GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: smartwatch Xiaomi Watch 2 Pro

Plusy
 • Korzystny stosunek ceny do wydajności
 • Lustrzane odbicie połączeń
 • Wygodny do noszenia w ciągu dnia
 • Płatności zbliżeniowe
 • Głosowe wprowadzanie tekstu
 • Szacowanie VO2 max
Minusy
 • Niska żywotność baterii
 • Niższa jasność wyświetlacza
 • Błędy w powiadomieniach
 • Błędy w odbieraniu i odrzucaniu połączeń

Smartwatch Xiaomi Watch 2 Pro już na pierwszy rzut oka przyciąga uwagę przystępną ceną. Zegarek oferuje system Wear OS, który charakteryzuje się szeroką gamą funkcji lifestylowych, niezawodną komunikacją ze smartfonem i niestety krótszym czasem pracy na baterii. Zegarek wyposażony jest w moduł GPS, obsługuje płatności zbliżeniowe, a także można za jego pomocą sprawdzać połączenia telefoniczne. Oprócz standardowej wersji Bluetooth, zegarek dostępny jest również w wersji LTE z obsługą danych mobilnych i kompatybilnością z eSIM.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Z jakimi telefonami kompatybilny jest zegarek?

Według producenta smartwatch Xiaomi Watch 2 Pro jest kompatybilny tylko z telefonami z systemem Android 8.0 lub nowszym. Zegarek nie jest kompatybilny ze smartfonami iPhone.

Jaka jest żywotność baterii zegarka?

Producent twierdzi, że żywotność baterii wynosi 65 godzin na jednym ładowaniu w kontekście normalnego użytkowania. Podczas naszego testu w warunkach określonych poniżej, zegarek osiągnął żywotność baterii 1-2 dni.

Czy mogę płacić zegarkiem?

Tak, zegarek obsługuje płatności zbliżeniowe za pośrednictwem chipu NFC i aplikacji Google Pay (Wallet).

Czy zegarek posiada nawigację?

Zegarek ma domyślnie zainstalowaną aplikację Mapy Google. Po uruchomieniu nawigacji dostępne wskazówki są uzupełniane przez podpowiedzi głosowe. Można również wyświetlić trasę i pełną mapę.

Specyfikacja Xiaomi Watch 2 Pro

Podstawowe parametry techniczne zegarka podsumowaliśmy w poniższej tabeli. Wśród parametrów miło zaskoczyło nas połączenie procesora Snapdragon W5 Gen 1 i 2 GB pamięci operacyjnej, co na papierze szepcze, że działanie systemu będzie płynne.

Wśród innych parametrów zaskoczyć może wyższa waga i solidniejsze wymiary obudowy. W porównaniu do innych zegarków z Wear OS wymiary są jednak dość standardowe. Sytuacja jest jednak inna w porównaniu z innymi kategoriami zegarków, wśród których Xiaomi jest naprawdę po stronie większych i solidniejszych modeli.

ParametrWartość
Typ paskaSilikon, skóra
Wytrzymałość5 ATM
WyświetlaczAMOLED 1,43" 466 x 466 px
Żywotność bateriiDo 65 godzin (normalne użytkowanie)
Metoda ładowaniaMagnetyczny kabel zasilający
ŁącznośćBluetooth 5.2, WiFi, NFC, GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS, LTE*
ProcesorQualcomm Snapdragon W5 Gen 1
Pamięć operacyjna2 GB
System operacyjnyWear OS 3.5
Wymiary (bez paska)47,6 x 45,9 x 11,8 mm
Waga (bez paska)54,5 g
*Dotyczy tylko wersji LTE

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o smartwatchach, przeczytaj nasz artykuł o tym, jak wybrać smartwatch lub sprawdź nasze recenzje konkretnych modeli.

Zegarek wygląda solidnie

Szkielet zegarka jest dość charakterystyczny i jest uzupełniony przegrzebkami wokół obwodu, aby przywołać możliwość obrotu, ale jest to tylko dodatek do projektu. Ogólnie rzecz biorąc, zegarek wygląda dość solidnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego wagę 54,5 g, czyli o 10 g więcej niż TicWatch Pro 5.

Ze względu na większą obudowę, wyższą wagę i solidniejsze odczucia, zegarek polecamy bardziej mężczyznom.

Pomimo większej wagi, zegarek jest wygodny w noszeniu i możesz nawet nie wiedzieć, że nosisz go na co dzień. Problem może pojawić się podczas snu, gdy mocniejsza koperta będzie rozpraszać. Podsumowując, jakość wykonania zegarka oceniamy jednak pozytywnie. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę ich cenę, która jest niższa w porównaniu do konkurentów takich jak Samsung Galaxy Watch 6 czy TicWatch Pro 5.

Wyświetlacz ma niższą jasność, co niekoniecznie jest wadą

Zegarek wyposażony jest w wyświetlacz AMOLED, którego wydajność jest obecnie standardem wśród smartwatchów lifestyle'owych. Powierzchnię wyświetlacza uzupełnia nieokreślone szkło ochronne Gorilla Corning Glass.

Nižší jas může zhoršit čitelnost na přímNiższa jasność może pogorszyć czytelność w bezpośrednim świetle słonecznymém slunci
Niższa jasność może pogorszyć czytelność w bezpośrednim świetle słonecznym

Drobnym mankamentem wyświetlacza jest jego maksymalna jasność na poziomie 600 nitów, która jest niższa w porównaniu do konkurencji (TicWatch Pro 5 1000 nitów, Samsung Galaxy Watch 6 do 2000 nitów). Niższa jasność maksymalna może nie być znaczącym problemem, na przykład w pomieszczeniach, ale w bezpośrednim świetle słonecznym latem lub w górach , wyświetlacz może nie być wystarczająco czytelny.

Niższa maksymalna jasność może oznaczać niższe wymagania dotyczące zasilania wyświetlacza. W rezultacie wyświetlacz może nieznacznie oszczędzać baterię i wydłużyć jej żywotność.

Dotyk, koronka i inne przyciski - jak działa zegarek?

Zegarek wyposażony jest w dotykowy wyświetlacz. Obsługa jest więc intuicyjna, podobnie jak na smartfonie. Przesunięcie palcem w bok powoduje przejście do ekranów z podstawowymi danymi, takimi jak dzienne cele, pogoda, analiza snu czy tętno. Jeśli przesuniesz palcem w górę od dołu na tarczy zegarka, zobaczysz pasek z podstawowymi ustawieniami. Przesuń palcem w dół, aby uzyskać dostęp do powiadomień.

Szybkie menu z podstawowymi ustawieniami w większości zegarków ma górny pasek, podobnie jak w smartfonach. Umieszczenie tego menu na dolnym pasku jest mniej intuicyjne i wymaga przyzwyczajenia.

Korona może nie odpowiadać każdemu

Obrotowa koronka służy również do sterowania zegarkiem, który działa jak przycisk Home (powrót do tarczy zegarka/wybudzenie z bezczynności). Obracanie korony umożliwia poruszanie się po środowisku użytkownika. Przytrzymanie korony uruchamia Asystenta Google.

W przeciwieństwie do TicWatch Pro 5 GPS lub wszystkich modeli Apple Watch, korona ma mniejszą średnicę i łączy karbowane wnętrze z gładką krawędzią zewnętrzną. Ale sama konstrukcja korony nie jest słabością zegarka. To raczej jej dopasowanie i ukształtowanie obudowy wokół niej znacznie ogranicza obszar kontaktu między palcem a radełkowaną częścią koronki.

Podczas poruszania się w środowisku użytkownika często stwierdzaliśmy, że nasz palec po prostu ślizgał się po błyszczącej części korony. Gdyby haptyczna (wibracyjna) reakcja przesunięcia koronki nie była aktywna, nie mielibyśmy pojęcia, czy zegarek w ogóle zauważył obrót koronki.

Podczas korzystania z korony zauważyliśmy również różną kalibrację/przyspieszenie w różnych częściach interfejsu użytkownika. Na przykład w menu aplikacji przewijanie korony od góry do dołu zajmie sporo czasu. Jednakże, gdy używasz korony do ustawiania ćwiczeń oddechowych, wystarczy pobieżny ruch, aby przewinąć wszystkie opcje naraz.

Częstym problemem było nieumyślne ściskanie/przytrzymywanie koronki podczas obracania nadgarstka. Częściowym rozwiązaniem było odsunięcie zegarka dalej od nadgarstka do pozycji, która jest nienaturalna dla większości użytkowników.

Górny przycisk zegarka jest domyślnie przeznaczony do uruchamiania menu aktywności, ale można zmienić jego docelową aplikację w ustawieniach. Dolny przycisk może służyć do otwierania ostatnio zamkniętej aplikacji, a jego dwukrotne naciśnięcie otworzy aplikację Wallet.

Wear OS, kompatybilność i parowanie z telefonem

Interfejs użytkownika został opracowany na platformie Wear OS. Ogólnie rzecz biorąc, system zegarka pozostawił na nas dobre wrażenie. Dzięki procesorowi Snapdragon W5 Gen 1 i 2 GB pamięci RAM ruch jest szybki i płynny.

Parowanie zegarka ze smartfonem jest intuicyjne i zajęło nam około dwóch minut. Podobnie jak inne smartwatche Xiaomi, Watch 2 Pro paruje się ze smartfonem za pomocą aplikacji Mi Fitness. Zaletą jest to, że nie są wymagane żadne inne aplikacje poza tą jedną, co jest przewagą nad zegarkami Suunto 7 Titanium lub Garmin, które wymagają kilku aplikacji.

Żywotność baterii zegarka

Zegarek jest wyposażony w baterię o pojemności 495 mAh, co jest średnią w porównaniu do konkurencyjnych zegarków Wear OS (TicWatch Pro 5 GPS oferuje 628 mAh, a Samsung Galaxy Watch 6 oferuje 425 mAh). Ale jak pojemność baterii przekłada się na praktykę?

Żywotność baterii przy normalnym użytkowaniu osiągnęła 30 godzin

W tym teście nie byliśmy zbyt zadowoleni z zegarka. Połączenie bardziej wymagającego systemu operacyjnego z baterią o przeciętnej pojemności sprawiło, że zegarek ten stał się jednodniowym urządzeniem, które odkładamy na ładowarkę albo wieczorem przed snem, albo rano podczas codziennych obowiązków. Warunki testowe były następujące:

 • aktywny wyświetlacz Always-On Display,
 • odbieranie wszystkich powiadomień z telefonu,
 • 30 minut aktywności sportowej monitorowanej przez GPS,
 • monitorowanie snu,
 • dwie płatności zbliżeniowe,
 • 3 minuty odebranego połączenia,
 • ciągły pomiar tętna,
 • jeden pomiar saturacji.

Nieznaczne ograniczenie funkcji wydłużyło czas pracy na baterii do 50 godzin

Gdy ograniczyliśmy powiadomienia otrzymywane przez zegarek do podstawowych (wiadomości, e-maile itp.), wyłączyliśmy wyświetlacz Always-On, nie nosiliśmy zegarka podczas snu i nie płaciliśmy zbliżeniowo, czas pracy baterii na jednym ładowaniu znacznie się wydłużył. Jeśli jesteś jeszcze bardziej ograniczony, możesz również osiągnąć 65 godzin pracy na baterii opisanej przez producenta.

W przypadku aktywnego GPS czas pracy na baterii spadł do 4 godzin

Po uruchomieniu monitorowania aktywności sportowej, które oprócz wskaźników sportowych rejestruje również trasę, czas pracy baterii na jednym ładowaniu spadł do 4 godzin. To powiedziawszy, jeśli wybierasz się na całodniową wycieczkę pieszą i chcesz rejestrować jej postępy, spakuj również powerbank USB i przygotuj się na krótszą przerwę na ładowanie zegarka.

W droższym Samsung Galaxy Watch 6, w tym trybie spotkaliśmy się z 5-godzinną żywotnością baterii.

Szybkie ładowanie spodoba się większości użytkowników

W przeciwieństwie do żywotności baterii, która nie zrobiła na nas dużego wrażenia, szybkość ładowania była miłym zaskoczeniem. Korzystając ze standardowego zasilacza sieciowego, zegarek naładował się od 0 do 100% w 40 minut. Jest to krótszy czas w porównaniu do większości konkurencji, nawet poza zegarkami Wear OS.

Funkcje związane ze stylem życia

Zestaw funkcji Xiaomi Watch 2 Pro sprawia, że jest to w pełni autonomiczny smartwatch. Możesz wybrać dowolny numer z zegarka, wysłać wiadomość tekstową lub przesłać notatki głosowe - wszystko to, gdy smartfon jest poza zasięgiem lub w zasięgu łączności Bluetooth.

Poniższe funkcje są typowe dla zegarków z systemem Wear OS. Dlatego w tej recenzji omawiamy jedynie nasze doświadczenia z tymi funkcjami, a nie ich obiektywny opis. Więcej informacji na temat tych funkcji można znaleźć w naszym artykule na temat najlepszych zegarków Wear OS.

Płatności zbliżeniowe, NFC i Google Pay

Aby użyć karty płatniczej, należy najpierw wybrać hasło ekranowe, które należy wprowadzić za każdym razem, gdy zdejmujesz zegarek. Podczas naszych testów nie napotkaliśmy żadnych problemów z płatnościami. Jeśli chcesz zmaksymalizować żywotność baterii, możesz wyłączyć NFC na górnym pasku szybkich ustawień, gdy nie dokonujesz płatności zbliżeniowych.

Jeśli szukasz smartwatcha do płatności zbliżeniowych, upewnij się wcześniej, że Twój bank obsługuje Google Pay.

Nawigacja i Mapy Google

Po uruchomieniu nawigacji można uzyskać wskazówki dojazdu, pełny podgląd trasy i mapę. Poruszanie się po mapie jest płynne i można ją powiększać lub pomniejszać za pomocą typowych gestów. Zauważyliśmy jedynie niewielki spadek płynności przy szybszych ruchach na mapie, co prawdopodobnie nie będzie wykorzystywane w praktyce.

Dublowanie połączeń

Rozmowy telefoniczne przy użyciu zegarka działały dokładnie tak, jak oczekiwaliśmy podczas naszych testów. Dźwięk z głośnika jest czysty i można użyć korony do regulacji głośności podczas połączenia. Druga strona słyszała nas wyraźnie, nawet gdy poruszaliśmy się w zatłoczonej przestrzeni publicznej.

Czasami pojawiał się problem, gdy odrzucaliśmy połączenie na telefonie, ale zegarek nadal wyświetlał je jako przychodzące. Jedynym rozwiązaniem było anulowanie już odrzuconego połączenia na zegarku. Podobna sytuacja miała miejsce po zakończeniu połączenia na telefonie, gdzie zegarek nadal wyświetlał połączenie jako trwające. Stan ten utrzymywał się przez kolejną godzinę, aż ponownie użyliśmy zegarka i anulowaliśmy długo trwające połączenie w jego interfejsie użytkownika. Mocno wierzymy, że Xiaomi naprawi te błędy w przyszłych aktualizacjach systemu.

Zegarek jest również dostępny w wersji LTE, która obsługuje łączność eSIM, czego nie spotkasz u droższych konkurentów, takich jak Suunto 7 Titanium lub TicWatch Pro 5 GPS.

Powiadomienia i wiadomości

Domyślnie zegarek odbiera powiadomienia ze wszystkich aplikacji na smartfony. Można jednak dostosować listę aplikacji w ustawieniach do własnych preferencji. Możesz także zmienić metodę dostarczania (dźwięk, wibracje zegarka). Xiaomi Watch 2 Pro może wyświetlać powiadomienia w całości, ale w przypadku niektórych aplikacji (w tym aplikacji systemowych) wyświetlanie było błędne, patrz zrzut ekranu poniżej.

W przypadku wiadomości dostępne są odpowiedzi typowe dla Wear OS - pisanie na klawiaturze, w tym gesty, wprowadzanie głosowe, predefiniowane odpowiedzi i emoji. Szczegółowo opisaliśmy te opcje w naszym artykule na temat systemu operacyjnego.

Sterowanie i odtwarzanie muzyki

Zegarek jest wyposażony w 32 GB pamięci masowej, przeznaczonej również do przechowywania własnej muzyki lub podcastów za pomocą usług przesyłania strumieniowego, takich jak YouTube Music lub Spotify. Niestety, na zegarku nie można przechowywać własnych plików, takich jak .mp3. Zegarka można również używać do sterowania odtwarzaniem multimediów ze smartfona podczas ich odtwarzania. Możesz pomijać multimedia, wracać do nich, wstrzymywać je lub zmieniać głośność.

Asystent Google

Asystent Google jest dostępny na zegarku od momentu jego rozpakowania. Przytrzymaj koronkę, aby go skonfigurować i uruchomić. Możesz używać asystenta i wprowadzania głosowego, aby wydawać zegarkowi różne polecenia. Wśród obsługiwanych języków wprowadzania i wyświetlania brakuje angielskiego, więc będziesz musiał zadowolić się angielskim lub innym obsługiwanym językiem. Wynik po wprowadzeniu polecenia "pogoda Praga" można znaleźć w galerii poniżej.

Dane wyjściowe poleceń mogą również zawierać obrazy.

Pomimo dezaktywacji asystenta, przytrzymanie korony ma funkcję początkowego ustawienia. W przypadku przypadkowego naciśnięcia koronki podczas poruszania nadgarstkiem, zegarek zawsze uruchomi asystenta. Dlatego z zadowoleniem przyjęlibyśmy możliwość ustawienia jednego z bocznych przycisków jako przycisku startowego zamiast koronki.

Inne praktyczne funkcje

 • kalendarz,
 • minutnik, stoper, alarm,
 • zdalna migawka aparatu ze zdjęciem,
 • dyktafon.

Znajdziesz tu całą gamę innych aplikacji dostępnych do pobrania w Google Play.

Funkcje zdrowotne

Zakres funkcji zdrowotnych jest porównywalny z Suunto 7 Titanium i TicWatch Pro 5. Podstawową funkcją jest pomiar tętna, na podstawie którego zegarek szacuje poziom stresu lub liczbę spalonych kalorii. W porównaniu do wspomnianych konkurentów, Watch 2 Pro na pierwszy rzut oka ma niewielką przewagę w postaci pomiaru bioimpedancji. Możesz jednak dowiedzieć się, czy jest to naprawdę korzystna funkcja w odpowiedniej sekcji poniżej.

Każda funkcja zdrowotna ma swoje własne zastosowanie, co jest typowe dla zegarków. Niektóre zegarki (TicWatch Pro 5 lub Huawei Watch 4) oferują również oddzielną aplikację, która zwykle wykonuje wszystkie dostępne pomiary w ciągu minuty, oferując szybki, kompleksowy widok stanu zdrowia. W przypadku zegarka Xiaomi Watch 2 Pro użytkownik niestety pozostaje z oddzielnymi pomiarami.

Pomiary tętna i natlenienia krwi

Podobnie jak w przypadku zdecydowanej większości smartwatchy, Xiaomi Watch 2 Pro oferuje pomiary tętna i natlenienia krwi na różnych częstotliwościach lub na żądanie. Pomiar tętna szybko reaguje na zmiany, co doceniamy.

Częstotliwość pomiaru tętna jest regulowana
Częstotliwość pomiaru tętna jest regulowana

Pomiar natlenienia krwi powinien trwać maksymalnie 20 sekund i jest bardzo wrażliwy na ruchy lub przerwanie kontaktu czujnika ze skórą. Często stwierdzaliśmy, że pomiar był udany dopiero przy trzeciej lub czwartej próbie.

Pomiar saturacji jest wrażliwy na ruchy nadgarstka
Pomiar saturacji jest wrażliwy na ruchy nadgarstka

Zapis spalonych kalorii

Istnieją pasywne spal one kalorie (podczas braku aktywności) i aktywne spalone kalorie (podczas monitorowanych aktywności). Na podstawie spalonych kalorii można dostosować dietę lub trening.

Zegarek rejestruje spalone kalorie aktywne i pasywne
Zegarek rejestruje spalone kalorie aktywne i pasywne

Niestety, zegarek nie pozwala na rejestrowanie ilości spożytych kalorii w tej samej aplikacji. Z taką funkcją spotkaliśmy się na przykład w Huawei Watch GT 4, który działa na platformie Harmony OS, a nie Wear OS.

Szacowanie obciążenia stresem

Zegarek szacuje aktualne obciążenie stresem na podstawie tętna. Oprócz ręcznego uruchamiania pomiaru, dostępny jest również pomiar ciągły.

Szacowany przez zegarek poziom stresu zmieniał się w ciągu dnia zgodnie z naszymi upodobaniami. Na przykład po wypiciu dwóch filiżanek kawy espresso odczyty zmieniły się z niskiego poziomu na normalny. Podobny wzrost zaobserwowano po spożyciu obfitego lunchu.

Pomiary impedancji bioelektrycznej

Bioimpedancja jest często stosowaną w praktyce metodą określania składu ciała. Konwencjonalne instrumenty działają poprzez pomiar oporu, jaki stawia prąd elektryczny w naszym ciele. Różne substancje w naszym ciele stawiają różny opór prądowi. Na podstawie uzyskanego oporu można określić procentową zawartość tłuszczów, wody, soli i białek.

Pomiar impedancji bioelektrycznej jest bardzo czuły
Pomiar impedancji bioelektrycznej jest bardzo czuły

Zegarek określa skład ciała podczas pomiaru, który wymaga umieszczenia dwóch palców na bocznych przyciskach zegarka, które działają w tym przypadku jako przewodniki. Pomiar trwa około minuty i jest bardzo wrażliwy na wszelkie ruchy palców lub dłoni. Zwykle byliśmy w stanie uzyskać udany pomiar po pięciu próbach.

Wyniki pomiarów różniły się znacznie podczas testów
Wyniki pomiarów różniły się znacznie podczas testów

Uzyskane wartości mają 20-40% odchylenia w porównaniu do profesjonalnych pomiarów z pewnymi wyjątkami. W rezultacie jest to interesujące wzbogacenie zakresu funkcji zdrowotnych, ale nie zalecamy przyjmowania zmierzonych wartości jako medycznych.

Funkcje sportowe

Zakres funkcji sportowych określilibyśmy jako podstawowy, podobny do zakresu funkcji zdrowotnych. Xiaomi Watch 2 Pro obsługuje monitorowanie ponad 150 aktywności sportowych, ale dla większości z nich napotkasz tylko proste pomiary tętna, spalonych kalorii, kroków i czasu.

Najbardziej szczegółowy jest tradycyjnie pomiar aktywności biegowych, których wskaźniki są podobne do tych z TicWatch Pro 5 GPS. Chociaż oba modele oferują pewne zaawansowane dane dotyczące biegania, nie należą one do najlepszych smartwatchy Wear OS dla sportowców.

Xiaomi Watch 2 Pro zarejestruje twoją trasę
Xiaomi Watch 2 Pro zarejestruje twoją trasę

Strefy ST (tętna)

Strefy tętna to szybka informacja zwrotna na temat aktualnego celu treningu. Każdej strefie oprócz nazwy towarzyszy kolor, który jest taki sam na wszystkich smartwatchach. Na podstawie strefy ST można dostosować tempo podczas aktywności. Kolory stref ST można znaleźć na obwodzie ekranów danych podczas monitorowania aktywności. Bardziej szczegółowa analiza stref jest dostępna w analizie po zakończeniu aktywności.

Aby wykryć strefę ST, należy aktywować wyświetlacz zegarka. Tak więc, jeśli wyświetlacz Always-On jest dezaktywowany lub wybiera funkcję wybudzania, konieczne będzie wybudzenie zegarka poprzez dotknięcie wyświetlacza lub naciśnięcie koronki. Jest to mniej wygodny sposób niż w przypadku TicWatch Pro 5, w którym podświetlenie energooszczędnego wyświetlacza AoD jest zsynchronizowane kolorystycznie ze strefą ST.

Doceniamy kodowanie kolorystyczne podświetlenia zgodnie ze strefą tętna
Doceniamy kodowanie kolorystyczne podświetlenia zgodnie ze strefą tętna

Liczba spalonych kalorii

Zegarek rejestruje nie tylko liczbę spalonych kalorii pasywnych (w spoczynku poza aktywnościami), ale także liczbę kalorii aktywnych. W przypadku, gdy wykonaliśmy kilka kolejnych dni treningu z podobnymi ciężarami, liczba aktywnie spalonych kalorii była również porównywalna.

Ogólny cel treningu

Podczas gdy strefy ST są rzeczywistą informacją zwrotną podczas treningu, zegarek może uśrednić wyniki, aby określić ogólny cel treningu. W ten sposób zegarek informuje, czy trening był bardziej aerobowy (trening fitness lub odchudzający), czy beztlenowy (trening siłowy o wyższej intensywności).

Czas regeneracji

Aby w pełni wykorzystać trening, organizm musi być odpowiednio zregenerowany. Na podstawie czasu regeneracji określonego przez zegarek będziesz w stanie lepiej oszacować, czy jesteś gotowy na trening regeneracyjny czy intensywny trening interwałowy.

W praktyce początkowo stwierdziliśmy, że czas regeneracji jest zbyt długi. Po umiarkowanie intensywnej aktywności zegarek zalecał do 50 godzin regeneracji. Jednak im dłużej korzystaliśmy z zegarka, tym bardziej wartości się normalizowały. Po czterech bardziej intensywnych treningach spadliśmy do 15-20 godzin regeneracji, czyli czasu, do którego nasz redaktor jest przyzwyczajony.

Szacowane VO2 max

Wartość VO2 max opisuje stan długoterminowej wydolności tlenowej. Im wyższa wartość, tym więcej tlenu mogą zużyć mięśnie w określonym czasie. Jednak, podobnie jak w przypadku czasu regeneracji, dokładność oszacowania VO2 max wymaga dłuższego korzystania z zegarka. Chociaż zegarek oszacuje wartość po pierwszej aktywności, będzie oferował dokładniejsze odczyty po około tygodniu użytkowania.

Bardziej niż sama wartość VO2 max, jej ewolucja w czasie jest bardziej korzystna dla oceny kondycji. Może odzwierciedlać poprawiającą się lub pogarszającą się wytrzymałość.

Szacowanie VO2 max jest dokładniejsze dopiero po kilku treningach
Szacowanie VO2 max jest dokładniejsze dopiero po kilku treningach

Podsumowanie - dla kogo przeznaczony jest Xiaomi Watch 2 Pro?

Xiaomi Watch 2 Pro polecamy głównie użytkownikom, którzy szukają smartwatcha o dobrym stosunku ceny do jakości. Pomimo niższej ceny, system zegarka jest płynny, szybki i oferuje funkcje lifestylowe, które są również typowe dla droższych smartwatchy z Wear OS. Dzięki zegarkowi można odbierać połączenia za pomocą dublowania połączeń lub łączności eSIM, płacić bezdotykowo i odpowiadać na wiadomości lub e-maile.

Połączenia za pomocą eSIM lub dostępność wersji LTE w rozsądnej cenie to bardzo pożądana opcja w świecie zegarków Wear OS. Podczas gdy wersja LTE Samsung Galaxy Watch 6 jest również dostępna, może oferować wszystkie funkcje tylko po sparowaniu ze smartfonem Samsung.

Zegarek może być również realną opcją dla sportowców rekreacyjnych poszukujących prostego sporttestera ze śledzeniem GPS i zaawansowanymi wskaźnikami, takimi jak VO2 max, czas regeneracji lub ocena treningu.

Z drugiej strony smartwatch Watch 2 Pro nie jest zalecany dla użytkowników, którzy szukają zegarka o długiej lub przynajmniej średniej wytrzymałości. W naszych testach normalnego użytkowania, zegarek osiągnął maksymalnie dwa dni pracy na baterii na jednym ładowaniu. Zegarek nie zadowoli nawet bardziej zapalonych sportowców, którzy są bardziej zorientowani na szczegóły dotyczące ich wydajności.

Recenzja: smartwatch Xiaomi Watch 2 Pro
 • Jakość wykonania
 • Bateria
 • System operacyjny
 • Kompatybilność
 • Stosunek ceny do wydajności
3.8

Przystępny cenowo smartwatch z Wear OS, GPS i NFC

Smartwatch Xiaomi Watch 2 Pro już na pierwszy rzut oka przyciąga uwagę przystępną ceną. Zegarek oferuje system Wear OS, który charakteryzuje się szeroką gamą funkcji lifestylowych, niezawodną komunikacją ze smartfonem i niestety krótszym czasem pracy na baterii. Zegarek wyposażony jest w moduł GPS, obsługuje płatności zbliżeniowe, a także można za jego pomocą sprawdzać połączenia telefoniczne. Oprócz standardowej wersji Bluetooth, zegarek dostępny jest również w wersji LTE z obsługą danych mobilnych i kompatybilnością z eSIM.

Plusy

 • Korzystny stosunek ceny do wydajności
 • Lustrzane odbicie połączeń
 • Wygodny do noszenia w ciągu dnia
 • Płatności zbliżeniowe
 • Głosowe wprowadzanie tekstu
 • Szacowanie VO2 max

Minusy

 • Niska żywotność baterii
 • Niższa jasność wyświetlacza
 • Błędy w powiadomieniach
 • Błędy w odbieraniu i odrzucaniu połączeń
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Lubię przekładać swoje doświadczenie i złożone pomysły na język zrozumiały dla konsumentów. W wolnym czasie lubię biegać, jeździć na rowerze i wędrować po okolicy. Dlatego w moim portfolio znajdują się recenzje inteligentnych zegarków, kamer samochodowych i wielu innych urządzeń ułatwiających codzienne życie.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
5/5 - (liczba ocen: 3)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: smartwatch Xiaomi Watch 2 Pro
Xiaomi Watch 2 Pro
Ocena: 3.8/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram