GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: smartwatch Redmi Watch 3 Active

Plusy
 • Korzystna cena
 • Szeroki zakres funkcji
 • Opcja telefonii
 • Łatwy w użyciu
Minusy
 • Nie wyświetlaj emoji
 • Brak GPS
 • Brak możliwości pomiaru obciążenia stresem w ciągu dnia
 • Możliwość zapisania tylko 10 ulubionych kontaktów

Redmi Watch 3 Active to przystępny cenowo smartwatch dla zwykłych użytkowników, dzieci i seniorów. O przeznaczeniu dla dzieci myślimy przede wszystkim w kontekście niskiej ceny, gdyż Redmi Watch 3 Active nie posiada żadnych funkcji śledzenia lokalizacji czy podsłuchiwania, jak niektóre smartwatche dla dzieci. Posiada duży wyświetlacz LCD, jest wykonany z tworzywa sztucznego i oferuje szereg interesujących funkcji. Może obsługiwać podstawowe śledzenie zdrowia i ruchu, chociaż brak GPS należy wziąć pod uwagę, biorąc pod uwagę cenę. Ponadto można z nich również wykonywać połączenia telefoniczne i w razie potrzeby łatwo wybrać połączenie SOS. Przyjrzyjmy się bliżej temu smartwatchowi.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Czym różni się Redmi Watch 3 Active od Redmi Watch 3?

Pierwszą różnicą jest cena. Redmi Watch 3 kosztuje praktycznie dwa razy więcej niż Redmi Watch 3 Active. Redmi Watch 3 Active nie jest wyposażony w GPS, a Redmi Watch 3 tak. Watch 3 Active ma wyświetlacz o przekątnej 1,83 cala, a Watch 3 - 1,75 cala. Typ wyświetlacza również się różni. Watch 3 posiada wyświetlacz AMOLED, Watch 3 Active posiada wyświetlacz LCD. Redmi Watch 3 obsługuje tryb Always-On, wariant Active nie. Redmi Watch 3 Active oferuje funkcję wybierania numeru telefonu bezpośrednio na tarczy, co zaskakujące, funkcja ta nie jest dostępna w Redmi Watch 3.

Z jakimi telefonami komórkowymi można sparować zegarek?

Redmi Watch 3 Active jest kompatybilny z telefonami komórkowymi z systemem Android w wersji 6.0 i nowszej oraz iOS w wersji 12.0 i nowszej.

Czy mogę używać smartwatcha do komunikacji?

Redmi Watch 3 Active obsługuje połączenia Bluetooth. Możesz wybrać połączenie bezpośrednio z zegarka lub wybrać jeden z zapisanych kontaktów. W aplikacji mobilnej można jednak zapisać tylko 10 numerów spośród ulubionych kontaktów. Zegarek powiadomi Cię również o przychodzących wiadomościach, ale nie ma sposobu, aby na nie odpowiedzieć.

Czy Redmi Watch 3 Active może być połączony z aplikacją Strava?

Tak. W aplikacji mobilnej Mi Fitness przejdź do sekcji Profil i wybierz Połączone aplikacje. Wybierz Strava, przeprowadź autoryzację i potwierdź wszystko. Twoje aktywności zostaną automatycznie przesłane do aplikacji Strava.

Specyfikacja Redmi Watch 3 Active

Oprócz samego smartwatcha z paskiem, w opakowaniu znajduje się kabel zasilający i instrukcja obsługi. Urządzenie imponuje dużym wyświetlaczem i przyzwoitą żywotnością baterii. Bluetooth w wersji 5.3 dba o stabilne połączenie z telefonem komórkowym.

Opakowanie smartwatcha
Opakowanie smartwatcha
Nazwa parametruWartość
Typ paskaSilikonowy
OdpornośćWodoszczelność do głębokości 50 metrów
Wyświetlaczwyświetlacz LCD 1,83"
Żywotność bateriiDo 12 dni
Metoda ładowaniaMagnetyczny kabel zasilający
ŁącznośćBluetooth 5.3
System operacyjnyWłasny system Xiaomi
Wymiary bez paska46,9 × 38,9 × 10,9 mm
Waga bez paska41 g

Plastikowa konstrukcja pasuje do ceny

Podobnie jak w przypadku Redmi Watch 3, otrzymujemy prosty design zdominowany przez tworzywo sztuczne. Pod wieloma względami zegarek przypomina znacznie droższy Apple Watch, więc widać, którą marką inspirował się producent. Na uwagę zasługuje silikonowy pasek, który jest wygodny na nadgarstku i łatwy do zaciśnięcia. Będzie on pasował na nadgarstki o obwodzie od 13,5 do 20 cm.

Chociaż zegarek jest skierowany do dzieci ze względu na niską cenę, zalecamy wcześniejsze upewnienie się, że rozmiar paska będzie dla nich odpowiedni. Nasz test wykazał, że kobieta z wąskim nadgarstkiem musi nosić zegarek na ostatniej dziurce (więc mniejsze dzieci mogą nie być odpowiednie). Pasek można jednak odpiąć i wymienić w razie potrzeby.

Ogólnie rzecz biorąc, Redmi Watch 3 Active jest nieco większy niż Redmi Watch 3.

W zegarku dominuje tworzywo sztuczne
W zegarku dominuje tworzywo sztuczne

Zegarek posiada wyświetlacz LCD

W porównaniu do Redmi Watch 3, otrzymujesz wyświetlacz LCD zamiast wyświetlacza AMOLED. Inna jest również przekątna, która wynosi 1,83" (1,75" w przypadku Redmi Watch 3 ). Różnica w jakości wyświetlacza jest zauważalna, a w przypadku Redmi Watch 3 Active można zauważyć, że rozdzielczość jest niepotrzebnie niska, a raster jest widoczny dla oka. W podobnym przedziale cenowym smartwatchy jest to jednak dość powszechny problem, który można zatem wybaczyć.

Jasność zegarka sięga 450 nitów, co zapewnia bardzo dobrą czytelność, zwłaszcza w pomieszczeniach. Problemy mogą pojawić się, gdy promienie słoneczne padają bezpośrednio na wyświetlacz (na przykład w południe). Wadą zegarka jest to, że jasność zegarka można regulować tylko ręcznie, nie ma automatycznej kontroli. Z reguły będziesz miał ustawioną maksymalną jasność, co może być dość irytujące dla oczu wieczorem. W przeciwieństwie do Redmi Watch 3, nie znajdziesz tu również trybu Always-On, którego spodziewaliśmy się po wyświetlaczu LCD.

Dzięki dużemu wyświetlaczowi poszczególne opcje są przyjemnie duże i łatwe do wyciśnięcia. Również z tego powodu smartwatch może być odpowiedni dla seniorów, którzy chcą pozostać w kontakcie z bliskimi i korzystać z połączeń alarmowych w razie potrzeby (na przykład problemu zdrowotnego).

Są wodoodporne, ale nie znajdziesz trybu pływania

Smartwatch, podobnie jak Redmi Watch 3, jest wodoodporny do głębokości 50 metrów, więc można go nosić na basenie. Ale niestety Redmi Watch 3 Active nie ma trybu monitorowania pływania. Pod tym względem lepiej sprawdzi się Redmi Watch 3.

Intuicyjny i płynny system

System operacyjny obsługuje język polski, więc nie musisz martwić się o bariery językowe. Samo korzystanie ze smartwatcha jest szybkie i płynne, system nie ma tendencji do zacinania się. Dzięki temu zegarek jest łatwy w obsłudze dla dorosłych, dzieci i seniorów.

Wśród czujników brakuje GPS

Jedną z różnic między tańszym Redmi Watch 3 Active a dwukrotnie droższym Redmi Watch 3 jest brak GPS. Z tego powodu są one często porównywane do raczej zabawnych bransoletek fitness.

Zegarek jest wyposażony w czujnik do pomiaru tętna i natlenienia krwi, a także akcelerometr do wykrywania ruchu.

Żywotność baterii? Do 12 dni

Redmi Watch 3 Active, podobnie jak Redmi Watch 3, wyposażony jest w baterię o pojemności 289 mAh. Dzięki niej, według producenta, mogą wytrzymać do 12 dni na jednym ładowaniu. W naszym teście okazało się jednak, że przy normalnym użytkowaniu będziemy je ładować raczej co tydzień. Do ładowania służy dołączony kabel magnetyczny, a pełne naładowanie zajmuje około 1,5 godziny.

Uściślając - podczas naszych testów, dzienne zużycie energii wynosiło średnio około 15% przy normalnym użytkowaniu z powiadomieniami przychodzącymi, godzinnym monitorowaniem aktywności i zaawansowanym śledzeniem snu.

Funkcje Redmi Watch 3 Active w pigułce

Jeśli chodzi o funkcje, są one praktycznie identyczne jak w Redmi Watch 3. Jeśli więc chcesz poznać je bardziej szczegółowo, zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją tego smartwatcha. W tej sekcji tylko krótko wspominamy, w jakie funkcje zegarek jest wyposażony, a czego mu brakuje.

Śledzenie stanu zdrowia

Redmi Watch 3 Active może obsługiwać ciągłe monitorowanie tętna i natlenienia krwi. Można również śledzić pierścienie ruchu. Dla kobiet dostępna jest również funkcja śledzenia cyklu menstruacyjnego, a zegarek może monitorować sen.

W przypadku Redmi Watch 3 skomentowaliśmy, że tętno było naszym zdaniem zbyt wysokie, a zatem pomiar był prawdopodobnie niedokładny. Był to jednak prawdopodobnie tylko problem z konkretnym testowanym modelem, ponieważ tętno bardziej odzwierciedlało rzeczywistość w tańszym Redmi Watch 3 Active.

Monitorowanie aktywności sportowej

Redmi Watch 3 Active może być używany do monitorowania sportu, z różnymi aktywnościami do wyboru. Jak już wspomnieliśmy, zegarek nie posiada GPS. W związku z tym zapis trasy można wyświetlić w aplikacji mobilnej tylko wtedy, gdy wykonujesz aktywność z podłączonym telefonem. Dla nas jednak ta funkcja była mniej niezawodna, ponieważ trasa nie została odzwierciedlona w aplikacji. Z kolei Redmi Watch 3 ma GPS i obsługuje tę funkcję bez żadnych problemów.

Funkcje związane ze stylem życia

Wśród funkcji lifestylowych możemy wymienić możliwość wykonywania połączeń telefonicznych bezpośrednio z zegarka. Urządzenie powiadomi również o przychodzących powiadomieniach z telefonu (brakuje jednak obsługi emoji). Możesz wybrać żądany numer bezpośrednio na zegarku lub wybrać go z ulubionych kontaktów, które wcześniej zapisałeś w aplikacji mobilnej. Dla kontrastu, Redmi Watch 3 zaskakująco nie posiada klasycznego dialpada do wybierania numeru telefonu, pomimo wyższej ceny.

Znajdziesz tu również prognozę pogody, stoper, budzik, minutnik, sterowanie migawką aparatu i funkcję Znajdź mój telefon.

Funkcje, których nie znajdziesz w Redmi Watch 3 Active (a znajdziesz w Redmi Watch 3)

 • W przeciwieństwie do Redmi Watch 3, model Active nie może mierzyć stresu przez cały dzień. Można go zmierzyć tylko na żądanie. Ćwiczenia oddechowe również nie są uwzględnione.
 • W menu funkcji brakuje również 10 treningów biegowych, które można znaleźć w Redmi Watch 3.
 • Nie można również sterować asystentem głosowym Alexa za pośrednictwem Redmi Watch 3 Active.

Podsumowanie – komu polecilibyśmy smartwatch Redmi Watch 3 Active?

Redmi Watch 3 Active polecamy niewymagającym użytkownikom smartwatchy ze względu na niską cenę zakupu. Może być również przydatny dla dzieci lub seniorów, którzy chcą pozostać w kontakcie z bliskimi i wygodnie monitorować podstawowe wskaźniki zdrowotne lub sen.

Połączenia można odbierać lub wybierać bezpośrednio z poziomu zegarka. Zegarek imponuje również dużym wyświetlaczem, który ułatwia korzystanie z niego. Jego rozdzielczość mogłaby być wyższa, jednak biorąc pod uwagę cenę, można to wybaczyć.
W przeciwieństwie do Redmi Watch 3, należy liczyć się z brakiem GPS. Zegarek nie mierzy również obciążenia stresem w ciągu dnia, nie można za jego pomocą sterować asystentem głosowym Alexa, a także nie znajdziemy w nim 10 treningów biegowych czy ćwiczeń oddechowych.

Recenzja: smartwatch Redmi Watch 3 Active
 • Jakość wykonania
 • Bateria
 • System operacyjny
 • Kompatybilność
 • Stosunek ceny do wydajności
3.7

Tani, ale potężny smartwatch

Redmi Watch 3 Active to przystępny cenowo smartwatch dla zwykłych użytkowników, dzieci i seniorów. O przeznaczeniu dla dzieci myślimy przede wszystkim w kontekście niskiej ceny, gdyż Redmi Watch 3 Active nie posiada żadnych funkcji śledzenia lokalizacji czy podsłuchiwania, jak niektóre smartwatche dla dzieci. Posiada duży wyświetlacz LCD, jest wykonany z tworzywa sztucznego i oferuje szereg interesujących funkcji. Może obsługiwać podstawowe śledzenie zdrowia i ruchu, chociaż brak GPS należy wziąć pod uwagę, biorąc pod uwagę cenę. Ponadto można z nich również wykonywać połączenia telefoniczne i w razie potrzeby łatwo wybrać połączenie SOS. Przyjrzyjmy się bliżej temu smartwatchowi.

Plusy

 • Korzystna cena
 • Szeroki zakres funkcji
 • Opcja telefonii
 • Łatwy w użyciu

Minusy

 • Nie wyświetlaj emoji
 • Brak GPS
 • Brak możliwości pomiaru obciążenia stresem w ciągu dnia
 • Możliwość zapisania tylko 10 ulubionych kontaktów
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
Twoja ocena
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: smartwatch Redmi Watch 3 Active
Redmi Watch 3 Active
Ocena: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram