GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: Głośnik Bluetooth LAMAX Street2

Plusy
 • Kompaktowe wymiary
 • Niska waga
 • Karabińczyk do mocowania
 • Długa żywotność baterii
 • Łatwy w użyciu
 • Przystępna cena
 • Łatwe parowanie
Minusy
 • Skomplikowane ustawienia radia
 • Tylko proste wskazanie stanu baterii
Ogólna ocena
3.9/5
Gdzie kupić

Głośnik Bluetooth LAMAX Street2 to przystępny cenowo wybór do swobodnego słuchania muzyki i podcastów. Na pierwszy rzut oka imponuje kompaktowymi wymiarami i niewielką wagą. Można go również łatwo podłączyć do innego głośnika LAMAX. Jego zaletami są niewątpliwie łatwość obsługi i przystępna cena. Można go błyskawicznie sparować z telefonem komórkowym.

Wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się w opakowaniu

Ten głośnik Bluetooth jest sprzedawany w minimalistycznym pudełku o wymiarach 21 × 9 × 6 cm. Całkowita waga opakowania wynosi 500 gramów, a urządzenie jest bezpiecznie przechowywane w plastikowym etui.

Po otwarciu pudełka można zobaczyć:

 • sam głośnik,
 • kabel zasilający (USB-A/USB-C),
 • kabel ze złączem jack 3,5 mm,
 • karabińczyk
 • oraz instrukcję obsługi.

Podobnie jak w przypadku konkurencyjnych głośników JBL, w zestawie nie znajdziemy zasilacza. Do ładowania należy użyć własnego adaptera o maksymalnym napięciu 5 V (na przykład tego, którego używasz do ładowania telefonu komórkowego).

Parametry techniczne LAMAX Street2

Głośnik Bluetooth LAMAX Street2 zachwyca kompaktowymi wymiarami, które zachęcają do zabrania go ze sobą w podróż. Ponadto może pochwalić się przyzwoitą wydajnością i doskonałym czasem pracy na baterii. O jakość dźwięku dba para głośników.

ParametrWartość
ZastosowanieGłośnik podróżny
Wymiary i waga19,5 × 7 × 5 cm, 380 g
Technologia Bluetooth i łącznośćBluetooth 5.0
Bateria i ładowaniePojemność 1 800 mAh
Wytrzymałość - stopień ochronyIP55
Liczba głośników2
Moc15 W
Czas odtwarzaniaDo 22 godzin
CzułośćNieokreślona przez producenta
Zakres częstotliwości150-20,000 Hz
ImpedancjaProducent nie podaje

Idealny towarzysz podróży

Głośnik oferuje kompaktowe wymiary (195 × 70 × 50 mm) i niewielką wagę (380 g), dzięki czemu jest idealnym partnerem do słuchania w domu i w podróży. Solidne oczko i karabińczyk w zestawie ułatwiają przenoszenie.

Oferuje kilka opcji łączności

Głośnik łączy się z innymi urządzeniami przez Bluetooth w wersji 5.0. Transfer danych działa bardzo dobrze. W redakcji napotkaliśmy trudności tylko wtedy, gdy oba urządzenia dzieliła odległość około 15 metrów, a każde z nich było umieszczone w innym pomieszczeniu.

Ponadto do głośnika można podłączyć pendrive, kartę micro SD lub gniazdo jack 3,5 mm. Reprodutkor może być również używany jako podręczny power bank (po podłączeniu kabla ładującego do złącza USB-A).

Wytrzymuje do 22 godzin na jednym ładowaniu

Dzięki temu głośnikowi możesz cieszyć się słuchaniem muzyki praktycznie przez cały dzień. W przypadku słuchania przy 50% głośności czas pracy wynosi do 22 godzin. Jeśli chcesz cieszyć się muzyką przy 80% głośności, żywotność baterii wynosi 9 godzin. Pod tym względem przewyższa nawet JBL Charge 5, którego żywotność baterii wynosi 20 godzin. Z drugiej strony LAMAX Sentinel2 jest jeszcze lepszy pod tym względem, z żywotnością baterii wynoszącą 24 godziny (i mocą wyjściową 20 W).

Do ładowania służy dołączony kabel zasilający. Urządzenie można naładować od 0 do 100% w około 3 godziny. Drobną wadą jest fakt, że głośnik oferuje jedynie uproszczony wskaźnik stanu baterii. Gdy bateria jest bliska wyczerpania, głośnik wyemituje sygnał dźwiękowy. Podczas ładowania będzie świecić na czerwono, aż do pełnego naładowania, w którym to momencie kolor wskaźnika zmieni się na zielony.

Wytrzymuje zapylone środowisko i kilka kropel wody

Głośnik został zaprojektowany tak, aby był wygodny w normalnym zapylonym środowisku zewnętrznym i przy basenie. Jego klasa odporności to IP55. Na przykład JBL Charge 5 ma stopień ochrony IP67 i może nawet wytrzymać zanurzenie w wodzie przez 30 minut

przez 30 minut. W przypadku LAMAX Street2 trzeba jednak być nieco bardziej ostrożnym.

Gdzie kupićLAMAX Street2
LAMAX Street2
Ogólna ocena
3.9/5

Jakość dźwięku jest świetna, biorąc pod uwagę cenę

Należy podkreślić, że ten głośnik można kupić za nie więcej niż 200 PLN. Mimo to jakość dźwięku jest nadal bardzo dobra. Całkowita moc wyjściowa wynosi 15 W. Aby dać ci wyobrażenie, małe głośniki podróżne JBL mają niższą moc wyjściową. Na przykład w recenzowanym przez nas JBL Go 2 o porównywalnej cenie moc wyjściowa wynosi tylko 3,1 W.

Wykorzystuje on dwa głośniki, aby poprawić jakość dźwięku. W porównaniu do droższych głośników JBL lub rodzeństwa LAMAX Sounder2, nie oferuje on dudniącego basu.

Zakres częstotliwości dla tego modelu wynosi od 150 do 20 000 Hz. Oznacza to, że nie do końca radzi sobie z głębokimi tonami, czyli wspomnianym basem. Jednak dobrze oddaje wysokie tony i doskonale nadaje się do codziennego słuchania. Jeśli chcesz głośnika ze specjalnym trybem Super Bass, sięgnij po LAMAX Sounder2.

Jeśli chodzi o czułość i impedancję, wartości te nie zostały niestety określone przez producenta, dlatego nie możemy ich ocenić.

Ogólnie rzecz biorąc, nie polecalibyśmy tego głośnika zbytnio do słuchania na przykład R&B lub drum and bass (ze względu na brak basu). Jednak do połączeń konferencyjnych lub słuchania podcastów jest to świetny wybór. Równie dobrze nadaje się do słuchania muzyki pop z charakterystyczną śpiewaną melodią.

Konstrukcja głośnika wygląda solidnie

Jakość wykonania tego głośnika Bluetooth jest bardzo dobra. Konstrukcja jest solidna, a praktyczne pudełko ułatwia powieszenie urządzenia. Przyciski mają świetną reakcję, a ogólne użytkowanie jest bardzo wygodne.

Odpowiedni do domu i podróży
Odpowiedni do domu i podróży

LAMAX Street2 jest łatwy do opanowania w mgnieniu oka

Obsługa tego głośnika jest naprawdę prosta, w końcu wystarczy tylko kilka przycisków. Przycisk włączania/wyłączania znajdujący się w lewym górnym rogu służy do uruchamiania. Po jego naciśnięciu miga niebieskie światło, wskazując, że urządzenie jest gotowe do sparowania.

W tym momencie należy również włączyć Bluetooth na urządzeniu, z którym chcemy sparować głośnik (zazwyczaj jest to telefon komórkowy). W telefonie komórkowym należy następnie wybrać LAMAX Street2 z listy pobliskich urządzeń, a oba urządzenia połączą się ze sobą.

Następnie wystarczy uruchomić dowolną aplikację muzyczną na telefonie komórkowym (np. Spotify lub YouTube), a głośnik automatycznie odtworzy dźwięk.

Obok przycisku włączania/wyłączania znajduje się przycisk do wstrzymywania i wznawiania odtwarzania utworu. Następnie znajdują się dwa przyciski do przełączania na poprzedni lub następny utwór. Przytrzymując je przez dłuższy czas, można zmniejszać i zwiększać głośność odtwarzanego dźwięku.

Dostępnych jest kilka przycisków do sterowania
Dostępnych jest kilka przycisków do sterowania

Funkcje LAMAX Street2

LAMAX Street2 może pochwalić się kilkoma praktycznymi funkcjami. Z drugiej strony brakowało nam nieco bardziej wyrafinowanej funkcji wskaźnika naładowania baterii, którą można spotkać na przykład w droższym JBL Flip 5.

Prawdziwe bezprzewodowe stereo

Oprócz klasycznego słuchania muzyki, można skorzystać z funkcji TWS (True Wireless Stereo). Dzięki tej funkcji możesz podłączyć do głośnika LAMAX Street2 kolejny głośnik i zwiększyć wydajność całego zestawu. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli organizujesz imprezę i chcesz słuchać głośnej muzyki.

Radio

Głośnik może być również używany jako radio. W tym przypadku należy podłączyć kabel audio, który posłuży jako antena. Po włączeniu urządzenia należy nacisnąć i przytrzymać przycisk zasilania oraz przycisk odtwarzania, aby rozpocząć automatyczne wyszukiwanie stacji. Po zakończeniu wyszukiwania można przełączać się między stacjami za pomocą przycisków regulacji głośności.

Próbowaliśmy przetestować funkcję radia. Niestety, głośnik nie oferował nam żadnych stacji do słuchania.

Mikrofon z zestawem głośnomówiącym

Urządzenie posiada wbudowany mikrofon, dzięki czemu może służyć również do wygodnego prowadzenia rozmów telefonicznych bez konieczności przykładania telefonu komórkowego do ucha.

Idealnie pasuje do wnętrza
Idealnie pasuje do wnętrza

Brak aplikacji mobilnej

W przeciwieństwie do głośników JBL, dla głośników LAMAX nie ma aplikacji mobilnej, w której można monitorować np. aktualny stan baterii. Nie jest to jednak duża przeszkoda.

Gdzie kupićLAMAX Street2
LAMAX Street2
Ogólna ocena
3.9/5

FAQ

Jak długo działa głośnik na jednym ładowaniu?

Żywotność głośnika zależy od ustawionego poziomu głośności. Maksymalny czas pracy baterii wynosi 22 godziny.

Czy mogę używać głośnika przy basenie lub w łazience?

Tak. Głośnik jest wodoodporny w stopniu ochrony IP55 i dlatego nie przeszkadza mu wilgotne środowisko. Należy jednak unikać zanurzania go w basenie.

Czy mogę ładować telefon komórkowy przez głośnik?

Tak, głośnik obsługuje funkcję power banku i może być używany do szybkiego ładowania telefonu komórkowego, tabletu lub smartwatcha.

Jak długo trwa ładowanie głośnika?

Pełne naładowanie głośnika trwa około 3 godzin.

Podsumowanie recenzji – dla kogo przeznaczony jest LAMAX Street2?

Jeśli szukasz niedrogiego głośnika o przyzwoitej jakości dźwięku, LAMAX Street2 jest dla Ciebie. Na pierwszy rzut oka imponuje kompaktowym rozmiarem i niewielką wagą, dzięki czemu idealnie nadaje się do podróży. Możesz cieszyć się do 22 godzin muzyki na jednym ładowaniu. Jeśli chodzi o funkcje, warto wspomnieć o True Wireless Stereo, która umożliwia podłączenie głośnika do innego modelu. Daje to jeszcze potężniejszy dźwięk.

Głośnik powinien również obsługiwać radio, ale w naszych testach nie zaoferował nam żadnych stacji do słuchania. Kolejną drobną wadą jest to, że urządzenie nie wyświetla aktualnego stanu baterii w nieco bardziej rozbudowany sposób (na przykład w postaci kilku diod LED w zależności od aktualnej pojemności baterii). Biorąc jednak pod uwagę niską cenę, możemy wybaczyć mu te drobne niedociągnięcia.

Biorąc pod uwagę cenę, głośnik jest porównywalny na przykład z JBL Go 2, który oferuje znacznie niższą wydajność. Z kolei w przypadku JBL Flip 5 możemy spodziewać się jeszcze wyższej jakości dźwięku, z drugiej strony przyjdzie nam za nią dodatkowo zapłacić.

Recenzja: głośnik bluetooth LAMAX Street2
 • Jakość dźwięku Ceneo.pl
 • Jakość wykonania
 • Bateria
 • Obsługa i funkcje
 • Stosunek ceny do wydajności
3.9

Przystępny cenowo głośnik z obsługą radia

Głośnik Bluetooth LAMAX Street2 to przystępny cenowo wybór do swobodnego słuchania muzyki i podcastów. Na pierwszy rzut oka imponuje kompaktowymi wymiarami i niewielką wagą. Można go również łatwo podłączyć do innego głośnika LAMAX. Jego zaletami są niewątpliwie łatwość obsługi i przystępna cena. Można go błyskawicznie sparować z telefonem komórkowym.

Plusy

 • Kompaktowe wymiary
 • Niska waga
 • Karabińczyk do mocowania
 • Długa żywotność baterii
 • Łatwy w użyciu
 • Przystępna cena
 • Łatwe parowanie

Minusy

 • Skomplikowane ustawienia radia
 • Tylko proste wskazanie stanu baterii
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
5/5 - (liczba ocen: 2)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: Głośnik Bluetooth LAMAX Street2
LAMAX Street2
Ocena: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram