GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: smartwatch Samsung Galaxy Watch 3

Plusy
 • Duży wyświetlacz
 • Łatwy w użyciu
 • Wiele funkcji
 • Przejrzysty interfejs
 • Pomiary ciśnienia, tętna i EKG
 • Natlenienie krwi
 • Wysokiej jakości konstrukcja
Minusy
 • Niższa żywotność baterii
 • Konieczność instalacji wielu aplikacji
 • Niektóre funkcje tylko dla wybranych telefonów
Ogólna ocena
3.7/5
Gdzie kupić
Ten produkt ma następcę

Najlepsze zegarki od Samsunga. Tak można opisać ten smartwatch, który oferuje eleganckie wykonanie w postaci obudowy ze stali nierdzewnej i skórzanego paska. Zegarek może obsługiwać nie tylko pomiar pulsu krwi, ale także ciśnienia krwi i EKG. Będziesz także zadowolony z prostej obsługi i wystarczająco dużego wyświetlacza.

Zawartość opakowania nie różni się zbytnio od konkurencji

Smartwatch Galaxy Watch 3 sprzedawany jest w prostym, podłużnym pudełku o minimalistycznym designie, który przyciąga wzrok już na pierwszy rzut oka. Apple od dawna stawia na bardzo podobne opakowania. Wymiary pudełka to 28 × 6 × 3 cm, a waga wynosi 220 gramów.

Po rozpakowaniu można oczekiwać na:

 • samego smartwatcha,
 • kabel zasilający
 • oraz instrukcji obsługi.

Podobnie jak w przypadku Samsung Galaxy Watch 4, w zestawie znajduje się tylko jeden pasek. Różnica polega jednak na materiale. W przypadku Watch 3 można spodziewać się skórzanego paska, nowsza wersja stawia na silikon.

Dzięki skórzanemu materiałowi zegarek wygląda znacznie bardziej elegancko i dlatego idealnie nadaje się do codziennego noszenia. Pasek można łatwo wymienić na inny, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ze względu na swoją długość, pasek będzie pasował do nadgarstków o obwodzie od 14,5 do 20,5 cm.

Skórzany pasek sprawia luksusowe wrażenie.

Specyfikacja Samsung Galaxy Watch 3

Smartwatch na pierwszy rzut oka przyciąga wzrok jakością wykonania z kopertą ze stali nierdzewnej i skórzanym paskiem. Cieszyć może również wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,2" w wersji damskiej i 1,4" w wersji męskiej.

Producent postawił na system operacyjny Tizen, który oferuje przejrzysty interfejs w języku angielskim. Smartwatch ten dostępny jest również w wersji LTE, którą można uzupełnić o kartę eSIM i wówczas komunikować się z poziomu zegarka bez konieczności posiadania przy sobie telefonu komórkowego.

Podobnie jak w przypadku Samsung Galaxy Watch 4, w tym smartwatchu nie zobaczymy łączności ANT (np. do łączenia się z inteligentnymi opaskami). Technologia ta pojawiła się ostatnio w zegarkach Samsung z Samsung Gear S3.

Nazwa parametruWartość
Typ paskaSkórzany
WytrzymałośćWodoodporność zgodnie z parametrem 50M
WyświetlaczAMOLED o przekątnej 1,2" (mniejsza wersja) lub 1,4" (większa wersja)
Żywotność bateriiDo 6 dni
Metoda ładowaniaMagnetyczny kabel zasilający
ŁącznośćBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC
System operacyjnyTizen OS
Wymiary (bez paska)42,5 × 41 × 11,3 mm
Waga48,2 g bez paska (mniejsza wersja) lub 53,8 g (większa wersja)

Tarcza ze stali nierdzewnej i skórzany pasek zapewniają doskonały wygląd

Samsung Galaxy Watch 3 jest dostępny w dwóch wariantach rozmiarowych. Pierwszy ma tarczę 41 mm i jest przeznaczony dla kobiet, podczas gdy drugi ma tarczę 45 mm i jest skierowany do mężczyzn. Do testów wybraliśmy wariant dla kobiet.

W obu przypadkach można spodziewać się bardzo wysokiej jakości wykonania. Wykończenie klasy premium wspomaga tarcza ze stali nierdzewnej oraz wspomniany wcześniej skórzany pasek. W nowszej wersji zegarka zobaczymy aluminiową kopertę z tarczą i silikonowy pasek, więc jest to bardziej zegarek sportowy.

W droższych wersjach Apple Watch można liczyć na tarczę ze stali nierdzewnej. Ich cena jest jednak praktycznie dwukrotnie wyższa.

Kształt tarczy jest okrągły, jak zwykle w przypadku Samsunga. Po prawej stronie znajdują się dwa przyciski. Naciśnięcie dolnego przycisku spowoduje przejście do menu głównego, podwójne naciśnięcie spowoduje wyświetlenie aktualnie uruchomionych aplikacji.

Naciśnięcie górnego przycisku spowoduje powrót do ekranu głównego. Górny przycisk można również obracać, aby poruszać się po menu. W przeciwnym razie sterowanie odbywa się za pomocą dotyku bezpośrednio na wyświetlaczu.

Bez paska zegarek waży 48,2 g (dla wersji damskiej) i 53,8 g (dla wersji męskiej). Z tego powodu zalicza się on do raczej cięższych modeli, choć nadal jest wygodny w noszeniu na nadgarstku.

Najnowszy smartwatch Samsunga, który łączy się z iPhonem

Samsung Galaxy Watch 3 to ostatni model tego producenta, który nadal można połączyć z telefonem komórkowym marki Apple. Od czasu Samsung Galaxy Watch 4 parowanie smartwatchy z iOS nie jest już obsługiwane.

Gdzie kupićSamsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3
Ogólna ocena
3.7/5

Możesz sparować ten smartwatch z telefonem komórkowym z systemem Android 5.0 lub nowszym albo iOS 9 lub nowszym.

W naszych testach próbowaliśmy sparować smartwatch z dwoma urządzeniami. Pierwszym z nich był iPhone 11 z systemem iOS 15.2.1. Drugim urządzeniem był Samsung Galaxy S7 z systemem Android 8.0.0.

Proces parowania był praktycznie identyczny dla obu telefonów komórkowych.

Jak sparować Samsung Galaxy Watch 3 z moim telefonem?

 1. Naładuj zegarek za pomocą dołączonego kabla zasilającego.
 2. W międzyczasie pobierz aplikację Galaxy Wearable (w Google Play lub App Store) na swój telefon komórkowy. Aplikacja wyświetli monit o utworzenie konta Samsung (lub zalogowanie się).
 3. W aplikacji wybierz zakupione urządzenie.
 4. Aplikacja mobilna pokaże następnie, że w pobliżu znajduje się określone urządzenie, z którym można sparować telefon komórkowy.
 5. Potwierdź wszystko zarówno na zegarku, jak i na telefonie (potwierdzając identyczny kod).
 6. Następnie odczekaj kilka minut, aż wszystkie dane zostaną zsynchronizowane.

Typ telefonu komórkowego odgrywa dużą rolę

W naszych testach wystąpiły różnice w tym, jakie aplikacje oferował nam smartwatch po sparowaniu z telefonem komórkowym Samsung i iPhone.

W przypadku iPhone'a nie będziesz mógł korzystać z funkcji EKG i ciśnienia krwi (jest ona przeznaczona tylko dla właścicieli urządzeń Samsung). Nie będziesz także mógł wysyłać wiadomości na zegarku. Ponadto nie widzieliśmy opcji śledzenia zdrowia kobiet na iPhonie.

System operacyjny smartwatcha

Ten smartwatch działa na systemie operacyjnym Tizen firmy Samsung. Ten system operacyjny oferuje dość przejrzysty interfejs, obsługuje język angielski i asystenta głosowego Bixby. Dzięki temu nie trzeba martwić się o ewentualną barierę językową. Smartwatch jest kompatybilny zarówno z Androidem, jak i iOS. Przełączenie na asystenta głosowego Google nie jest możliwe.

Zegarek obsługuje płatności zbliżeniowe Samsung Pay, które nie są jeszcze dostępne w Czechach. W nowszej wersji zegarka pojawi się funkcja Google Pay, która bez problemu działa w naszym kraju.

Aplikacja

Aby naprawdę w pełni wykorzystać możliwości tego smartwatcha, potrzebnych będzie kilka aplikacji. Jest to zdecydowanie słaba strona poszczególnych urządzeń Samsunga i szkoda, że nie połączono wszystkich funkcji w jedną aplikację.

Parowanie zegarka z telefonem komórkowym odbywa się za pośrednictwem aplikacji mobilnej Galaxy Wearable, która jest dostępna zarówno w Google Play, jak i App Store. Należy również pobrać aplikację mobilną Samsung Health (również dostępną zarówno w Google Play, jak i App Store), która służy do śledzenia statystyk związanych ze zdrowiem.

Jeśli chcesz korzystać z funkcji EKG i pomiaru tętna, musisz odwiedzić Galaxy Store i pobrać aplikację Samsung Health Monitor. Tak więc funkcja ta jest dostępna tylko dla właścicieli telefonów komórkowych Samsung, a nie dla wszystkich (nawet właścicieli telefonów z systemem Android).

Na smartwatch można pobrać różnego rodzaju aplikacje związane ze zdrowiem lub produktywnością. Ponadto można pobrać jedną z wielu dostępnych tarcz zegarka. Dzięki aplikacji mobilnej Galaxy Wearable możesz pobierać swoje ulubione utwory bezpośrednio na zegarek i słuchać ich offline.

Funkcje

Funkcje smartwatcha różnią się częściowo w zależności od tego, z jakim telefonem komórkowym go sparujesz. Tak więc niektóre funkcje są przeznaczone wyłącznie dla właścicieli urządzeń Samsung lub telefonów komórkowych z systemem Android.

Gdzie kupićSamsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3
Ogólna ocena
3.7/5

Jeśli mielibyśmy porównać zegarek do nowszej wersji Galaxy Watch 4, w tym modelu brakuje analizy składu ciała, płatności zbliżeniowych Google Pay i nawigacji.

Podstawowy przegląd stanu zdrowia
Podstawowy przegląd stanu zdrowia

Krokomierz

Wśród podstawowych funkcji smartwatcha znajduje się krokomierz. Oznacza to, że urządzenie będzie mierzyć liczbę kroków wykonanych w ciągu dnia.

Pomiar tętna

Zegarek może również obsługiwać pomiar tętna. Możesz wyświetlić aktualną wartość bezpośrednio na wyświetlaczu lub wyświetlić wyniki pomiaru w aplikacji mobilnej. Wyniki zawierają również interpretację (na przykład, że tętno jest wyższe niż normalny zakres spoczynkowy).

Pomiary EKG i ciśnienia krwi

Należy zauważyć, że funkcje te są dostępne tylko dla posiadaczy telefonów komórkowych Samsung. Aby smartwatch mógł mierzyć EKG i ciśnienie krwi, należy pobrać aplikację mobilną Samsung Health Monitor na telefon, która jest dostępna tylko w Galaxy Store.

Telefon komórkowy musi być również połączony z siecią komórkową (tj. mieć w sobie kartę SIM), a po pomyślnej kalibracji można rozpocząć korzystanie z tych funkcji. W ten sam sposób działa to z Samsung Galaxy Watch 4.

Do pomiaru EKG można również używać zegarków Apple Watch Series 6 i Series 7.

Pomiar natlenienia krwi

Dzięki wbudowanemu oksymetrowi zegarek zmierzy aktualne natlenienie krwi. Z pomiaru można również korzystać podczas snu.

Pomiar natlenienia krwi
Pomiar natlenienia krwi

Monitorowanie snu

Zegarek można trzymać na nadgarstku przez całą noc i używać go do monitorowania snu. Po przebudzeniu w aplikacji mobilnej będą czekać informacje o tym, ile razy się obudziłeś i jak długo trwały fazy snu głębokiego, lekkiego i REM. Korzystając z wbudowanego mikrofonu, urządzenie może również wykrywać chrapanie.

Zegarek ocenia również sen za pomocą wyniku liczbowego (wraz z interpretacją tej wartości). Aby nie być niepokojonym przez przychodzące powiadomienia w nocy, można po prostu włączyć tryb uśpienia na zegarku.

Na zegarku można ustawić klasyczny alarm, który obudzi nas delikatnymi wibracjami na nadgarstku.

Historia ćwiczeń i treningów

Jeśli uprawiasz sport, możesz użyć zegarka do jego monitorowania. W tym przypadku możesz wybrać spośród pomiaru dziesiątek różnych dyscyplin sportowych (np. bieganie, pływanie itp.) lub określonych ćwiczeń (np. przysiady, pompki itp.).

Pouruchomieniu trybu ćwiczeń urządzenie wyświetli czas, jaki upłynął od rozpoczęcia ćwiczenia, ilość spalonych kalorii oraz informacje związane z tętnem (aktualnym, średnim i maksymalnym).

Gdzie kupićSamsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3
Ogólna ocena
3.7/5

Tryb ćwiczeń można zawsze zminimalizować do tła i używać zegarka do innych celów.

Zegarka można używać do sterowania muzyką odtwarzaną na telefonie komórkowym (np. w aplikacji Spotify) podczas uprawiania sportu. Za pomocą zegarka można przełączyć się na następny lub poprzedni utwór w sekwencji lub wstrzymać go. Możesz także słuchać utworów z pamięci bezpośrednio z zegarka, gdy zminimalizujesz tryb ćwiczeń.

Po zakończeniu aktywności fizycznej można wyświetlić przejrzyste statystyki w aplikacji mobilnej Samsung Health.

Zmierzy obciążenie stresem

Możesz również użyć urządzenia do pomiaru obciążenia stresem, które działa poprzez pomiar wahań tętna. Wynik zawiera interpretację.

Mierzy obciążenie stresem
Mierzy obciążenie stresem

Ćwiczenia oddechowe

Jeśli chcesz się uspokoić w ciągu dnia, możesz rozpocząć ćwiczenie oddechowe o ustawionej długości. Zegarek pokaże, kiedy należy wykonać wdech, a kiedy wydech.

Ćwiczenie oddechowe
Ćwiczenie oddechowe

Monitoruj swój cykl menstruacyjny

Producent wspomina, że zegarka można również używać do śledzenia cyklu menstruacyjnego. Jednak ta funkcja, według niego, musi być najpierw aktywowana w aplikacji mobilnej Samsung Health. W naszym przypadku jednak w ogóle nie odkryliśmy tej opcji w aplikacji mobilnej.

Funkcja była dostępna tylko wtedy, gdy sparowaliśmy zegarek z telefonem komórkowym Samsung. Właściciele iPhone'ów prawdopodobnie nie mają więc szczęścia.

Wiadomości, połączenia i powiadomienia

Ponownie, ta funkcja różni się w zależności od telefonu komórkowego, z którym sparowany jest zegarek. W przypadku iPhone'a byliśmy w stanie zobaczyć przychodzące powiadomienia, w tym wiadomości, bez żadnych problemów, ale nie byliśmy w stanie na nie odpowiedzieć. Po sparowaniu z telefonem Samsung, można jednak bez problemu stuknąć odpowiedź bezpośrednio na klawiaturze zegarka. Alternatywnie, można wypróbować wprowadzanie wiadomości głosowych, które jest dostępne tylko w języku angielskim.

Nie można odpowiadać na wiadomości po sparowaniu zegarka z iPhonem.

Nowszy Samsung Galaxy Watch 4 umożliwia również pisanie wiadomości poprzez rysowanie poszczególnych liter na ekranie zegarka.

Jeśli chodzi o wykonywanie połączeń telefonicznych, to działało to w przypadku obu systemów operacyjnych. Jakość samego połączenia była całkowicie wystarczająca.

Asystent głosowy

Zegarkiem można sterować za pomocą asystenta głosowego Bixby. Asystent głosowy nie obsługuje jednak języka angielskiego , więc komunikacja jest ograniczona do języka angielskiego. Jeśli włączysz tryb oszczędzania energii na zegarku, nie będziesz mógł korzystać z Bixby. Zegarek obsługuje tylko asystenta głosowego Bixby, przełączenie na asystenta głosowego Google nie jest możliwe.

Inne funkcje

Dodatkowe funkcje smartwatcha obejmują aktualną prognozę pogody, czas na świecie, budzik, minutnik lub stoper. Na zegarku można wyświetlić podstawowy kalendarz, ale w przeciwieństwie do Galaxy Watch 4, nie jest on połączony z tym na telefonie.

Przydatne funkcje obejmują również funkcję Znajdź telefon, która po uruchomieniu spowoduje, że telefon wyemituje sygnał dźwiękowy. Zegarek posiada mikrofon, co pozwala na nagrywanie dźwięku.

Gdzie kupićSamsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3
Ogólna ocena
3.7/5

Czujniki smartwatcha

Jeśli chodzi o czujniki, ten smartwatch jest wyposażony w:

 • czujnik optyczny do pomiaru ciśnienia krwi, tętna i EKG,
 • oksymetr do pomiaru natlenienia krwi,
 • akcelerometr do wykrywania ruchu,
 • barometr do pomiaru ciśnienia atmosferycznego
 • oraz GPS, żyroskop, czujnik Galileo i Glonass do nawigacji.

Nowszy model jest jednak wyposażony w nowy czujnik Samsung BioActive, który może również analizować skład ciała.

Doskonały wyświetlacz

W przypadku tego smartwatcha możesz spodziewać się wyświetlacza Super AMOLED o przekątnej 1,2 cala (dla mniejszej wersji) i 1,4 cala (dla większej wersji). W obu modelach zobaczymy rozdzielczość 360×360 px i dokładność od 363 do 424 PPI. Ten sam rozmiar wyświetlacza jest również dostępny w nowszym Samsung Galaxy Watch 4.

Możesz włączyć zawsze włączony wyświetlacz, dzięki czemu zegarek będzie stale pokazywał godzinę (jak klasyczny zegarek) po założeniu go na nadgarstek. Bezpośrednio na wyświetlaczu znajduje się szkło ochronne Gorilla Glass DX, które chroni wyświetlacz przed zarysowaniami. W nowszym Samsung Galaxy Watch 4 pojawi się szkło Gorilla Glass DX, które powinno być jeszcze bardziej odporne na zarysowania.

Samsung Galaxy Watch 3 wytrzymuje do 6 dni na jednym ładowaniu

Mniejsza wersja smartwatcha jest wyposażona w baterię 247 mAh, podczas gdy większa wersja zegarka ma baterię 340 mAh. W naszych testach osiągnęliśmy wytrzymałość około 3 dni.

Nowsza wersja zegarka oferuje więcej funkcji, przez co czas pracy na baterii wynosi tylko 40 godzin. Apple Watch 7 oferuje zatem maksymalnie 18 godzin użytkowania na jednym ładowaniu. Jeśli żywotność baterii jest dla Ciebie kluczowa, możesz sięgnąć po Xiaomi Amazfit GTS 3, który ma żywotność baterii do 20 dni.

Do ładowania służy magnetyczny kabel zasilający, który znajduje się w zestawie. Zegarek można naładować od 0 do 100% w około 2 godziny. Urządzenie nie obsługuje szybkiego ładowania.

Pod prysznicem i na basenie

Ten smartwatch jest wodoodporny zgodnie z parametrem 50M. Dzięki temu można go również używać do pomiaru wydajności pływania. Ponadto są one wytrzymałe zgodnie z normą wojskową MIL-STD 810 G. Oznacza to, że zostały rygorystycznie przetestowane w różnych warunkach wody, ciśnienia, a nawet temperatury.

FAQ

Jak długo działa na jednym ładowaniu?

Producent twierdzi, że Samsung Galaxy Watch 3 może wytrzymać do 6 dni na jednym ładowaniu. W naszych testach z zawsze włączonym wyświetlaczem zeszliśmy do 3 dni.

Jaką aplikację mobilną powinienem pobrać?

Aplikacja mobilna Galaxy Wearable paruje smartwatch z telefonem komórkowym. Następnie możesz śledzić statystyki związane ze zdrowiem w aplikacji Samsung Health. Jeśli chcesz korzystać z funkcji EKG i pomiaru ciśnienia krwi, będziesz potrzebować również aplikacji mobilnej Samsung Health Monitor, która jest dostępna tylko w Galaxy Store.

Gdzie kupićSamsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3
Ogólna ocena
3.7/5
Z jakim telefonem komórkowym kompatybilny jest zegarek?

Ten smartwatch można sparować z telefonem komórkowym z systemem Android 5.0 i nowszym lub iOS 9 i nowszym.

Czy urządzenie obsługuje płatności zbliżeniowe?

Smartwatch jest wyposażony w funkcję Samsung Pay, która działa na całym świecie, ale nie jest jeszcze dostępna w Czechach.

Czy mogę wysyłać wiadomości lub dzwonić z mojego zegarka?

Oba są możliwe, jeśli korzystasz z telefonu komórkowego z systemem operacyjnym Android. Jeśli masz iPhone'a, możesz wykonywać połączenia telefoniczne bez żadnych problemów, ale nie możesz wysyłać wiadomości.

Dla kogo przeznaczony jest smartwatch Samsung Galaxy Watch 3?

Właściciele telefonów komórkowych Samsung bez wątpienia najbardziej skorzystają z tego smartwatcha, ponieważ będą mogli wykorzystać wszystkie dostępne funkcje. Ogólnie rzecz biorąc, polecilibyśmy ten smartwatch tym, którzy chcą mieć kontrolę nad swoim zdrowiem, a jednocześnie uzyskać możliwość łatwej komunikacji z otoczeniem.

Jego zalety to duży wyświetlacz, prosta obsługa i przejrzysty interfejs. Co więcej, zegarek oferuje wiele funkcji dla posiadaczy urządzeń Samsunga, które obejmują pomiar pulsu krwi i EKG. Należy również podkreślić wysoką jakość wykonania, w której dominuje obudowa ze stali nierdzewnej oraz skórzany pasek. Wadą jest natomiast konieczność instalowania większej liczby aplikacji i ogólnie niższa żywotność baterii.

Recenzja: smartwatch Samsung Galaxy Watch 3
 • Jakość wykonania
 • Bateria
 • System operacyjny
 • Kompatybilność
 • Stosunek ceny do wydajności
3.7

Świetny zegarek o wysokiej jakości wykonania

Najlepsze zegarki od Samsunga. Tak można opisać ten smartwatch, który oferuje eleganckie wykonanie w postaci obudowy ze stali nierdzewnej i skórzanego paska. Zegarek może obsługiwać nie tylko pomiar pulsu krwi, ale także ciśnienia krwi i EKG. Będziesz także zadowolony z prostej obsługi i wystarczająco dużego wyświetlacza.

Plusy

 • Duży wyświetlacz
 • Łatwy w użyciu
 • Wiele funkcji
 • Przejrzysty interfejs
 • Pomiary ciśnienia, tętna i EKG
 • Natlenienie krwi
 • Wysokiej jakości konstrukcja

Minusy

 • Niższa żywotność baterii
 • Konieczność instalacji wielu aplikacji
 • Niektóre funkcje tylko dla wybranych telefonów
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
3/5 - (liczba ocen: 2)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: smartwatch Samsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3
Ocena: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram