GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: głośnik bluetooth JBL Xtreme 3

Plusy
 • Wysokie osiągi
 • Zrównoważony dźwięk
 • Długa wydajność baterii
 • Stopień ochrony IP67
 • Ładowarka sieciowa w zestawie
 • Interfejs AUX
Minusy
 • Większa waga
 • Brak możliwości odtwarzania przez USB
 • Wyższa cena

JBL Xtreme 3 to potężny głośnik bezprzewodowy o długim czasie pracy na baterii i wytrzymałej konstrukcji IP67. Głośnik idealnie nadaje się przede wszystkim do nagłośnienia większych przestrzeni wewnętrznych lub terenów zewnętrznych. Zakres funkcji głośnika obejmuje tradycyjny PartyBoost lub powerbank, który umożliwia ładowanie innych urządzeń z wbudowanego akumulatora.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Jak długo JBL Xtreme 3 wytrzyma na baterii?

Głośnik jest wyposażony w baterię 36,3 Wh i oferuje do 15 godzin pracy na baterii przy 50% głośności. Kolejne ładowanie od 0 do 100% trwa około 2,5 godziny.

Czy głośnik JBL Xtreme 3 jest wodoodporny?

Głośnik spełnia kryteria stopnia ochrony IP67. Oznacza to, że jest pyłoszczelny i nie powinien ulec uszkodzeniu w wyniku zanurzenia na głębokość jednego metra przez 30 minut. Uszkodzenia spowodowane wodą nie są jednak objęte gwarancją producenta.

Czy głośnik może ładować inne urządzenia?

Tak, do tego celu służą wyjścia USB-C i USB-A, więc w razie potrzeby można użyć głośnika jako power banku.

Jaki jest zasięg bezprzewodowy?

JBL Xtreme 3 może przesyłać muzykę w maksymalnej odległości 60 metrów od źródła, jeśli między urządzeniami nie ma żadnych przeszkód.

Jak podłączyć głośnik JBL Xtreme 3?

Głośnik JBL Xtreme 3 obsługuje przede wszystkim bezprzewodowe strumieniowanie muzyki za pomocą technologii Bluetooth. Ale wśród złączy znajdziesz również wejście AUX do przewodowej transmisji.

Zawartość opakowania

Opakowanie głośnika zawiera kluczowe akcesoria, które będą potrzebne podczas użytkowania. Oprócz samego głośnika, podczas rozpakowywania natknęliśmy się na ładowarkę sieciową ze złączem USB-C i maksymalną mocą do 60 W, instrukcję obsługi oraz pasek na ramię do jego przenoszenia.

Musimy pochwalić producenta w związku z potężną dołączoną ładowarką. Większość mniejszych głośników zazwyczaj dostarczana jest jedynie z kablem USB, więc pozostaje nam ładowanie za pomocą laptopa, komputera lub zasilacza sieciowego z innych urządzeń. Pod tym względem producent nas nie zawiódł i 60 W ładowarkę sieciową można wykorzystać jako szybką ładowarkę do smartfona lub drugą ładowarkę do laptopa w tym samym czasie.

Pasek do przenoszenia głośnika jest wyposażony w otwieracz do butelek. To praktyczne akcesorium przyda się podczas przyjęć w ogrodzie lub innych imprez plenerowych.

Parametry techniczne JBL Xtreme 3

W dzisiejszych czasach parametry techniczne elektroniki są jedną z podstawowych cech, na podstawie których podejmujemy decyzję przed zakupem. Dlatego też postanowiliśmy podsumować je w poniższej tabeli. Nie są to jednak jedyne cechy, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli interesuje cię więcej informacji na temat głośników Bluetooth, które powinieneś poznać przed ich zakupem, przeczytaj nasz artykuł o tym, jak wybrać głośnik bezprzewodowy lub recenzje innych głośników, które przetestowaliśmy dla ciebie w redakcji.

ParametrWartość
UżycieWnętrze i wygląd zewnętrzny
Wymiary (szer. x gł. x wys.)29,8 x 13,3 x 13,7 cm
Waga1,83 kg
Technologia Bluetooth i łączność5.1
Bateria36,3 Wh
Czas odtwarzaniaDo 15 godzin
Czas ładowania (20 V/3 A)2,5 godziny
Odporność (stopień ochrony)IP67
Liczba głośników4
Moc2 x 25 W RMS (głośnik niskotonowy), 2 x 25 W RMS (głośnik wysokotonowy)
Czułość> 80 dB
Zakres częstotliwości53,5 - 20 000 Hz

Mocny głośnik idealny do aktywności na świeżym powietrzu i w pomieszczeniach

Jeśli chodzi o parametry, chcielibyśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na wagę głośnika. Jeśli szukasz dobrze przenośnego towarzysza podróży, JBL Xtreme 3 może nie być właściwym wyborem. Pomimo poręcznego paska, waga 1,83 kg nie jest bez znaczenia. Do celów podróżnych polecamy zatem modele takie jak Flip 6, Clip 4 lub Go 3 z portfolio JBL.

Jednak w porównaniu do wyżej wymienionych głośników, Xtreme 3 ma wyraźną przewagę pod względem wydajności, zakresu częstotliwości i wytrzymałości. Uważamy również, że poziom ochrony IP67 jest korzystny. Oznacza to, że głośnik jest pyłoszczelny i nie zaszkodzi mu zanurzenie na głębokość jednego metra.

W przypadku umieszczenia głośnika w pobliżu wody zalecamy zachowanie ostrożności. Uszkodzenia spowodowane wodą najprawdopodobniej nie są objęte gwarancją.

Woda i kurz nie powinny uszkodzić głośnika
Woda i kurz nie powinny uszkodzić głośnika

Trwałość i wydajność to główne cechy Xtreme 3. Głośnik nie zgubi się w trudnych warunkach lub hałaśliwym otoczeniu. Na przykład, jeśli moc mniejszych głośników i radiotelefonów budowlanych nie jest wystarczająca podczas prac budowlanych lub rozbiórkowych, recenzowany model może być właściwym wyborem.

Jakość wykonania jest warta swojej ceny

JBL Xtreme 3 nie należy do najtańszych głośników bezprzewodowych na rynku. Z drugiej strony oferuje nie tylko wysoką jakość dźwięku w stosunku do swojej ceny, ale także kunszt wykonania. Głośnik wygląda solidnie dzięki swoim rozmiarom i wadze. Metalowe uchwyty paska są bardzo solidne i to samo dotyczy klipsów do paska. Wszystkie części idealnie do siebie pasują, a dzięki gumowym powierzchniom głośnik jest odporny na uderzenia z boku. Na powierzchni oprócz gumy znajdują się plastikowe osłony, ale dominuje typowa siatka z tkaniny, która utrzymuje krople wody na minimalnym poziomie po zanurzeniu.

Uchwyty paska są stosunkowo płytkie. Przypięcie klipsa wymaga więc nieco zręczności.

Vysoká kvalita zpracování se týká také ramenního popruhuWysoka jakość wykonania rozciąga się również na pasek na ramię
Wysoka jakość wykonania rozciąga się również na pasek na ramię

Łączność JBL Xtreme 3 nie rozczarowuje

Podstawą łączności jest technologia Bluetooth 5.1. Zapewnia to transmisję muzyki ze źródła na odległość około 60 metrów na otwartej przestrzeni bez przeszkód. Głośnik można wykorzystać do nagłośnienia domowych imprez i wydarzeń, grilla, treningu tanecznego na siłowni lub innych ćwiczeń fitness.

Do sparowania głośnika ze źródłem dźwięku nie jest nawet potrzebna instrukcja. Wystarczy włączyć głośnik, aktywować tryb parowania, aktywować Bluetooth na urządzeniu źródłowym i wybrać głośnik z listy dostępnych urządzeń. Przetestowaliśmy połączenie ze smartfonem Samsung, Xiaomi i laptopem w ten sposób.

Gdzie kupićJBL Xtreme 3
JBL Xtreme 3
Ogólna ocena
4.4/5

Złącze USB-A służy jedynie jako wyjście do ładowania, a nie jako wejście do odtwarzania muzyki. Złącze USB-C również nie obsługuje odtwarzania z dysku flash.

Z tyłu głośnika znajduje się dość duża uszczelniona pokrywa, która ukrywa pod sobą inne interfejsy. Środkowe złącze USB-C , oznaczone jako IN/OUT, jest główną atrakcją. Służy ono przede wszystkim jako wejście dla dołączonej ładowarki, ale można go również używać jako wyjścia do ładowania innych urządzeń. Głośnik oferuje również wyjście USB-A , ponownie tylko do ładowania innej elektroniki. Dopełnieniem trio jest wejście AUX przeznaczone do przewodowego strumieniowania muzyki.

Korzystanie z gniazd podczas noszenia na ramieniu może być niewygodne. Wynika to z faktu, że złącza są umieszczone w obszarze, który w większości przypadków będzie przylegał do ciała. W ten sposób, jeśli chcesz naładować smartfon, możesz obrócić głośnik złączami na zewnątrz. Sprawi to, że noszenie będzie wygodniejsze i nie będziesz ryzykować uszkodzenia kabla. W tym przypadku należy jednak liczyć się z lekkim spadkiem jakości dźwięku i głośności, ponieważ przetworniki będą skierowane w stronę ciała.

Pod względem łączności głośnik jest dobrze wyposażony
Pod względem łączności głośnik jest dobrze wyposażony

Elementy sterujące można obsługiwać lewym tylnym przyciskiem

Na górze głośnika znajdują się mechaniczne przyciski, typowe dla wielu głośników bluetooth JBL. Przyciski odpowiadają za regulację głośności, aktywację/dezaktywację funkcji PartyBoost oraz sterowanie odtwarzaniem (start, pauza, pomijanie utworów). Przyciski mają różne kształty, więc pomimo braku podświetlenia można nimi nawigować nawet przy słabym oświetleniu. Jedynie środkowe przyciski, które służą do włączania/wyłączania urządzenia i uruchamiania parowania Bluetooth, otrzymały podświetlenie.

Funkcję PartyBoost opisaliśmy w naszej recenzji głośnika bluetooth JBL Flip 6.

Przyciski oferują przyjemną reakcję
Przyciski oferują przyjemną reakcję

Opcje sterowania obejmują również aplikację JBL Portable, którą można znaleźć w sklepach Google Play i App Store. Umożliwia ona zdalne sterowanie niektórymi funkcjami i oferuje podstawowy korektor. Pozwala również uruchomić PartyBoost i wybrać jego specjalny tryb Stereo, który jest dostępny tylko w przypadku korzystania z dwóch takich samych głośników... Połączenie dwóch różnych modeli w celu uzyskania dźwięku stereo nie jest możliwe.

Do transmisji bezprzewodowej głośnik wykorzystuje technologię Bluetooth 5.1.

Żywotność baterii i ładowanie

Deklarowana przez producenta żywotność baterii wynosi maksymalnie 15 godzin przy 50% głośności. Oznacza to, że to głośność ma największy wpływ na żywotność baterii. Znaczący wpływ ma również wiek wbudowanego akumulatora 36,3 Wh. Pojemność baterii i czas pracy na jednym ładowaniu są takie same jak w tańszym i bardziej kompaktowym Niceboy RAZE 3 Titan.

W naszym teście ustawiliśmy głośność na 75%. Przy tym ustawieniu głośnik zaoferował nam około 9 godzin i 15 minut ciągłego słuchania. Kolejne ładowanie od 0 do 100% trwało około 2 godzin i 30 minut, co również deklaruje producent.

Długi czas pracy na baterii działa na korzyść podróży. Z głośnika można korzystać na przykład podczas biwakowania lub podróży przyczepą kempingową.

Jakość dźwięku JBL Xtreme 3

Pod względem jakości dźwięku głośnik nie rozczarowuje. Przetworniki basowe oferują dudniącą głębię, którą docenisz nie tylko podczas słuchania muzyki, ale także podczas oglądania ulubionych hitów filmowych. Wysokie i średnie tony są zrównoważone, dzięki czemu można cieszyć się gatunkami muzycznymi, takimi jak rock i muzyka latynoska. Jeśli chodzi o głośność, jest ona zgodna z oznaczeniem linii produktu. Po ustawieniu głośności na 100%, intensywność dźwięku jest bardzo wysoka, ale niestety występuje już utrata jakości dźwięku. Przy ustawieniu głośności na 80% nie zauważa się spadku jakości reprodukcji.

W przypadku nagłaśniania mniejszych pomieszczeń, takich jak pokój w mieszkaniu, domu lub biurze, moc może być niepotrzebnie wysoka dla niektórych słuchaczy. Przy wyższych poziomach głośności przeszywający bas może przeszkadzać sąsiadom. Jeśli głównym zastosowaniem głośnika będą mniejsze pomieszczenia i masz ograniczony budżet, możemy polecić JBL Flip 6 lub JBL Charge 5. Jeśli szukasz systemu dźwiękowego na imprezę w ogrodzie, siłownię lub różne zajęcia grupowe na świeżym powietrzu, zdecydowanie polecamy Xtreme 3.

Ponieważ wszystkie cztery przetworniki znajdują się z przodu głośnika, jakość dźwięku jest również najwyższa w tym obszarze. Jeśli jednak szukasz głośnika do nagłośnienia pomieszczenia, idealnym miejscem dla Xtreme 3 będzie ustawienie go tyłem do ściany.

Z naszej tabeli specyfikacji technicznych można łatwo wywnioskować, że maksymalna moc wyjściowa głośnika wynosi do 100 W, co jest imponującą wartością. Należy jednak pamiętać, że wartość tę można osiągnąć tylko przy podłączonym kablu zasilającym. Przy wyższych poziomach mocy wysokie i średnie tony są nieco jaśniejsze i wyraźniejsze. Jest to jednak minimalna różnica, której większość użytkowników może nawet nie zauważyć.

Zauważyliśmy również niewielką różnicę porównując transmisję bezprzewodową z transmisją przez kabel AUX. Przy głośności do 50% jakość dźwięku była niemal identyczna.

JBL Xtreme 3 vs. Xtreme 2 – jakie są między nimi różnice?

Głośnik JBL Xtreme 3 został ulepszony pod wieloma względami w stosunku do poprzedniej generacji. Za znaczący krok naprzód uważamy zastąpienie ładowania przez autorskie złącze standardowym obecnie USB-C. Nowsza generacja charakteryzuje się również wyższą wydajnością, stopniem ochrony IP67 i obsługą nowszej wersji technologii Bluetooth. Chociaż oba modele są przystosowane do noszenia na ramieniu, nowszy Xtreme 3 jest znacznie wygodniejszy, ponieważ jest o ponad 500 g lżejszy.

JBL Xtreme 2 spełnia kryteria ochrony IPX7, dzięki czemu jest tak samo wodoodporny jak recenzowany model. Stopień ochrony przed cząstkami stałymi (np. kurzem czy piaskiem) nie został określony przez producenta (litera X).

Choć oba głośniki oferują niemal identyczny zakres częstotliwości, to ich jakość dźwięku jest różna. Podczas gdy w przypadku Xtreme 3 mieliśmy do czynienia z dość zrównoważonym dźwię kiem w niemal całym zakresie częstotliwości, starszy przedstawiciel akcentuje basy, lekko nakładając się na średnie i wysokie tony. Na koniec porównania przedstawiamy przegląd parametrów technicznych, które najbardziej różnicują te głośniki JBL.

GłośnikXtreme 3Xtreme 2
Maksymalna wydajność100 W40 W
Liczba głośników42
Zakres częstotliwości53,5 - 20 000 Hz55 - 20 000 Hz
InterfejsUSB-A, USB-C, AUXUSB-A, micro USB, AUX
Złącze ładowaniaUSB-CZastrzeżone
Wersja Bluetooth5.14.2
Stopień ochronyIP67IPX7
Waga1,83 kg2,39 kg

Podsumowanie – komu polecamy głośnik JBL Xtreme 3?

Głośnik Bluetooth JBL Xtreme 3 jest przeznaczony dla każdego, kto szuka wydajnego głośnika bezprzewodowego o wysokiej jakości dźwięku i wytrzymałej konstrukcji. Konstrukcja głośnika spełnia kryteria ochrony IP67. Dzięki trwałości i wysokiej wydajności głośnika można używać na plaży, w pobliżu basenów, a nawet na placach budowy lub w innych zakurzonych i hałaśliwych miejscach. Na siłowni podczas zajęć grupowych, czyste wysokie tony i głębokie basy tworzą atmosferę, która pompuje krew lub pomaga się zrelaksować. Dzięki możliwości podłączenia dwóch urządzeń jednocześnie, można również cieszyć się muzyką z przyjaciółmi na pikniku lub kempingu.

W zestawie z głośnikiem znajduje się pasek na ramię o regulowanej długości oraz otwieracz do butelek. Ładowanie odbywa się przez złącze USB-C wraz z dołączoną ładowarką sieciową 60 W. Oprócz bezprzewodowego przesyłania strumieniowego, dostępny jest również przewodowy strumień za pośrednictwem złącza AUX, aby cieszyć się całą mocą, jaką ma do zaoferowania głośnik. Portfolio funkcji obejmuje Party Boost lub power bank do ładowania innych urządzeń.

Gdzie kupićJBL Xtreme 3
JBL Xtreme 3
Ogólna ocena
4.4/5

Z drugiej strony, nie polecilibyśmy głośnika osobom, które szukają lekkiego i przenośnego głośnika bezprzewodowego do podróży. Recenzowany model waży 1,83 kg, więc do podróży polecamy lżejszych przedstawicieli wśród głośników JBL, takich jak Clip 4, Go 3 lub Charge 5. Jeśli szukasz mocniejszego głośnika do większej siłowni lub otwartej przestrzeni, wypróbuj JBL Boombox 3 z pięcioma przetwornikami i mocą do 180 W na zasilaniu sieciowym.

Recenzja: głośnik bluetooth JBL Xtreme 3
 • Jakość dźwięku
 • Jakość wykonania
 • Bateria
 • Obsługa i funkcje
 • Stosunek ceny do wydajności
4.4

Wydajny głośnik przenośny z paskiem na ramię i długą żywotnością

JBL Xtreme 3 to potężny głośnik bezprzewodowy o długim czasie pracy na baterii i wytrzymałej konstrukcji IP67. Głośnik idealnie nadaje się przede wszystkim do nagłośnienia większych przestrzeni wewnętrznych lub terenów zewnętrznych. Zakres funkcji głośnika obejmuje tradycyjny PartyBoost lub powerbank, który umożliwia ładowanie innych urządzeń z wbudowanego akumulatora.

Plusy

 • Wysokie osiągi
 • Zrównoważony dźwięk
 • Długa wydajność baterii
 • Stopień ochrony IP67
 • Ładowarka sieciowa w zestawie
 • Interfejs AUX

Minusy

 • Większa waga
 • Brak możliwości odtwarzania przez USB
 • Wyższa cena
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Lubię przekładać swoje doświadczenie i złożone pomysły na język zrozumiały dla konsumentów. W wolnym czasie lubię biegać, jeździć na rowerze i wędrować po okolicy. Dlatego w moim portfolio znajdują się recenzje inteligentnych zegarków, kamer samochodowych i wielu innych urządzeń ułatwiających codzienne życie.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
3.5/5 - (liczba ocen: 2)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: głośnik bluetooth JBL Xtreme 3
JBL Xtreme 3
Ocena: 4.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram