GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: smartwatch Garmin Vivoactive 5

Plusy
  • Wydajność baterii
  • Monitorowanie drzemki
  • Funkcje dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich
  • Lekka konstrukcja
  • Przystępna cena
Minusy
  • Plastikowe przyciski
  • Brak możliwości wykonywania połączeń telefonicznych
  • Brak animowanych treningów
  • Brak wysokościomierza barometrycznego (nie mierzy liczby pięter)

Wiele osób myślało, że linia Garmin Vivoactive zakończyła się wraz z modelem Vivoactive 4, ale okazało się, że wcale tak nie jest. Producent wprowadził do oferty model Garmin Vivoactive 5, który zawiera kilka istotnych zmian. Główną z nich jest obecność wyświetlacza AMOLED, który zastąpił oryginalny wariant transflektywny. Ponadto nowy zegarek posiada kilka ciekawych funkcji, takich jak tryb dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich czy monitorowanie drzemki. Zegarek obsługuje teraz także tryb multi-GNSS, czyli wszystkie systemy jednocześnie. Przyjrzeliśmy się bliżej temu modelowi w naszej szczegółowej recenzji.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Czym różni się Garmin Vivoactive 5 od Vivoactive 4?

Główna różnica dotyczy zastosowanego wyświetlacza. Vivoactive 5 posiada wyświetlacz AMOLED, a Vivoactive 4 wyświetlacz transflektywny. Zmieniła się również wydajność baterii. W nowym modelu czas jej pracy wzrósł z 8 do 11 dni (w trybie smartwatcha). Pojawiło się też kilka nowych funkcji - na przykład monitorowanie drzemki, asystent snu, poranny raport oraz tryb dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Użytkownicy Androida mogą również przeglądać przychodzące zdjęcia na nowszym zegarku. W przeciwieństwie do poprzedniej generacji, Vivoactive 5 jest dostępny tylko w jednym rozmiarze. Ponadto jest wykonany z tańszych materiałów - stal została zastąpiona aluminium, a metalowe przyciski są teraz plastikowe. Nowa generacja nie jest wyposażona w wysokościomierz barometryczny, więc nie radzi sobie z monitorowaniem przebytych pięter. Nie obsługuje również animowanych treningów. Odbiornik GPS może teraz odbierać sygnały ze wszystkich systemów jednocześnie, co powinno przyczynić się do jeszcze większej dokładności. Piąta generacja posiada również nowsze czujniki tętna.

Jaką aplikację muszę pobrać?

Aplikacja Garmin Connect służy do parowania smartfona i zegarka. Dodatkowe aplikacje można pobrać na zegarek za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect IQ.

Czy mogę używać zegarka do komunikacji?

Niestety, z Garmin Vivoactive 5 nie można wykonywać połączeń telefonicznych z powodu braku mikrofonu. Zegarek powiadomi Cię o przychodzących wiadomościach, ale tylko użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą na nie odpowiedzieć.

Zawartość opakowania i specyfikacja techniczna

Zawartość opakowania tego smartwatcha nie jest niczym zaskakującym. W środku znajdziemy sam zegarek z jednym paskiem, kabel zasilający oraz instrukcję obsługi. Pasek dołączony do smartwatcha pasuje na nadgarstek o obwodzie od 12,5 do 19 cm, będzie więc odpowiedni dla większości kobiet i mężczyzn.

W przeciwieństwie do poprzedniej generacji, Garmin Vivoactive 5 dostępny jest tylko w jednym, uniwersalnym wariancie rozmiarowym (42,2 mm). Jest to zatem jeden model, skierowany zarówno do mężczyzn, jak i kobiet, z różnymi wzorami do wyboru.

ParametrWartość
Typ paskaSilikonowy
OdpornośćWodoszczelność na głębokości do 50 metrów
Wyświetlacz1,2" AMOLED
Czas pracy bateriiDo 11 dni w trybie smartwatcha
Metoda ładowaniaKabel zasilający
ŁącznośćBluetooth, Wi-Fi, GPS, NFC, ANT
System operacyjnyGarmin OS
Wymiary (bez paska)42,2 × 42,2 × 11,1 mm
Waga z silikonowym paskiem36 g

Plastikowe przyciski psują ogólne wrażenie

Garmin Vivoactive 5 posiada ramkę wykonaną z anodyzowanego aluminium (w poprzedniej generacji była to stal). Podobnie jak w poprzednim modelu, wyświetlacz jest wyposażony w szkło Corning® Gorilla® Glass 3, aby chronić wyświetlacz przed uszkodzeniem. W naszych testach, podczas codziennego użytkowania, na szkiełku nie pojawiły się żadne zarysowania.

Dołączony do zestawu pasek znów jest silikonowy, ale zmienił się z lekko karbowanego na całkowicie gładki. Ogólne wrażenie psuje również obecność tanio wyglądającej plastikowej klamry. Naszym subiektywnym zdaniem lepsze wrażenie sprawiała poprzednia wersja, która bardziej przypominała zegarek z wyższej półki. Z drugiej strony w przypadku plastikowych elementów nie ma ryzyka, że użytkownik porysuje nimi np. obudowę swojego laptopa, jak mogłoby to mieć miejsce przy zastosowaniu klamry z metalu. Dzięki technologii Quick Release wymiana paska na inny jest bezproblemowa.

Linia zegarków Garmin Vivo skierowana jest do użytkowników, którzy szukają zegarka sportowego z funkcjami lifestyle'owymi do codziennego użytku. Z tego powodu mamy tu do czynienia z eleganckim designem i gustownymi kolorami, które spodobają się również paniom. Jednak ogólne wrażenia estetyczne w tym przypadku psuje nieco obecność plastikowych przycisków po prawej stronie zegarka. O ile zrozumiałe jest, że Garmin zdecydował się na ten materiał ze względu na niższą cenę, o tyle metalowe przyciski (np. w droższym modelu Venu 3) na pierwszy rzut oka prezentują się znacznie lepiej. Ponadto nowe przyciski stawiają większy opór przy naciskaniu.

Zaletą smartwatcha jest jednak niewątpliwie niska waga związana z zastosowanymi materiałami. Wraz z dołączonym paskiem waży on zaledwie 36 gramów, co sprawia, że po pewnym czasie można praktycznie zapomnieć o tym, że się go nosi. Dzięki kompaktowym wymiarom urządzenie nie przeszkadza podczas wykonywania codziennych czynności czy pracy na komputerze. Zegarek nie powoduje dyskomfortu i łatwo można przywyknąć do jego obecności na ręce.

Można z nim nawet pływać

Zegarek można zabrać na basen, a pływanie w basenie lub na otwartej wodzie należy do monitorowanych przez ten model aktywności. Po zakończeniu pływania zobaczysz statystyki dotyczące przepłyniętego dystansu, spalonych kilokalorii czy czasu, który upłynął. Dostępny jest również wskaźnik Swolf, który ocenia efektywność pływania (im niższa wartość, tym lepszy wynik).

Zegarek może być noszony w deszczu bez żadnych problemów
Zegarek można bez problemu nosić także podczas deszczu

Zegarek posiada starszy czujnik tętna

Pod względem wyposażenia w czujniki, Garmin Vivoactive 5 otrzymał starszy czujnik tętna Elevate 4 (a nie nowszy Elevate 5, który pojawił się w Garmin Venu 3 i 3S). W porównaniu z poprzednią generacją doszło jednak do pewnego udoskonalenia, ponieważ Garmin Vivoactive 4s posiada czujnik jeszcze starszej, trzeciej generacji.

Czujniki obejmują również pulsoksymetr. Zegarek wykorzystuje wielosystemowy GPS, co pozwala uruchomić wszystkie systemy satelitarne jednocześnie. Jest też wyposażony w akcelerometr do wykrywania ruchu. Z drugiej strony, w porównaniu do Garmin Venu 3 i 3S, brakuje tu termometru i wysokościomierza barometrycznego. Oznacza to, że smartwatch niestety nie będzie rejestrował liczby pokonanych pięter.

Wydajność baterii jest przyzwoita

Ważnym parametrem przy wyborze smartwatcha jest niewątpliwie wydajność baterii. W porównaniu z poprzednim modelem tej serii nastąpiła duża poprawa, mimo że zegarek posiada teraz bardziej energochłonny wyświetlacz AMOLED.

Gdzie kupićGarmin Vivoactive 5
Garmin Vivoactive 5
Ogólna ocena
4.0/5

Konkretne liczby przedstawiają się następująco:

  • Tryb smartwatcha: do 11 dni (5 dni przy stale włączonym wyświetlaczu)
  • Tryb smartwatcha z oszczędzaniem baterii: do 21 dni
  • Tryb GNSS tylko z GPS: do 21 godzin
  • Tryb GNSS ze wszystkimi systemami: do 17 godzin
  • Tryb GNSS ze wszystkimi systemami i odtwarzaniem muzyki: do 8 godzin

A jak wypadała wydajność baterii w naszym teście? Możemy jednoznacznie stwierdzić, że wyniki są mniej więcej zgodne z zapewnieniami producenta. Przykładowo: zegarek poradzi sobie z całodniową wędrówką po górach z włączonym GPS, choć pod koniec dnia trzeba będzie sięgnąć po ładowarkę, by móc w pełni monitorować sen.

Pełne naładowanie zegarka zajmuje około 1,5 godziny. Na przykład, jeśli przed ćwiczeniami zauważysz, że zegarek ma niski poziom naładowania, możesz naładować go do 30% w około 20 minut, co wystarczy do monitorowania treningu. Zanim więc przygotujesz swój sprzęt na siłownię i się przebierzesz, urządzenie będzie gotowe do użycia.

Główna zmiana w porównaniu z poprzednią generacją: wyświetlacz

Gdybyśmy mieli wymienić najważniejszą innowację, jaką przyniosła nowa generacja tego zegarka, to bez wątpienia byłby to wyświetlacz. Zamiast oryginalnego wyświetlacza transflektywnego o doskonałej czytelności w świetle słonecznym, zegarek otrzymał 1,2-calowy wyświetlacz AMOLED. W Garmin Vivoactive 4S rozmiar wynosił 1,1 cala, a w Vivoactive 4 1,3 cala. Rozmiar nowej wersji sytuuje się dokładnie pomiędzy tymi wartościami.

Posunięcie to jest dla nas zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że jest to stylowy zegarek miejski (nie outdoorowy), a zatem obecność wyświetlacza AMOLED ma sens. Mimo to najnowszy model spotkał się z wieloma negatywnymi opiniami osób, które nie mogą się odzwyczaić od pierwotnego wyświetlacza transflektywnego i sięgają one raczej po model z tej serii, a nie zegarek Garmin Venu z wyświetlaczem AMOLED.

Jeśli mielibyśmy oceniać wyświetlacz jako taki, to jego czytelność jest bardzo dobra, a odwzorowanie czerni rewelacyjne. W ostrym świetle słonecznym użytkownikom mogą przeszkadzać odblaski, podobnie jak w przypadku konkurencyjnych modeli, ale nie jest to zbyt wielki problem. Uruchomienie monitorowania aktywności w plenerze odbywa się bez żadnych problemów, podobnie jak odczytanie przychodzących wiadomości. Jeśli słońce świeci bezpośrednio na wyświetlacz, zawsze można go nieco zasłonić drugą ręką.

Obecność wyświetlacza AMOLED to zmiana międzypokoleniowa
Obecność wyświetlacza AMOLED to poważna zmiana w porównaniu z poprzednią generacją

Funkcje monitorowania stanu zdrowia i aktywności sportowej

Jeśli chodzi o funkcje sportowe i lifestyle'owe, w tym smartwatchu znajdziemy te podstawowe. W porównaniu z droższymi zegarkami sportowymi Garmin (takich jak np. seria Fenix lub Forerunner), w Vivoactive nie znajdziesz niektórych funkcji treningowych. Mogą one obejmować na przykład gotowość do treningu, obciążenie treningowe, dynamikę biegu czy nawigację. Ale ma to oczywiście pewien sens, a funkcje te po prostu są dostępne w modelach zorientowanych typowo na sport. W końcu mniejszy zakres funkcji treningowych znajduje odzwierciedlenie w bardziej przystępnej cenie tego modelu.

Nowość skierowana do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich

Podobnie jak w przypadku Garmin Venu 3, podczas początkowej konfiguracji zegarka można wybrać tryb przyjazny dla osób na wózkach inwalidzkich. Następnie można użyć urządzenia do monitorowania przebytej odległości (zamiast liczby kroków). Można również korzystać ze specjalnie zaprojektowanych treningów dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Monitorowanie drzemek

Podobnie jak w przypadku Garmin Venu 3, funkcje monitorowania snu zostały ulepszone. Oprócz monitorowania snu w nocy, zegarek powinien być również w stanie monitorować krótkie drzemki w ciągu dnia.

Po przebudzeniu można łatwo i wygodnie sprawdzić, jak długo trwał sen (z uwzględnieniem każdej fazy), a także zobaczyć częstotliwość przebudzeń. Choć oczywiście trudno nam ocenić prawdziwość tych danych, czas zasypiania w naszym przypadku może odpowiadać rzeczywistości. Poranny raport zawiera również ocenę wyniku snu. Jeśli nasz sen był długi i dobrej jakości, otrzymywaliśmy informację, że był to sen wysoce regenerujący. I odwrotnie, sen trwający około 5 godzin oznaczał znacznie niższy wynik.

W zegarku znajduje się również asystent snu, który informuje o zalecanej długości następnego snu. Ma na to wpływ historia snu, aktywność, drzemki w ciągu dnia i zmienność tętna. W naszych testach zegarek stabilnie wyświetlał czas snu wynoszący 8 godzin, jednak należy zauważyć, że nasza recenzentka nie wykazywała w tej materii żadnych odstępstw od normy (na przykład w postaci bardzo krótkiego snu lub bardzo intensywnej aktywności).

Podobnie jak w przypadku Garmin Venu 3 nie udało nam się niestety przetestować monitorowania drzemek w ciągu dnia. Gdy recenzentka zasnęła na kanapie podczas wieczornego oglądania serialu i po przebudzeniu przeniosła się do łóżka, zegarek uznał to za część pełnego snu i przebudzenie, a nie krótką drzemkę.

Podstawowe funkcje monitorowania stanu zdrowia i aktywności ruchowej

Oczywiście Vivoactive 5 posiada szereg funkcji, które są fundamentalne dla niemal każdego smartwatcha. Oznacza to, że będzie on mierzył kroki przebyte w ciągu dnia, tętno oraz (na żądanie) natlenienie krwi.

Dzięki funkcji Body Battery zyskasz dane dotyczące bilansu między odpoczynkiem a wydatkiem energetycznym organizmu. Ku naszemu zaskoczeniu podczas testów zegarek powiadomił recenzentkę o konieczności naładowania dwóch punktów wskaźnika Body Battery po godzinie spędzonej na pracy umysłowej. A zatem nawet jeśli recenzentka odczuwała psychiczne zmęczenie pracą, zegarek ocenił ten czas jako odpoczynek, co było nieco komiczne.

Gdzie kupićGarmin Vivoactive 5
Garmin Vivoactive 5
Ogólna ocena
4.0/5

Nie brakuje tu również monitorowania obciążenia organizmu w ciągu dnia, które doskonale odzwierciedla rzeczywistość. Recenzentka zaobserwowała wahania krzywej tego wykresu, na przykład podczas stania w korku spiesząc się na ważne spotkanie. Natomiast podczas wieczornego relaksu przy czytaniu książki, zegarek wyświetlał najniższe obciążenie organizmu w ciągu całego dnia.

Monitorowanie zdrowia kobiet

Garmin Vivoactive 5 jest również świetny w śledzeniu cykli menstruacyjnych kobiet lub ciąży. Podczas wyświetlania danych zegarek ściśle bazuje jednak na prostych obliczeniach opartych na danych, które wprowadza sama użytkowniczka. Urządzenie nie korzysta z termometru w celu dokładniejszego oszacowania terminu owulacji, tak jak ma to miejsce w Apple Watch. Jeśli jednak lekarz zapyta Cię o aktualny dzień cyklu, wystarczy spojrzeć na zegarek i nie trzeba wykonywać żadnych długich obliczeń ani szukać niczego w aplikacji mobilnej.

Śledzenie cyklu menstruacyjnego
Śledzenie cyklu menstruacyjnego

Pomiar VO2 Max i wyświetlanie wieku sprawnościowego

Podobnie jak poprzednia generacja, również i ten zegarek potrafi mierzyć wartość VO2 max (pułap tlenowy). Dzięki funkcji Wiek sprawnościowy możesz zobaczyć, jak Twoja kondycja zmienia się w czasie.

Wiele obsługiwanych aktywności

Oczywiście smartwatch znajduje swoje zastosowanie podczas uprawiania sportu, potrafi bowiem monitorować dużą liczbę różnych dyscyplin sportowych. Dane wyświetlane podczas ćwiczeń różnią się w zależności od wybranej aktywności. Na przykład podczas jogi można monitorować tempo oddychania i aktualne obciążenie organizmu, a podczas chodzenia zegarek będzie pokazywał takie wskaźniki, jak pokonany dystans lub prędkość. Treningi siłowe umożliwiają wprowadzenie liczby powtórzeń i ciężarów, z którymi trenujesz.

Wśród nowych aktywności w tym modelu znajdują się: pływanie na wodach otwartych, różne sporty na wózkach inwalidzkich i medytowanie.

Na przykład, w porównaniu z Garmin Venu 3 i 3S, zegarek nie oferuje animowanych treningów z odpowiednim wyświetlaniem ćwiczeń, co jest wielką wadą w przypadku początkujących sportowców korzystających z tego zegarka. Na przykład: jeśli nie wiesz, jak prawidłowo wykonać podciąganie na jednej ręce, to zegarek w żaden sposób nie podpowie Ci, jak powinno wyglądać to ćwiczenie. Możesz zobaczyć jedynie mapę pokazującą partie mięśni, które wzmacnia dane ćwiczenie, ale to wszystko.

Wykonaliśmy jeden trening zaproponowany przez zegarek. Najpierw urządzenie poprosiło o wykonanie 20 przysiadów, które zegarek powinien być w stanie policzyć. Niestety, w praktyce funkcja ta działa bardzo słabo i mimo że ćwiczenie nawet się nie rozpoczęło, to zegarek pokazał już 3 wykonane przysiady. Nie można więc za bardzo polegać na tej konkretnej funkcji. Następnie odbył się krótki odpoczynek, o zakończeniu którego poinformowała wibracja smartwatcha na nadgarstku. Dzięki temu użytkownik zawsze wie, kiedy nadszedł czas, aby rozpocząć kolejne ćwiczenie.

Garmin Vivoactive 5 wyświetla również czas potrzebny na regenerację przed kolejnym treningiem. Pomaga to w upewnieniu się, że użytkownik nie przemęcza swojego organizmu. W przypadku naszej recenzentki zegarek po około 2 godzinach treningu siłowego wyświetlił informację, że regeneracja zajmie pięć godzin.

Wyświetlanie czasu potrzebnego na regenerację
Wyświetlanie czasu potrzebnego na regenerację

Tworzenie własnych treningów

Ta funkcja będzie przydatna dla tych, którzy tworzą własne trening i (np. nie mają osobistego trenera, nie uczęszczają na zajęcia grupowe lub nie śledzą różnych dostępnych treningów wideo).

Tworzenie własnych treningów odbywa się bezpośrednio w aplikacji Garmin Connect, gdzie użytkownik planuje swoje treningi, aby być od razu przygotowanym na przyjście do siłowni. W aplikacji można wybierać spośród wielu aktywności w zależności od wybranego sportu (na przykład w przypadku jogi są to poszczególne pozycje jogi). Możesz również ustawić, kiedy chcesz przejść do następnego ćwiczenia (na przykład po określonym czasie lub po określonej liczbie powtórzeń).

Podobnie jak w przypadku innych zegarków Garmin, dostępna jest również funkcja Garmin Coach, która stopniowo przygotowuje użytkownika do przebiegnięcia 5 km, 10 km lub półmaratonu. Dostępne są także różne plany rowerowe.

Nawigowanie do zapisanej lokalizacji

Niestety, Garmin Vivoactive 5 nie posiada klasycznego systemu nawigacji, w którym można wprowadzić żądaną lokalizację i nawigować bezpośrednio do niej. Istnieje wyłącznie możliwość nawigowania do wcześniej zapisanej lokalizacji. Na przykład podczas wędrówki po górach użytkownik zaznacza miejsce, w którym będzie chciał odpocząć w drodze powrotnej. Następnie można włączyć nawigację na zegarku. Instrukcje są jednak bardzo uproszczone, a zegarek w zasadzie pokazuje tylko kierunek i odległość do celu. Ta funkcja nie jest więc zbyt intuicyjna w użyciu.

Nawigacja do zapisanej pozycji
Nawigowanie do zapisanej pozycji

Funkcje związane ze stylem życia

Garmin Vivoactive 5 to zegarek zaprojektowany z myślą o sporcie i miejskim stylu życia. Odpowiada temu szeroka gama funkcji lifestyle'owych. Oczywistością są w tym przypadku powiadamiania o przychodzących notyfikacjach z telefonu komórkowego. Użytkownicy iPhone'ów nie mogą w żaden sposób reagować na przychodzące wiadomości. Natomiast posiadacze telefonów z systemem Android mają możliwość korzystania z domyślnych odpowiedzi lub wpisywania odpowiedzi na klawiaturze. Chociaż nie jest to tradycyjna klawiatura QWERTY, jest ona dość wygodna w użyciu i pozwala na łatwe napisanie krótkiej wiadomości.

Možnost vyťukání zprávy
Opcja wpisywania wiadomości

Zegarek obsługuje również wyświetlanie zdjęć, które przychodzą do Ciebie za pośrednictwem aplikacji komunikacyjnych (podobnie jak Venu 3). Jednak ta funkcja jest niestety dostępna tylko dla telefonów z systemem Android, a użytkownicy Apple nie mają w tym względzie szczęścia.

Gdzie kupićGarmin Vivoactive 5
Garmin Vivoactive 5
Ogólna ocena
4.0/5

W porównaniu do droższych modeli Garmin Venu 3 i 3S, zegarek nie posiada mikrofonu i nie pozwala na wykonywanie bezpośrednich połączeń telefonicznych. Chociaż smartwatch powiadamia o połączeniu przychodzącym, to użytkownik nadal będzie musiał podnieść telefon, aby je odebrać.

Inne funkcje inteligentnego zegarka

Garmin Vivoactive 5 pomoże Ci również w wielu innych codziennych czynnościach. Używaliśmy go m.in. do poręcznego sprawdzania prognozy pogody i przeglądania kalendarza z telefonu, aby śledzić nadchodzące zadania.

Oczywiście zegarek obsługuje również funkcję Garmin Pay, dzięki czemu użytkownik nie musi wyciągać telefonu ani portfela, aby płacić za zakupy w sklepach. Istnieje również opcja słuchania muzyki. Możesz pobierać utwory bezpośrednio na zegarek do słuchania offline lub zarządzać muzyką odtwarzaną na smartfonie. Pozwala to na, przykładowo, szybkie i proste wstrzymanie odtwarzania muzyki podczas spaceru po mieście, by móc zamówić sobie kawę.

Podsumowanie – komu polecilibyśmy Garmin Vivoactive 5?

Jak już wspomnieliśmy, Garmin Vivoactive 5 to miejski smartwatch, który łączy w sobie funkcje sportowe i lifestyle'owe. W porównaniu z droższym Garmin Venu 3 oferuje on nieco mniejszy zakres funkcji, a także jest wykonany z materiałów niższej jakości.

Największą zmianą w stosunku do poprzedniej generacji jest obecność wyświetlacza AMOLED, który zastąpił wariant transflektywny. Zegarek został również wyposażony w inne, bardziej nowoczesne technologie i oferuje nowe funkcje, na przykład możliwość monitorowania drzemek lub funkcje stworzone specjalnie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zegarek może przypaść do gustu osobom, które szukają niedrogiego modelu od firmy Garmin i nie przeszkadza im przeciętny zakres dostępnych funkcji. Dla profesjonalnych sportowców lub tych osób, które muszą monitorować jak najwięcej danych treningowych, ten model prawdopodobnie nie okaże się wystarczający. Ponieważ tylko użytkownicy telefonów z Androidem mogą odpowiadać na przychodzące wiadomości, to właśnie im polecamy ten smartwatch. Miłośnicy urządzeń marki Apple zostali niestety pozbawieni tej możliwości.

Recenzja: smartwatch Garmin Vivoactive 5
  • Jakość wykonania
  • Bateria
  • System operacyjny
  • Kompatybilność
  • Stosunek ceny do wydajności
4

Poręczny miejski smartwatch

Wiele osób myślało, że linia Garmin Vivoactive zakończyła się wraz z modelem Vivoactive 4, ale okazało się, że wcale tak nie jest. Producent wprowadził do oferty model Garmin Vivoactive 5, który zawiera kilka istotnych zmian. Główną z nich jest obecność wyświetlacza AMOLED, który zastąpił oryginalny wariant transflektywny. Ponadto nowy zegarek posiada kilka ciekawych funkcji, takich jak tryb dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich czy monitorowanie drzemki. Zegarek obsługuje teraz także tryb multi-GNSS, czyli wszystkie systemy jednocześnie. Przyjrzeliśmy się bliżej temu modelowi w naszej szczegółowej recenzji.

Plusy

  • Wydajność baterii
  • Monitorowanie drzemki
  • Funkcje dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich
  • Lekka konstrukcja
  • Przystępna cena

Minusy

  • Plastikowe przyciski
  • Brak możliwości wykonywania połączeń telefonicznych
  • Brak animowanych treningów
  • Brak wysokościomierza barometrycznego (nie mierzy liczby pięter)
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
5/5 - (liczba ocen: 4)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: smartwatch Garmin Vivoactive 5
Garmin Vivoactive 5
Ocena: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram