GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: głośnik Bluetooth JBL Go 2

Plusy
 • Kompaktowe wymiary
 • Niska waga
 • Prosta obsługa
 • Wodoodporność
 • Aplikacja mobilna
 • Mikrofon
Minusy
 • Brakująca funkcja PartyBoost
 • Brakujący zasilacz
 • Słaba żywotność baterii
 • Węższy zakres częstotliwości
Ogólna ocena
3.7/5
Gdzie kupić
Ten produkt ma następcę

Na pierwszy rzut oka głośnik Bluetooth JBL Go 2 imponuje kompaktowym rozmiarem, który mieści się w dłoni. Charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i może odtwarzać muzykę do 5 godzin na jednym ładowaniu. Ponadto jest łatwy w użyciu, wodoodporny i ma wbudowany mikrofon, na przykład do połączeń konferencyjnych. Można go również połączyć z aplikacją mobilną JBL Portable.

Zawartość opakowania JBL Go 2

JBL Go 2, podobnie jak jego następca, sprzedawany jest w przezroczystej plastikowej obudowie. Cieszyć mogą naprawdę kompaktowe wymiary opakowania, gdyż całe pudełko mierzy zaledwie 9,8×3,8×11,5 cm.

Oprócz samego głośnika w opakowaniu znajduje się kabel zasilający oraz dokumentacja (instrukcja bezpieczeństwa i skrócona instrukcja obsługi).

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych głośników JBL, nie otrzymaliśmy zasilacza. Jednak można sobie poradzić ze zwykłym adapterem 5V, który jest używany na przykład do ładowania telefonów komórkowych.

To, co jednak przykuło naszą uwagę w tym konkretnym modelu, to kabel zasilający w głębokim pomarańczowym kolorze. To odróżnia go od klasycznych czarnych kabli i można go znacznie lepiej odróżnić wśród innych adapterów.

Specyfikacja głośnika Bluetooth JBL Go 2

Przejdźmy teraz do poszczególnych specyfikacji technicznych, które oferuje JBL Go 2.

Kompaktowy rozmiar sprawia, że idealnie nadaje się do podróży

JBL Go 2 to przedstawiciel kategorii głośników podróżnych, co wynika również z jego kompaktowych rozmiarów i niewielkiej wagi. Pewnym zarzutem może być brak karabińczyka, na którym można zawiesić głośnik. Karabińczyk ten pojawia się dopiero w nowszym modelu JBL Go 3 i jest to zdecydowanie praktyczna funkcja.

Głośnik, który mieści się w dłoni

JBL Go 2 to głośnik podróżny, który mieści się w dłoni. Jego całkowite wymiary to 8,6×7,12×3,16 cm, co nadal jest nieco mniejsze w porównaniu do nowszego modelu. Podobnie, waga jest nieco niższa i wynosi 184 g w porównaniu do JBL Go 3 (JBL Go 3 waży 200 g).

Głośnik mieści się w dłoni
Głośnik mieści się w dłoni

Parowanie głośnika z telefonem komórkowym jest łatwe

JBL Go 2 otrzymał Bluetooth w wersji 4.2. Pod tym względem różni się od nowszego JBL Go 3, który współpracuje z Bluetooth w wersji 5.1.

Parowanie z telefonem komórkowym jest proste i bezproblemowe. W zasadzie od razu głośnik pojawił się na liście urządzeń, a późniejsze połączenie przebiegło bez zarzutu. Sam transfer danych również można ocenić pozytywnie. Problemy wystąpiły tylko wtedy, gdy oba urządzenia dzieliła ściana i odległość około 15 metrów.

Pod względem łączności głośnik posiada złącze zasilania USB. Obok niego znajduje się również złącze jack 3,5 mm, którego zazwyczaj używa się do przewodowego połączenia z telefonem komórkowym.

Złącze USB i jack 3,5 mm
Złącze USB i jack 3,5 mm

Może grać przez 5 godzin na jednym ładowaniu

JBL Go 2 ma akumulator o pojemności 720 mAh, co odpowiada 5-godzinnemu czasowi odtwarzania. Nowszy JBL Go 3 ma baterię 750 mAh, jednak długość odtwarz ania jest w tym przypadku identyczna, a biorąc pod uwagę niektóre konkurencyjne głośniki, nie jest to tak duża liczba.

Gdzie kupićJBL Go 2
JBL Go 2
Ogólna ocena
3.7/5

Jeśli chodzi o ładowanie, użyjesz dołączonego kabla micro USB. Ładowanie trwa około 2,5 godziny.

Głośnik Bluetooth jest wodoodporny

Głośnik ma stopień ochrony IPX7. Z tego powodu nie zapewnia ochrony przed kurzem, ale może wytrzymać zanurzenie w wodzie do głębokości jednego metra przez 30 minut. Dzięki temu można zabrać go na basen i bez obaw słuchać muzyki.

Nowsza wersja głośnika ma stopień ochrony IP67 i oprócz zanurzenia w wodzie jest odporna na cząsteczki kurzu.

JBL Go 2 ma tylko jeden głośnik

Liczba głośników jest oczywiście dostosowana do podróżnej konstrukcji głośnika. Z tego powodu JBL Go 2 ma tylko jeden głośnik, podobnie jak jego następca. Nie brakuje tu dudniących linii basowych, które stanowią świetny podkład muzyczny.

Jeśli szukasz mocniejszego modelu do słuchania w domu i okazjonalnych podróży, możesz postawić na JBL Charge 5, który ma dedykowany głośnik niskotonowy i wysokotonowy.

Wydajność dopasowana do niewielkich rozmiarów

Moc głośnika wynosi 3,1 W. Nie jest to zbyt wysoka wartość, ale jest to zrozumiałe biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary urządzenia. Nowszy JBL Go 3 oferuje nieco wyższą moc wyjściową wynoszącą 4,2 W. Aby dać ci wyobrażenie, jest to wyższa wartość niż głośniki przeciętnego laptopa.

Czas odtwarzania JBL Go 2 wynosi do 5 godzin

Głośnik JBL Go 2 może odtwarzać muzykę nieprzerwanie przez maksymalnie 5 godzin. W praktyce jednak wartość ta zazwyczaj zależy od wybranej głośności. Jeśli porównamy to z niektórymi konkurencyjnymi produktami, głośnik jest tutaj dość opóźniony, a nowsza wersja JBL Go 3, która ma ten sam czas odtwarzania, nie doczekała się żadnych ulepszeń.

Czułość głośnika

Czułość tego głośnika wynosi 80 dB, czyli tyle samo co JBL Charge 5 i Flip 5. Nowszy JBL Go 3 ma o 5 dB większą czułość. W praktyce jednak prawdopodobnie tego nie zauważysz i docenisz zdolność głośnika do osiągania stosunkowo dużej głośności bez zniekształcania dźwięku.

Zakres częstotliwości

Zakres częstotliwości tego głośnika wynosi 180-20 000 Hz. W nowszym modelu JBL Go 3 zakres częstotliwości został już nieco rozszerzony do 110-20 000 Hz. W praktyce oznacza to, że głośnik nie radzi sobie zbyt dobrze z głębokimi tonami, ale ładnie oddaje wysokie tony.

Impedancja

Niestety wartość impedancji nie została podana przez producenta, przez co nie możemy jej ocenić.

ParametrWartość
ZastosowanieGłośnik podróżny
Wymiary i waga8,6×7,12×3,16 cm, 184 g
Technologia Bluetooth i łącznośćBluetooth 4.1
Bateria i ładowaniePojemność 720 mAh
Wytrzymałość - stopień ochronyIPX7
Liczba głośników1
Moc3,1 W
Czas odtwarzania5 godzin
Czułość80 dB
Zakres częstotliwości180-20,000 Hz
ImpedancjaNieokreślona przez producenta

Sterowanie JBL Go 2 to prawdziwe mistrzostwo dla każdego

Sterowanie głośnikiem jest proste i intuicyjne, jak zwykle w przypadku modeli JBL. Przy pierwszym uruchomieniu głośnika należy go włączyć i nacisnąć przycisk z motywem Bluetooth. W tym samym czasie na telefonie komórkowym lub innym urządzeniu musi być uruchomiony Bluetooth. Następnie łączysz się z głośnikiem, oba urządzenia są sparowane i możesz rozpocząć słuchanie.

Wszystkie elementy sterujące znajdują się na górze. Znajdziesz tam przycisk do włączania/wyłączania urządzenia, uruchamiania Bluetooth, regulacji głośności i wstrzymywania odtwarzania. Naciśnięcie przycisku odtwarzania dwa razy z rzędu spowoduje przełączenie utworu na następny w sekwencji.

Gdzie kupićJBL Go 2
JBL Go 2
Ogólna ocena
3.7/5

Oceń jakość dźwięku głośnika Bluetooth dla siebie

Podobnie jak w przypadku innych recenzowanych przez nas głośników, przetestowaliśmy JBL Go 2 pod kątem jakości dźwięku. Użyliśmy skróconej wersji utworu Hoober - Higher (feat. Vanessa Campagna). Dźwięk uchwyciliśmy na mini mikrofonie Rode NT-USB, który również recenzowaliśmy w przeszłości.

Próbka dźwięku z JBL Go 2

W testach wykorzystaliśmy te same warunki wyjściowe, co wszystkie inne głośniki, aby uzyskać lepsze porównanie. Oznacza to, że głośnik znajdował się 50 cm od mikrofonu, a jego głośność była ustawiona na jedną czwartą całkowitego zakresu. Użyliśmy również tych samych ustawień w Audacity, co widać na poniższym obrazku.

Ustawienia mikrofonu w Audacity
Ustawienia mikrofonu w Audacity

Jak więc ocenić uzyskaną jakość dźwięku? Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że jest to naprawdę malutkie urządzenie, z którego nie uzyskamy cudownych osiągów. W porównaniu do JBL Go 3, nie osiąga takiej głośności, a w przypadku głębokich tonów można wykryć niższą jakość ze względu na niższy zakres częstotliwości. Jeśli więc decydujesz między JBL Go 2 i JBL Go 3, daj zielone światło nowszemu modelowi.

W warunkach podróży JBL Go 2 będzie prawdopodobnie wystarczający, ale do długotrwałego użytku domowego nie jest to idealny model, ponieważ niższa jakość dźwięku jest zauważalna.

Na pierwszy rzut oka głośnik prezentuje się dobrze

Już na pierwszy rzut oka głośnik wygląda na bardzo wysokiej jakości i solidny, więc nie trzeba się martwić o podróżowanie z nim. Ponadto, stopień ochrony IPX7 sprawia, że idealnie nadaje się do zabrania głośnika na basen.

Przyciski są przyjemne w naciśnięciu, a ich reakcja jest więcej niż dobra. Nie ma gumowanego spodu (można się z tym spotkać w nowszym modelu). Jednocześnie niektórym może brakować paska do zawieszenia. Głośnik odwdzięcza się jednak przynajmniej naprawdę kompaktowymi wymiarami.

Cechy głośnika Bluetooth JBL Go 2

JBL Go 2 oferuje również kilka ciekawych funkcji. Przedstawiamy je poniżej.

Wskaźnik naładowania baterii

Podobnie jak w przypadku innych głośników JBL, również ten model posiada przydatny wskaźnik naładowania baterii w postaci wbudowanej diody LED.

Odtwarzanie utworów na zmianę ze znajomymi

Bezprzewodowe strumieniowanie Bluetooth umożliwia bezprzewodowe podłączenie dwóch urządzeń do głośnika, a następnie odtwarzanie dźwięku na zmianę ze znajomymi.

Aplikacja mobilna jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOS

Głośnika można również używać z aplikacją mobilną JBL Portable, która jest dostępna bezpłatnie zarówno na Androida, jak i iOS.

Po sparowaniu głośnika z telefonem komórkowym będzie on widoczny na liście urządzeń. Następnie możesz użyć aplikacji, aby zobaczyć na przykład aktualny poziom naładowania baterii. Ponieważ JBL Go 2 nie obsługuje funkcji PartyBoost, niestety nie będzie można korzystać z aplikacji mobilnej w tym zakresie.

JBL Go 2 ma wbudowany mikrofon

Dzięki wbudowanemu głośnikowi można wykorzystać mikrofon na przykład do połączeń konferencyjnych. Dzięki tej funkcji wyraźnie wyróżnia się na tle JBL Go 3, który mikrofonu nie posiada.

Gdzie kupićJBL Go 2
JBL Go 2
Ogólna ocena
3.7/5

Inne funkcje nie są obsługiwane przez głośnik i niektórym użytkownikom może na przykład brakować funkcji PartyBoost, którą można znaleźć w głośnikach JBL z wyższej półki.

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo głośnik może odtwarzać muzykę?

Głośnik może odtwarzać muzykę nieprzerwanie przez 5 godzin na jednym ładowaniu. W praktyce jednak zawsze zależy to od wybranej głośności.

Jak długo trwa ładowanie?

Głośnik ładuje się od 0 do 100% w około 2,5 godziny.

Czy więcej niż jedna osoba może korzystać z głośnika w tym samym czasie?

Głośnik obsługuje bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe Bluetooth, więc dwie osoby mogą się z nim połączyć i odtwarzać muzykę na zmianę.

Czy mogę zabrać głośnik nad wodę?

Tak. Głośnik ma stopień ochrony IPX7, co oznacza, że może wytrzymać zanurzenie na głębokość jednego metra przez 30 minut.

Podsumowanie recenzji – jak głośnik JBL Go 2 wypadł w naszym teście?

Głośnik Bluetooth JBL Go 2 to idealne urządzenie do podróży ze względu na kompaktowe rozmiary i niewielką wagę. Wystarczy podłączyć go do telefonu komórkowego, a późniejsze sterowanie jest bardzo intuicyjne. Dodatkowo wbudowany mikrofon może być wykorzystywany np. podczas rozmów konferencyjnych. Głośnik jest do pewnego stopnia wodoodporny i można go połączyć z aplikacją mobilną JBL Portable.

Z drugiej jednak strony urządzenie to nie osiąga takiej jakości dźwięku, a w szczególności problemem są głębokie tony (biorąc pod uwagę węższy zakres częstotliwości). Zasilacz nie jest dołączony do zestawu, a użytkownik nie otrzyma nawet interesującej funkcji PartyBoost, która jest dostępna w głośnikach JBL z wyższej półki.

Recenzja: głośnik bluetooth JBL Go 2
 • Jakość dźwięku
 • Jakość wykonania
 • Bateria
 • Obsługa i funkcje
 • Stosunek ceny do wydajności
3.7

Głośnik podróżny, który mieści się w dłoni

Na pierwszy rzut oka głośnik Bluetooth JBL Go 2 imponuje kompaktowym rozmiarem, który mieści się w dłoni. Charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i może odtwarzać muzykę do 5 godzin na jednym ładowaniu. Ponadto jest łatwy w użyciu, wodoodporny i ma wbudowany mikrofon, na przykład do połączeń konferencyjnych. Można go również połączyć z aplikacją mobilną JBL Portable.

Plusy

 • Kompaktowe wymiary
 • Niska waga
 • Prosta obsługa
 • Wodoodporność
 • Aplikacja mobilna
 • Mikrofon

Minusy

 • Brakująca funkcja PartyBoost
 • Brakujący zasilacz
 • Słaba żywotność baterii
 • Węższy zakres częstotliwości
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
Twoja ocena
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: głośnik Bluetooth JBL Go 2
JBL Go 2
Ocena: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram