GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: głośnik Bluetooth JBL PartyBox Ultimate

Plusy
 • Najwyższa wydajność
 • Mobilna aplikacja z dodatkowymi funkcjami
 • Możliwość podłączenia mikrofonów i gitary
 • Łatwa obsługa
 • Wsparcie dla Dolby Atmos
Minusy
 • Aplikacja nie jest w języku polskim
 • Głośnik jest ciężki i trudniej nim manipulować
 • Wyższa cena

Wysokiej klasy głośnik imprezowy JBL PartyBox Ultimate podbije Twoje serce dzięki ekstremalnej mocy wyjściowej do 1100 W. Możesz spodziewać się doskonale odwzorowanego dźwięku, dudniącego basu, krystalicznie czystych wysokich tonów i doskonale pokrytych średnich. Istnieje również wiele dodatkowych funkcji dostępnych za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Dodatkowo głośnik zachwyca pokazem świetlnym zsynchronizowanym z rytmem muzyki, który doskonale uatrakcyjnia każdą imprezę i inne wydarzenie towarzyskie. Jak wypadł w moim teście?

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Dla kogo przeznaczony jest głośnik JBL PartyBox Ultimate?

Biorąc pod uwagę jego rozmiar i oszałamiającą wydajność, JBL PartyBox Ultimate jest przeznaczony przede wszystkim do użytku w dużych obiektach, takich jak audytoria, sale gimnastyczne lub przestrzenie zewnętrzne. Dzięki możliwości podłączenia do dwóch mikrofonów i gitary, idealnie nadaje się do wydarzeń kulturalnych i występów na żywo. W domu lub w domku letniskowym jego wydajność będzie ekstremalna i w takim przypadku nie będzie można w pełni wykorzystać potencjału głośnika.

Której aplikacji mobilnej będziesz używać?

Aby uzyskać dostęp do pełnego zakresu funkcji, pobierz aplikację mobilną JBL One, dostępną zarówno w Google Play, jak i App Store.

Zawartość opakowania i specyfikacja

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że obsługa tego głośnika imprezowego nie jest łatwa ze względu na jego rozmiar. Aby przenieść pudełko z miejsca na miejsce, konieczna jest praca w dwie osoby. Głośnik dotarł do mnie starannie zapakowany na mniejszej palecie i nawet wewnątrz pudełka był bardzo dobrze zabezpieczony przed uszkodzeniem. O sam transport nie trzeba się więc martwić.

Po rozpakowaniu głośnika, kółka pomogą w przemieszczaniu go z miejsca na miejsce. Jeśli jednak będziesz musiał przenieść go po schodach, ponownie będziesz potrzebował drugiej osoby do pomocy.

Opakowanie zawiera również oddzielne pudełko z akcesoriami, kablem zasilającym i niezbędną dokumentacją. Nie szukaj tutaj mikrofonu, jak na przykład w przypadku PartyBox Encore. Jeśli chcesz go mieć, musisz kupić go osobno.

ParametrWartość
UżycieGłośnik imprezowy
Wymiary i waga104,9 × 45,5 × 44 cm, 39,5 kg
Technologia Bluetooth i łącznośćBluetooth 5.3, Wi-Fi
Bateria i ładowanieBrak, praca w sieci
Wytrzymałość - stopień ochronyIPX4
Liczba głośników2 × 242 mm głośniki niskotonowe, 2 × 120 mm głośniki centralne i 2 × 74 mm głośniki wysokotonowe
Moc1 100 W
CzułośćNieokreślona przez producenta
Zakres częstotliwości30-20 000 Hz
ImpedancjaProducent nie podaje

Świetny partner nie tylko na imprezy

GłośnikBluetooth JBL PartyBox Ultimate już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie solidnego i wytrzymałego. Jego gabaryty wynoszą 104,9 × 45,5 × 44 cm, a waga wzrosła do 39,5 kg. Zdecydowanie nie jest to więc maleństwo, o czym już wspomniałem. Głośnik został zaprojektowany wyłącznie do stania, a nie leżenia (tym różni się od niektórych mniejszych PartyBoxów).

Na górze głośnika znajdują się indywidualne elementy sterujące i uchwyt ułatwiający przenoszenie. Jest tam również poręczne gniazdo do umieszczenia telefonu komórkowego lub tabletu, z którego można odtwarzać poszczególne utwory.

Tył głośnika należy do poszczególnych złączy, które są ukryte pod osłonami. Cieszy również obecność oddzielnego łóżka do przechowywania przewodu zasilającego, gdy nie jest używany. W ten sposób nie musisz się martwić, gdzie ostatnio go położyłeś i nie zgubi się.

W dolnej części znajdują się wspomniane wcześniej dwa kółka ułatwiające transport. Po bokach i na spodzie głośnika znajdują się zagniecenia z typowym dla głośników JBL motywem wykrzyknika.

Podobnie jak w przypadku PartyBox Stage 320, pokaz świetlny zsynchronizowany z rytmem muzyki pomoże stworzyć odpowiednią atmosferę na imprezę lub grupową lekcję ćwiczeń. Oczywiście najbardziej wyróżnia się on w warunkach słabego oświetlenia. Jeśli korzystasz z głośnika w słoneczny letni dzień, możesz po prostu wyłączyć światła. Sam pokaz jest podzielony na siedem stref, które są rozmieszczone na całym głośniku.

Podłączenie to kwestia kilku chwil

Jak to zwykle bywa w przypadku głośników JBL, możesz spodziewać się bardzo szybkiego uruchomienia. Zaraz po włączeniu urządzenia uruchamia się tryb parowania Bluetooth. Następnie wystarczy wybrać głośnik z listy dostępnych urządzeń w telefonie komórkowym lub innym źródle muzyki. Kolejne połączenie zostanie nawiązane automatycznie po włączeniu głośnika.

Jeśli chodzi o łączność, docenisz dwa gniazda dla mikrofonów i gitary lub port USB-A (głośnik może być używany jako ładowarka). Dostępne jest również stereofoniczne wejście AUX 3,5 mm. W zestawie znajdują się również dwa złącza AUX (IN i OUT), które umożliwiają połączenie wielu głośników za pomocą kabla.

Za bezproblemowe połączenie z urządzeniem odpowiada technologia Bluetooth w wersji 5.3.

Gdzie kupićJBL PartyBox Ultimate
JBL PartyBox Ultimate
Ogólna ocena
4.7/5

Ponadto głośnik obsługuje również łączność Wi-Fi, dzięki czemu otrzymujemy wysokiej jakości transmisję dźwięku.

Łączność Wi-Fi niesie ze sobą jedną istotną zaletę. Jeśli odbierzesz wiadomość na sparowanym telefonie komórkowym z włączonym dzwonkiem, nie wpłynie to na głośnik (z drugiej strony, przy połączeniu przez Bluetooth, wszyscy słuchacze zostaną zakłóceni dźwiękiem przychodzącej wiadomości, co jest niepożądane). Kolejną wielką zaletą jest możliwość połączenia ze sobą wielu głośników (nie jesteś ograniczony tylko do dwóch urządzeń).

Wymaga zasilania sieciowego

Należy zauważyć, że w przeciwieństwie do mniejszych głośników, PartyBox Ultimate działa bezpośrednio z sieci. Z tego powodu podczas słuchania jesteś ograniczony obecnością gniazdka elektrycznego. Przewód zasilający mierzy 2 metry, co może nie zawsze być wystarczające, ale można to łatwo rozwiązać za pomocą przedłużacza. Jeśli szukasz potężnego głośnika zasilanego bateryjnie, PartyBox Stage 320 może być właśnie dla Ciebie.

Odporność na zachlapanie wodą

Głośnik PartyBox Ultimate jest odporny na zachlapania wodą zgodnie z normą IPX4. Oznacza to, że można go bez obaw zabrać ze sobą np. na basen. Pamiętaj jednak, że uszkodzenia spowodowane wodą nie są objęte gwarancją. Dlatego zawsze zalecam ostrożność i ochronę głośnika przed wodą.

Oszałamiająca wydajność, która zaskakuje

PartyBox Ultimate oferuje naprawdę wyjątkową wydajność. Nawet mając to na uwadze, nie polecam go do zwykłych mieszkań lub mniejszych domów, ale raczej do dużych pomieszczeń, hal i przestrzeni zewnętrznych. W domu prawdopodobnie wystarczy jeden z mniejszych głośników JBL (np. JBL PartyBox Encore).

Słuchanie muzyki

Za doskonałe odwzorowanie dźwięku odpowiada kombinacja kilku głośników (dwa subwoofery 242 mm, 2 głośniki średniotonowe 120 mm i 2 głośniki wysokotonowe 74 mm). Łączna moc wyjściowa urządzenia to imponujące 1100 W. Dla porównania, znacznie mniejszy JBL PartyBox Encore to zaledwie 100 W.

JBL PartyBox Ultimate osiąga bardzo wysoką głośność maksymalną i z tego powodu nadaje się raczej do nagłaśniania większych pomieszczeń i przestrzeni zewnętrznych. Sam producent podaje, że głośnik może zabawnie nagłośnić pomieszczenie wielkości dwóch boisk do koszykówki. Już przy ustawieniu głośności na 30% odczuwałem naprawdę głośny i dudniący dźwięk w moim domu, co sprawiło, że szybko ponownie zmniejszyłem głośność.

Jeśli zaś chodzi o samą jakość dźwięku, to jest ona naprawdę znakomita i głośnik świetnie radzi sobie z odtwarzaniem muzyki praktycznie każdego gatunku. Odtwarzany dźwięk jest idealnie czysty z doskonałym odwzorowaniem wysokich, średnich i dudniących basów i doskonale wypełnia pomieszczenie.

Za pomocą przycisku można jeszcze bardziej wzmocnić składową basową za pomocą funkcji Bass Boost w trybie Deep lub Punchy. Jednak dla mnie bas jest bardzo mocny nawet bez tego.

Filmy i podcasty

Głośnik nie jest przeznaczony przede wszystkim do użytku domowego. Przetestowałem jednak słuchanie podcastu mówionego i głośniki nie były trudne do zrozumienia. Zalecam jednak pozostawienie funkcji Bassboost wyłączonej w tym przypadku.

Ten głośnik imprezowy obsługuje technologię Dolby Atmos. Jeśli masz źródło muzyki, które również działa z tą technologią (takie jak telewizor lub Amazon Music), możesz cieszyć się bardzo imponującym dźwiękiem przestrzennym 3D, który dosłownie cię zanurzy.

Mój test z mikrofonami JBL

Jak wspomniałem wcześniej, do głośnika nie dołączono mikrofonu. Aby uzyskać pełne wrażenia, przetestowałem go z bezprzewodowymi mikrofonami JBL PartyBox (w pudełku znajdziesz dwa mikrofony, bezprzewodowy odbiornik do podłączenia do głośnika, kabel zasilający i niezbędną dokumentację).

Jakość wykonania

Mikrofony są zdominowane przez jakość i solidne wykonanie i świetnie czują się w dłoni. Jednocześnie nie mają tendencji do wyślizgiwania się z dłoni, choć na ich obwodzie nie znajdziemy żadnych elementów antypoślizgowych.

Łatwy do podłączenia

Samo podłączenie do głośnika to kwestia kilku chwil. Użyj przycisku, aby najpierw włączyć mikrofon, a następnie uruchom odbiornik bezprzewodowy w ten sam sposób. Następnie podłącz odbiornik do głośnika (złącze jest oznaczone literami MIC, aby się nie pomylić). Mikrofon jest wtedy gotowy do pracy i można zacząć do niego mówić.

Gdzie kupićJBL PartyBox Ultimate
JBL PartyBox Ultimate
Ogólna ocena
4.7/5

Oba mikrofony mogą być używane jednocześnie, co docenisz podczas moderowania w parach lub gdy chcesz z kimś porozmawiać.

Zasięg mikrofonu wynosi do 30 metrów. Jeśli więc musisz chodzić z mikrofonem (na przykład podczas moderowania wydarzenia), będziesz zachwycony. Może działać do 20 godzin na jednym ładowaniu, co z pewnością wystarczy na normalną imprezę lub inne wydarzenie towarzyskie. Tymczasem zaledwie 10 minut ładowania zapewni dodatkowe dwie godziny pracy. Należy również naładować sam odbiornik, który może działać przez 12 godzin na jednym ładowaniu. Zaletą jest to, że do ładowania mikrofonu można użyć portu ładowania bezpośrednio w PartyBox.

Czysty dźwięk

Jeśli chodzi o samą jakość dźwięku, to jest on przyjemnie czysty, a głośniki nie są trudne do zrozumienia. Wbudowany pop filtr bardzo dobrze radzi sobie z eliminowaniem dźwięków otoczenia (ale jeśli oddychasz do mikrofonu z bliskiej odległości, oczywiście to zauważysz). Mikrofony mogą być również przydatne podczas organizowania imprez karaoke itp.

Łatwe sterowanie głośnikami, które można szybko opanować

Jak już wspomniałem, główne elementy sterujące znajdują się w górnej części głośnika. Znajdują się tam dwa duże pokrętła. Pierwsze służy do regulacji głośności, a jego naciśnięcie wstrzymuje i wznawia odtwarzanie. Drugie służy do obsługi trybów oświetlenia.

Pomiędzy tymi pokrętłami znajduje się przycisk włączania/wyłączania. Znajdziemy tu również zestaw czterech przycisków, które są wyraźnie oznaczone symbolami. Przycisk z motywem Bluetooth służy do inicjowania trybu parowania, natomiast drugi przycisk służy do parowania z innym głośnikiem. Motyw serca automatycznie przenosi użytkownika do ulubionej playlisty w aplikacji mobilnej, a ostatni przycisk, Bass Boost, służy do podbicia składowej basowej dźwięku (w dwóch poziomach).

Środkowa część panelu sterowania zdominowana jest przez trzy dotykowe, podświetlane przyciski PartyPads, które służą do wzbogacania dźwięku o różne efekty (można je ustawić w aplikacji mobilnej, ale o tym za chwilę). Znajdziesz tu również dwa małe zintegrowane mikrofony, które służą do kalibracji głośnika w zależności od otoczenia. Wreszcie, użyjesz czterech pokręteł do regulacji podłączonych mikrofonów (możesz wpływać na głośność, poziomy basów i sopranów oraz echo).

Elementy sterujące
Elementy sterujące

Drugi (znacznie mniejszy) zestaw elementów sterujących można znaleźć z tyłu głośnika po zdjęciu pokrywy. Znajduje się tam potencjometr do regulacji czułości mikrofonu oraz przełącznik między wejściem gitarowym i mikrofonowym.

Odtwarzanie muzyki można łatwo wyciszyć podczas mówienia do głośnika. To sprawia, że PartyBox Ultimate, w połączeniu z odpowiednim mikrofonem, nadaje się do wszelkiego rodzaju imprez towarzyskich, na których trzeba głośno przemawiać do dużego tłumu. Można go również polecić na większe imprezy karaoke.

Funkcje są rozszerzane przez aplikację mobilną JBL One

Aby w pełni wykorzystać możliwości głośnika, zdecydowanie polecam pobranie aplikacji mobilnej JBL One, którą można znaleźć zarówno w Google Play, jak i App Store. Drobną wadą jest fakt, że aplikacja mobilna niestety nie obsługuje języka angielskiego. Jednak przejrzyste ikony sprawiają, że sterowanie jest dość intuicyjne, nawet jeśli nie rozumiesz angielskiego tekstu.

W aplikacji znajduje się sekcja do sterowania pokazem świetlnym. Możesz wybierać spośród różnych trybów i preferowanych kolorów lub całkowicie wyłączyć oświetlenie.

W sekcji o nazwie Effect Lab znajduje się kilka efektów dla DJ-ów, które mogą urozmaicić imprezę.

Dostępna jest również opcja przełączania odtwarzanych utworów lub regulacji głośności.

Aplikacja obsługuje również wielu dostawców do odtwarzania muzyki (w tym notatkę o obsłudze Dolby Atmos), gdzie logujesz się do każdej usługi za pośrednictwem aplikacji mobilnej, a następnie obsługujesz je za pomocą funkcji In App Music.

Inne sekcje obejmują konfigurację panelu sterowania na głośniku. Możesz wstępnie ustawić, co dzieje się po naciśnięciu poszczególnych przycisków na PartyPad i dostosować sterowanie trybem oświetlenia. Znajdziesz tu również opcję tworzenia własnej listy odtwarzania, którą możesz następnie uruchomić za pomocą przycisku z motywem serca. Można również ustawić czas, po którym głośnik ma się automatycznie wyłączyć.

Gdzie kupićJBL PartyBox Ultimate
JBL PartyBox Ultimate
Ogólna ocena
4.7/5

W aplikacji mobilnej znajdziesz również opcję regulacji podłączonego mikrofonu, w której możesz kontrolować głośność, basy, wysokie tony i echo.

Po tym następuje korektor, który pozwala dostosować dźwięk do własnych upodobań. Dostępna jest również funkcja Bassboost, którą można wyłączyć lub wybrać tryb Deep i Punchy.

Wreszcie, istnieją inne ustawienia, takie jak łączność, zmiana nazwy produktu i przesyłanie strumieniowe muzyki przez Wi-Fi.

Podsumowanie – komu poleciłbym JBL PartyBox Ultimate?

Ten głośnik imprezowy jest idealny na większe imprezy towarzyskie lub sportowe, wesela itp. Dzięki swojej mocy i bardzo wysokiej maksymalnej głośności, głośnik może nagłośnić pomieszczenie wielkości dwóch boisk do koszykówki. Z tego powodu nie polecałbym go zbytnio do klasycznych domów, domków letniskowych, gdzie pełny potencjał głośnika nie zostanie wykorzystany.

Głośnik może być używany samodzielnie, ale aplikacja mobilna JBL One zapewnia jeszcze szerszy zakres funkcji. Cieszy również możliwość łatwego podłączenia mikrofonów i gitar oraz proste sterowanie.

Moje skargi dotyczą bardziej drobnych szczegółów. Niestety, wspomniana aplikacja mobilna nie obsługuje obecnie języka polskiego. Głośnik jest dość ciężki, a jego obsługa nie należy do najłatwiejszych, jednak nie jest on przeznaczony do częstego przenoszenia. Można też liczyć na wyższą cenę, która nieodłącznie wiąże się z tak potężnym urządzeniem o doskonałej jakości dźwięku.

Recenzja: głośnik bluetooth PartyBox Ultimate
 • Jakość dźwięku
 • Jakość wykonania
 • Bateria
 • Obsługa i funkcje
 • Stosunek ceny do wydajności
4.7

Naprawdę wydajny głośnik imprezowy

Wysokiej klasy głośnik imprezowy JBL PartyBox Ultimate podbije Twoje serce dzięki ekstremalnej mocy wyjściowej do 1100 W. Możesz spodziewać się doskonale odwzorowanego dźwięku, dudniącego basu, krystalicznie czystych wysokich tonów i doskonale pokrytych średnich. Istnieje również wiele dodatkowych funkcji dostępnych za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Dodatkowo głośnik zachwyca pokazem świetlnym zsynchronizowanym z rytmem muzyki, który doskonale uatrakcyjnia każdą imprezę i inne wydarzenie towarzyskie. Jak wypadł w moim teście?

Plusy

 • Najwyższa wydajność
 • Mobilna aplikacja z dodatkowymi funkcjami
 • Możliwość podłączenia mikrofonów i gitary
 • Łatwa obsługa
 • Wsparcie dla Dolby Atmos

Minusy

 • Aplikacja nie jest w języku polskim
 • Głośnik jest ciężki i trudniej nim manipulować
 • Wyższa cena
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
5/5 - (liczba ocen: 2)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: głośnik Bluetooth JBL PartyBox Ultimate
JBL PartyBox Ultimate
Ocena: 4.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram