GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: smartwatch Garmin Venu Sq 2

Plusy
 • Wyświetlacz AMOLED
 • Wydajność baterii
 • Wykrywanie wypadków
 • Tworzenie niestandardowych treningów
 • Garmin Coach
 • Migawka stanu zdrowia
Minusy
 • Brak możliwości wykonywania połączeń telefonicznych
 • Domyślnie ustawione odpowiedzi tylko dla Androida
 • Nie można zapisywać utworów muzycznych w zegarku 

Smartwatch Garmin Venu Sq 2 to udany następca poprzedniej generacji. Spodziewaj się wystarczająco dużego wyświetlacza AMOLED i do 12 dni pracy na baterii. Ponadto urządzenie posiada funkcję śledzenia stanu zdrowia i aktywności sportowej. Dzięki zegarkowi możesz ćwiczyć z jednym z animowanych treningów lub biegać z wirtualnym trenerem Garmin Coach.

Zegarek powiadamia o przychodzących wiadomościach i połączeniach. Jeśli jednak chcesz odebrać połączenie, to w tym celu należy użyć telefonu komórkowego. Użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą odpowiadać na przychodzące wiadomości za pomocą zaprogramowanych odpowiedzi, ale posiadacze iPhone'a nie będą w stanie korzystać z tej funkcji.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Z jakimi telefonami komórkowymi można sparować zegarek?

Garmin Venu Sq 2 można sparować z telefonami komórkowymi z systemem operacyjnym Android w wersji 7.0 lub nowszej oraz iOS w wersji 14 i nowszej.

Jakiej aplikacji mobilnej będę potrzebować?

Do sparowania smartwatcha z telefonem komórkowym służy aplikacja Garmin Connect. Aby pobrać dodatkowe aplikacje na zegarek, użyj aplikacji Garmin Connect IQ.

Czym różni się Garmin Venu Sq 2 od Venu Sq?

Główną zmianą jest inny rodzaj wyświetlacza. Podczas gdy Garmin Venu Sq posiada starszy wyświetlacz LCD, zegarek drugiej generacji jest wyposażony w wyświetlacz AMOLED. Kolejną zaletą jest wydłużona wydajność baterii, która wynosi do 12 dni zamiast pierwotnych 6 dni.

Czy można komunikować się przez zegarek?

Zegarek powiadamia o przychodzących wiadomościach i połączeniach. Użytkownicy telefonów z Androidem mogą na nie odpowiadać za pomocą domyślnie ustawionych odpowiedzi tekstowych. Ta funkcja nie jest dostępna dla użytkowników iPhone'ów. Z powodu braku zestawu głośnomówiącego do odebrania połączenia potrzebny jest smartfon.

Co znajduje się w opakowaniu?

Smartwatch Garmin Venu Sq 2 jest sprzedawany wraz z kompaktowym pudełkiem, które posiada szaro-biały ujednolicony wzór, stosowany obecnie przez Garmin dla wszystkich swoich zegarków. Jego wymiary to 14 × 7 × 7 cm, a waga wynosi 147 gramów. Po otwarciu można się spodziewać:

 • samego smartwatcha z pojedynczym paskiem,
 • przewodu zasilającego
 • i instrukcji obsługi.

Ze względu na wymiary paska, smartwatch pasuje do nadgarstków o obwodzie od 12,5 do 19 cm i dlatego jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Pasek można łatwo wymienić na inny (o szerokości 20 mm) dzięki mocowaniu Quick Release.

Parametry techniczne Garmin Venu Sq 2

Główną zmianą w stosunku do poprzedniej generacji Garmin Venu Sq jest niewątpliwie obecność wyświetlacza AMOLED, który zastępuje oryginalny wariant TFT. Można również oczekiwać wydłużonej wydajności baterii, a wszystko to przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów.

ParametrWartość
Typ paskaSilikonowy
WytrzymałośćWodoszczelność do głębokości 50 metrów
Wyświetlacz1,41" AMOLED
Wydajność bateriiDo 12 dni
Metoda ładowaniaKabel zasilający
ŁącznośćBluetooth 5.0, GPS, NFC, ANT
System operacyjnyGarmin OS
Wymiary (bez paska)40,6 × 37,0 × 11,1 mm
Waga38 g (bez paska)

Aluminiowa ramka i wytrzymałe szkło Gorilla Glass 3

W smartwatchu Garmin Venu Sq 2 dominują wysokiej jakości materiały w postaci utwardzanego polimeru i lekkiego, wytrzymałego aluminium. Miękki silikonowy pasek jest świetny zarówno dla sportowców, jak i osób uczulonych na metal. Jest bardzo wygodny podczas noszenia. Ponadto zegarek imponuje wytrzymałym szkłem Gorilla Glass 3, które chroni jego wyświetlacz. Testowaliśmy zegarek przez tydzień zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz bez fizycznej ochrony wyświetlacza. Pod koniec testu nie zauważyliśmy żadnych zadrapań, na podstawie czego wnioskujemy, że folia ochronna nie jest absolutnie konieczna podczas normalnego użytkowania zegarka.

Waga zegarka bez paska wzrosła do 38 gramów, co jest w zasadzie porównywalne z poprzednią generacją Garmin Venu Sq.

Jak sparować Garmin Venu Sq 2 z telefonem komórkowym?

Sparowanie smartwatcha z telefonem komórkowym to kwestia kilku chwil. Najpierw należy naładować urządzenie. W międzyczasie pobierz aplikację Garmin Connect na swój telefon, która jest dostępna w Google Play i App Store.

W aplikacji mobilnej wybierz, że chcesz dodać nowe urządzenie. Na zegarku pojawi się unikalny kod, który należy wpisać w aplikacji. Następnie rozpocznie się proces parowania i konfiguracji, po którym można rozpocząć korzystanie ze smartwatcha.

Gdzie kupićGarmin Venu Sq 2
Garmin Venu Sq 2
Ogólna ocena
4.3/5

Garmin Venu Sq 2 można sparować z telefonami komórkowymi z systemem Android w wersji 7.0 i nowszej oraz iOS w wersji 14 i nowszej.

Przejrzysty system operacyjny

Garmin Venu Sq 2 działa na systemie operacyjnym Garmin OS. Jego mocną stroną jest obsługa języka polskiego i bardzo przejrzysty interfejs. Zegarek obsługuje również płatności zbliżeniowe Garmin Pay.

Interfejs zegarka jest dość szybki, a poszczególne opcje dobrze reagują na dotyk (chociaż w niektórych przypadkach musieliśmy dotykać wyświetlacza dwukrotnie). Dla porównania: stwierdziliśmy, że doświadczenie użytkownika jest nieco przyjemniejsze w przypadku konkurencyjnego Apple Watch.

Dodatkowe aplikacje można pobrać na zegarek za pomocą aplikacji mobilnej Garmin Connect IQ, która jest również dostępna w Google Play i App Store.

Aplikacja mobilna oferuje statystyki w jednym miejscu

Mocną stroną smartwatcha Garmin jest aplikacja mobilna Garmin Connect, która oferuje bardzo przejrzyste i intuicyjne użytkowanie. Obsługuje ona język polski, więc nie musisz martwić się o jakąkolwiek barierę językową.

W aplikacji mobilnej znajdziemy statystyki związane z naszym ruchem i zdrowiem. Możesz także wziąć udział w różnych wyzwaniach, za które otrzymasz odznakę w swoim profilu. Dla kobiet dostępna jest również sekcja do śledzenia cyklu menstruacyjnego lub ciąży. Istnieje także wiele opcji ustawień zegarka.

Monitorowanie zdrowia i ruchu jest zapewniane przez kilka czujników

Smartwatch Garmin Venu Sq 2 jest wyposażony w szereg czujników do monitorowania zdrowia i ruchu. Obejmują one przede wszystkim:

 • nadgarstkowy czujnik tętna Garmin Elevate,
 • pulsoksymetr,
 • akcelerometr do wykrywania ruchu,
 • GPS, Glonass, Galileo i kompas do nawigacji.

Wyświetlacz AMOLED jest bardzo czytelny

Główną zmianą w stosunku do poprzedniej generacji zegarków jest rodzaj wyświetlacza. Podczas gdy w Garmin Venu Sq można spodziewać się wyświetlacza TFT, druga generacja zegarka wyposażona jest w wysokiej jakości i bardzo czytelny wyświetlacz AMOLED z funkcją Always-On. Rozmiar wyświetlacza również uległ zmianie w stosunku do poprzedniej generacji. Zamiast przekątnej 1,3 cala, ten zegarek ma przekątną 1,41 cala, co pozwala zmieścić na nim więcej informacji.

Wyświetlacz jest łatwy do odczytania nawet na zewnątrz, jednak w jasnym świetle słonecznym mogą pojawić się odblaski, które zmuszają do zmiany ustawień zegarka, aby lepiej widzieć dane.

Wyświetlacz jest chroniony wytrzymałym szkłem Gorilla Glass 3. generacji, które wyróżnia się wysoką trwałością. Do sterowania urządzeniem służy nie tylko ekran dotykowy, ale także dwa przyciski umieszczone po prawej stronie.

Zegarek posiada wyświetlacz AMOLED
Zegarek posiada wyświetlacz AMOLED

Wydajność baterii wzrasta do 12 dni

W porównaniu z poprzednią generacją wydajność baterii podwoiła się, więc jest to zdecydowanie miła informacja. W trybie smartwatcha bateria wytrzymuje do 11 dni na jednym ładowaniu (6 dni w przypadku Garmin Venu Sq). Przy korzystaniu z trybu oszczędzania energii wydajność baterii wzrasta do 12 dni.

Podczas korzystania z trybu GPS wydajność baterii wynosi maksymalnie 26 godzin. Jeśli zegarek korzysta ze wszystkich systemów pozycjonowania satelitarnego, jest to maksymalnie 20 godzin. Całodniowe wędrówki lub długie przejażdżki rowerowe nie stanowią więc dla zegarka żadnego problemu.

Testowaliśmy smartwatch przez 7 dni, używając go do całodziennego monitorowania stanu zdrowia i otrzymywania powiadomień. Trzy razy w tygodniu uprawialiśmy z nim sport przez około godzinę. Po tym czasie pozostało jeszcze około 20% stanu baterii. W trybie oszczędzania energii nie będzie więc problemu z osiągnięciem deklarowanej długości działania.

Do ładowania zegarka służy dołączony do zestawu kabel zasilający. W pudełku nie znajdziemy zasilacza, można jednak użyć zwykłej ładowarki do ładowania telefonów komórkowych. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych marek, Garmin nie używa magnetycznych podstawek. Pełne naładowanie urządzenia trwa około dwóch godzin.

Można z nim również pływać

Smartwatch jest odporny na ciśnienie 5ATM. Oznacza to, że można z nim bez obaw pływać, ale nie jest on przeznaczony do nurkowania. Odporność na wodę i kurz zgodnie z parametrem IP nie została jednak określona przez producenta.

Funkcje Garmin Venu Sq 2 przeznaczone dla sportowców

Ze względu na swoje funkcje, Garmin Venu Sq 2 jest przeznaczony przede wszystkim dla sportowców i osób, które chcą uzyskać naprawdę szczegółowe informacje o swoim zdrowiu. Jeśli oczekujesz od smartwatcha funkcji komunikacyjnych (tj. wykonywania połączeń telefonicznych lub wysyłania odręcznych wiadomości), to prawdopodobnie musisz poszukać innego urządzenia. Pod tym względem możemy polecić na przykład popularny Apple Watch lub Samsung Galaxy Watch.

Gdzie kupićGarmin Venu Sq 2
Garmin Venu Sq 2
Ogólna ocena
4.3/5
Zegarki odpowiednie dla sportowców
Zegarki odpowiednie dla sportowców

Podstawowe funkcje monitorowania zdrowia

Smartwatch zmierzy liczbę kroków wykonanych w ciągu dnia. Pomiar jest dokładny i spójny, podobnie jak w przypadku innych modeli Garmin. Oczywiście mierzone jest także tętno, a wyniki można również przeglądać retrospektywnie. Dzięki pulsoksymetrowi zegarek może również monitorować natlenienie krwi.

Inne przydatne funkcje monitorowania stanu zdrowia obejmują wskaźnik aktualnego obciążenia organizmu, który mierzy obciążenie stresem. Dzięki funkcji Body Battery można uzyskać przegląd tego, czy organizm ma obecnie energię na większy wysiłek, czy też lepiej skupić się na odpoczynku. Naszym zdaniem funkcja ta działa całkiem dobrze. Na przykład w dniu, w którym doszło do stresujących wydarzeń, wartość Body Battery była naturalnie niższa niż w dniu, w którym zażywano więcej odpoczynku. Można więc powiedzieć, że funkcja ta dobrze odzwierciedla aktualny stan organizmu. Jednym z ważnych warunków prawidłowego działania funkcji Body Battery jest noszenie zegarka przez cały dzień, nawet podczas snu. Zegarka można również używać do monitorowania reżimu picia i wpisywania objętości płynów wypijanych w ciągu dnia.

Można również uruchomić funkcję Health Snapshot. Pomiar trwa 2 minuty, a jego wynikiem są informacje dotyczące częstotliwości bicia serca, zmienności tętna, poziomu natlenienia krwi, liczby oddechów na minutę i obciążenia organizmu.

Monitorowanie snu

Jeśli nosisz smartwatch na nadgarstku w nocy, będzie on automatycznie monitorował Twój sen. Po przebudzeniu możesz zobaczyć, jak długo trwał każdy etap snu. Dzięki funkcji Nie przeszkadzać w nocy nie będą Ci przeszkadzać żadne przychodzące powiadomienia. Możesz również skorzystać z funkcji alarmu. Niestety, jest to klasyczny budzik, a nie budzik inteligentny, który obudzi Cię w lekkiej fazie snu.

Funkcja Body Battery pomaga również w mierzeniu jakości snu, dzięki czemu można sprawdzić, czy sen był wystarczająco długi i jakościowy, czy też trzeba spać dłużej. Wartość Body Battery powinna wynosić 100% po wystarczająco długim śnie dobrej jakości.

Funkcje, które docenisz podczas treningów

Smartwatche Garmin skierowane są przede wszystkim do sportowców i nie inaczej jest w przypadku tego modelu. Dlatego też Garmin Venu Sq 2 oferuje szeroki zakres aktywności, które można monitorować za jego pomocą. Każdy z profili sportowych posiada własne ustawienia i funkcje. Na przykład w przypadku treningu siłowego można wybrać jeden z dostępnych planów treningowych, w przypadku ćwiczeń HIIT można łatwo ustawić jeden z timerów i tak dalej.

Informacje podczas treningu
Informacje podczas treningu

Mocną stroną zegarka są wszechstronne funkcje sportowe i szczegółowe zapisy aktywności. Pod tym względem Venu Sq 2 można porównać do droższych modeli tej marki i dlatego jest odpowiedni dla osób, które chcą wejść do świata Garminów przy ograniczonym budżecie. Zegarek pozwala ustawić szczegółowe wartości, które chcesz śledzić w danym momencie, a każdy profil sportowy można dostosować do indywidualnych potrzeb. Po zakończeniu treningu istnieje możliwość wyświetlenia szczegółowych informacji dotyczących wydajności (takich jak tempo, spalone kalorie, liczba zjazdów na nartach itp.).

Ogromną zaletą są ustawione domyślnie ćwiczenia, dzięki czemu możesz pozwolić zegarkowi na prowadzenie Cię podczas treningu. Na wyświetlaczu zawsze możesz zobaczyć, które ćwiczenie powinno się wykonać, w tym liczbę powtórzeń lub czas, jaki należy na nie poświęcić.

Dodatkowe treningi można pobrać za darmo w aplikacji Garmin Connect. Ewentualnie możesz również stworzyć własny trening (wybierając spośród oferowanych ćwiczeń), a następnie po prostu przenieść go do zegarka.

Jeśli jesteś zapalonym biegaczem, docenisz funkcję wirtualnego trenera biegania Garmin Coach. Pomoże Ci ona dowiedzieć się, w jakim stanie jest Twoja kondycja, a także pomoże Ci przygotować się do wyścigu na 5 km, 10 km lub do półmaratonu.

Nawigacja Garmin Venu Sq 2 umożliwia nawigację z powrotem do punktu początkowego lub do wcześniej zapisanego punktu trasy. Wstawianie tras w formacie .gpx nie jest obsługiwane.

Myśląc o bezpieczeństwie

Garmin Venu Sq 2 oferuje funkcję automatycznego wykrywania wypadków. Jeśli dojdzie do wypadku, zegarek automatycznie powiadomi zaprogramowane kontakty, a także prześle im aktualną lokalizację.

Śledzenie cyklu menstruacyjnego

Ten smartwatch dla kobiet oferuje funkcję śledzenia cyklu menstruacyjnego lub ciąży. W aplikacji mobilnej najpierw wprowadzasz informacje dotyczące swojego cyklu, a następnie zegarek powiadamia Cię o spodziewanym rozpoczęciu następnej miesiączki.

Śledzenie cyklu menstruacyjnego
Śledzenie cyklu menstruacyjnego

Powiadomienia o połączeniach i wiadomościach przychodzących

Dzięki Garmin Venu Sq 2 zawsze będziesz na bieżąco. Powiadamia on o przychodzących powiadomieniach z telefonu komórkowego. Użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą odpowiadać na przychodzące wiadomości za pomocą wstępnie ustawionych odpowiedzi. Niestety, funkcja ta nie jest dostępna dla użytkowników iPhone'ów.

Gdzie kupićGarmin Venu Sq 2
Garmin Venu Sq 2
Ogólna ocena
4.3/5

Podobnie jak pierwsza generacja Venu Sq ten model nie jest wyposażony w głośnik, a zatem nie pozwala na wykonywanie połączeń bezpośrednio z zegarka. Mimo że zegarek powiadomi nas o przychodzącym połączeniu, będziemy musieli użyć telefonu komórkowego lub podłączonego zestawu słuchawkowego Bluetooth, aby porozumieć się z drugą stroną.

Wyświetlanie powiadomień o połączeniach przychodzących
Wyświetlanie powiadomień o połączeniach przychodzących

Wygodne płatności zbliżeniowe

Garmin Venu Sq 2 obsługuje Garmin Pay, dzięki czemu za jego pomocą można płacić zbliżeniowo w sklepach. Zalecamy sprawdzenie, czy Twój bank obsługuje Garmin Pay. Jak skonfigurować usługę Garmin Pay?

 1. Kartę płatniczą dodaje się do zegarka za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect, gdzie ustawia się również kod do użycia podczas płacenia zegarkiem.
 2. Następnie wprowadzasz wszystkie niezbędne dane karty. W przeciwieństwie do Apple Watch, nie można zrobić zdjęcia karty płatniczej, więc informacje są automatycznie nadpisywane w aplikacji.
 3. Aplikacja mobilna poprosi Cię następnie o jednorazową weryfikację tożsamości, aby zapobiec nieautoryzowanemu użyciu karty. W naszym przypadku dodaliśmy kartę płatniczą Air Bank do Garmin Pay. Aby zweryfikować naszą tożsamość, mogliśmy skorzystać z aplikacji mobilnej Air Bank lub zadzwonić na linię obsługi klienta.
 4. Gdy chcesz zapłacić zegarkiem w sklepie, uruchamiasz Garmin Pay na zegarku, wprowadzasz wybrane hasło i zbliżasz zegarek do terminala płatniczego.

Jeśli czujnik tętna jest włączony, wystarczy wprowadzić kod PIN raz na 24 godziny (zakładając, że w tym czasie nie zdejmiesz zegarka z nadgarstka). Jeśli czujnik tętna nie jest włączony, zegarek za każdym razem poprosi o podanie kodu PIN.

Sterowanie muzyką

Za pomocą smartwatcha można sterować muzyką odtwarzaną na telefonie komórkowym (np. przełączać utwór lub wstrzymywać odtwarzanie).

Jeśli wybierzesz model Garmin Venu Sq 2 Music, otrzymasz również opcję przechowywania do 500 utworów w jego pamięci, aby wygodnie słuchać muzyki bez konieczności noszenia telefonu komórkowego. Oprócz kopiowania plików muzycznych bezpośrednio na dysk zegarka, do jego pamięci można pobierać całe listy odtwarzania, na przykład z aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki Spotify. Jeśli posiadasz konto premium w Spotify, możesz słuchać pobranych utworów bezpośrednio z zegarka, bez konieczności korzystania z telefonu komórkowego.

Sterowanie muzyką
Sterowanie muzyką

Inne funkcje

Niektóre z dodatkowych funkcji smartwatcha obejmują prognozę pogody, wyświetlanie kalendarza, stoper, minutnik i inne.

Można ustawić zarówno alarm, jak i minutnik
Można ustawić zarówno alarm, jak i minutnik

Podsumowanie – komu polecamy smartwatch Garmin Venu Sq 2?

Smartwatch Garmin Venu Sq 2 to niewątpliwie ulepszony model w porównaniu do swojej poprzedniej wersji. Cieszy zarówno znacznie wydłużony czas pracy na baterii, jak i obecność wyświetlacza AMOLED. Ponadto, ze względu na kompaktowe rozmiary i małą wagę, są one świetnym wyborem nie tylko dla mężczyzn, ale również dla kobiet.

Zegarek bardzo dobrze radzi sobie z monitorowaniem zdrowia i ruchu. Zmierzy tętno, natlenienie krwi, aktywność fizyczną i jakość snu. Dodatkowo użytkownik może korzystać z gotowych treningów lub stworzyć własny trening w aplikacji mobilnej, a następnie go realizować.

Największą wadą jest fakt, że nadal nie można wykonywać pełnych połączeń telefonicznych z zegarka. Użytkownicy iPhone'ów nie mogą również korzystać z funkcji zaprogramowanych odpowiedzi na przychodzące wiadomości. Jeśli chcesz przechowywać utwory na zegarku do słuchania offline, musisz sięgnąć po model Garmin Venu Sq 2 Music.

Recenzja: smartwatch Garmin Venu Sq 2
 • Jakość wykonania
 • Bateria
 • System operacyjny
 • Kompatybilność
 • Stosunek ceny do wydajności
4.3

Smartwatch z czasem pracy na baterii do 12 dni

Smartwatch Garmin Venu Sq 2 to udany następca poprzedniej generacji. Spodziewaj się wystarczająco dużego wyświetlacza AMOLED i do 12 dni pracy na baterii. Ponadto urządzenie posiada funkcję śledzenia stanu zdrowia i aktywności sportowej. Dzięki zegarkowi możesz ćwiczyć z jednym z animowanych treningów lub biegać z wirtualnym trenerem Garmin Coach.

Zegarek powiadamia o przychodzących wiadomościach i połączeniach. Jeśli jednak chcesz odebrać połączenie, to w tym celu należy użyć telefonu komórkowego. Użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą odpowiadać na przychodzące wiadomości za pomocą zaprogramowanych odpowiedzi, ale posiadacze iPhone'a nie będą w stanie korzystać z tej funkcji.

Plusy

 • Wyświetlacz AMOLED
 • Wydajność baterii
 • Wykrywanie wypadków
 • Tworzenie niestandardowych treningów
 • Garmin Coach
 • Migawka stanu zdrowia

Minusy

 • Brak możliwości wykonywania połączeń telefonicznych
 • Domyślnie ustawione odpowiedzi tylko dla Androida
 • Nie można zapisywać utworów muzycznych w zegarku 
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
5/5 - (liczba ocen: 1)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: smartwatch Garmin Venu Sq 2
Garmin Venu Sq 2
Ocena: 4.3/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram