GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: smartwatch Garmin Vivoactive 4S

Plusy
 • Dokładny pomiar aktywności sportowej
 • GPS
 • Monitorowanie snu
 • Płatności zbliżeniowe
 • System operacyjny w języku polskim
 • Łatwy w użyciu
 • Możliwość pobrania dodatkowych aplikacji
 • Świetna wydajność baterii
Minusy
 • Wyższa cena
 • Ograniczona możliwość odbierania wiadomości lub połączeń
Ogólna ocena
4.2/5

Garmin Vivoactive 4S będzie używany zarówno przez amatorów, jak i profesjonalnych sportowców. Łączą w sobie sportowy i elegancki wygląd oraz oferują mnóstwo czujników do dokładnego pomiaru aktywności sportowej. Można ich również używać do monitorowania snu. System operacyjny Garmin OS jest w języku polskim, obsługuje płatności zbliżeniowe i umożliwia pobieranie dodatkowych aplikacji.

Opakowanie jest małe i lekkie

Garmin Vivoactive 4S dotarł do naszej redakcji w pudełku o wymiarach 11 × 10 × 10 cm. Całkowita waga opakowania wynosi 270 gramów. Zaraz po wyjęciu z pudełka, zegarek już na pierwszy rzut oka przykuł naszą uwagę swoim eleganckim wyglądem i minimalistyczną kolorystyką, która jest stworzona dla płci pięknej.

Opakowanie zawiera:

 • sam smartwatch,
 • kabel do ładowania
 • i instrukcję obsługi.

Smartwatch mocuje się na nadgarstku tak, jak każdy zwykły zegarek. Pasuje idealnie na nadgarstki o obwodzie od 11 do 17,5 cm. Ten wariant jest zatem przeznaczony raczej dla kobiet. Mężczyźni wybiorą prawdopodobnie większy model Garmin Vivoactive 4.

Zaletą jest to, że podobnie jak w przypadku innych smartwatchów, pasek można łatwo wymienić. Istnieje możliwość dokupienia większej liczby wariantów pasków z różnych materiałów i w różnych opcjach kolorystycznych i zmieniania ich w zależności od potrzeb lub aktualnego nastroju.

Specyfikacja techniczna Garmin Vivoactive 4S

Ten smartwatch już na pierwszy rzut oka przyciąga uwagę okrągłą tarczą z transflektywnym wyświetlaczem. Jego dużą zaletą jest fakt, że jest doskonale czytelny nawet w jasnym świetle słonecznym, co sprawia, że zegarek nadaje się do wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu.

Dużą zaletą jest także długi czas pracy baterii, który sięga nawet 8 dni. Kolejną mocną stroną tego urządzenia jest system operacyjny Garmin OS, który obsługuje pobieranie dodatkowych aplikacji i płatności zbliżeniowe Garmin Pay.

Dzięki obsłudze technologii ANT+ smartwatch można połączyć z innymi urządzeniami sportowymi (np. pasami piersiowymi). Niestety, nie mieliśmy okazji do przetestowania tej funkcji w ramach naszej recenzji.

ParametrWartość
Typ paskaSilikonowy
WytrzymałośćWodoszczelność na głębokości do 50 metrów
Wyświetlacz1,1" transflektywny
Wydajność bateriiDo 8 dni
Metoda ładowaniaKabel zasilający USB
ŁącznośćBluetooth, ANT, GPS
System operacyjnyGarmin OS
Wymiary (bez paska)40 × 40 × 12,7 mm
Waga40 g (bez paska)

Zegarek ze stalową ramką i szkłem Gorilla Glass

Na pierwszy rzut oka smartwatch wygląda bardzo ładnie i nowocześnie. Testowany przez nas wariant łączy w sobie elegancką biel i różowe złoto, co czyni go szczególnie świetną opcją dla kobiet. Model dostępny jest jednak również w wersji męskiej (np. szarej lub czarnej). Sama tarcza jest okrągła, co odróżnia zegarek od np. Apple Watch, który od dawna stawia na kwadratowy wyświetlacz.

Garmin Vivoactive 4S posiada stalową ramkę, dzięki czemu wyświetlacz nie sięga aż do samej krawędzi koperty. Wyświetlacz posiada również wytrzymałe szkło hartowane Gorilla Glass 3. generacji, które wyróżnia się wysoką wytrzymałością i trwałością.

Pasek jest silikonowy i ma lekką konstrukcję, przez co pozostaje wygodny nawet podczas długotrwałego noszenia. Docenią to sportowcy, ale także osoby cierpiące na alergie na metale. Sam pasek można jednak łatwo wymienić na inny, w zależności od aktualnych potrzeb.

Garmin Vivoactive 4S bez paska waży 40 gramów. Z tego powodu zalicza się do raczej cięższych zegarków, ale i tak nie jest to coś niezbędnego (np. Apple Watch 6 waży 47 gramów). Jeśli jednak waga jest dla ciebie priorytetem, możesz poszukać np. Xiaomi Amazfit GTS 2 mini, który waży zaledwie 19,5 grama.

Gdzie kupićGarmin Vivoactive 4S
Garmin Vivoactive 4S
Ogólna ocena
4.2/5

Jak uruchomić smartwatch?

Pierwsze uruchomienie tego zegarka Garmin jest dość proste i intuicyjne. Najpierw należy naładować urządzenie, a w międzyczasie pobrać aplikację Garmin Connect na telefon komórkowy, która jest dostępna bezpłatnie w Google Play i App Store.

Następnie w aplikacji wybieramy, że chcemy podłączyć nowe urządzenie i rozpoczynamy proces parowania. Oba urządzenia poprowadzą Cię przez proces parowania, więc nie musisz się martwić, że będzie to coś trudnego.

W aplikacji mobilnej na samym początku skonfigurujesz swoje dane osobowe, takie jak płeć, wzrost i waga. W przypadku kobiet dostępna jest również sekcja z informacjami o cyklu menstruacyjnym. Możesz także ustawić swoje dzienne cele dotyczące liczby spalonych kilokalorii lub przebytych kroków.

Do sparowania użyliśmy iPhone'a 11 z systemem operacyjnym 15.0.1 i wszystko poszło gładko.

Smartwatch jest również wyposażony w technologię ANT , a zatem umożliwia połączenie z urządzeniem z tą technologią. Zazwyczaj są to opaski na klatkę piersiową, które dostarczają dokładnych danych na temat aktywności serca.

Smartwatche korzystają z systemu operacyjnego Garmin OS

Smartwatche wykorzystują system operacyjny Garmin OS. Jego zaletą jest fakt, że zegarek można podłączyć zarówno do telefonów komórkowych z systemem Android, jak i iOS. Pod tym względem różni się od Apple Watch, który może być sparowany tylko z telefonem komórkowym tej samej marki.

Garmin OS został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o sportowcach. Jest stosunkowo łatwy w nawigacji. Jego zaletą jest również możliwość instalowania dodatkowych aplikacji i obsługa płatności zbliżeniowych Garmin Pay. System operacyjny obsługuje język angielski, więc nie trzeba martwić się o ewentualną barierę językową.

Możliwość pobrania dodatkowych aplikacji na Garmin Vivoactive 4S

Wspomniana wcześniej aplikacja mobilna Garmin Connect może służyć do parowania smartwatcha z telefonem komórkowym i śledzenia różnych statystyk. Sama aplikacja jest przejrzysta i intuicyjna. Można w niej na przykład sprawdzić aktualne tętno, liczbę spalonych kilokalorii i liczbę oddechów na minutę.

Kobiety docenią również możliwość śledzenia swojego cyklu menstruacyjnego. Dostępne są również dane dotyczące liczby przebytych kroków i nie tylko. Za pośrednictwem aplikacji można dzielić się swoimi osiągnięciami ze znajomymi. Alternatywnie, możesz wybrać jedno z dostępnych wyzwań i dołączyć do nich, aby uzyskać dodatkową motywację. Na przykład wyzwanie oparte jest na liczbie kilometrów przebiegniętych w ciągu miesiąca. Po ukończeniu wyzwania otrzymasz odznakę wymienioną w swoim profilu.

Jeśli chcesz pobrać dodatkowe aplikacje na swoje urządzenie, musisz najpierw pobrać aplikację Garmin Connect IQ (dostępną również na Androida i iOS) na swój telefon komórkowy. Następnie można wybierać spośród dostępnych w niej aplikacji, które są dostosowane do różnych dyscyplin sportowych. Istnieje również opcja pobrania nowych tarcz zegarka (takich jak te o tematyce świątecznej). Jednocześnie zegarek może automatycznie pobierać dodatkowe aplikacje po zainstalowaniu tej aplikacji. W naszym przypadku była to aplikacja do śledzenia cyklu menstruacyjnego.

Tak więc aplikacja Garmin Connect służy do parowania zegarka z telefonem, a następnie śledzenia stanu zdrowia. Aplikacja Garmin Connect IQ służy jedynie do instalowania dodatkowego oprogramowania na smartwatchu.

Funkcje dostosowane do sportowców

Jak już wspomnieliśmy, ten smartwatch znajdzie zastosowanie zwłaszcza wśród sportowców. Jeśli chcesz używać urządzenia do pełnoprawnego przesyłania wiadomości, wykonywania połączeń telefonicznych i ogólnie ułatwiania życia, inne smartwatche (takie jak Apple Watch 7) mogą być bardziej odpowiednie.

Zaletą zegarka jest zaawansowane monitorowanie aktywności sportowej, które wspierane jest przez szereg czujników.

Krokomierz

Zegarek mierzy liczbę kroków przebytych w ciągu dnia. W naszych testach wynik był mniej więcej taki sam, jak ten pokazywany przez aplikację Zdrowie na iPhonie.

Gdzie kupićGarmin Vivoactive 4S
Garmin Vivoactive 4S
Ogólna ocena
4.2/5

Pomiar tętna

Jedną z podstawowych funkcji smartwatcha jest pomiar tętna. Bieżącą wartość można w każdej chwili sprawdzić w statystykach zdrowotnych. Jeśli tętno będzie zbyt niskie lub wysokie w trybie spoczynku, urządzenie poinformuje o tym fakcie.

Pomiar tętna jest niezawodny
Pomiar tętna jest niezawodny

Pomiar natlenienia krwi

Początkowo nie mogliśmy znaleźć tej funkcji w zegarku. Wynika to z faktu, że funkcja musi być najpierw aktywowana w aplikacji mobilnej. Można ją znaleźć w sekcji Tryb uśpienia, a następnie należy przejść do Pulsoksymetru i włączyć tę funkcję. Możesz wybrać, czy urządzenie ma mierzyć natlenienie krwi przez cały dzień, czy tylko podczas snu.

Pomiar musi być najpierw włączony
Pomiar musi być najpierw włączony

Monitorowanie snu

Jeśli śpisz ze swoim smartwatchem, możesz wyświetlić statystyki snu w aplikacji mobilnej po przebudzeniu. Zegarek może wykryć, jak długo spałeś podczas snu lekkiego, głębokiego i REM. W nocy docenisz funkcję Nie przeszkadzać, która wyłącza wszystkie powiadomienia. Statystyki snu są bardziej wyrafinowane niż te oferowane przez podstawowy zegarek Apple Watch 7. Nowszy Garmin Vivoactive 5 oferuje nawet monitorowanie drzemek oprócz śledzenia snu.

Niestety, mierzone dane nie są do końca dokładne. Na przykład w naszych testach zegarek oszacował, że zasypianie nastąpiło około godzinę wcześniej niż w rzeczywistości. Prawdopodobnie więc błędnie zinterpretował oglądanie serialu na leżąco jako sen.

Możesz także ustawić alarm (podstawowy, a nie inteligentny, który budzi Cię podczas lekkiego snu). Zegarek obudzi cię delikatną wibracją na nadgarstku, a następnie możesz wyłączyć alarm lub pozwolić sobie na drzemkę przez kolejne 10 minut.

Pomiar VO2 max

Garmin Vivoactive 4S zapewnia również dość dokładne oszacowanie VO2 max za pomocą swoich monitorów. Wartość VO2 max jest jednym z wiarygodnych wskaźników wydajności fizycznej. Im wyższa jest ta wartość, tym więcej tlenu dociera do mięśni podczas wysiłku fizycznego.

Wiele trybów ćwiczeń

Prawdopodobnie najbardziej docenisz Garmin Vivoactive 4S podczas ćwiczeń. Możesz wybierać spośród wielu różnych dyscyplin sportowych, w tym chodzenia, biegania, jazdy na rowerze, jogi, pilatesu, a nawet oddychania. W Garmin Vivoactive 5 znajdziesz również funkcje dla osób na wózkach inwalidzkich.

Smartwatch posiada czujnik GPS , dzięki czemu można go również wykorzystać do dokładnego pomiaru aktywności na świeżym powietrzu. Po rozpoczęciu takiej aktywności wystarczy chwilę poczekać, aż zegarek połączy się z GPS. Następnie można zabrać się za sam sport. Na wyświetlaczu pojawi się czas, jaki upłynął od rozpoczęcia aktywności, średnie tempo i dystans. Dostępne są również informacje o aktualnym tętnie, w tym interpretacja strefy tętna.

Dane różnią się jednak w zależności od konkretnej aktywności fizycznej. Na przykład, gdy testowaliśmy smartwatch podczas zajęć jogi, wyświetlał on upływający czas i tętno. Ponadto dostępne były również dane dotyczące poziomu stresu i częstości oddechów.

Podczas ćwiczeń można łatwo zminimalizować aplikację i używać smartwatcha do innych celów.

Po zakończeniu ćwiczeń można wyświetlić przejrzyste statystyki dotyczące wydajności w aplikacji mobilnej Garmin Connect.

Kolejną przydatną funkcją jest fakt, że urządzenie ostrzeże Cię, abyś wstał i poszedł się rozciągnąć, jeśli jesteś nieaktywny przez długi czas. Funkcję tę można jednak wyłączyć.

Pomiar częstości oddechów

Urządzenie może również wykrywać częstotliwość od dechu (w ciągu dnia i podczas snu). Wartość tę można sprawdzić w dowolnym momencie.

Zegarek mierzy częstotliwość oddechu
Zegarek mierzy częstotliwość oddechu

Monitorowanie stresu

Zegarek mierzy poziom stresu w ciągu dnia. Jeśli poziom stresu będzie zbyt wysoki, urządzenie powiadomi o tym użytkownika i doradzi, aby przez chwilę odetchnął.

Gdzie kupićGarmin Vivoactive 4S
Garmin Vivoactive 4S
Ogólna ocena
4.2/5
Informuje, kiedy jesteś zestresowana
Informuje, kiedy jesteś zestresowana

Monitorowanie cyklu menstruacyjnego

Dla kobiet dostępna jest funkcja śledzenia cyklu menstruacyjnego. Ale uwaga. Ta funkcja nie była dostępna w zegarku od samego początku. Pojawiła się dopiero po zainstalowaniu aplikacji mobilnej Garmin Connect IQ, która sama ją pobrała. Jeśli nie chcesz z niej korzystać, możesz ją odinstalować za pomocą Garmin Connect IQ.

Zegarek pokaże aktualny dzień cyklu, a także można go używać do rejestrowania różnych objawów fizycznych (np. ból brzucha, skurcze, zmęczenie...) i innych informacji (np. dotyczących nastroju, libido lub aktywności seksualnej). Szczegółowe informacje są również dostępne w aplikacji mobilnej Garmin Connect, w której można ustawić typ i długość cyklu na początku.

Funkcja Body Battery

Funkcja ta służy do monitorowania i oceny bilansu wysiłku i regeneracji organizmu w ciągu dnia. Na przykład funkcja wykorzystuje zmienność tętna, stres, jakość snu lub aktywność użytkownika do obliczenia wartości. Zegarek zwykle pokazuje wysoką wartość na początku dnia; w miarę upływu czasu lub po ciężkim treningu liczba ta spada.

Funkcja Body Battery
Funkcja Body Battery

Śledzenie reżimu picia

Zegarek pomoże również śledzić reżim picia. Odbywa się to poprzez odnotowanie bezpośrednio na zegarku, że właśnie wypiłeś szklankę wody. Pod koniec dnia możesz łatwo sprawdzić, jak sobie radzisz.

Możesz śledzić swoje picie
Możesz śledzić swoje picie

Możesz odpowiadać na przychodzące wiadomości w ograniczonym zakresie

Urządzenie powiadomi Cię również o przychodzących powiadomieniach z telefonu komórkowego. Możesz odpowiedzieć na przychodzącą wiadomość za pomocą szybkiej odpowiedzi z listy wstępnie ustawionych wiadomości. Funkcja ta jest jednak dostępna tylko po sparowaniu zegarka z telefonem komórkowym z systemem Android. Właściciele urządzeń z systemem iOS nie mają szczęścia w tym względzie.

Smartwatch może również ostrzegać o połączeniach przychodzących, które można odrzucić. Jeśli masz telefon komórkowy z systemem Android, zegarek powinien również obsługiwać funkcję odrzucania połączeń za pomocą wiadomości tekstowych.

Za pomocą zegarka można płacić zbliżeniowo

Smartwatch może być używany do płatności zbliżeniowych za pomocą Garmin Pay. Jeśli ta funkcja jest dla Ciebie kluczowa, zalecamy sprawdzenie listy banków, które obecnie obsługują Garmin Pay.

Najpierw należy skonfigurować tę funkcję w aplikacji mobilnej Garmin Connect. Korzystając z niej, wystarczy dodać kartę płatniczą i wybrać hasło, które należy wprowadzić za każdym razem, gdy chce się skorzystać z funkcji. W ten sposób karta płatnicza jest chroniona przed niewłaściwym użyciem.

Można go również używać do sterowania muzyką

Za pomocą zegarka można wygodnie sterować muzyką zapisaną w telefonie komórkowym (np. w aplikacji Spotify). Alternatywnie, można pobierać utwory bezpośrednio na zegarek i słuchać muzyki bez konieczności noszenia telefonu komórkowego. Pojemność pamięci wewnętrznej wynosi 3,5 GB. Dzięki Bluetooth do urządzenia można łatwo podłączyć słuchawki bezprzewodowe.

Aby pobrać utwory na zegarek, należy skorzystać z aplikacji mobilnej Garmin Connect i połączyć zegarek z siecią Wi-Fi. Następnie można pobierać utwory na urządzenie za pośrednictwem wybranych aplikacji (np. Spotify lub Deezer).

Gdzie kupićGarmin Vivoactive 4S
Garmin Vivoactive 4S
Ogólna ocena
4.2/5
Do zegarka można podłączyć słuchawki
Do zegarka można podłączyć słuchawki

Inne funkcje smartwatcha

Przydatną funkcją jest również aktualna prognoza pogody, która jest ładnie wykonana. Można też korzystać ze stopera, który przydaje się do mierzenia międzyczasów podczas ćwiczeń.

Aktualna prognoza pogody
Aktualna prognoza pogody

Zaawansowane czujniki do monitorowania stanu zdrowia

Smartwatch wykorzystuje kilka czujników, które pomagają monitorować stan zdrowia i aktywność fizyczną. Należą do nich:

 • czujnik tętna,
 • GPS,
 • Glonass (globalny system pozycjonowania satelitarnego używany przez rosyjskie wojsko),
 • Galileo (europejski autonomiczny globalny system pozycjonowania satelitarnego),
 • wysokościomierz barometryczny (do określania wysokości),
 • kompas (do nawigacji),
 • żyroskop (do nawigacji),
 • czujnik tlenu we krwi
 • i akcelerometr (do wykrywania ruchu).

Ponadto konkurencyjne Apple Watch 6 i Apple Watch 7 są wyposażone w elektryczny czujnik tętna do generowania EKG. Z drugiej strony, nie posiadają one technologii Glonass i Galileo, co z pewnością docenią entuzjaści outdooru.

Jasność wyświetlacza automatycznie dostosowuje się do warunków

Smartwatch w wersji 4S ma 1,1-calowy wyświetlacz transflektywny. Tymczasem to samo urządzenie jest również dostępne w większej wersji dla mężczyzn, gdzie wyświetlacz ma przekątną 1,3". Zegarek jest wyposażony w zawsze włączony wyświetlacz Garmin Chroma Display™, który jest czytelny nawet w jasnym świetle słonecznym (zegarek automatycznie dostosowuje swoją jasność). Rozdzielczość wyświetlacza wynosi 215 × 215 px.

Konkurencyjni producenci smartwatchów zazwyczaj stawiają na wyświetlacze LCD lub AMOLED, które mogą pochwalić się pięknymi kolorami i wiernym odwzorowaniem odcieni czerni. Ale w tym modelu zobaczymy wspomniany wyświetlacz transfleksyjny, który nie jest tak ładny, ale z drugiej strony jest doskonale czytelny nawet w jasnym świetle słonecznym. W nowszej wersji Garmin Vivoactive 5 spotkamy się już z wyświetlaczem AMOLED, co jest sporą zmianą międzypokoleniową.

Zegarek dostaje kciuki w górę za szkło Gorilla Glass trzeciej generacji, które chroni urządzenie przed wszelkiego rodzaju uderzeniami i zarysowaniami.

Jeśli szukasz zegarka z większym wyświetlaczem, możemy polecić na przykład Apple Watch 7, który ma przekątną wyświetlacza 1,9 cala w wersji z tarczą 45 mm. Amazfit GTS 2 działa z wyświetlaczem 1,65 ", podczas gdy wersja mini ma wyświetlacz 1,55". Jeśli szukasz zegarka z okrągłą tarczą, nadal możesz szukać Xiaomi Mi Watch o przekątnej 1,39 cala.

Smartwatch wytrzymuje do 8 dni na jednym ładowaniu

Dużą zaletą tego smartwatcha jest zdecydowanie długa żywotność baterii, która może wynosić do 8 dni. Jeśli używasz smartwatcha z włączoną nawigacją GPS, żywotność baterii będzie znacznie niższa (około 18 godzin). Jeśli włączona jest również muzyka, czas pracy baterii może wynosić około 6 godzin.

W naszych testach osiągnęliśmy 6 dni pracy na baterii i na pewno nie skąpiliśmy na smartwatchu. Na przykład Apple Watch 6 i Watch 7 mają tylko 18 godzin pracy na baterii. Istnieją jednak również modele, które wytrzymają jeszcze dłużej na jednym ładowaniu. Jest to na przykład Xiaomi Amazfit GTS 2 mini, który ma żywotność baterii do 14 dni.

Do ładowania służy dołączony kabel USB. Urządzenie można naładować od 0 do 100% w około 2 godziny. Mamy jednak zastrzeżenia do samego systemu ładowania. Konkurencyjne modele często używają poręcznego kabla magnetycznego, ale w przypadku tego smartwatcha otrzymujesz całkowicie klasyczny kabel, który łączy się z tyłu, a zegarek musi leżeć na boku podczas ładowania.

Kabel USB służy do ładowania
Kabel USB służy do ładowania

Przetestowaliśmy również zegarek w wodzie

Wodoodporność symbolizuje jedną z kluczowych cech smartwatcha. Garmin Vivoactive 4S ma wodoodporność 5 ATM, więc możesz zabrać go ze sobą pod prysznic lub na basen bez żadnych obaw.

Można nawet brać z nim prysznic
Można nawet brać z nim prysznic

FAQ

Jak długo działa na jednym ładowaniu?

Garmin Vivoactive 4S może działać do 8 dni na jednym ładowaniu. Jednak konkretna żywotność baterii zawsze zależy od sposobu korzystania z urządzenia. W naszych testach było to 6 dni.

Gdzie kupićGarmin Vivoactive 4S
Garmin Vivoactive 4S
Ogólna ocena
4.2/5
Jaką aplikację mobilną powinienem pobrać?

Aby sparować telefon komórkowy i smartwatch, użyj aplikacji mobilnej Connect, która jest dostępna bezpłatnie zarówno na Androida, jak i iOS.

Z jakim telefonem komórkowym kompatybilny jest smartwatch?

Smartwatch jest kompatybilny z telefonami komórkowymi z systemem Android i iOS.

Czy urządzenie obsługuje płatności zbliżeniowe?

Tak, smartwatch obsługuje tzw. Garmin Pay, a zatem może być używany do płatności zbliżeniowych. Technologia ta może jednak nie być obsługiwana przez wszystkie banki.

Dla kogo przeznaczony jest smartwatch Garmin Vivoactive 4S?

Garmin Vivoactive 4S polecamy przede wszystkim osobom, które poważnie podchodzą do sportu i chcą mieć urządzenie z bardzo dokładnym pomiarem aktywności sportowej. Wynika to z faktu, że zegarki Garmin są przeznaczone przede wszystkim do uprawiania sportu. Jeśli szukasz urządzenia, które ułatwi Ci codzienne życie, prawdopodobnie bardziej zainteresuje Cię Apple Watch 7 (lub tańszy Xiaomi Amazfit GTS 2, który nie oferuje tak wielu funkcji).

Urządzenie imponuje szerokim zakresem aktywności sportowych, dla których zapewnia bardzo dokładne pomiary. Dostępny jest również ciągły monitoring tętna, a zegarek można wykorzystać do analizy snu. Minusem jest fakt, że przychodzące wiadomości i połączenia nie mogą być odbierane, jeśli masz telefon komórkowy z systemem iOS. Właściciele urządzeń z Androidem mogą przynajmniej wybrać z listy zaprogramowanych odpowiedzi.

Recenzja: smartwatch Garmin Vivoactive 4S
 • Jakość wykonania
 • Bateria
 • System operacyjny
 • Kompatybilność
 • Stosunek ceny do wydajności
4.2

Idealny smartwatch dla prawdziwych sportowców

Garmin Vivoactive 4S będzie używany zarówno przez amatorów, jak i profesjonalnych sportowców. Łączą w sobie sportowy i elegancki wygląd oraz oferują mnóstwo czujników do dokładnego pomiaru aktywności sportowej. Można ich również używać do monitorowania snu. System operacyjny Garmin OS jest w języku polskim, obsługuje płatności zbliżeniowe i umożliwia pobieranie dodatkowych aplikacji.

Plusy

 • Dokładny pomiar aktywności sportowej
 • GPS
 • Monitorowanie snu
 • Płatności zbliżeniowe
 • System operacyjny w języku polskim
 • Łatwy w użyciu
 • Możliwość pobrania dodatkowych aplikacji
 • Świetna wydajność baterii

Minusy

 • Wyższa cena
 • Ograniczona możliwość odbierania wiadomości lub połączeń
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
5/5 - (liczba ocen: 7)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: smartwatch Garmin Vivoactive 4S
Garmin Vivoactive 4S
Ocena: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram