Recenzja: kamera sportowa GoPro HERO11 Black

Plusy
  • Doskonała jakość obrazu
  • Doskonała stabilizacja
  • Nowy, większy sensor i proporcje obrazu 8:7
  • 10-bitowe nagrywanie w kolorze
  • Tryb blokady horyzontu
Minusy
  • Brak obsługi szybkiego ładowania
  • Ograniczona liczba akcesoriów w opakowaniu
  • Możliwe problemy z przegrzewaniem

Kamera sportowa GoPro HERO11 oferuje najwyższą jakość nagrywania i szeroki zakres ustawień. Sensor kamery pozwala na nagrywanie w proporcjach 8:7, dzięki czemu można uchwycić więcej szczegółów w górnej i dolnej części pola widzenia niż w przypadku bardziej tradycyjnych proporcji (16:9, 4:3). Zestaw funkcji obejmuje elektroniczną stabilizację HyperSmooth, która jest uważana za wzorcową na rynku.

Przedmiotem recenzji było również określenie, czy w 2023/2024 roku nadal warto inwestować w GoPro HERO11, czy też lepiej sięgnąć po jej następcę, model HERO12. Ocenę sytuacji można znaleźć na końcu recenzji.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Czym różni się GoPro HERO11 od GoPro HERO10?

Główną różnicą między kamerami jest sensor, który umożliwia HERO11 nagrywanie w formacie 8:7. Inne nowe funkcje obejmują szerokokątne pole widzenia HyperView, 10-bitową głębię kolorów, zdjęcia seryjne nawet w formacie RAW i wysokiej klasy baterię Enduro w pakiecie podstawowym.

Jakie są różnice między GoPro HERO11 i HERO11 Mini?

Kamera GoPro HERO11 Mini jest mniejsza, ma pojedynczy monochromatyczny wyświetlacz, a jej bateria Enduro nie jest wymienna. Czujniki w obu kamerach są takie same, ale opcje robienia zdjęć są ograniczone w wersji Mini. Brakuje również fotografii HDR, dla której standardowa wersja ma osobny tryb. Istnieje również znacząca różnica w sterowaniu kamerą, ponieważ HERO11 Mini w znacznie większym stopniu opiera się na aplikacji na smartfony.

Czy GoPro HERO11 przegrzewa się?

Temperatura pracy kamery zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to ustawienia nagrywania (rozdzielczość, liczba klatek na sekundę, stabilizacja) i środowisko nagrywania. Podczas naszych testów nie doszło do przegrzania ani awaryjnego wyłączenia podczas nagrywania z aktywną stabilizacją, rozdzielczością 5,3K przy 30 FPS i temperaturze otoczenia 10°C. W związku z tym nie testowaliśmy kamery w szczególnie ekstremalnych warunkach, których nie mieliśmy okazji symulować.

Czy w zestawie z GoPro HERO11 znajduje się wodoodporne etui?

Nie, w podstawowym zestawie nie znajdziesz wodoodpornego etui. Jest ono jednak dostępne jako opcjonalny dodatek. Ale ponieważ kamera jest pyłoszczelna i wodoodporna do głębokości 10 metrów, praktycznie nie potrzebuje etui.

Jakie karty pamięci obsługuje GoPro HERO11?

Do nagrywania w 4K i nie tylko, zalecamy sięgnięcie po karty pamięci z v30 (gwarantowana prędkość zapisu 30 MB/s lub wyższa). Kategoria ta obejmuje karty microSD, takie jak UHS-I U3.

Przyzwyczailiśmy się do skromnych opakowań w kamerach GoPro

W przeciwieństwie do tańszych kamer, takich jak Lamax W10.1 i Niceboy VEGA X 8K, które oferują pełen arsenał akcesoriów, opakowanie GoPro HERO11 jest znacznie skromniejsze. Tak więc po wyjęciu z pudełka, oprócz samej kamery, natknęliśmy się na zaokrąglony uchwyt na kask, kabel zasilający i dokumentację użytkownika.

Największymi rywalami w przedziale cenowym HERO11 są Insta360 X3 i DJI Osmo Action 3. Podczas gdy opakowanie Insta360 X3 jest podobnie minimalistyczne, kamera DJI ma wyraźną przewagę. Za porównywalną cenę, pakiet podstawowy oferuje gumową osłonę obiektywu, ramkę ochronną dla całej kamery oraz magnetyczny uchwyt szybkiego zwalniania dla różnych podstaw.

Mocowanie do podstawy ma wbudowany uchwyt GoPro HERO11. Mocowanie ma postać wysuwanych nóżek, których, w przeciwieństwie do odłączanej alternatywy od DJI, nie zgubisz łatwo. Z drugiej strony, przechylanie nóżek może być trudniejsze dla użytkowników z silniejszymi palcami. W przypadku złamania lub innego uszkodzenia mocowania, wymiana nie będzie możliwa w tym samym czasie.

Mocowanie podstawy jest praktycznie ukryte w kamerze
Mocowanie podstawy jest praktycznie ukryte w kamerze

Parametry techniczne

Pod względem specyfikacji technicznej HERO11 ma jedną dużą przewagę nad konkurentami z Insta360 i DJI, którą jest wbudowany moduł GPS. W wyżej wymienionych konkurencyjnych kamerach jest on dostępny jedynie w formie zewnętrznych modułów. Dzięki śledzeniu pozycji kamera otrzymuje dane takie jak aktualna prędkość czy wysokość. Pozostałe parametry są w większości porównywalne.

ParametrWartość
Maks. Rozdzielczość wideo5.3K (przy 60 FPS)
Maks. liczba klatek na sekundę240 FPS (przy 2,7K)
Maks. rozdzielczość zdjęć27 Mpx
Przysłona obiektywuf2.5
StabilizacjaElektroniczna
Typ wyświetlaczaLED, tylny dotykowy
Przekątna wyświetlacza2,27" (tył)
Wodoodporna obudowaNie (kamera wodoodporna do 10 m)
MikrofonTak
ŁącznośćWiFi, Bluetooth, GPS, GALILEO, GLONASS
Maks. pojemność karty microSD1 TB
Pojemność baterii1720 mAh
Żywotność baterii75 min (4K przy 30 FPS)
Wymiary (wys. x szer. x gł.)5,1 x 7,2 x 3,4 cm
Waga bez akcesoriów154 g

Chociaż konkurencyjne kamery akcji mogą mieć porównywalne specyfikacje, jakość ich nagrań lub wrażenia użytkownika mogą się znacznie różnić. Jeśli więc zastanawiasz się, jakie funkcje powinieneś wziąć pod uwagę przed zakupem kamery akcji, przeczytaj nasz artykuł o tym, jak wybrać kamerę akcji lub sprawdź jedną z naszych innych recenzji.

Pod względem wzornictwa, nie było żadnych zmian między generacjami

Kamery sportowe przez długi czas zachowywały dość stały wygląd. Większość z nich jest zdominowana przez obiektyw z przodu i wyświetlacz z tyłu. GoPro HERO11 uzupełnia ten design o dodatkowy wyświetlacz z przodu, który kamery GoPro HERO posiadają od dziewiątej generacji. Jedyną zmianą konstrukcyjną w stosunku do dziesiątej generacji jest oznaczenie produktu z boku kamery.

Chociaż podczas testowania nowszych generacji elektroniki oczekujemy całego spektrum zmian, nie uważamy tego recyklingu projektu za negatywny. Wręcz przeciwnie - dzięki wspólnej konstrukcji z poprzednią generacją, starsze akcesoria są również kompatybilne z GoPro HERO11.

GoPro HERO11 to kompaktowa i stosunkowo lekka kamera akcji, którą z łatwością można spakować do niemal każdego bagażu. Gniazdo karty microSD znajduje się bezpiecznie pod pokrywą baterii. Mimo to, dostęp do karty jest możliwy nawet po zakryciu zatrzasku pokrywy za pomocą śruby mocującej, takiej jak ta na zdjęciu poniżej.

Gdzie kupićGoPro HERO11
GoPro HERO11
Ogólna ocena
4.4/5

Dla przypomnienia: różnice międzypokoleniowe są ukryte w środku

Choć 11. generacja GoPro HERO wygląda niemal identycznie jak jej poprzedniczka, ma w zanadrzu kilka zmian, które czynią z niej jeszcze bardziej wszechstronną kamerę. Dzięki zmianom, które za chwilę opiszemy, producent rozszerzył opcje zarówno dla profesjonalistów, jak i użytkowników hobbystycznych.

Zanim przejdziemy do samych zmian: wideo może przekazać więcej niż najgorzej napisana recenzja. Dlatego poniżej zamieściliśmy materiał filmowy nakręcony podczas testowania hulajnogi elektrycznej. Oczywiście, ze względu na kompresję filmów na YouTube, załączamy również oryginalne pliki, które można pobrać z naszego Dropboxa.

Nowy czujnik ma większe wymiary i unikalny kształt

Największą zmianą w stosunku do poprzednich generacji jest nowy, większy sensor. Jednak rozmiar zwiększył się głównie w kierunku wysokości. Podczas gdy starsze kamery były w stanie nagrywać filmy w proporcjach 16:9 i 4:3, GoPro HERO11 może to robić w proporcjach 8:7. Co to oznacza w praktyce?

Przede wszystkim większą swobodę w postprodukcji. Współczynnik proporcji 8:7 zapewnia wyższą jakość obrazu niż 16:9 i 4:3. Pole widzenia HERO11 oferuje zatem możliwość rejestrowania większej ilości szczegółów w osi pionowej. Jeśli jednak planujesz udostępniać swój materiał na platformach obsługujących różne proporcje obrazu, proporcje 8:7 można przyciąć do niemal dowolnych proporcji bez utraty jakości.

Przykłady obejmują udostępnianie w serwisach YouTube i Instagram. YouTube domyślnie obsługuje proporcje 16:9 (wyjątek stanowią filmy Youtube Shorts w formacie 9:16). Jeśli udostępnisz film o innym współczynniku proporcji, zostanie on automatycznie dostosowany.

Instagram jest bardziej nastawiony na proporcje portretowe, takie jak 1:1, 9:16, 4:5 itp. Gdybyś skupił się na wymaganiach tylko jednego z portali podczas przesyłania, mógłbyś stracić jakość materiału lub część sceny w drugim z powodu przycięcia. Dzięki nowym proporcjom obrazu problem ten nie występuje.

Nowe proporcje obrazu poprawiają także działanie trybu Horizon Lock. W tym trybie kamera "blokuje horyzont", aby był równy przez cały czas nagrywania. Bez względu na to, jak obrócisz kamerę, horyzont pozostanie w tej samej orientacji. Ponieważ kamera rejestruje prawie kwadratowy obraz, regulacja horyzontu jest tak płynna, że nawet nie zauważysz jej na nagraniu.

Tryb Horizon Lock jest dostępny tylko w HERO11 w proporcjach 16:9 i 4:3 z maksymalną rozdzielczością 5,3K przy 30 FPS.

Szersze pole widzenia dzięki funkcji HyperView

Kolejną nowością w HERO11 jest modyfikacja obiektywu, która obsługuje nagrywanie ultraszerokokątne (HyperView). Nagrania w tym trybie wydają się bardziej dynamiczne, ponieważ ruch wydaje się być nieco szybszy, głównie z powodu zniekształceń optycznych. Jednak zniekształcenia optyczne prowadzą również do rozciągania i zniekształcania obiektów znajdujących się dalej od środka pola widzenia, więc tryb HyperView nie jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów ujęć. Jeśli HyperView nie jest dla ciebie opcją, możesz sięgnąć po standardowy tryb szerokokątny SuperView, który spotkasz w starszych generacjach GoPro Hero.

Z naszego testu wnioskujemy, że tryb HyperView jest szczególnie idealny do nagrywania dynamicznych aktywności z perspektywy pierwszej osoby (jazda na rowerze z paskiem na klatce piersiowej, jazda na motocyklu z kamerą zamontowaną na kasku). W takich przypadkach nawet normalna prędkość wygląda znacznie bardziej dynamicznie. Jednocześnie nagrania sprawiają wrażenie, że obserwator jest częścią akcji.

Z drugiej strony, z naszego doświadczenia wynika, że nie zalecamy korzystania z HyperView w przypadku wolniejszych aktywności. W takich przypadkach szybki ruch na obrzeżach pola widzenia jest rozpraszający i nieco przesadzony. Jednocześnie tryb ten nie nadaje się do filmów Follow, w których osoby znajdujące się przed rowerzystą z kamerą są optycznie zmniejszone ze względu na małą ogniskową i szerokie pole widzenia.

Zdjęcia seryjne w formacie RAW i wyższa rozdzielczość zdjęć

Niewielkie zmiany wprowadzono również w odniesieniu do robienia zdjęć. Dzięki nowemu sensorowi można uzyskać do 24,7 megapikseli z filmów. W przypadku robienia zdjęć bezpośrednio w trybie fotograficznym można uzyskać rozdzielczość do 27 megapikseli. Nowością w tym zakresie jest możliwość zapisywania zdjęć seryjnych w formacie RAW (w starszych generacjach był to tylko format JPEG).

Gdzie kupićGoPro HERO11
GoPro HERO11
Ogólna ocena
4.4/5

10-bitowe nagrywanie w kolorze

Dzięki 10-bitowemu nagrywaniu kolorów, GoPro HERO11 może rejestrować ponad miliard kolorów, w porównaniu do 16 milionów w starszych generacjach z nagrywaniem 8-bitowym. Dla zwykłych użytkowników, którzy nie planują postprodukcji, zmiana ta może nie być dużym ułatwieniem.

Niemniej jednak, tryb ten jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników, którzy na przykład muszą dopasować kolory materiału GoPro do materiału z innej kamery.

Bateria premium w zestawie podstawowym

Na koniec tego rozdziału pozostała nam jedna zmiana sprzętowa, którą jest akumulator Enduro. W starszych kamerach bateria ta była opcjonalnym dodatkiem. W porównaniu do standardowych akumulatorów, Enduro oferuje szybsze ładowanie, lepszą wydajność i w efekcie wolniejsze rozładowywanie w temperaturach do 30°C. Jednak pojemność dołączonych akumulatorów nie zmieniła się od dziewiątej generacji.

Powodem wolniejszego rozładowywania jest inny skład chemiczny akumulatora Enduro. Krzywa spadku napięcia podczas rozładowywania jest mniej stroma w tym akumulatorze, a awaryjne wyłączenie następuje nieco później niż w standardowym akumulatorze. Stwierdzenie to ma zastosowanie w temperaturach do 30°C. W bardziej ekstremalnych warunkach (wyższe temperatury) wydajność obu akumulatorów jest porównywalna.

To sprawia, że akumulator Enduro jest szczególnie korzystny dla użytkowników, którzy nagrywają w niskich temperaturach (w tym w temperaturach poniżej 0°C). W takich przypadkach standardowy akumulator może mieć problem nawet z włączeniem kamery, nie mówiąc już o utrzymaniu jej pracy. Kamera z akumulatorem Enduro nie powinna mieć problemów w ujemnych temperaturach.

GoPro HERO11 wyposażona jest w bardziej wydajną baterię Enduro
GoPro HERO11 wyposażona jest w bardziej wydajną baterię Enduro

GoPro HERO11 vs. GoPro HERO12 – czy aktualizacja do nowszej generacji ma sens?

Rutynowo nagrywany materiał jest praktycznie identyczny dla obu kamer. Jakość nagrań zmienia się jednak po włączeniu HDR w HERO12, z czym nie mieliśmy do czynienia w przypadku 11. generacji. Nagrywanie z włączonym HDR jest możliwe w maksymalnej rozdzielczości 4K z liniowym lub szerokim polem widzenia (nie SuperView lub HyperView). W tym ustawieniu nie jest również możliwe korzystanie z trybu Horizon Lock.

HDR daje dwunastej generacji wyraźną przewagę podczas nagrywania aktywności sportowych na świeżym powietrzu z szybkimi zmianami oświetlenia i szerokim zakresem dynamicznym (np. zjazd na rowerze przy słonecznej pogodzie). Niewielką słabością HDR jest skóra, która odciąga uwagę od żywych kolorów, które są bardzo wiarygodne bez HDR i z 10-bitową głębią kolorów.

Kolejną różnicą międzypokoleniową jest stabilizacja HyperSmooth. HERO11 obsługuje wersję 5.0, podczas gdy HERO12 obsługuje wersję 6.0. Choć szósta wersja stabilizacji jest według producenta bardziej efektywna, to w praktyce różnica może nie być zbyt widoczna.

Jedną z pozostałych zmian jest wydłużenie czasu pracy na baterii z generacji na generację. Chociaż HERO11 i HERO12 są wyposażone w tę samą baterię, dwunasta generacja powinna być nieco bardziej wydajna w jej rozładowywaniu.

Jeśli kamera nie przegrzewa się, HERO12 może oferować nawet dwukrotnie dłuższy czas pracy na baterii w niektórych ustawieniach. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku nagrywania w chłodniejsze dni i zimą. W temperaturze pokojowej lub latem ryzyko przegrzania jest dość wysokie, więc możesz nie odczuć różnicy w wytrzymałości, ponieważ kamera wyłączy się w sytuacji awaryjnej, mimo że jest wystarczająco naładowana.

Ciekawą zmianą w stosunku do 11. generacji jest obsługa podłączania akcesoriów bezprzewodowych przez Bluetooth. Podczas nagrywania na HERO12 będziesz mógł używać bezprzewodowych słuchawek lub mikrofonu do nagrywania dźwięku. Tam, gdzie HERO11 ma niewielką przewagę, jest jednak wbudowany moduł GPS, którego niestety nie zobaczysz w 12. generacji.

To, czy warto dokonać aktualizacji do 12. generacji, zależy od sposobu korzystania z kamery. Jeśli jesteś zadowolony z nagrywania w kolorze HERO11, możliwości nagrywania lub używasz modułu GPS do nagrywania, HERO12 może nie być dla ciebie wielką wartością. Ale jeśli jesteś przyzwyczajony do nagrywania scen z szerokim zakresem dynamicznym i częstymi zmianami oświetlenia lub jeśli szukasz kamery z lepszą żywotnością baterii do nagrywania w zimie, HERO12 może być właściwym wyborem dla Ciebie.

Gdzie kupićGoPro HERO11
GoPro HERO11
Ogólna ocena
4.4/5

Dwie formy doświadczenia użytkownika, które doceniamy

Wszechstronność kamery wynika nie tylko z jej możliwości nagrywania, ale także z interfejsu użytkownika, który występuje w dwóch formach - Easy i Pro Controls. Tryb Easy Controls przeznaczony jest dla mniej doświadczonych użytkowników. Większość parametrów nagrywania ustawiana jest automatycznie, ale niektóre z nich można dostosować ręcznie - szerokość pola widzenia czy prędkość nagrywania (w przypadku nagrywania w zwolnionym tempie).

Tryby ustawień są zasadniczo podobne do trybów ręcznych i automatycznych w aparatach cyfrowych i lustrzankach.

Tryb Pro Controls daje dostęp do wszystkich parametrów, które można regulować w kamerze. Można na przykład ustawić rozdzielczość, szerokość pola widzenia (Wide, SupreView, HyperView), stabilizację, timer nagrywania lub zoom. Można również dostosować balans bieli, 10-bitowe nagrywanie kolorów, ostrość obrazu i czułość czujnika (ISO).

Bardzo cieszy pomysł stworzenia dwóch trybów ustawień. W trybie Easy Controls mniej zaawansowani użytkownicy mogą korzystać z kamery bez rozbudowanej konfiguracji i nadal uzyskiwać doskonałe nagrania. W trybie Pro Controls bardziej zaawansowani użytkownicy mogą w pełni wykorzystać możliwości HERO11.

Żywotność baterii jest dobra, ale nie najlepsza

W przeciwieństwie do swoich poprzedników, kamera GoPro HERO11 jest fabrycznie wyposażona w akumulator Enduro. Do niedawna był to opcjonalny dodatek, ale dziś bateria ta jest dołączana nie tylko do HERO11, ale także do HERO12. Bateria ma pojemność 1720 mAh, czyli taką samą jak w kamerach dziewiątej i dziesiątej generacji. Zaletą akumulatora Enduro jest więc przede wszystkim jego wydajność.

W redakcji przetestowaliśmy żywotność baterii nagrywając w rozdzielczości 4K przy częstotliwości klatek 30 FPS. W tym ustawieniu kamera wytrzymała około 75 minut na jednym ładowaniu. W porównaniu do poprzedniej generacji, jest to niewielki krok naprzód. HERO10 wytrzymywała około 65 minut przy tym ustawieniu.

Ładowanie baterii odbywa się za pomocą złącza USB-C pod pokrywą baterii. Ponieważ kamera nie obsługuje szybkiego ładowania, można ją naładować od 0 do 100% w około 2,5 godziny.

Wszystkie wejścia kamery akcji są bezpiecznie zakryte przez wodoodporną obudowę
Wszystkie wejścia kamery akcji są bezpiecznie zakryte przez wodoodporną obudowę

Chociaż niektórzy użytkownicy opisywali problem przegrzewania się GoPro HERO10, nie doświadczyliśmy tego problemu z nowszą generacją. Podczas nagrywania w 5.3K przy 30 FPS z aktywną stabilizacją HyperSmooth, kamera doświadczyła wyższych temperatur, ale nawet po 30 minutach nie doszło do awaryjnego wyłączenia. W podobnej konfiguracji kamera HERO10 wyłączyła się po około 40 minutach nagrywania.

Na temperaturę każdej kamery ma wpływ kilka czynników podczas nagrywania. Ustawienia nagrywania (rozdzielczość, liczba klatek na sekundę, stabilizacja) wpływają przede wszystkim na obciążenie kamery, a tym samym na jej temperaturę pracy. Ponadto nie możemy zapominać o środowisku nagrywania. Ponieważ testowaliśmy HERO11 w październiku w temperaturze około 10 °C, nie mogliśmy symulować warunków awaryjnego wyłączenia.

Nagrywanie dźwięku i jakość dźwięku

Kamera GoPro HERO11 jest wyposażona w trzy mikrofony i głośnik. Dźwięk nagrywany przez mikrofon jest przyzwoitej jakości, ze stosunkowo niewielkim przenoszeniem wiatru na nagranie, nawet podczas nagrywania szybkiej jazdy. W przypadku, gdy jakość wbudowanego mikrofonu nie jest dla ciebie wystarczająca, możesz podłączyć opcjonalną zewnętrzną alternatywę za pośrednictwem złącza USB-C.

Podsumowanie – dla kogo przeznaczona jest kamera sportowa GoPro HERO11?

Kamery akcji GoPro już od dłuższego czasu wyznaczają trendy w swoim segmencie. Tradycyjny design, stabilizacja uznawana za złoty standard czy doskonała jakość nagrań - tego wszystkiego i jeszcze więcej można oczekiwać od HERO11. Każdy mniej doświadczony użytkownik doceni prostotę, z jaką kamera oferuje nagrywanie na niemal profesjonalnym poziomie. Z kolei profesjonaliści w pełni wykorzystają tryb Pro Controls, który udostępnia niemal każdy szczegół nagrania.

Dzięki pyłoszczelnej i wodoodpornej konstrukcji kamera tradycyjnie nadaje się do nagrywania całego spektrum aktywności sportowych - od dyscyplin wodnych, przez lotnicze, po lądowe. Dzięki nowemu sensorowi i nagraniom w proporcjach 8:7, kamera jest również odpowiednia dla użytkowników, którzy udostępniają nagrania na różnych platformach internetowych.

Komu nie polecilibyśmy tej kamery? Chociaż odpowiedź nie jest łatwa ze względu na wszechstronność kamery, pierwszymi, o których pomyśleliśmy, byli użytkownicy HERO9 i HERO10. Są to w rzeczywistości bardzo zabawne urządzenia, które nadal królują w swoich kategoriach cenowych. To powiedziawszy, jeśli jesteś zadowolony z kolorów w swoim materiale i nie skorzystałbyś z 10-bitowego nagrywania lub jeśli proporcje 8:7 nie są dla ciebie interesujące, aktualizacja do wersji 11 może nie być dla ciebie zbyt przydatna.

Jest to również kwestia tego, czy warto dokonać aktualizacji do GoPro HERO11, czy też zainwestować w jej następcę, HERO12. Jeśli szukasz niezawodnej, wysokiej jakości kamery z doskonałymi możliwościami nagrywania i chciałbyś zaoszczędzić trochę pieniędzy, możesz sięgnąć po HERO11. Jeśli szukasz kamery z obsługą HDR, możliwością podłączenia urządzeń audio przez Bluetooth i jeszcze lepszą stabilizacją obrazu, sięgnij po nowszy model HERO12.

Recenzja: kamera sportowa GoPro HERO11 Black
  • Jakość wideo
  • Jakość fotografii
  • Obsługa
  • Funkcje
  • Akcesoria
4.4

Niezawodna kamera sportowa dla początkujących i profesjonalistów

Kamera sportowa GoPro HERO11 oferuje najwyższą jakość nagrywania i szeroki zakres ustawień. Sensor kamery pozwala na nagrywanie w proporcjach 8:7, dzięki czemu można uchwycić więcej szczegółów w górnej i dolnej części pola widzenia niż w przypadku bardziej tradycyjnych proporcji (16:9, 4:3). Zestaw funkcji obejmuje elektroniczną stabilizację HyperSmooth, która jest uważana za wzorcową na rynku.

Przedmiotem recenzji było również określenie, czy w 2023/2024 roku nadal warto inwestować w GoPro HERO11, czy też lepiej sięgnąć po jej następcę, model HERO12. Ocenę sytuacji można znaleźć na końcu recenzji.

Plusy

  • Doskonała jakość obrazu
  • Doskonała stabilizacja
  • Nowy, większy sensor i proporcje obrazu 8:7
  • 10-bitowe nagrywanie w kolorze
  • Tryb blokady horyzontu

Minusy

  • Brak obsługi szybkiego ładowania
  • Ograniczona liczba akcesoriów w opakowaniu
  • Możliwe problemy z przegrzewaniem
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Lubię przekładać swoje doświadczenie i złożone pomysły na język zrozumiały dla konsumentów. W wolnym czasie lubię biegać, jeździć na rowerze i wędrować po okolicy. Dlatego w moim portfolio znajdują się recenzje inteligentnych zegarków, kamer samochodowych i wielu innych urządzeń ułatwiających codzienne życie.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
5/5 - (liczba ocen: 1)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: kamera sportowa GoPro HERO11 Black
GoPro HERO11
Ocena: 4.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram