Recenzja: smartwatch Garmin Venu 2S

Plusy
  • Elegancki wygląd
  • Szkło ochronne Gorilla Glass
  • Wyświetlacz AMOLED
  • Zaawansowane funkcje treningowe
  • Obsługa szybkiego ładowania
Minusy
  • Nie można z nich wykonywać połączeń telefonicznych
  • Wstępnie ustawione odpowiedzi SMS tylko dla systemu Android
  • Wymaga zainstalowania 2 aplikacji na telefonie
Ten produkt ma następcę

Na pierwszy rzut oka elegancki smartwatch, który łączy w sobie szereg funkcji zapewniających efektywne treningi. Mimo że Garmin Venu 2S został wprowadzony na rynek w 2021 r., postanowiliśmy go przetestować i sprawdzić, czy nadal warto go kupić w 2023 r. Zegarek jest wyposażony w wyświetlacz AMOLED z funkcją Always-On i intuicyjnymi elementami sterującymi. Wytrzymuje do 11 dni na jednym ładowaniu i obsługuje szybkie ładowanie. Jego niewielką wadą jest brak bezpośrednich połączeń telefonicznych z zegarka. Tylko użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą odpowiadać na przychodzące wiadomości, a następnie tylko z zaprogramowanymi odpowiedziami. Użytkownicy iPhone'ów będą pod tym względem pominięci.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Z jakim telefonem komórkowym mogę sparować Garmin Venu 2S?

Smartwatch można sparować z telefonami komórkowymi z systemem Android w wersji 7.0 lub nowszej oraz iOS w wersji 12 lub nowszej.

Czy zegarek obsługuje płatności zbliżeniowe?

Tak, Garmin Venu 2S umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą Garmin Pay. Warto upewnić się wcześniej, czy nasz bank obsługuje Garmin Pay.

Jakie ciekawe funkcje oferuje w zakresie treningów?

Zegarek może szczegółowo mierzyć i rejestrować większość aktywności sportowych, takich jak bieganie, chodzenie, jazda na rowerze, jazda na nartach, golf, pływanie w basenie, trening siłowy, joga i inne. Możesz korzystać z animowanych treningów lub tworzyć własne treningi w aplikacji mobilnej. Przydatną funkcją jest również pomiar VO2 Max lub wirtualny trener Garmin Coach.

Czy można używać tego zegarka do komunikowania się?

Zegarek powiadamia o przychodzących wiadomościach i połączeniach. Nie można za jego pomocą wykonywać połączeń telefonicznych. Użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą odpowiadać na przychodzące wiadomości za pomocą domyślnych odpowiedzi. Funkcja ta jest niedostępna dla użytkowników iPhone'ów.

Zawartość opakowania

Garmin Venu 2S sprzedawany jest w pudełku o wymiarach 10 × 10 × 10 cm i wadze 303 gramów. W opakowaniu znajduje się sam smartwatch z jednym paskiem, kabel zasilający z firmowym złączem oraz instrukcja obsługi. Ze względu na wymiary paska, urządzenie pasuje na nadgarstki o obwodzie od 11 do 17,5 cm, więc zegarek przeznaczony jest raczej dla kobiet. Dla mężczyzn przeznaczony jest model Garmin Venu 2 z kopertą 45 mm.

Specyfikacja Garmin Venu 2S

Zegarek zachwyca wyświetlaczem AMOLED, bezproblemową łącznością i czasem pracy baterii wynoszącym ok. 11 dni.

ParametrWartość
Typ paskaSilikonowy
WytrzymałośćWodoszczelność na głębokości do 50 metrów
Wyświetlacz1,1" AMOLED
Wydajność bateriiDo 11 dni
Metoda ładowaniaKabel zasilający
ŁącznośćBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC, ANT
System operacyjnyGarmin OS
Wymiary (bez paska)40,4 × 40,4 × 12,1 mm
Waga38,2 g (bez paska)

Stal nierdzewna i szkło Corning® Gorilla® Glass 3

Przyjrzyjmy się teraz jakości wykonania zegarka. Jak to zwykle bywa w przypadku marki Garmin, możemy się spodziewać precyzyjnej konstrukcji, w której dominuje polimerowa koperta połączona z ramką ze stali nierdzewnej. Urządzenie jest wyposażone w szkło Corning® Gorilla® Glass 3, które chroni wyświetlacz przed zarysowaniami. Po tygodniu użytkowania na wyświetlaczu nie widać było żadnych oznak uszkodzenia.

Do naszej redakcji dotarł Garmin Venu 2S Rose Gold/White Silicone Band, który opiera się na detalach Rose Gold, białej obudowie i białym silikonowym pasku.

Bardzo pozytywnie oceniamy wagę zegarka, która wynosi 38,2 g. Często zdarzało się, że w ciągu dnia nasza recenzentka dosłownie zapominała o obecności urządzenia na nadgarstku. Dzięki kompaktowym rozmiarom nie przeszkadzał on w codziennych czynnościach, takich jak praca przy komputerze, gotowanie, sprzątanie czy spanie (choć przyzwyczajenie się do spania z zegarkiem zajęło trochę czasu). Podczas pisania na laptopie zapięcie może nieco przeszkadzać, ale można się do tego przyzwyczaić. Testerka korzystała najczęściej z zegarka podczas pracy na klasycznej klawiaturze, a gdy kładła nadgarstek na biurku, zegarek praktycznie w ogóle nie przeszkadzał w pisaniu.

Szczególnie odpowiedni dla pań
Przeznaczony głównie dla pań

Jakie są różnice pomiędzy smartwatchami Venu 2S, Venu 2 i Venu 2 Plus?

Garmin Venu 2 jest przeznaczony raczej dla mężczyzn ze względu na większy rozmiar. Posiada większy wyświetlacz, ale zarazem więcej waży. Wydajność baterii jest o jeden dzień dłuższa w porównaniu z modelem Venu 2S.

Rozmiar Garmin Venu 2 Plus sytuuje się pomiędzy modelami Venu 2S i Venu 2. Ten zegarek bardziej odznacza się na nadgarstku i, w przeciwieństwie do wariantów Venu 2 i Venu 2S, oferuje możliwość wykonywania połączeń bezpośrednio z zegarka oraz pisania wiadomości tekstowych za pośrednictwem asystenta głosowego w telefonie. Jeśli więc oczekujesz od swojego smartwatcha możliwości komunikacji, sięgnij po Venu 2 Plus.

ParametrGarmin Venu 2Garmin Venu 2 PlusGarmin Venu 2S
Rozmiar wyświetlacza1,3"1,3"1,1"
Rozdzielczość wyświetlacza416 × 416 px416 × 416 px360 × 360 px
Wymiary (bez paska)45,4 × 45,4 × 12,2 mm43,6 × 43,6 × 12,6 mm40,4 × 40,4 × 12,1 mm
Waga (bez paska)49 g51 g38,2 g
Wydajność bateriiDo 12 dniDo 10 dniDo 11 dni
Możliwość telefonowaniaNieTakNie

Można z nim pływać

Wodoszczelność tego smartwatcha wynosi 5 ATM, co oznacza, że można go nosić pod prysznicem lub podczas pływania. Nie jest on jednak przeznaczony do nurkowania. Podczas pływania otrzymasz szczegółowe informacje o czasie, przepłyniętym dystansie i tempie, a zegarek rozpozna nawet Twój styl pływania. Przed rozpoczęciem aktywności można ustawić długość danego basenu.

W trakcie pływania zegarek wyświetla upływający czas i pokonany dystans (wystarczy obrócić wyświetlacz w swoją stronę, by zobaczyć wszystkie statystyki). Na wyświetlaczu pokazuje się tylko jeden ekran danych, więc nie trzeba go dotykać podczas pływania. Włączanie i wyłączanie stopera odbywa się za pomocą przycisków. Jeśli wyświetlacz jest wilgotny po pływaniu, to jego obsługa może być nieco trudniejsza. Jest to jednak zjawisko typowe dla praktycznie wszystkich zegarków z ekranem dotykowym.

Gdzie kupićGarmin Venu 2S
Garmin Venu 2S
Ogólna ocena
4.2/5

Wyposażenie w czujniki

Aby poradzić sobie z monitorowaniem aktywności sportowych oraz stanu zdrowia, zegarek został wyposażony w kilka czujników. Są to:

  • nadgarstkowy czujnik tętna Garmin Elevate,
  • pulsoksymetr,
  • akcelerometr do wykrywania ruchu,
  • żyroskop, kompas, GPS, GLONASS i GALILEO do nawigacji
  • oraz wysokościomierz barometryczny.

A co z wydajnością baterii?

To, co z pewnością zainteresuje Cię w ramach recenzji smartwatcha, to czas pracy baterii. Liczby przedstawiają się następująco:

  • W trybie smartwatcha z włączonym oszczędzaniem baterii: do 11 dni.
  • W trybie smartwatcha: do 10 dni.
  • W trybie GPS podczas odtwarzania muzyki: do 19 godzin.
  • W trybie GPS z odtwarzaniem muzyki: do 7 godzin.

Jak wypadł ten zegarek w naszym teście? Używaliśmy zegarka w trybie smartwatch, w tym monitorowania snu. Funkcja Always-On była wyłączona, ale funkcja aktywacji wyświetlacza za pomocą ruchu nadgarstka była włączona. Codziennie otrzymywaliśmy dziesiątki powiadomień, a następnie używaliśmy go do śledzenia aktywności sportowej mniej więcej co drugi dzień. Całkowity czas pracy na baterii w tym przypadku wyniósł około 7 dni.

Równie dobra jest wydajność baterii podczas monitorowania aktywności za pomocą GPS. Gdy nasza recenzentka wybierała się na całodniową wycieczkę pieszą lub rowerową z w pełni naładowanym zegarkiem, bateria poradziła sobie z tym i cała aktywność została zarejestrowana.

Dużą zaletą tego smartwatcha jest obsługa szybkiego ładowania. Zaledwie 10 minut na ładowarce pozwala na 1 dzień pracy w trybie smartwatcha. Do ładowania służy dołączony do zestawu kabel z dedykowanym złączem Garmin. Trochę szkoda, że nawet ten bardziej lifestyle'owy model, który nie musi oszczędzać każdego grama wagi czy milimetra grubości, nie obsługuje bezprzewodowej podkładki ładującej.

Wyświetlacz AMOLED w roli głównej

Garmin postawił w tym modelu na 1,1-calowy wyświetlacz AMOLED. W porównaniu z wyświetlaczem transflektywnym (który znajdziemy np. w Garmin Vivoactive 4S), ma on pewne braki w użytkowaniu w warunkach plenerowych, ale trzeba się z tym liczyć. Nadrabia to doskonałym kontrastem i wiernym odwzorowaniem czerni.

Wyświetlacz ma dość szeroką ramkę, przez co teoretycznie jest nieco mniejszy niż wskazywałby na to potencjał zegarka. Jednak dzięki wiernemu odwzorowaniu czerni, tło wyświetlacza zlewa się w całość i razem z ramką, dzięki czemu wyświetlacz wydaje się optycznie nieco większy niż w rzeczywistości (o ile oczywiście nie będziemy zwracać na ten detal zbytniej uwagi).

Wyświetlacz jest czytelny nawet w świetle słonecznym, jednak przy letniej, bezchmurnej pogodzie czasami konieczne było podkręcenie jasności zegarka do maksimum (istnieje możliwość włączenia automatycznej kontroli jasności, która zrobi to za nas). Plusem jest również funkcja Always-On (wyświetlacz pozostaje włączony w trybie ciągłym).

Zarządzanie wyświetlaczem jest łatwe do opanowania, ponieważ odbywa się za pomocą dotyku i dwóch bocznych przycisków. Możesz wybrać jedną dowolną funkcję w celu uzyskania do niej szybkiego dostępu. Zdecydowaliśmy się na funkcję Garmin Pay: dzięki szybkiemu dostępowi nie musisz szukać jej podczas zakupów w sklepie, a tym samym blokować kolejki stojącej za Tobą.

Aplikacja mobilna Garmin Connect oferuje szereg funkcji

Smartwatch będzie używany w połączeniu z aplikacją mobilną Garmin Connect (dostępną w Google Play i App Store). Znajdziesz w niej informacje na temat historii aktywności ruchowych, tętna, obciążenia organizmu, wartości Body Battery i innych wskaźników. Możesz także wziąć udział w jednym z wielu wyzwań. Panie docenią sekcję poświęconą monitorowaniu cyklu menstruacyjnego lub ciąży. Istnieje również szeroki zakres dodatkowych ustawień zegarka, tworzenia własnych treningów itp.

Jeśli chcesz pobrać dodatkowe funkcje na zegarek, możesz to zrobić za pośrednictwem aplikacji Connect IQ. Znajdziesz tam różnego rodzaju aplikacje do treningów, słuchania muzyki lub mierzenia produktywności.

Funkcje Garmin Venu 2S

Przejdźmy teraz wreszcie do wszystkich funkcji, które posiada w swojej ofercie ten jakościowy smartwatch. Znajdziesz tu funkcje monitorowania zdrowia i aktywności sportowych, a także funkcje typowo lifestyle'owe.

Wyznaczanie własnych celów

Garmin Venu 2S motywuje użytkownika do prowadzenia zdrowego trybu życia. Możesz na przykład ustawić własne cele dotyczące liczby kroków, minut energicznej aktywności lub spalonych kilokalorii. Gdy osiągniesz te cele w ciągu dnia, zegarek nagrodzi Cię krótką pochwalną grafiką. W ciągu dnia pojawi się również motywujące przypomnienie, że nadszedł czas, aby trochę poćwiczyć.

Pomiar liczby kroków
Pomiar liczby kroków

Monitorowanie stanu zdrowia

Zegarek monitoruje oczywiście tętno, zarówno w ciągu dnia, jak i podczas aktywności sportowej. Zmierzy również natlenienie krwi i liczbę oddechów na minutę.

Gdzie kupićGarmin Venu 2S
Garmin Venu 2S
Ogólna ocena
4.2/5

Ciekawą funkcją jest monitorowanie wartości Stress Score, co w języku polskim oznacza coś w rodzaju monitorowania obciążenia organizmu. Funkcja ta doskonale oddaje stan faktyczny. Przykładowo: zauważyliśmy zwiększenie tej wartości podczas nieprzyjemnego zabiegu dentystycznego, kiedy w momencie przybycia do poczekalni u stomatologa krzywa na wykresie rzeczywiście wzrosła.

Jednak wartość Stress Score podnoszą również czynności, których byśmy o to nie posądzali, choć po zastanowieniu taka sytuacja ma sens. Podczas spędzania spokojnego wieczoru (po wypiciu dwóch kieliszków wina) wskaźnik obciążenia stresem u naszej recenzentki wzrósł. Dlaczego? Po prostu alkohol ma duży wpływ na produkcję hormonu stresu - kortyzolu. Podobnie było w przypadku zwiększonego obciążenia treningowego, które miało taki sam wpływ na poziom stresu w organizmie recenzentki.

Pomiar obciążenia organizmu
Pomiar obciążenia organizmu

Dane można przeglądać retroaktywnie, nie tylko w aplikacji mobilnej, ale także na zegarku. Wykres można przesuwać w lewo i w prawo. Zegarek wyświetla dane z jednej doby (od północy do północy), w samej aplikacji użytkownik może sprawdzić także historię pomiarów.

Należy również wspomnieć o funkcji Body Battery, która oblicza bilans zużycia energii i regeneracji organizmu. Wpływają na niego nie tylko wyniki sportowe, ale także opisane powyżej obciążenie stresem, jakość snu czy odpoczynek w ciągu dnia. Tak więc podczas wspomnianej wizyty u dentysty wskaźnik Body Battery gwałtownie spadł z powodu odczuwanego stresu.

Jeśli chcesz uzyskać kompleksowy przegląd swojego stanu zdrowia, możesz uruchomić funkcję Health Snapshot. Pomiar trwa 2 minuty, a na jego wynik końcowy składa się średnie tętno, natlenienie krwi, liczba oddechów, zmienność tętna i średni poziom stresu.

Monitorowanie snu

Jeśli położysz się spać z zegarkiem, to po przebudzeniu możesz wyświetlić informacje o swoim śnie. Dzięki ocenie jakości snu można lepiej zrozumieć, czy nasz sen był naprawdę wartościowy. Czasami długi sen wcale nie musi pozytywnie wpływać na organizm (na przykład z powodu wpływu wspomnianego wcześniej spożytego alkoholu).

Zegarek obsługuje klasyczną funkcję budzika. Brakuje tu niestety inteligentnego budzika, który budziłby użytkownika w lekkiej fazie snu. Można go znaleźć na przykład w konkurencyjnym urządzeniu Amazfit GTS 4.

Pomiar VO2 Max i wyświetlanie wieku sprawnościowego

Dzięki możliwości pomiaru VO2 Max uzyskasz wyobrażenie o swojej sprawności fizycznej i jej rozwoju w czasie. Wyniki będą dostępne po odbyciu ciągłego biegu na świeżym powietrzu, gdy Twoja częstość tętna przekroczy 135 uderzeń na minutę. Test wymaga korzystania z nawigacji GPS.

Z naszego doświadczenia wynika, że korzystanie z zegarka przez kilka tygodni i stosowanie różnych rodzajów intensywności treningu jest niezbędne do uzyskania jak największej dokładności mierzonych statystyk. Możesz również wyświetlić swój wiek sprawnościowy. Ponadto w aplikacji mobilnej znajdziesz zalecenia dotyczące tego, na co zwrócić uwagę, aby obniżyć wartość szacowanego stanu kondycji w stosunku do wieku. Może to być kolejny dobry motywator do treningów.

Zaawansowane funkcje treningowe

To, czego nie można odmówić marce Garmin, to zaawansowane funkcje monitorowania treningów. Możesz spodziewać się szerokiej gamy dyscyplin sportowych do wyboru, w tym chodzenia, biegania, jazdy na rowerze, pływania, treningów HIIT (High Intensity Interval Training) i wielu innych. Podczas treningów HIIT wibracja na nadgarstku powiadomi Cię o konieczności zrobienia sobie przerwy lub rozpoczęcia kolejnego okrążenia. Zegarek nie posiada głośnika, więc ostrzeżeniu nie towarzyszy żaden sygnał dźwiękowy, co jest drobnym mankamentem i możesz sprawić, że podczas ćwiczeń przegapisz rozpoczęcie nowego okrążenia.

Aplikację mobilną można ustawić tak, aby automatycznie rozpoczynała monitorowanie aktywności podczas chodzenia, biegania i jazdy na rowerze. W ten sposób nie musisz myśleć o włączaniu monitoringu za każdym razem, gdy na przykład idziesz na spacer. Przetestowaliśmy rozpoczęcie monitorowania chodzenia po 5 minutach ruchu i działało ono bez zarzutu. Pomiar obejmował również początkowe 5 minut, więc nie musisz się obawiać, że cała aktywność nie zostanie zarejestrowana. Jednak przebyta trasa zacznie się pokazywać na mapie dopiero po upływie 5 minut.

Informacje dostępne podczas ćwiczeń zależą od wybranej aktywności. Na przykład podczas chodzenia można śledzić tempo i przebyty dystans. Trening siłowy pozwala rejestrować liczbę powtórzeń i wagę ciężaru zastosowanego podczas ćwiczeń. Jednak w naszym teście funkcja ta okazała się raczej niepraktyczna. Wprowadzanie wagi ciężarków przy każdym ćwiczeniu z osobna jest dość żmudne i wydaje się, że ta funkcja mogłaby zostać lepiej przemyślana. Jeśli jednak z góry zaplanujesz trening siłowy włącznie z liczbą powtórzeń i obciążeniem, to dane do treningu zostaną wprowadzone automatycznie.

Gdzie kupićGarmin Venu 2S
Garmin Venu 2S
Ogólna ocena
4.2/5

Nawigowanie do zapisanej pozycji

Podobało nam się, że podczas chodzenia zegarek jest w stanie zapamiętać aktualną pozycję użytkownika, którą można zapisać za pomocą jednej z ikon (np. symbolu zaparkowanego samochodu). Gdy użytkownik będzie chciał później wrócić do tej lokalizacji, zegarkowi poprowadzi go tam za pomocą nawigacji. Natomiast musimy zauważyć, że nawigacja jest w tym wypadku bardzo uproszczona: pokazuje jedynie kierunek i pozostałą odległość.

Nawigacja w zegarku Garmin Venu 2S umożliwia powrót do punktu początkowego lub do wcześniej zapisanego punktu trasy. Wstawianie tras w formacie .gpx nie jest obsługiwane przez to urządzenie.

Animowane treningi

Świetną funkcją są domyślne animowane treningi, które pokazują, jak należy wykonać dane ćwiczenie. Dzięki animacjom można dokładnie zobaczyć, jak powinno wyglądać wykonywane ćwiczenie, co może być szczególnie przydatne dla początkujących użytkowników. Animacja zawiera również informacje o tym, ile powtórzeń i serii należy wykonać oraz kiedy robić przerwy.

Wypróbowaliśmy jeden z tego typu treningów. Trening rozpoczął się od 20 przysiadów. Mimo że recenzentka wykonała już 20 przysiadów, zegarek błędnie pokazał, że pozostało jej jeszcze 14 powtórzeń. Rozpoznawanie wykonywanych ćwiczeń ma więc według nas pewne wady. Można jednak przejść do następnego ćwiczenia ręcznie i w ten sposób ominąć tę niedogodność. To od użytkownika zależy, czy zdecyduje się wykonywać ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, czy też sięgnie po ciężarki i w ten sposób zwiększy poziom trudności ćwiczenia.

Tworzenie własnych treningów

Ciekawą funkcją jest tworzenie własnych treningów w aplikacji Garmin Connect. Pozwala to na zastanowienie się w domu, jakie ćwiczenia chcesz uwzględnić, dzięki czemu możesz pozwolić zegarkowi na poprowadzenie Cię przez kolejne treningi bez konieczności ich zapamiętywania. Funkcja ta jest również przydatna dla osób, którym plan ćwiczeń ustala trener personalny. Dzięki zegarkowi będziesz mieć wszystkie ćwiczenia na wyciągnięcie ręki.

Próbowaliśmy tworzyć własne treningi. Zastanawialiśmy się, czy w tym przypadku zegarek również będzie wyświetlał animację poprawnego wykonania ćwiczeń, jednak tak się nie stało. W ramach tworzenia treningu możesz dodać niestandardową notatkę dla każdego ćwiczenia (być może dotyczącą wagi, którą chcesz osiągnąć lub jaki jest Twój rekord). Przy każdym ćwiczeniu można ponadto ustawić, kiedy chcemy przejść do następnego (czy to po określonej liczbie powtórzeń, po ustalonym czasie, po osiągnięciu limitu częstości tętna itp.) Naszym zdaniem ta różnorodność w określaniu parametrów ćwiczeń jest naprawdę udana.

Podobnie jak w przypadku innych zegarków Garmin i w tym modelu nie brakuje funkcji Garmin Coach. Ten wirtualny trener stopniowo przygotowuje użytkownika do przebiegnięcia dystansu 5 km, 10 km lub półmaratonu. W zależności od poziomu sprawności fizycznej, wirtualny trener dostosuje plan treningowy specjalnie pod trenującego, dzięki czemu będzie wiedział, który bieg wykonać w danym dniu, czy ma uwzględnić w swoim planie odpoczynek i tak dalej.

Monitorowanie cyklu menstruacyjnego i przebiegu ciąży

Urządzenie posiada funkcję monitorowania stanu zdrowia kobiet, dzięki czemu użytkowniczki nie muszą się zastanawiać, kiedy rozpocznie się następna miesiączka: wystarczy wyświetlić orientacyjną datę na zegarku. Ponadto możesz również dowiedzieć się, na jakim etapie cyklu menstruacyjnego aktualnie się znajdujesz. Zegarek bierze jednak pod uwagę proste obliczenie fazy cyklu zgodnie z danymi wprowadzonymi przez użytkowniczkę. Nie bierze na przykład pod uwagę temperatury ciała, jak ma to miejsce w najnowszym Apple Watch 8.

W aplikacji mobilnej znajdziesz interesujące informacje i zalecenia związane z każdą fazą cyklu. Przykładowo, podczas orientacyjnych dni płodnych, nasza recenzentka została poinformowana o wzroście temperatury ciała i że z tego powodu trening w upale może być bardziej wymagający niż zwykle.

Monitorowanie cyklu menstruacyjnego
Monitorowanie cyklu menstruacyjnego

Powiadomienia, wiadomości i połączenia telefoniczne

Zegarek powiadomi Cię o wszelkich przychodzących powiadomieniach z telefonu komórkowego w ciągu dnia. Drobną wadą jest to, że jeśli wyciszysz powiadomienia tylko w telefonie (a nie w zegarku), to smartwatch w dalszym ciągu będzie informował o ich przychodzeniu. Jeśli więc nie chcesz, by Ci przeszkadzano, musisz włączyć tę funkcję również w samym zegarku. Z początku łatwo jest o tym zapomnieć.

Użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą odpowiadać na przychodzące wiadomości za pomocą domyślnych odpowiedzi. Niestety, funkcja ta jest niedostępna dla użytkowników iPhone'ów. Ponadto z tego zegarka nie można wykonywać połączeń telefonicznych: pod tym względem zdecydowanie lepszy będzie model Garmin Venu 2 Plus. Zegarek pozwala także odpowiadać na wiadomości użytkownikom telefonów komórkowych z systemem Android.

Wyświetlacz powiadomień
Wyświetlacz powiadomień

Garmin Pay

Smartwatch obsługuje funkcję Garmin Pay (zalecamy sprawdzenie, czy Twój bank obsługuje Garmin Pay). Dodanie karty płatniczej do zegarka jest szybkie i łatwe. Równocześnie użytkownik ustawia PIN, który należy wprowadzić za każdym razem, gdy chce się dokonać płatności za pomocą zegarka.

W praktyce okazało się, że po wprowadzeniu kodu użytkownik ma minutę na dokonanie płatności, zatem możesz wprowadzić kod, gdy jeszcze stoisz w kolejce.

Słuchanie muzyki

Możesz pobierać utwory na swój smartwatch, a następnie słuchać ich offline (na przykład podczas joggingu, bez konieczności noszenia telefonu komórkowego). Służy do tego aplikacja mobilna Garmin Connect, a dzięki przyzwoitej ilości pamięci wewnętrznej urządzenie pomieści aż 650 utworów. Z zegarkiem można również łatwo sparować słuchawki bezprzewodowe. Muzykę na smartwatcha da się pobierać z wybranych serwisów streamingowych, takich jak Deezer czy Spotify. Za pomocą kabla USB można również przesyłać pliki MP3 bezpośrednio na dysk zegarka (najlepiej do folderu Music).

Dodatkowe funkcje

Dodatkowe funkcje smartwatcha obejmują prognozę pogody, kalendarz, stoper i minutnik.

Prognoza pogody
Prognoza pogody

Podsumowanie – komu polecilibyśmy smartwatch Garmin Venu 2S?

Ze względu na jego kompaktowy rozmiar polecamy Garmin Venu 2S przede wszystkim kobietom, podczas gdy bardziej odpowiedni dla mężczyzn będzie raczej model Garmin Venu 2. Zegarek jest odpowiedni dla tych pań, które potrzebują zaawansowanego urządzenia do monitorowania aktywności sportowej i stanu zdrowia, a jednocześnie nie chcą rezygnować z eleganckiego designu, który sprawdza się przy codziennym noszeniu.

Jak dowiódł nasz test, ten zegarek spełnia oczekiwania konsumenta nawet w 2024 roku i dlatego warto rozważyć jego zakup. Współczesne modele często wykorzystują identyczną technologię w postaci wyświetlacza, czujników lub szkła ochronnego, więc z pewnością pod tym względem nie jest to przestarzałe urządzenie. Co więcej, Garmin wciąż publikuje kolejne aktualizacje dla Venu 2S, dbając tym samym o użytkowników tego modelu.

Smartwatch zachwyca obecnością wystarczająco dużego wyświetlacza AMOLED z funkcją Always-On. Możesz spodziewać się wielu funkcji, które sprawią, że Twoje sportowe wysiłki będą bardziej efektywne. Możesz wybrać menu animowanych treningów lub na przykład być prowadzonym przez wirtualnego trenera Garmin Coach.

Minusem jest konieczność zainstalowania na telefonie dwóch aplikacji mobilnych (Garmin Connect i Connect IQ), aby w pełni wykorzystać możliwości zegarka. Co więcej, z zegarka nie można wykonywać połączeń telefonicznych. Użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą odpisywać na przychodzące wiadomości za pomocą domyślnych odpowiedzi. Użytkownicy iPhone'ów niestety nie mogą na to liczyć.

Recenzja: smartwatch Garmin Venu 2S
  • Jakość wykonania
  • Bateria
  • System operacyjny
  • Kompatybilność
  • Stosunek ceny do wydajności
4.2

Zabawny, elegancki zegarek

Na pierwszy rzut oka elegancki smartwatch, który łączy w sobie szereg funkcji zapewniających efektywne treningi. Mimo że Garmin Venu 2S został wprowadzony na rynek w 2021 r., postanowiliśmy go przetestować i sprawdzić, czy nadal warto go kupić w 2023 r. Zegarek jest wyposażony w wyświetlacz AMOLED z funkcją Always-On i intuicyjnymi elementami sterującymi. Wytrzymuje do 11 dni na jednym ładowaniu i obsługuje szybkie ładowanie. Jego niewielką wadą jest brak bezpośrednich połączeń telefonicznych z zegarka. Tylko użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą odpowiadać na przychodzące wiadomości, a następnie tylko z zaprogramowanymi odpowiedziami. Użytkownicy iPhone'ów będą pod tym względem pominięci.

Plusy

  • Elegancki wygląd
  • Szkło ochronne Gorilla Glass
  • Wyświetlacz AMOLED
  • Zaawansowane funkcje treningowe
  • Obsługa szybkiego ładowania

Minusy

  • Nie można z nich wykonywać połączeń telefonicznych
  • Wstępnie ustawione odpowiedzi SMS tylko dla systemu Android
  • Wymaga zainstalowania 2 aplikacji na telefonie
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
5/5 - (liczba ocen: 3)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: smartwatch Garmin Venu 2S
Garmin Venu 2S
Ocena: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram