GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: głośnik Bluetooth JBL PartyBox Stage 320

Plusy
 • Uchwyt do przenoszenia, kółka
 • Szerokie opcje łączności
 • Wymienna bateria
 • Łatwy w użyciu
 • Doskonała jakość dźwięku
Minusy
 • Wysoka cena
 • Aplikacja mobilna jest dostępna wyłącznie po angielsku

Już na pierwszy rzut oka głośnik Bluetooth JBL PartyBox Stage 320 zachwyca solidną konstrukcją z praktycznymi kółkami i wysuwanym uchwytem. Obsługa tego urządzenia jest naprawdę bardzo prosta. Jakość dźwięku również jest doskonała, a urządzenie może nagłośnić pomieszczenie wielkości kortu tenisowego. Jak wypadł w moim teście i jaka jest moja ocena?

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Dla kogo przeznaczony jest głośnik JBL PartyBox Stage 320?

Głośnik JBL PartyBox Stage 320 jest przeznaczony do użytku na przykład podczas imprez sportowych, na obozach, w czasie treningów tanecznych lub grupowych zajęć ruchowych. Może być również odpowiedni na mniejsze imprezy lub wydarzenia firmowe. Jest w stanie nagłośnić przestrzeń wielkości kortu tenisowego. Natomiast nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać jego potencjału w środowisku domowym.

Z jakiej aplikacji mobilnej należy korzystać?

Aby uzyskać dostęp do pełnego zakresu funkcji, pobierz aplikację mobilną JBL PartyBox, dostępną zarówno w Google Play, jak i App Store.

Zawartość opakowania i specyfikacja techniczna

Głośnik Bluetooth JBL PartyBox Stage 320 dotarł do mnie w dość dużym i ciężkim kartonie. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że kobieta będzie miała problem z przeniesieniem pudełka (np. z samochodu do domu), ale mężczyźni powinni sobie z tym poradzić.

W zestawie, oprócz samego głośnika, znajduje się przewód zasilający oraz niezbędna dokumentacja. Styropianowe wypełnienie zapewnia bezpieczeństwo podczas transportu. Kółka ułatwiają przenoszenie sprzętu z miejsca na miejsce po rozpakowaniu.

ParametrWartość
ZastosowanieGłośnik imprezowy
Wymiary i waga33,5 cm × 66,9 cm × 38,5 cm, 16,5 kg
Technologia Bluetooth i łącznośćBluetooth 5.4
Czas pracy bateriiDo 18 godzin
Wytrzymałość - stopień ochronyIPX4
Liczba głośników2× 6,5" głośnik niskotonowy, 2× 1" głośnik wysokotonowy
Moc240 W
CzułośćNieokreślona przez producenta
Zakres częstotliwości40-20 000 Hz
ImpedancjaNieokreślona przez producenta

Solidna konstrukcja z kółkami i uchwytem

JBL PartyBox Stage 320, podobnie jak np. PartyBox Ultimate, już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie solidnego urządzenia wysokiej jakości. Całkowite wymiary głośnika to 33,5 cm × 66,9 cm × 38,5 cm, a waga wynosi 16,5 kg.

W górnej części znajdują się elementy sterujące i wysuwany uchwyt (podobny do tego w walizkach) ułatwiający transport. Znajduje się tam również poręczna szczelina do umieszczenia telefonu komórkowego lub tabletu w celu odtwarzania poszczególnych utworów. Ponadto głośnik posiada dwa kółka do transportu.

Z tyłu znajduje się gumowa osłona, pod którą znajduje się kilka złączy (opiszę je poniżej). Pozytywnym aspektem jest to, że ta część jest wyposażona w mniejszą diodę LED. Jeśli więc próbujemy podłączyć jakiś sprzęt w słabszych warunkach oświetleniowych, nie będziemy musieli świecić telefonem komórkowym lub innym źródłem światła, aby to zrobić.

Kolejną sekcją z tyłu głośnika jest gniazdo z wysuwaną baterią, dzięki czemu można ją wymienić w dowolnym momencie. Na dole znajduje się gumowa zaślepka, za którą ukryte jest złącze zasilania.

Konstrukcję głośnika uzupełniają dwa kółka służące do transportu. Podobnie jak na przykład w przypadku JBL PartyBox Ultimate, dostępny jest tu również pokaz świetlny zsynchronizowany z rytmem muzyki, który jest idealny podczas imprezy lub zajęć grupowych. Pokaz będzie wyglądał najlepiej w nocy lub w słabszych warunkach oświetleniowych, ale podczas użytkowania na zewnątrz w słoneczny dzień można go bezpiecznie wyłączyć, aby oszczędzić baterię.

Parowanie odbywa się na dwa sposoby

Jak to zwykle bywa w przypadku głośników JBL, parowanie głośnika z innym urządzeniem (np. telefonem komórkowym) jest niezwykle intuicyjne i stanowi kwestię kilku chwil. Po włączeniu głośnika uruchamiamy tryb parowania za pomocą przycisku. W telefonie komórkowym wybieramy głośnik w sekcji Bluetooth z listy dostępnych urządzeń i gotowe. Kolejne połączenie zostanie nawiązane automatycznie po włączeniu głośnika.

Bluetooth w wersji 5.4 zapewnia płynną łączność. Przetestowałam głośnik w małym domu jednorodzinnym i połączenie nie miało tendencji do zrywania, nawet jeśli oba urządzenia oddzielała ściana i dwoje drzwi. Stabilność połączenia oceniam więc pozytywnie.

Jeśli chodzi o wspomniane wcześniej złącza, głośnik posiada wejście AUX stereo 3,5 mm, złącze USB-A (może być używane do ładowania innego urządzenia) oraz dwa gniazda do podłączenia mikrofonu lub gitary (jedno z gniazd ma przełącznik do podłączenia gitary). W zestawie znajdują się również dwa jacki 3,5 mm (wejście i wyjście) do łańcuchowego łączenia głośników. Nie brakuje więc żadnej istotnej opcji.

Do 18 godzin na jednym ładowaniu

JBL PartyBox Stage 320 posiada baterię o pojemności 9 444 mAh, który może wytrzymać do 18 godzin na jednym ładowaniu. Ostateczny czas pracy urządzenia zależy oczywiście od kilku czynników. Jeśli zdecydujesz się włączyć pokaz świetlny i ustawić głośność na maksimum, bateria rozładuje się szybciej.

W moim teście osiągnęłam 18 godzin pracy przy głośności ustawionej na około 50% z włączonym pokazem świetlnym.

Do ładowania używany jest dołączony do opakowania przewód zasilający, a pełne naładowanie trwało około 3,5 godziny. Cieszy jednak obsługa szybkiego ładowania: po zaledwie 10 minutach poziom baterii wzrośnie na tyle, by pozwolić na 2 godziny słuchania.

Nadaje się na basen

Głośnik JBL PartyBox Stage 320 oferuje wytrzymałość na poziomie IPX4. Oznacza to, że może wytrzymać zachlapanie wodą, co oznacza, że nawet korzystanie z niego przy basenie nie powinno mu zaszkodzić. Ponieważ jednak uszkodzenia spowodowane przez wodę nie są objęte gwarancją, zawsze zalecam unikanie kontaktu z wodą.

Działa bez zarzutu

Jak wspomniałam wcześniej, JBL PartyBox Stage 320 pokryje dźwiękiem przestrzeń wielkości mniej więcej kortu tenisowego. Z tego powodu polecam go na większe imprezy, treningi taneczne, do klubów sportowych i na obozy, a nawet na mniejsze imprezy firmowe.

Gdzie kupićJBL PartyBox Stage 320
JBL PartyBox Stage 320
Ogólna ocena
4.4/5

Jeśli szukasz mocnego modelu przeznaczonego do słuchania muzyki w domu, JBL PartyBox Encore będzie dobrym wyborem. Z kolei w przypadku większych imprez sprawdzi się głośnik najwyższej klasy PartyBox Ultimate. JBL PartyBox Stage 320 to swego rodzaju złoty środek pomiędzy tymi oboma modelami.

Słuchanie muzyki

Dwa 6,5-calowe głośniki niskotonowe w połączeniu z dwoma 25-milimetrowymi kopułkowymi głośnikami wysokotonowymi zapewniają doskonałe wrażenia dźwiękowe. Całkowita moc wyjściowa urządzenia wynosi 240 W.

JBL PartyBox Stage 320 jest w stanie osiągnąć bardzo przyzwoitą głośność maksymalną. Dlatego też nie nadaje się zbytnio do mniejszych pomieszczeń. Już przy 50% głośności odsłuch w domku jednorodzinnym był dla mnie niekomfortowy i obawiałam, że nie spodoba się to zbytnio moim sąsiadom. Jednak w zwykłej sali do ćwiczeń głośnik brzmi bardzo dobrze, przy czym maksymalna głośność wynosiła około 100 dB.

Sama jakość dźwięku jest moim zdaniem bardzo dobra. Jak to zwykle bywa w przypadku głośników JBL, dużo uwagi poświęcono dudniącemu basowi, dzięki czemu łatwo poderwiesz gości do tańca podczas imprezy. Ale wysokie i średnie tony również nie zostały tu zaniedbane. Dlatego też Stage 320 doskonale sprawdza się przy odtwarzaniu praktycznie każdego gatunku muzycznego. Jeśli renderowanie dźwięku Ci nie odpowiada, możesz je dostosować za pomocą korektora w aplikacji mobilnej.

Słuchanie słowa mówionego, radia i podcastów

Chociaż głośnik nie jest raczej przeznaczony do użytku domowego, wypróbowałam go również podczas oglądania filmów i słuchania podcastów, czyli słowa mówionego. Dźwięk nie był trudny do zrozumienia, jednak z oczywistych względów zalecam wyłączenie funkcji BassBoost (podbicia basów).

PartyBox Stage 320, w przeciwieństwie do bardziej zaawansowanego PartyBox Ultimate, nie obsługuje technologii Dolby Atmos. Jeśli więc chcesz używać głośnika np. z telewizorem z obsługą Dolby Atmos, to niestety nie jest on kompatybilny z tą technologią.

Korzystanie z mikrofonu

W zestawie nie ma dołączonego mikrofonu. Postanowiłam jednak przetestować głośnik z bezprzewodowym mikrofonami JBL PartyBox. W zestawie znajduje się odbiornik, który wystarczy podłączyć do głośnika (do gniazda MIC), a następnie włączyć mikrofony.

Zasięg mikrofonów

Zasięg tych mikrofonów wynosi do 30 metrów. Nie miałam więc żadnych problemów ze stabilnością połączenia, nawet gdy przemieszczałam się z mikrofonem po korytarzu.

Czas pracy

Mikrofony działają do 20 godzin na jednym ładowaniu. Pozwala to na bezproblemowe korzystanie z nich podczas wieczornej imprezy czy uroczystości. Można z nich korzystać przez dwie godziny już po 10 minutach ładowania. Ładowane muszą być nie tylko same mikrofony, ale także odbiornik, który może działać przez 12 godzin na jednym ładowaniu (co w zupełności wystarczy na wieczorną imprezę).

Czysty dźwięk

Jakość dźwięku podczas mówienia do mikrofonu jest bardzo dobra. Oba mikrofony mogą być używane w tym samym czasie, co jest przydatne podczas moderowania jakiegoś wydarzenia lub uroczystości w parze lub przy robieniu wywiadu.

Wbudowany pop filtr bardzo dobrze eliminuje dźwięki otoczenia. Jeśli jednak głośno oddychasz do mikrofonu (czy też raczej dmuchasz do niego), będzie to oczywiście słyszalne, co może się nie spodobać słuchaczom.

Elementy sterujące
Elementy sterujące

Proste elementy sterujące

Główne elementy sterujące znajdują się w górnej części głośnika. Znajdują się tam dwa pokrętła. Pierwsze służy do regulacji głośności, a jego naciśnięcie umożliwia wstrzymanie lub wznowienie odtwarzania muzyki. Drugie pokrętło służy do sterowania pokazem świetlnym.

Pomiędzy tymi pokrętłami znajduje się klasyczny przycisk włączania/wyłączania. Jest też przycisk z motywem Bluetooth do uruchamiania trybu parowania, przycisk do łączenia ze sobą wielu głośników JBL oraz przycisk do uruchamiania funkcji Bass Boost (w dwóch poziomach).

Na środku znajdują się trzy przyciski, które pozwalają dodawać efekty dźwiękowe do muzyki. Domyślne ustawienia można zmienić w aplikacji mobilnej.

Gdzie kupićJBL PartyBox Stage 320
JBL PartyBox Stage 320
Ogólna ocena
4.4/5

Ostatnia sekcja zawiera cztery pokrętła do regulacji podłączonych mikrofonów. Możesz kontrolować głośność, poziomy basów i wysokich tonów, a także echo.

Funkcje w aplikacji JBL PartyBox

Aby w pełni wykorzystać możliwości urządzenia, zalecam pobranie aplikacji mobilnej JBL PartyBox, która jest dostępna zarówno w Google Play, jak i App Store.

Po połączeniu aplikacji z głośnikiem uzyskasz dostęp do kilku dodatkowych funkcji. W sekcji Light Control można opcjonalnie włączyć lub wyłączyć pokaz świetlny lub dostosować poszczególne efekty i ustawić preferowany kolor oświetlenia.

Sekcja Effect Lab oferuje szereg efektów dźwiękowych, które można wykorzystać do wzbogacenia odtwarzanego dźwięku i uczynienia każdej imprezy bardziej ekscytującą. Obejmują one efekt oklasków, okrzyk "Let's go!" i inne.

Możesz także wstrzymać lub ponownie uruchomić utwór, przejść do poprzedniego lub następnego utworu, a także dostosować głośność bezpośrednio w aplikacji mobilnej.

Osobna sekcja poświęcona jest dostosowywaniu przycisków na głośniku. Możesz ustawić, który efekt dźwiękowy ma być odtwarzany po naciśnięciu konkretnego przycisku lub które efekty mają pozostać włączone podczas pokazu świetlnego.

Po podłączeniu mikrofonu do głośnika można dostosować poziomy tonów niskich, wysokich i echa w aplikacji mobilnej.

Dostępna jest również funkcja uruchamiania korektora. Oprócz JBL Signature znajdziesz kilka gotowych opcji, a także możliwość ustawienia własnych.

W aplikacji znajdziesz ponadto sekcję do uruchamiania funkcji Bass Boost na dwóch poziomach, możliwość tworzenia dźwięku stereo z innym głośnikiem JBL i pozostałe ustawienia głośnika.

Aplikacja jest przystępna, a sterowanie bardzo intuicyjne. Różnym opcjom towarzyszy ładna i przejrzysta szata graficzna: wszystko jest na tyle zrozumiałe, że nie będzie Ci przeszkadzać fakt braku obsługi języka polskiego przez aplikację.

Podsumowanie – komu poleciłabym głośnik JBL PartyBox Stage 320?

JBL PartyBox Stage 320 znajdzie zastosowanie podczas zajęć grupowych, w małej siłowni, na letnim obozie itp. Dużą zaletą jest wymienna bateria, dzięki czemu nie trzeba ograniczać się do korzystania z urządzenia w bezpośredniej bliskości gniazdka elektrycznego.

Jakość dźwięku jest bardzo dobra, z naciskiem na komponent basowy, jak to zwykle bywa w przypadku głośników JBL. Konstrukcja sprawia masywne wrażenie, ale dzięki kółkom i wysuwanemu uchwytowi przenoszenie głośnika z miejsca na miejsce jest bardzo łatwe. Łatwość obsługi, szerokie opcje łączności i przyzwoity czas pracy na baterii to kolejne z wielu zalet tego głośnika.

Gdzie kupićJBL PartyBox Stage 320
JBL PartyBox Stage 320
Ogólna ocena
4.4/5

Wady w tym przypadku tkwią tak naprawdę w szczegółach. Przede wszystkim warto wspomnieć o dość wysokiej cenie. Funkcje głośnika pozszerza aplikacja mobilna JBL PartyBox, która niestety nie obsługuje języka polskiego. Jej obsługa jest jednak na tyle intuicyjna, że poradzi sobie z nią nawet osoba nieznająca języka angielskiego.

Recenzja: głośnik bluetooth JBL PartyBox Stage 320
 • Jakość dźwięku
 • Jakość wykonania
 • Bateria
 • Obsługa i funkcje
 • Stosunek ceny do wydajności
4.4

Potężny głośnik z doskonałą jakością dźwięku

Już na pierwszy rzut oka głośnik Bluetooth JBL PartyBox Stage 320 zachwyca solidną konstrukcją z praktycznymi kółkami i wysuwanym uchwytem. Obsługa tego urządzenia jest naprawdę bardzo prosta. Jakość dźwięku również jest doskonała, a urządzenie może nagłośnić pomieszczenie wielkości kortu tenisowego. Jak wypadł w moim teście i jaka jest moja ocena?

Plusy

 • Uchwyt do przenoszenia, kółka
 • Szerokie opcje łączności
 • Wymienna bateria
 • Łatwy w użyciu
 • Doskonała jakość dźwięku

Minusy

 • Wysoka cena
 • Aplikacja mobilna jest dostępna wyłącznie po angielsku
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
5/5 - (liczba ocen: 1)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: głośnik Bluetooth JBL PartyBox Stage 320
JBL PartyBox Stage 320
Ocena: 4.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram