GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: smartwatch Amazfit GTS 4

Plusy
 • Wyświetlacz AMOLED
 • Funkcja Always-On
 • Obsługa telefonu
 • Przejrzysty interfejs
 • Obsługa w języku angielskim
 • Rozpoznawanie ćwiczeń
 • Zaawansowane wskaźniki sportowe
 • Inteligentny budzik
Minusy
 • Na wiadomości można odpowiadać tylko za pomocą telefonu z systemem Android
 • Nie obsługuje płatności zbliżeniowych
 • Słaba rozszerzalność o inne aplikacje

Amazfit GTS 4 przynosi jedną istotną zmianę w stosunku do swojego poprzednika. Obsługuje teraz funkcję telefonu i może być używany do wygodnej komunikacji. Użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą również korzystać z funkcji zaprogramowanej odpowiedzi. Niestety, funkcja ta nie jest dostępna dla iPhone'ów.

Smartwatch imponuje również odpowiednio dużym wyświetlaczem AMOLED z funkcją Always-On i przejrzystym interfejsem. Może on wykrywać wybrane aktywności fizyczne, mierzyć tętno, natlenienie krwi, a także wybudzać użytkownika w fazie lekkiego snu.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Czy warto zmienić model zegarka z Amazfit GTS 3 na Amazfit GTS 4?

Główną zmianą w tym modelu jest obsługa telefonu, która jest dostępna zarówno dla smartfonów z systemem Android, jak i iOS. Możesz również skorzystać z domyślnych odpowiedzi (tylko z Androidem). Pozytywną zmianą jest także lepsza wydajność baterii i obecność zaawansowanych wskaźników sportowych w postaci oceny intensywności obciążenia, wartości VO2 Max lub czasu potrzebnego na regenerację przed kolejnym ćwiczeniem.

Jakie są różnice między Amazfit GTS 4 i GTR 4?

Główną różnicą widoczną na pierwszy rzut oka jest wygląd tarczy zegarka. W Amazfit GTS 4 zobaczymy kwadratową tarczę, natomiast w GTR 4 okrągłą. Amazfit GTS 4 jest również bardziej kompaktowy, a zatem przeznaczony głównie dla kobiet. Oba modele różnią się rozmiarem pamięci, który jest o 0,3 GB większy w Amazfit GTS 4. Czas pracy baterii w Amazfit GTS 4 wynosi maksymalnie 30 dni, podczas gdy w przypadku Amazfit GTR 4 można spodziewać się maksymalnie 24 dni.

Którą aplikację mobilną pobrać?

Parowanie smartwatcha i telefonu komórkowego, a następnie śledzenie statystyk jest obsługiwane przez aplikację Zepp, którą można znaleźć w Google Play i App Store.

Z jakim telefonem komórkowym kompatybilny jest ten zegarek?

Amazfit GTS 4 jest kompatybilny ze smartfonami z systemem Android w wersji 7.0 i nowszej oraz iOS w wersji 12 i nowszej.

Czy mogę używać zegarka do komunikacji?

Tak, z poziomu zegarka można wykonywać połączenia telefoniczne. Ponadto posiadacze telefonów komórkowych z systemem Android mogą odpowiadać na przychodzące wiadomości za pomocą domyślnych odpowiedzi lub wysyłać emoji.

Zawartość opakowania

Smartwatch Amazfit GTS 4 dotarł do naszej redakcji w niewielkim, nierzucającym się w oczy pudełku. Jego wymiary to 10,5 × 11 × 6,5 cm, a całkowita waga wynosi 220 gramów. Opakowanie zawiera smartwatch z jednym paskiem, magnetyczny kabel zasilający oraz instrukcję obsługi. Tym samym urządzenie w żaden sposób nie wyróżnia się na tle konkurencji.

Ze względu na wymiary silikonowego paska, zegarek będzie idealnie pasował na nadgarstki o obwodzie od 14 do 20 cm. Dzięki technologii Quick Release pasek można łatwo odpiąć i wymienić na inny, jeśli zakupimy go we własnym zakresie.

Parametry techniczne Amazfit GTS 4

Smartwatch ma taką samą przekątną wyświetlacza AMOLED jak jego poprzednik. Ma teraz baterię o większej pojemności, dzięki czemu jest w stanie wytrzymać do 30 dni na jednym ładowaniu w trybie oszczędzania energii.

Zegarek jest wyposażony w technologię Wi-Fi, ale jest ona wykorzystywana wyłącznie do przesyłania większych ilości danych między telefonem a zegarkiem (na przykład muzyki). W takim przypadku zegarek tworzy hotspot, z którym łączysz się za pomocą telefonu komórkowego i przesyłasz poszczególne pliki za pośrednictwem aplikacji Zepp.

Wi-Fi służy do przesyłania plików
Wi-Fi służy do przesyłania plików
ParametrWartość
Typ paskaSilikonowy
OdpornośćWodoszczelność na głębokości do 50 metrów
WyświetlaczDotykowy AMOLED, przekątna 1,75"
Wydajność bateriiDo 30 dni
Metoda ładowaniaMagnetyczny kabel zasilający
KompatybilnośćBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS
System operacyjnyZepp OS
Wymiary (bez paska)42,7 × 36,5 × 9,9 mm
Waga27 g (bez paska)

Design zegarka stara się naśladować popularny Apple Watch

Design tego zegarka niewątpliwie został inspirowany tym, który jest wykorzystywany w smartwatchach Apple. Możesz więc spodziewać się kwadratowej tarczy z zaokrąglonymi krawędziami, która wygląda bardzo elegancko. Jeśli preferujesz okrągłą tarczę, sprawdź model Amazfit GTR 4.

Kolejną zaletą Amazfit GTS 4 jest jego bardzo niska waga (zaledwie 27 gramów), dzięki czemu wygodnie nosi się go na nadgarstku. Mieliśmy okazję testować wariant damski w różowej kolorystyce, który na pierwszy rzut oka wygląda bardzo kobieco i dobrze dopasowuje się do nadgarstka. Zegarek jest jednak również dostępny w opcji kolorystycznej unisex.

Gdzie kupićAmazfit GTS 4
Amazfit GTS 4
Ogólna ocena
3.9/5

Pod względem materiału, Amazfit GTS 4 łączy w sobie wysokiej jakości aluminium i poliwęglan. Pasek jest silikonowy.

Obsługa zegarka jest w większości dotykowa. Po prawej stronie urządzenia znajduje się również obrotowa koronka, która jest wygodna w obsłudze i służy do poruszania się po menu.

Pierwsze uruchomienie, czyli jak włączyć zegarek

Przede wszystkim należy naładować Amazfit GTS 4 za pomocą dołączonej ładowarki. W międzyczasie pobierz na swój telefon aplikację Zepp, która jest dostępna za darmo w Google Play i App Store. Po otwarciu aplikacja poprosi o utworzenie konta użytkownika.

Następnie można rozpocząć parowanie urządzeń. Na zegarku pojawi się specjalny kod QR, który trzeba zeskanować za pomocą aplikacji. Potem wystarczy potwierdzić proces parowania i poczekać kilka minut, aż wszystko skonfiguruje się automatycznie.

Amazfit GTS 4 jest kompatybilny z systemem Android w wersji 7.0 i nowszej oraz iOS w wersji 12 i nowszej.

System operacyjny Zepp OS

Smartwatch działa na systemie operacyjnym Zepp OS, który charakteryzuje się płynnym działaniem i przejrzystym interfejsem. Jest oczywiście dostępny w polskiej wersji językowej, a na zegarek można pobrać dodatkowe aplikacje. Niestety, urządzenie nie obsługuje płatności zbliżeniowych.

Przejrzysta aplikacja mobilna

Do parowania smartwatcha z telefonem służy aplikacja Zepp dostępna w Google Play i App Store. Jej mocną stroną jest intuicyjny interfejs z obsługą języka polskiego. Ułatwia to przeglądanie statystyk związanych ze stanem zdrowia i aktywnością sportową.

Za pośrednictwem aplikacji można również pobierać nowe tarcze zegarka lub gadżety. Są to bardzo proste aplikacje, które pozwalają np. zapisać daty urodzin bliskich osób, dzięki czemu zegarek będzie o nich przypominał.

Funkcje Amazfit GTS 4

Amazfit GTS 4 świetnie radzi sobie z monitorowaniem stanu zdrowia i aktywności sportowej. Ponadto będzie również Twoim asystentem w komunikacji. Z kolei panie docenią funkcję monitorowania cyklu menstruacyjnego. Z drugiej strony zegarek nie posiada m.in. nawigacji.

Podstawowe funkcje monitorowania stanu zdrowia

Smartwatch Amazfit GTS 4 świetnie nadaje się do monitorowania stanu zdrowia. Z łatwością zmierzy liczbę kroków przebytych w ciągu dnia, a także tętno czy aktualne natlenienie krwi. Może również monitorować obciążenie stresem i zawiera ćwiczenia oddechowe, które pomogą Ci uspokoić się podczas intensywnego dnia.

Docenisz go nawet podczas snu

Amazfit GTS 4 radzi sobie również z monitorowaniem snu: po przebudzeniu zobaczysz, jak długo trwała każda jego faza. Przydatną funkcją jest inteligentny budzik, który po aktywacji obudzi Cię w trakcie lekkiej fazy snu przed nastawioną godziną. Jeśli z jakiegoś powodu zegarek nie będzie w stanie zidentyfikować, w jakiej fazie snu się znajdujesz, obudzi Cię dokładnie o wybranej przez Ciebie godzinie.

Pomiar wartości PAI

Podobnie jak Amazfit GTS 4 mini, ten model jest w stanie szacować wynik PAI (Personal Activity Intelligence). PAI ocenia aktywność fizyczną w odniesieniu do poziomu sprawności. Zegarek bierze pod uwagę tętno, intensywność danej aktywności, ale także dane fizjologiczne.

Pomiar wartości PAI
Pomiar wartości PAI

Idealny asystent podczas uprawiania sportu

Podobnie jak inne smartwatche, Amazfit GTS 4 także służy do monitorowania aktywności sportowej użytkowników. Oferuje ponad 150 dyscyplin sportowych, więc jest z czego wybierać. Ponadto urządzenie jest w stanie rozpoznać 8 dyscyplin automatycznie. Możesz także skorzystać z tak zwanego asystenta ćwiczeń, który powiadomi Cię na przykład o czasie, który upłynął od momentu rozpoczęcia treningu.

W trakcie ćwiczeń na wyświetlaczu pojawi się czas, tętno i liczba spalonych kilokalorii. Użytkownik może również zarządzać muzyką. Niestety, podczas monitorowania aktywności fizycznej nie można korzystać z żadnej innej funkcji zegarka. Po zakończeniu ćwiczeń urządzenie wyświetli podsumowanie osiągniętych wyników.

Gdzie kupićAmazfit GTS 4
Amazfit GTS 4
Ogólna ocena
3.9/5

Zegarek jest również w stanie wyświetlać dane dotyczące maksymalnego pułapu tlenowego (VO2 Max), obciążenia treningowego i czasu potrzebnego na regenerację przed kolejną aktywnością.

Wygodna obsługa połączeń

Ogromną zaletą tego zegarka jest możliwość wygodnego wykonywania bezpośrednich połączeń telefonicznych . Z funkcji tej mogą korzystać zarówno użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android, jak i iOS.

Zegarek powiadomi Cię również o przychodzących powiadomieniach. Jeśli chodzi o odpowiadanie na wiadomości, pojawiają się tu zasadnicze różnice. Właściciele telefonów z Androidem mogą odpowiadać na przychodzące wiadomości za pomocą domyślnych odpowiedzi lub emoji, ale posiadacze iPhone'ów nie mają już w tym względzie szczęścia: otrzymają powiadomienia na zegarku, ale bez możliwości wysłania odpowiedzi.

Na poniższym filmie można zobaczyć, jak proste i (co najważniejsze) szybkie jest wykonywanie połączeń lub komunikowanie się za pośrednictwem smartwatcha.

Słuchanie muzyki

Ten smartwatch ma 2,6 GB pamięci i za pośrednictwem aplikacji Zepp można przesłać na niego muzykę, audiobooki lub podcasty. Muzykę odtwarza się bezpośrednio z zegarka lub za pomocą sparowanych z urządzeniem słuchawek bezprzewodowych. Pamięć jest o 0,3 GB większa niż w modelu Amazfit GTR 4. Jeśli jest to dla Ciebie ważny parametr, to z pewnością będziesz preferować nieco większą pamięć.

Monitorowanie cyklu menstruacyjnego

Kobiety docenią funkcję śledzenia cyklu menstruacyjnego. Najpierw zegarek wyświetla prośbę o wprowadzenie daty ostatniej miesiączki i uśrednionej długości okresu. Następnie będzie informował o szacunkowym terminie kolejnej miesiączki lub dni płodnych.

Śledzenie cyklu menstruacyjnego
Monitorowanie cyklu menstruacyjnego

Inne funkcje

Dodatkowe funkcje zegarka obejmują prognozę pogody, stoper, możliwość wprowadzania notatek głosowych, timer Pomodoro i funkcję zdalnego robienia zdjęć. W zegarku można również przechowywać karty członkowskie.

Jakie czujniki posiada ten zegarek?

Jeśli chodzi o wyposażenie w czujniki, w smartwatchu znajdują się:

 • czujnik tętna i natlenienia krwi,
 • akcelerometr do wykrywania ruchu
 • barometr do pomiaru ciśnienia atmosferycznego
 • oraz GPS, żyroskop, Glonass i Galileo do nawigacji.

A zatem wyposażenie w czujniki odpowiada przedziałowi cenowemu recenzowanego smartwatcha. Droższy model Samsung Galaxy Watch 5 może obsługiwać na przykład pomiary tętna i EKG, a Apple Watch 8 może nawet mierzyć temperaturę ciała w celu monitorowania zdrowia kobiet.

Duży i czytelny wyświetlacz

Podobnie jak Amazfit GTS 3, ten nowszy model posiada duży 1,75-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 390×450 px. Wariant Amazfit GTS 4 mini ma nieco mniejszy wyświetlacz o przekątnej 1,65 cala. Dostępna jest również funkcja Always-On, która sprawia, że wyświetlacz nie gaśnie i zawsze pokazuje aktualny czas.

Wyświetlacz smartwatcha jest chroniony przez utwardzane chemicznie szkiełko. Zegarek posiada również automatyczną kontrolę jasności. Pozytywne wrażenie dopełnia barwna grafika, dzięki której zorientowanie się w obsłudze interfejsu nie stanowi żadnego problemu.

Jeśli szukasz smartwatcha z okrągłą tarczą, być może zainteresuje Cię model Amazfit GTR 4.

Zawsze włączony wyświetlacz
Wyświetlacz z funkcją Always-On

Do 30 dni pracy na baterii

Amazfit GTS 4 doczekał się również ulepszenia baterii w porównaniu z poprzednią generacją. W Amazfit GTS 3 pojemność baterii wynosiła 250 mAh, podczas gdy w Amazfit GTS 4 jest to 300 mAh. Wydłużyło to ogólną wydajność baterii do maksymalnie 30 dni (w przypadku włączenia trybu oszczędzania energii).

Przeciętny czas pracy baterii wynosi 8 dni, a podczas naszych testów bateria zegarka na jednym ładowaniu działała przez tydzień. Przy włączonym bez przerwy GPS czas pracy baterii spada do zaledwie 16 godzin. Amazfit GTS 4 w wersji mini może wytrzymać do 45 dni na jednym ładowaniu, przy średnim czasie pracy baterii wynoszącym około dwóch tygodni.

Gdzie kupićAmazfit GTS 4
Amazfit GTS 4
Ogólna ocena
3.9/5

Dołączony magnetyczny kabel zasilający służy do ładowania tego zegarka. Pełne naładowanie trwa około dwóch godzin.

Odporność

Podobnie jak jego poprzednik, Amazfit GTS 4 jest wodoszczelny na głębokości do 50 metrów. Oznacza to, że możesz bez obaw wziąć z sobą ten smartwatch pod prysznic lub na basen.

Podsumowanie – komu polecilibyśmy Amazfit GTS 4?

Smartwatch Amazfit GTS 4 polecilibyśmy osobom, dla których ważne jest nie tylko monitorowanie stanu zdrowia i aktywności sportowej, ale także możliwość komunikacji. Za pomocą tego urządzenia można łatwo wykonywać połączenia telefoniczne, niezależnie od tego, czy posiadamy smartfon z systemem Android czy iOS. Dla posiadaczy urządzeń z Androidem dostępna jest również funkcja wysyłania domyślnych wiadomości tekstowych w odpowiedzi na przychodzące SMS-y.

Ponadto Amazfit GTS 4 zachwyca dużym wyświetlaczem AMOLED z funkcją Always-On oraz obsługą języka polskiego. Zegarek mierzy tętno, natlenienie krwi, a także monitoruje sen. Posiada funkcję inteligentnego budzenia, a urządzenie potrafi nawet automatycznie rozpoznać wybrane aktywności sportowe, w tym trening siłowy.

Jeśli chodzi o wady, to możemy tu chyba jedynie wspomnieć o ograniczonej dostępność funkcji dla użytkowników iPhone'a. Jak już wspomnieliśmy, w tym przypadku użytkownicy nie mają możliwości reagowania na przychodzące wiadomości. Do wad możemy zaliczyć również fakt, że Amazfit nie obsługuje płatności zbliżeniowych.

Recenzja: smartwatch Amazfit GTS 4
 • Jakość wykonania
 • Bateria
 • System operacyjny
 • Kompatybilność
 • Stosunek ceny do wydajności
3.9

Smartwatch do wykonywania połączeń telefonicznych

Amazfit GTS 4 przynosi jedną istotną zmianę w stosunku do swojego poprzednika. Obsługuje teraz funkcję telefonu i może być używany do wygodnej komunikacji. Użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą również korzystać z funkcji zaprogramowanej odpowiedzi. Niestety, funkcja ta nie jest dostępna dla iPhone'ów.

Smartwatch imponuje również odpowiednio dużym wyświetlaczem AMOLED z funkcją Always-On i przejrzystym interfejsem. Może on wykrywać wybrane aktywności fizyczne, mierzyć tętno, natlenienie krwi, a także wybudzać użytkownika w fazie lekkiego snu.

Plusy

 • Wyświetlacz AMOLED
 • Funkcja Always-On
 • Obsługa telefonu
 • Przejrzysty interfejs
 • Obsługa w języku angielskim
 • Rozpoznawanie ćwiczeń
 • Zaawansowane wskaźniki sportowe
 • Inteligentny budzik

Minusy

 • Na wiadomości można odpowiadać tylko za pomocą telefonu z systemem Android
 • Nie obsługuje płatności zbliżeniowych
 • Słaba rozszerzalność o inne aplikacje
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
4.8/5 - (liczba ocen: 5)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: smartwatch Amazfit GTS 4
Amazfit GTS 4
Ocena: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram