o określonej godzinie. Niestety, urządzenie nie oferuje budzenia podczas fazy lekkiego snu. Dlatego też Amazfit GTR 4 jest pod tym względem lepszym rozwiązaniem.

Dane związane z treningiem

Smartwatch można również wykorzystać do monitorowania ćwiczeń. Będziesz miał do wyboru ponad 100 trybów sportowych, a 6 najpopularniejszych aktywności może zostać wykrytych automatycznie. Po rozpoczęciu wybranej aktywności zegarek pokaże czas, jaki upłynął od rozpoczęcia ćwiczeń, aktualne tętno i ilość spalonych kilokalorii.

Podobnie jak w przypadku innych zegarków Huawei, można zarzucić urządzeniu, że nie może być używane do niczego innego podczas monitorowania. Po zakończeniu uprawiania sportu można wyświetlić szczegółowe statystyki dotyczące wydajności.

Zegarek wyświetla również zaawansowane metryki w postaci szacunkowego czasu regeneracji, obciążenia treningowego i wartości Vo2 Max.

Pomiar temperatury nadgarstka

Podobnie jak w przypadku Huawei Watch GT 3 Pro i Huawei Watch GT 3, zegarek może mierzyć temperaturę z nadgarstka. Należy jednak zauważyć, że jest to tak naprawdę tylko temperatura powierzchni skóry, a nie całego ciała. Tak więc, niestety, korzystanie z zegarka nie wykryje podwyższonej temperatury i związanych z nią chorób.

Pomiar temperatury z nadgarstka
Pomiar temperatury z nadgarstka

Wykrywanie wypadków

Huawei Watch 3 Pro ma również na uwadze bezpieczeństwo użytkownika i może wykryć wypadek, podobnie jak na przykład Apple Watch 8. Jeśli wykryje upadek, automatycznie przełączy się w tryb awaryjny i powiadomi skonfigurowany kontakt. Alternatywnie, w takim przypadku można łatwo wybrać numer alarmowy.

Możesz dotknąć wiadomości bezpośrednio na zegarku

Zegarek powiadomi Cię o przychodzących powiadomieniach z telefonu komórkowego, dzięki czemu zawsze będziesz na bieżąco. Możesz używać urządzenia do wykonywania pełnoprawnych połączeń telefonicznych. Niektóre inne zegarki Huawei (takie jak Huawei Watch GT 3) umożliwiają przechowywanie 10 ulubionych kontaktów, z których można wybierać połączenia z poziomu zegarka. W przypadku tego urządzenia masz do dyspozycji całą listę kontaktów lub możesz wprowadzić dowolny numer telefonu na klawiaturze.

Kolejna przydatna funkcja dotyczy odpowiadania na wiadomości. Tylko użytkownicy telefonów z systemem Android mogą odpowiadać na wiadomości przychodzące. Użytkownicy ci mogą wpisać odpowiedź na zegarku za pomocą klawiatury (najpierw należy pobrać klawiaturę angielską). Dostępna jest również obsługa emoji.

Osobiście uważamy, że klawiatura jest nieco trudna w użyciu. Ze względu na jej niewielki rozmiar, prawdopodobnie często będziesz popełniać błędy.

Słuchanie muzyki

Zegarek ma 2 GB pamięci wewnętrznej, którą można wykorzystać do przechowywania ulubionych utworów i słuchania ich offline (na przykład przez słuchawki Bluetooth). Jeśli szukasz zegarka z większą pamięcią wewnętrzną, możemy polecić na przykład Huawei Watch GT 3 Pro o pojemności 32 GB. Niestety, funkcja przesyłania muzyki jest dostępna tylko dla urządzeń z systemem Android i odbywa się za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Słuchanie muzyki
Słuchanie muzyki

Mapy? Tylko Android

Kolejną funkcją przygotowaną wyłącznie dla użytkowników telefonów z Androidem są mapy. Na przykład, należy pobrać aplikację Petal Maps na telefon komórkowy za pośrednictwem Huawei AppGallery. Następnie można wprowadzić żądane miejsce docelowe na mapach i pozwolić zegarkowi nawigować do niego.

Portfel

Huawei nie obsługuje płatności zbliżeniowych. Można jednak użyć portfela do przechowywania na przykład biletów lub karnetów. Płatności zbliżeniowe są obsługiwane przez rywali, takich jak Samsung Galaxy Watch 5 lub Garmin Vivoactive 4S w podobnym przedziale cenowym.

Portfel
Portfel

Inne funkcje

Wśród dodatkowych funkcji smartwatcha możemy wymienić prognozę pogody, stoper, wysokościomierz czy kompas. Za pomocą urządzenia można również tworzyć notatki głosowe.

Podsumowanie – komu polecilibyśmy Huawei Watch 3 Pro?

Huawei Watch 3 Pro jest przeznaczony dlatych, którzy chcą w pełni komunikować się ze swoim zegarkiem, jednocześnie używając go do monitorowania swojego zdrowia. Biorąc pod uwagę ograniczoną dostępność funkcji dla iPhone'ów, polecilibyśmy je bardziej użytkownikom telefonów komórkowych z systemem Android. Jeśli wyposażysz zegarek w kartę eSIM, możesz również komunikować się z nim bez konieczności noszenia telefonu komórkowego. Huawei Watch 3 oferuje tę samą funkcję.

Gdzie kupićHuawei Watch 3 Pro
Huawei Watch 3 Pro
Ogólna ocena
4.0/5

Oczywiście dostępne są również funkcje pomiaru tętna, natlenienia krwi, monitorowania snu i temperatury skóry. Zegarek posiada pamięć, do której można zapisywać utwory. Funkcja ta jest jednak dostępna tylko dla telefonów z systemem Android. Urządzenie dba również o bezpieczeństwo użytkownika i w razie wypadku zaalarmuje kontakt alarmowy.

Awady? Zdecydowanie musimy powtórzyć ograniczoną dostępność funkcji dla iPhone'ów, co jest zdecydowanie wstydem. Podczas normalnej pracy trzeba też liczyć się z niższą żywotnością baterii, więc urządzenie trzeba będzie dość często ładować. A użytkownicy telefonów z Androidem muszą znosić nieco bardziej skomplikowane parowanie z telefonem.

Recenzja: smartwatch Huawei Watch 3 Pro
 • Jakość wykonania
 • Bateria
 • System operacyjny
 • Kompatybilność
 • Stosunek ceny do wydajności
4

Smartwatch zaprojektowany z myślą o komunikacji

Huawei Watch 3 Pro to świetny smartwatch, który umożliwia wykonywanie pełnoprawnych połączeń telefonicznych. Użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą również wysyłać wiadomości tekstowe z zegarka za pośrednictwem klawiatury bezpośrednio na zegarku. Jeśli zainstalujesz kartę eSIM na zegarku, możesz to zrobić bez konieczności noszenia przy sobie telefonu komórkowego.

Ponadto zegarek mierzy tętno, natlenienie krwi i temperaturę skóry. Może również wykryć ewentualny wypadek i powiadomić o nim osobę kontaktową. Na zegarek można również pobrać dodatkowe aplikacje za pomocą Huawei AppGallery.

Plusy

 • Wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości z zegarka
 • Wykrywanie wypadków
 • Obsługa eSIM
 • Materiały premium
 • Pamięć wewnętrzna

Minusy

 • Słabsza żywotność baterii podczas normalnej pracy
 • Ograniczona dostępność funkcji dla iPhone'ów
 • Bardziej skomplikowane parowanie z telefonami z systemem Android
 • Brak płatności zbliżeniowych
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
4/5 - (liczba ocen: 2)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: smartwatch Huawei Watch 3 Pro
Huawei Watch 3 Pro
Ocena: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram