GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: smartwatche Garmin Venu 3 i Venu 3S

Plusy
  • Możliwość telefonowania bezpośrednio z zegarka
  • Zaawansowane funkcje treningowe
  • Funkcje dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich
  • Dobra wydajność baterii
  • Monitorowanie drzemki
Minusy
  • Wymaga zainstalowania dwóch aplikacji
  • Możliwość wysyłania wiadomości tylko dla systemu Android

Firma Garmin zaprezentowała kolejny model z linii miejskich smartwatchów Venu. Venu 3 i Venu 3S są do siebie podobne pod wieloma względami, ale różnią się kilkoma funkcjami. Szczegółowo wskażemy te różnice w recenzji. W porównaniu ze starszą generacją mamy tu do czynienia z innowacjami w postaci większego wyświetlacza, dłuższej wydajności baterii, możliwości wykonywania połączeń telefonicznych bezpośrednio z zegarka, a nawet funkcji dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przyjrzyjmy się bliżej obu modelom.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Czym różni się seria Venu 3 od Venu 2?

Zmiany między generacjami modeli obejmują nowy czujnik tętna i poprawione wrażenia z użytkowania. W nowym modelu dostępna jest również funkcja wykonywania połączeń telefonicznych bezpośrednio z zegarka oraz nowe funkcje przyjazne dla osób korzystających z wózków inwalidzkich. Ponadto zegarek z serii Venu 3 może monitorować drzemki i oferuje dłuższą wydajność baterii w porównaniu z poprzednią wersją. Jeśli więc są to dla Ciebie kluczowe funkcje, to warto dokonać zmiany ze starszej generacji na nowszą.

Jakie są kluczowe różnice między Venu 3 i Venu 3S?

Na pierwszy rzut oka dotyczą one wyłącznie rozmiaru. Venu 3S z kopertą o wymiarze 41 mm jest skierowany do kobiet, Venu 3 posiada kopertę 45 mm zaprojektowaną raczej z myślą o mężczyznach. Ma to wpływ na rozmiar wyświetlacza, który ma przekątną 1,2 cala w Venu 3S i 1,4 cala w Venu 3. Kolejna różnica polega na długości czasu pracy baterii. W trybie smartwatcha Venu 3S może wytrzymać do 10 dni na jednym ładowaniu, podczas gdy Venu 3 oferuje do 14 dni pracy na baterii. Funkcje obu zegarków są identyczne.

Komu polecilibyśmy ten smartwatch?

Garmin Venu 3 i Venu 3S to smartwatche, które doskonale łączą funkcje lifestyle'owe i sportowe. Dzięki temu są one odpowiednie dla osób, które chcą eleganckiego modelu zegarka do codziennego użytku z dokładnym monitorowaniem stanu zdrowia, aktywności sportowych i snu. Dostęp do najszerszego zakresu funkcji mają osoby korzystające z telefonu komórkowego z systemem Android.

Zawartość opakowania i specyfikacja techniczna

Zawartość opakowania w przypadku tego smartwatcha jest taka sama, jak w przypadku innych modeli. Oprócz zegarka z jednym paskiem znajdziemy także instrukcję obsługi oraz kabel zasilający z dedykowanym złączem.

Idąc za przykładem poprzedniej generacji, Venu 3 jest skierowany raczej do mężczyzn, a dzięki swoim kompaktowym wymiarom model Venu 3S będzie lepiej leżał na kobiecym nadgarstku.

ParametrWartość
Typ paskaSilikonowy lub skórzany
WytrzymałośćWodoszczelność na głębokość do 50 metrów
Wyświetlacz1,2" (Venu 3S) lub 1,4" (Venu 3) AMOLED
Przeciętny czas pracy bateriiDo 10 dni (Venu 3S), do 14 dni (Venu 3)
Metoda ładowaniaKabel zasilający
ŁącznośćBluetooth, Wi-Fi, GPS, NFC, ANT
System operacyjnyGarmin OS
Wymiary (bez paska)41 × 41 × 12 mm (Venu 3S), 45 × 45 × 12 mm (Venu 3)
Waga z silikonowym paskiem40 g (Venu 3S), 46 g (Venu 3)

Stal nierdzewna oraz 3 przyciski

Pod względem wykonania i użytych materiałów oba modele są praktycznie takie same jak poprzednia generacja zegarków Venu. Po raz kolejny mamy więc do czynienia z polimerową obudową i z bezelem ze stali nierdzewnej. Wyświetlacz jest chroniony przed zarysowaniami przez Corning®Gorilla® Glass 3. Waga zegarka wzrosła tylko nieznacznie. Z silikonowym paskiem Venu 3S waży 40 gramów, podczas gdy Venu 3 waży 46 gramów.

Zegarek bardzo dobrze leży na nadgarstku i po kilku dniach użytkowania podczas wykonywania codziennych czynności można w ogóle zapomnieć, że się go nosi (tak było w przypadku naszej recenzentki). Na początku zapięcie zegarka od spodu może sprawiać lekki dyskomfort, na przykład podczas pracy przy komputerze, ale wszystko zależy od przyzwyczajenia. Spanie z zegarkiem również nie było problematyczne dla autorki recenzji.

Silikonowy pasek z technologią Quick Release można łatwo zdjąć i wymienić na inny, który użytkownik może dokupić. Od niedawna Garmin wprowadził silikonowy pasek o całkowicie gładkim designie (tj. bez ząbkowania czy wgłębień). Rezultat może sprawiać nieco mniej spektakularne wrażenie, ale nie powinno to przeszkadzać większości użytkowników.

Design zegarka jest bardzo elegancki. W przypadku Venu 3 istnieje możliwość wyboru spośród neutralnej czerni i bieli, podczas gdy Venu 3S oferuje nieco więcej opcji kolorystycznych tylko dla kobiet. W ramach naszego testu otrzymaliśmy zegarek z kopertą Dust Rose z obramowaniem ze stali nierdzewnej Soft Gold.

Świetnie sprawdza się również na basenie

Z zegarka można korzystać nie tylko na basenie. Wśród aktywności do wyboru znajduje się również nowy tryb pływania na wodach otwartych. Nie jest on jednak przeznaczony do nurkowania, a jego wodoszczelność wynosi tylko 5 ATM. Podczas pływania wyświetlane są informacje dotyczące pokonanego dystansu i czasu, który upłynął. Ponieważ dane wyświetlają się tylko na jednym ekranie danych, dotykanie wyświetlacza w trakcie pływania nie będzie konieczne. Po zakończeniu aktywności istnieje możliwość wyświetlenia szczegółowych statystyk. W przypadku pływania w basenie zegarek może nawet rozpoznać styl pływacki użytkownika, ale ta funkcja nie jest dostępna podczas pływania w otwartej wodzie.

Zawilgocony wyświetlacz jest nieco trudniejszy w obsłudze, ale to zjawisko typowe dla praktycznie wszystkich smartwatchów i nie jest ono rzadkością.

Ulepszone wyposażenie w czujniki

Z dostępnych w tym modelu czujników możemy wyróżnić najnowszy i najdokładniejszy czujnik tętna stworzony przez firmę Garmin. Podczas codziennego użytkowania wykorzystuje on dwie diody, a podczas uprawiania sportu nawet sześć diod. Pozwala to zegarkowi na osiągnięcie jeszcze dokładniejszych wyników podczas pomiaru. Czujnik na spodzie zegarka posiada metalowe elementy, co może sugerować, że w przyszłości urządzenie będzie wyposażone w funkcję mierzenia EKG.

Ponadto wśród czujników znajdują się także GPS + Galileo + GLONASS do nawigacji, pulsoksymetr, wysokościomierz, kompas, żyroskop i akcelerometr.

Wyposażenie w czujniki
Wyposażenie w czujniki

Wydajność baterii jest świetna

Smartwatch zasługuje na dodatkowe punkty za bardzo przyzwoitą wydajność baterii. W trybie smartwatcha pracuje on zazwyczaj do 10 dni w modelu Venu 3S lub około 14 dni w przypadku Venu 3. Po włączeniu trybu oszczędzania energii, całkowity czas pracy baterii wzrasta odpowiednio do 20 i 26 dni.

  • W trybie GNSS przy użyciu GPS czas pracy baterii w Venu 3S wynosi do 21 godzin (26 godzin w Venu 3).
  • W przypadku korzystania z GNSS ze wszystkimi systemami jest to odpowiednio 15 i 20 godzin. Oznacza to, że zegarek może z łatwością zebrać dane i statystyki całodziennej wędrówki po górach lub długiej przejażdżki rowerowej.
  • Jeśli podczas monitorowania aktywności z uruchomionym GPS będziesz słuchać muzyki, to wydajność baterii wyniesie maksymalnie 8 lub 11 godzin dla większego modelu. Jest to więc ponowny krok naprzód w porównaniu z poprzednią generacją.

W naszych testach okazało się, że wartości podane przez producenta mniej więcej odzwierciedlają rzeczywistość. Ładowanie odbywa się za pomocą dołączonego kabla z firmowym złączem, a pełne naładowanie baterii trwa około 2 godziny.

Umiejscowienie kabla zasilającego
Umiejscowienie kabla zasilającego

Czytelny wyświetlacz AMOLED

Podobnie jak w przypadku innych smartwatchów z linii Garmin Venu, i w tym modelu otrzymujemy wyświetlacz AMOLED o zupełnie wystarczającej rozdzielczości. Jego czytelność jest dobra, choć w plenerze czasami możemy mieć do czynienia z irytującymi odblaskami. Jest to jednak generalnie spowodowane charakterystyką wyświetlacza AMOLED i błyszczącego szkiełka: lepszą czytelność zapewniają wyświetlacze transflektywne.

Pomiędzy generacjami nastąpił wzrost rozmiaru wyświetlacza. Venu 3S ma teraz przekątną 1,2 cala (Venu 2S ma 1,1 cala), a w przypadku Venu 3 długość przekątnej wynosi 1,4 cala (starsza generacja ma 1,3 cala). Jednocześnie nastąpiło niewielkie zmniejszenie całkowitych rozmiarów zegarka. Obramowanie uległo zwężeniu, a zegarek pod tym względem poczynił postęp.

Gdzie kupićGarmin Venu 3 & Venu 3S
Garmin Venu 3 & Venu 3S
Ogólna ocena
4.3/5

Jak wspomnieliśmy, wyświetlacz jest chroniony szkłem Corning® Gorilla® Glass 3 z (prawdopodobnie) powłoką oleofobową. Dzięki temu odciski palców nie mają tendencji do zostawania na powierzchni, więc zegarka nie trzeba ciągle wycierać.

Zegarek ma wyświetlacz AMOLED
Zegarek posiada wyświetlacz AMOLED

Interfejs użytkownika przeszedł niewielkie zmiany

Nie spodziewaj się większych różnic w obsłudze zegarka, ale znajdziesz w nim kilka nowych funkcji. Na przykład skróty po przytrzymaniu górnego przycisku nie mają już formy kółka przewijania, do czego byliśmy przyzwyczajeni, ale jest to klasyczna lista.

Wspomnieliśmy już, że z boku zegarka znajdziemy trzy przyciski. Nowy środkowy przycisk po naciśnięciu przeniesie nas do ostatnio otwartej aplikacji, a długie przytrzymanie włączy asystenta głosowego. Po naciśnięciu górnego przycisku widoczna jest teraz sekcja dwóch zakładek (aktywności i aplikacji), co również ułatwia nawigację po interfejsie.

Osoby starsze lub niedowidzące docenią również funkcję powiększania czcionki.

Funkcje monitorowania stanu zdrowia i aktywności sportowych

Smartwatch oferuje wiele klasycznych funkcji, do których wielu z nas przyzwyczaiło się dzięki noszeniu inteligentnych urządzeń, więc prawdopodobnie nie trzeba ich szczegółowo przedstawiać. Obejmują one mierzenie liczby kroków przebytych w ciągu dnia, monitorowanie tętna, poziomu stresu lub natlenienia krwi. Dzięki funkcji Body Battery można monitorować równowagę między odpoczynkiem a zużyciem energii organizmu. Możesz także sprawdzać swoje wcześniejsze pomiary zapisane na zegarku. Wykres statystyczny można przewinąć do północy tego samego dnia, a dzięki aplikacji mobilnej dostaniesz się do historii swoich pomiarów zapisanej w pamięci zegarka.

Aby uzyskać kompleksowy przegląd stanu zdrowia, można uruchomić funkcję Health Snapshot. Pomiar średniego tętna, natlenienia krwi, liczby oddechów, zmienności tętna i średniego obciążenia organizmu zajmuje około 2 minut. Przez cały dzień zegarek będzie przypominał, że czas wstać i trochę się porozciągać. Możesz wyłączyć tę funkcję, jeśli tego typu motywacja będzie Ci przeszkadzać.

Warto wspomnieć, że po raz pierwszy miejskie modele zegarków Garmin posiadają funkcję pomiaru zmienności tętna. Dzięki temu można monitorować, w jaki sposób organizm jest w stanie reagować na zmiany w jego środowisku wewnętrznym (np. stres, ewentualna zbliżająca się choroba itp.). Jednocześnie możesz ocenić swoją aktualną gotowość do treningu. Mówiąc prościej, niska zmienność tętna oznacza wyższy wynik stresu.

Nowość dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich

Garmin Venu 3 i 3S są wyposażone w innowację, która ucieszy tych, którzy korzystają z wózka inwalidzkiego. Te modele potrafią monitorować pchnięcia wózka w ciągu dnia (tj. zamiast liczby pokonanych kroków), a także umożliwiają korzystanie z treningów stworzonych z myślą o osoba z niepełnosprawnościami (specjalnie skomponowane treningi, które uwzględniają ograniczoną mobilność, można znaleźć w sekcjach HIIT, treningu siłowego, jogi lub pilatesu).

Może również monitorować krótkie drzemki

Trzecia seria Garmin Venu może nie tylko automatycznie wykrywać nocny sen, ale także monitorować drzemki. Jeśli więc od czasu do czasu zdrzemniesz się po obiedzie, to zegarek zapewni pełny przegląd na temat tego, co dzieje się z organizmem użytkownika podczas snu. Nasza recenzentka zasnęła na około 15 minut w ciągu dnia podczas oglądania filmu, ale zegarek w ogóle nie zarejestrował tej krótkiej drzemki. Prawdopodobnie drzemka powinna być więc dłuższa.

Po przebudzeniu można sprawdzić wynik snu i jego jakość. Oczywiście możesz zobaczyć, jak długo trwała każda faza snu. Oczywiście nie mamy możliwości zweryfikowania prawdziwości tych danych, ale zakładamy, że czas snu wiernie odzwierciedla rzeczywistość. Przykładowo: na jakość snu w naszym teście znaczący wpływ miał alkohol spożyty przed zaśnięciem. Jednocześnie w tym momencie zegarek ostrzegał naszą recenzentkę, że poziom stresu w organizmie był wysoki, co również może być związane ze spożyciem alkoholu. Pod tym względem zegarek naprawdę oddaje stan faktyczny.

Przed zaśnięciem zegarek oferuje dzienne podsumowanie, które ocenia naszą aktywność w ciągu dnia i podpowiada, co warto zrobić przed snem, by się zrelaksować i lepiej przygotować na nadchodzący dzień.

Ciekawą nową funkcją jest asystent snu, który doradza, ile godzin powinno się spać następnej nocy. Nie tylko historia snu, ale także aktywność fizyczna, zmienność tętna lub drzemki w ciągu dnia mogą wpływać na wynikową wartość, którą można zobaczyć bezpośrednio na zegarku. W przypadku naszej recenzentki zegarek pokazywał stabilne zalecenie snu wynoszące 8 godzin, ale autorka recenzji nie miała żadnych wahań snu (w postaci znacznie krótszego czasu snu lub, przeciwnie, bardzo zwiększonej aktywności fizycznej), które mogłyby spowodować zmiany w zaleceniu).

Według niektórych źródeł ten smartwatch powinien posiadać również termometr. Na chwilę obecną nie ma on jednak żadnego realnego zastosowania, a mierzone wartości nie są nigdzie dostępne. Być może doczekamy się tej zmiany w przyszłości, podobnie jak w przypadku pomiarów EKG.

Pomiar VO2 Max i wyświetlanie wieku sprawnościowego

Podobnie jak w modelu poprzedniej generacji, zegarek może również obsługiwać pomiar wartości VO2 Max. Wyniki są jednak dostępne tylko w przypadku ciągłego biegu na zewnątrz i osiągnięcia progu tętna powyżej 135 uderzeń na minutę. Dzieje się tak, ponieważ pomiar ten wymaga GPS.

Możesz również sprawdzić swój wiek zgodny z poziomem kondycji (wiek sprawnościowy). Ponadto aplikacja mobilna zawiera klarowne zalecenia dotyczące sposobu obniżenia wieku sprawnościowego.

Zastosowanie podczas aktywności sportowej

Jak zwykle w przypadku marki Garmin funkcje monitorowania aktywności sportowych są na najwyższym poziomie. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy dyscyplin sportowych, w tym niektórych niekonwencjonalnych aktywności (takich jak disc golf lub gry wideo). Nowością jest również coraz bardziej popularny rower elektryczny.

W zegarku można włączyć funkcję automatycznego uruchamiania aktywności podczas chodzenia i biegania. W ten sposób nie musisz myśleć o włączaniu pomiaru za każdym razem, gdy idziesz na spacer. Według nas to świetnie rozwiązanie.

Odczyty wyświetlane podczas treningu są zawsze oparte na aktywności wybranej przez użytkownika. Na przykład podczas biegu uwzględniane są dane dotyczące prędkości lub tempa, podczas gdy podczas sesji jogi można między innymi monitorować tempo oddychania i aktualny poziom stresu. Trening siłowy pozwala wprowadzić liczbę powtórzeń i wagę ciężaru, z którym trenujesz. Szczegółowe statystyki czekają na użytkownika po zakończeniu treningu, nie tylko na zegarku, ale również w aplikacji mobilnej. Smartwatch potrafi zliczać liczbę powtórzeń, ale w praktyce wykorzystanie tej funkcji mogłoby zostać wykonane nieco lepiej. Na przykład w naszym teście recenzentka miała zrobić 20 przysiadów, ale zegarek pokazał, że wykonała ich tylko 11.

Możesz także ustawić interwały dla swojego treningu bezpośrednio na zegarku, bez konieczności korzystania z telefonu komórkowego.

Podobnie jak poprzednia linia zegarków, Venu 3 i Venu 3S są wyposażone w animowane treningi. Pozwala to zobaczyć bezpośrednio na ekranie zegarka, jak powinno się poprawnie wykonywać dane ćwiczenie. Tę funkcję szczególnie docenią początkujący użytkownicy.

Praktyczne funkcje obejmują wyświetlanie czasu potrzebnego na regenerację przed kolejnym treningiem.

Tworzenie własnych treningów

Podobnie jak w przypadku innych zegarków Garmin istnieje możliwość tworzenia własnych treningów w aplikacji Garmin Connect. Pozwala to na spokojne zastanowienie się w domu, jakie ćwiczenia będziesz wykonywać, co następnie pozwoli zegarkowi poprowadzić Cię przez cały trening na siłowni. W przypadku tej funkcji brakuje jednak niestety prezentacji animowanych ćwiczeń, co można poczytywać za wadę.

Gdzie kupićGarmin Venu 3 & Venu 3S
Garmin Venu 3 & Venu 3S
Ogólna ocena
4.3/5

W przypadku poszczególnych ćwiczeń można łatwo ustawić w aplikacji mobilnej, kiedy chcesz przejść do następnego (np. po określonym czasie lub konkretnej liczbie powtórzeń). W ten sposób możesz dostosować trening do swoich potrzeb. Zegarek powiadomi Cię o zmianie ćwiczenia za pomocą wibracji na nadgarstku, a nawet powiadomienia dźwiękowego (brakowało tego w Venu 2S, ponieważ ten smartwatch nie miał głośnika).

Podobnie jak w przypadku innych zegarków Garmin, biegacze mogą korzystać z wirtualnego trenera Garmin Coach, aby stopniowo przygotować się do przebiegnięcia dystansu 5 km, 10 km lub półmaratonu. Plan treningowy jest dostosowany do aktualnego poziomu sprawności.

Nawigacja do zapisanej pozycji

Niestety, smartwatch nie jest wyposażony w klasyczną nawigację, w której użytkownik wprowadzałby żądaną lokalizację, a urządzenie wskazywałoby do niej drogę. Taką funkcję oferuje na przykład konkurencyjny Huawei Watch 4.

Możesz jednak skorzystać chociaż z nawigacji do zapisanej lokalizacji, którą ustawisz na przykład podczas pobytu w plenerze. Może to być lokalizacja zaparkowanego samochodu. Wówczas urządzenie poprowadzi Cię do tej lokalizacji. Poszczególne instrukcje są jednak bardzo uproszczone, a zegarek w zasadzie pokazuje tylko kierunek i pozostałą odległość.

Funkcje dla kobiet

Zegarek zawsze pokazuje, w której fazie cyklu menstruacyjnego się znajdujesz (lub w którym tygodniu ciąży jesteś). Jednak podczas obliczeń bierze pod uwagę tylko proste dane, które wprowadza sama użytkowniczka. Niestety, nie jest w stanie mierzyć odczytów temperatury z nadgarstka (tak jak robi to Samsung Galaxy Watch 6 lub Apple Watch 8). Aplikacja mobilna wyświetli jednak konkretne zalecenia dotyczące treningu w oparciu o fazę cyklu, w której aktualnie się znajdujesz.

Śledzenie zdrowia kobiet
Śledzenie stanu zdrowia u kobiet

Funkcje lifestyle'owe zegarka, w tym możliwość telefonowania

Główną zmianą między generacjami zegarków Venu jest obsługa połączeń telefonicznych bezpośrednio z zegarka. Garmin Venu 2 i Venu 2S nie są wyposażone w tę funkcję i można ją znaleźć tylko w Garmin Venu 2 Plus. Jakość połączeń jest przyzwoita, a rozmówcy naszej recenzentki (oraz ona sama) nie mieli problemów ze zrozumieniem drugiej strony. Z funkcji tej skorzystają nie tylko użytkownicy telefonów z systemem Android, ale również iOS.

W trakcie dnia zegarek będzie również pokazywał powiadomienia przychodzące z telefonu. Użytkownicy iPhone'ów nie mogą na nie w żaden sposób reagować. Jednak użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mają teraz możliwość korzystania zarówno z domyślnych odpowiedzi, jak i niestandardowych odpowiedzi pisanych na klawiaturze na tarczy zegarka. Chociaż nie jest to klawiatura QWERTZ, to jest całkiem przyjemna w użyciu i nie powinna ona powodować problemów z robieniem literówek.

Wiadomość można wpisać na klawiaturze
Wiadomość można wpisać za pomocą klawiatury

Zegarek obsługuje również wyświetlanie obrazów, które przychodzą do użytkownika za pośrednictwem komunikatorów. Jednak w przypadku recenzentki, która korzystała z iPhone'a i aplikacji iMessage, zegarek nie wyświetlał obrazu. Powiadomienie zawierało jedynie informację, że do wiadomości dołączono załącznik. Tak więc ta funkcja jest również w pełni dostępna tylko dla Androida.

Inne funkcje smartwatcha

Inne funkcje zegarka związane z codziennym życiem obejmują obsługę płatności zbliżeniowych Garmin Pay, wyświetlanie kalendarza z telefonu komórkowego użytkownika lub na przykład możliwość korzystania z asystenta głosowego Siri lub Google Assistant.

Możesz także słuchać muzyki, zarówno za pośrednictwem usług innych firm (Amazon Music, Deezer lub Spotify), jak i bezpośrednio z zegarka. Pojemność pamięci wewnętrznej zarówno Venu 3, jak i Venu 3S wynosi 8 GB. Dostępne są również budzik, stoper, minutnik i prognoza pogody. Dodatkowe aplikacje można pobrać za pośrednictwem Garmin Connect IQ.

Jeśli więc chcesz w pełni wykorzystać możliwości zegarka, będziesz potrzebować dwóch aplikacji mobilnych - Garmin Connect do parowania i Garmin Connect IQ do pobierania dodatkowych aplikacji.

Podsumowanie – komu polecilibyśmy Garmin Venu 3/Venu 3S?

Smartwatche Garmin Venu 3 i Venu 3S są odpowiednie dla osób, które poszukują miejskiego modelu zegarka łączącego w sobie zarówno funkcje treningowe, jak i lifestyle'owe. Zegarek nie tylko zadba o monitorowanie stanu zdrowia i uprawianego sportu, ale będzie również asystentem podczas wykonywania połączeń telefonicznych czy wysyłania wiadomości. Niestety, funkcja przesyłania wiadomości jest dostępna tylko dla użytkowników telefonów z systemem Android. Co więcej, użytkownicy iOS również muszą liczyć się z brakiem funkcji wyświetlania wiadomości zawierających zdjęcia.

W porównaniu ze starszą generacją doszło do powiększenia wyświetlacza, a także wydłużenia czasu pracy na baterii, co jest przyjemnym zaskoczeniem. Nowy zegarek oferuje również kilka funkcji dla użytkowników poruszających się na wózkach inwalidzkich. Kolejną zaletą jest możliwość monitorowania drzemek w ciągu dnia. Interfejs użytkownika również został ulepszony i jest teraz nieco bardziej przejrzysty.

Gdzie kupićGarmin Venu 3 & Venu 3S
Garmin Venu 3 & Venu 3S
Ogólna ocena
4.3/5
Recenzja: smartwatche Garmin Venu 3 & Venu 3S
  • Jakość wykonania
  • Bateria
  • System operacyjny
  • Kompatybilność
  • Stosunek ceny do wydajności
4.3

Elegancki i sportowy smartwatch

Firma Garmin zaprezentowała kolejny model z linii miejskich smartwatchów Venu. Venu 3 i Venu 3S są do siebie podobne pod wieloma względami, ale różnią się kilkoma funkcjami. Szczegółowo wskażemy te różnice w recenzji. W porównaniu ze starszą generacją mamy tu do czynienia z innowacjami w postaci większego wyświetlacza, dłuższej wydajności baterii, możliwości wykonywania połączeń telefonicznych bezpośrednio z zegarka, a nawet funkcji dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przyjrzyjmy się bliżej obu modelom.

Plusy

  • Możliwość telefonowania bezpośrednio z zegarka
  • Zaawansowane funkcje treningowe
  • Funkcje dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich
  • Dobra wydajność baterii
  • Monitorowanie drzemki

Minusy

  • Wymaga zainstalowania dwóch aplikacji
  • Możliwość wysyłania wiadomości tylko dla systemu Android
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
4.2/5 - (liczba ocen: 9)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: smartwatche Garmin Venu 3 i Venu 3S
Garmin Venu 3 & Venu 3S
Ocena: 4.3/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram