GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: smartwatch Xiaomi Amazfit T-Rex

Plusy
 • Długa wydajność baterii
 • Szkło Gorilla Glass
 • Duży wyświetlacz
 • Łatwy w użyciu
 • GPS
 • Przejrzysta aplikacja mobilna
 • Wsparcie w języku polskim
Minusy
 • Nie obsługuje płatności zbliżeniowych
 • Brak możliwości instalacji dodatkowych aplikacji
 • Tylko podstawowe czujniki
 • Brak mikrofonu
Ogólna ocena
3.6/5
Gdzie kupić
Ten produkt ma następcę

Xiaomi Amazfit T-Rex jsou masivní hodinky v pánském designu. Pochlubit se mohou velkým displejem a jednoduchým ovládáním. Na jedno nabití přitom dokáží vydržet až 20 dní. Jejich špičkové zpracování podtrhuje i Gorilla Glass 3. Těšit se dále můžete na jednoduché ovládání a intuitivní mobilní aplikaci.

 

Xiaomi Amazfit T-Rex to masywny zegarek o męskim designie. Posiada duży wyświetlacz i prostą obsługę. Może wytrzymać do 20 dni na jednym ładowaniu. Jego najwyższą jakość wykonania podkreśla szkło Gorilla Glass 3. Możesz również oczekiwać prostej obsługi i intuicyjnej aplikacji mobilnej.

Płaska obudowa przyciąga raczej mężczyzn

Smartwatch Xiaomi Amazfit T-Rex przykuł naszą uwagę na pierwszy rzut oka dzięki eleganckiej obróbce. Ze względu na swoją konstrukcję doskonale nadaje się dla entuzjastów outdooru. Jednocześnie polecilibyśmy go mężczyznom, biorąc pod uwagę jego rozmiar, ponieważ wygląda zbyt masywnie na kobiecym nadgarstku.

Sprzedawane są w prostym białym pudełku o wymiarach 15 × 12,5 × 6 cm. Całkowita waga opakowania wynosi 300 gramów. W opakowaniu znajduje się sam smartwatch z jednym paskiem, przewodem zasilającym i instrukcją obsługi.

Zastosowany pasek dobrze pasuje na nadgarstki o obwodzie od 12,2 do 20 cm. Jeśli jednak pasek w oryginalnym opakowaniu nie odpowiada użytkownikowi, można zakupić kilka wersji i zmieniać je w zależności od aktualnego nastroju lub potrzeb.

Specyfikacja Xiaomi Amazfit T-Rex

Smartwatch Xiaomi Amazfit T-Rex może pochwalić się solidną konstrukcją i dość dużym wyświetlaczem pokrytym powłoką Gorilla Glass 3. Jednocześnie to szkło ochronne wyróżnia się cienką, ale wytrzymałą konstrukcją. Należy jednak zauważyć, że na rynku dostępne są znacznie nowsze wersje Gorilla Glass, a ta pochodzi z 2013 roku.

Kolejną zaletą smartwatcha jest długi czas pracy baterii na jednym ładowaniu, który przy normalnym użytkowaniu może sięgać nawet 20 dni. Zastosowany system operacyjny, Amazfit OS, jest przejrzysty i intuicyjny, ale niestety nie pozwala na instalowanie żadnych dodatkowych aplikacji na zegarku. Można więc jedynie pobrać inne tarcze zegarka, które różnią się designem.

Nazwa parametruWartość
Typ paskaSilikonowy
WytrzymałośćWodoodporność zgodnie z parametrem 50 M
WyświetlaczDotykowy AMOLED, przekątna 1,3"
Wydajność bateriiDo 20 dni
Metoda ładowaniaMagnetyczny kabel zasilający
KompatybilnośćBluetooth 5.0
System operacyjnyAmazfit OS
Wymiary (bez paska)4,7 × 4,7 × 1,3 cm
Waga58 g (bez paska)

Wytrzymały plastik i silikonowy pasek

Xiaomi Amazfit T-Rex na pierwszy rzut oka wygląda bardzo solidnie. Obudowa wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego, a wszystko podkreśla silikonowy pasek, który jest lekki i przyjemny w dotyku. Sprawia to, że zegarek jest świetnym wyborem dla sportowców, a docenią go również osoby cierpiące na alergie na metale.

Jeśli chodzi o kształt tarczy, to producent postawił na okrągłą konstrukcję. Jeśli wolisz kanciasty wyświetlacz, poszukaj Xiaomi Amazfit GTS 2, GTS 2 mini lub kultowego Apple Watch.

Zegarek bez paska waży 58 g, co jest raczej wyższą wartością w porównaniu do konkurencyjnych modeli. Na przykład Apple Watch 7 waży 47 gramów, podczas gdy Xiaomi Amazfit GTS 2 mini waży tylko 19,5 grama.

Parowanie smartwatcha zajmuje chwilę

Sparuj swój smartwatch z telefonem komórkowym w mgnieniu oka. Wszystko zapewnia Bluetooth w wersji 5.0. Po rozpakowaniu należy najpierw naładować zegarek, a w międzyczasie pobrać aplikację Zepp na telefon komórkowy, która jest dostępna bezpłatnie w Google Play i App Store.

Po pobraniu aplikacja poprosi o utworzenie konta użytkownika. Następnie należy zeskanować kod QR, który pojawi się na zegarku po jego uruchomieniu. Następnie należy potwierdzić parowanie i poczekać chwilę, aż wszystko zostanie automatycznie skonfigurowane.

Smartwatch można sparować z telefonem komórkowym z systemem iOS 10 i nowszym lub Android 5.0 i nowszym. W naszych testach korzystaliśmy z iPhone'a 11 z systemem iOS w wersji 15.0.1, a parowanie urządzeń było całkowicie bezproblemowe.

Gdzie kupićXiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex
Ogólna ocena
3.6/5

Do sterowania zegarkiem służą przyciski boczne i ekran dotykowy. Po lewej stronie znajdują się przyciski w górę i w dół do poruszania się między opcjami. Następnie po prawej stronie znajdują się przyciski Wybierz i Wstecz, aby cofnąć się o jeden krok.

System operacyjny nie obsługuje płatności zbliżeniowych

Podobnie jak inne modele Amazfit, ten smartwatch wykorzystuje system operacyjny Amazfit OS. Do jego zalet z pewnością można zaliczyć przejrzysty i intuicyjny interfejs. Z drugiej strony trzeba liczyć się z tym, że na urządzeniu nie zainstalujemy żadnych dodatkowych aplikacji. System operacyjny nie obsługuje również płatności zbliżeniowych. Plusem jest za to obsługa języka polskiego.

Aplikacja mobilna jest dość przejrzysta

Jak już wspomnieliśmy, Amazfit OS nie wspiera pobierania dodatkowych aplikacji na smartwatch. W aplikacji mobilnej Zepp znajdziemy przynajmniej opcję pobrania nowych tarcz zegarka, które różnią się designem.

Sama aplikacja mobilna Zepp jest przejrzysta i intuicyjna. Możesz śledzić statystyki, takie jak tętno i aktywność fizyczna. Znajdziesz tu również historyczny przegląd poszczególnych aktywności sportowych, a kobiety mogą śledzić dane związane z ich cyklem menstruacyjnym.

Funkcje Xiaomi Amazfit T-Rex

Xiaomi Amazfit T-Rex oferuje kilka ciekawych funkcji monitorowania stanu zdrowia. Jego oferta nie jest jednak tak szeroka, jak w przypadku innych smartwatchy. Na przykład całkowicie brakuje mu funkcji pomiaru natlenienia krwi, monitorowania stresu, a nawet monitorowania cyklu menstruacyjnego, które są powszechne w tym samym przedziale cenowym. Wiele konkurencyjnych modeli ma również tendencję do dostarczania praktycznych ćwiczeń oddechowych.

Jednocześnie zegarek nie służy do komunikowania się z innymi. Chociaż urządzenie może wyświetlać przychodzące powiadomienia, nie można na nie w żaden sposób odpowiedzieć. Jeśli chcesz używać smartwatcha do pisania wiadomości lub wykonywania połączeń telefonicznych, zalecamy sięgnięcie po Apple Watch 6 lub raczej 7, które obsługują te funkcje. Ich cena jest jednak kilkukrotnie wyższa.

Krokomierz

Jedną z podstawowych funkcji smartwatcha jest wiarygodny pomiar liczby kroków przebytych w ciągu dnia. Aktualną wartość można sprawdzić w dowolnym momencie na zegarku lub w aplikacji mobilnej. W naszych testach wartość ta była niemal identyczna z tą wyświetlaną przez aplikację mobilną Zdrowie.

Pomiar tętna

Zegarek jest wyposażony w optyczny czujnik tętna, dzięki czemu może również mierzyć tętno. Aktualną wartość wraz z interpretacją można zawsze sprawdzić bezpośrednio na zegarku. W aplikacji mobilnej można następnie przeglądać statystyki z całego dnia.

Monitorowanie snu

Jeśli nosisz swój smartwatch do spania, skorzystasz z możliwości monitorowania swojego snu. Zegarek ma specjalny tryb nocny, dzięki czemu powiadomienia nie będą Ci przeszkadzać podczas snu.

Po przebudzeniu będziesz mógł przeglądać różnego rodzaju statystyki dotyczące snu w aplikacji mobilnej. W szczególności zobaczysz, jak długo byłeś w lekkim i głębokim śnie oraz ile razy obudziłeś się w nocy, jeśli w ogóle. Aplikacja zapewnia również porady dotyczące lepszej jakości snu.

Gdzie kupićXiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex
Ogólna ocena
3.6/5

W naszych testach szacowany czas zasypiania nie był całkowicie dokładny, ale wystarczający do podstawowej orientacji. Jednak inteligentny alarm budzący użytkownika w fazie lekkiego snu nie jest obsługiwany przez zegarek.

Ćwiczenia i nagrania ćwiczeń

Smartwatcha można również używać do ćwiczeń. Możesz mierzyć zarówno aktywność w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu. Dzięki wbudowanemu czujnikowi GPS monitorowanie aktywności na świeżym powietrzu jest bardzo dokładne, a urządzenie może również rejestrować trasę w tym przypadku.

Jeśli chodzi o zakres sportów, nie jest on zbyt szeroki. Do wyboru jest 14 różnych dyscyplin sportowych, w tym:

 • bieganie na świeżym powietrzu,
 • chodzenie,
 • jazda na rowerze na świeżym powietrzu,
 • pływanie w basenie,
 • pływanie na wodach otwartych,
 • chodzenie na bieżni,
 • jazda na rowerze stacjonarnym,
 • eliptyczny,
 • ćwiczenia,
 • wspinaczka,
 • bieganie po szlakach,
 • narciarstwo,
 • wędrówki
 • i triathlon.

Podczas ćwiczeń wyświetlacz pokazuje upływający czas, ilość spalonych kilokalorii i aktualne tętno. Zegarek ma zablokowany wyświetlacz podczas ćwiczeń, a aby go odblokować, wystarczy nacisnąć dowolny przycisk boczny.

Aktywność można wstrzymać w dowolnym momencie podczas ćwiczeń. Minusem jest jednak to, że nie można go zminimalizować i używać smartwatcha do czegokolwiek innego (np. włączyć stopera). Podobnie nie można kontrolować muzyki podczas ćwiczeń, co jest zdecydowanie wstydem.

Pomiar wyniku PAI

Smartwatch może również obsługiwać pomiar wyników PAI (Personal Activity Intelligence). Algorytm ten ocenia aktywność fizyczną w odniesieniu do poziomu sprawności użytkownika. Obliczenia uwzględniają takie informacje, jak tętno, intensywność codziennej aktywności i dane fizjologiczne (płeć, wzrost i waga). Dane te ustawia się przy pierwszym uruchomieniu aplikacji mobilnej.

Zegarek ostrzega o przedłużającej się bezczynności w ciągu dnia i zachęca do rozciągania się. Nie zachęca jednak do uprawiania sportu.

Za pomocą smartwatcha nie można odbierać wiadomości ani połączeń

Smartwatch może wyświetlać powiadomienia przychodzące z telefonu komórkowego. Niestety, jeśli otrzymasz dłuższą wiadomość, zegarek nie wyświetli całej wiadomości. Jeśli chodzi o emoji, zegarek obsługuje tylko kilka. Zegarek może również powiadamiać o przychodzącym połączeniu, ale nie można go odebrać z powodu braku mikrofonu.

Powiadomienie o przychodzącej wiadomości
Powiadomienie o przychodzącej wiadomości

Sterowanie muzyką

Smartwatch może być używany do sterowania muzyką, która jest aktualnie odtwarzana na telefonie komórkowym. Możesz wstrzymać utwór, uruchomić go ponownie lub odtworzyć następny lub poprzedni utwór. Trochę szkoda, że nie można używać zegarka na przykład do sterowania głośnością.

Urządzenie rozpoznaje na przykład aplikację Spotify. Jeśli odtwarzasz muzykę na YouTube, niestety zegarek nie może sobie z tym poradzić.

Wadą jest to, że nie można zapisać żadnych utworów na Xiaomi Amazfit T-Rex, aby słuchać muzyki offline. Nawiasem mówiąc, urządzenie nie obsługuje nawet parowania ze słuchawkami bezprzewodowymi. Pod tym względem wyraźnie przodują na przykład Garmin Vivoactive 4S czy Apple Watch 7.

Muzyką można również sterować
Muzyką można również sterować

Inne funkcje

Inne funkcje obejmują na przykład aktualną prognozę pogody lub minutnik. Dostępna jest również funkcja Znajdź mój telefon, która po aktywacji powoduje sygnał dźwiękowy telefonu komórkowego. Na zegarku można również ustawić alarm (zwykły, a nie inteligentny, który budzi użytkownika w lekkiej fazie snu).

Gdzie kupićXiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex
Ogólna ocena
3.6/5

Czujniki do śledzenia stanu zdrowia i lokalizacji

Smartwatch Xiaomi Amazfit T-Rex jest wyposażony w następujące czujniki:

 • optyczny czujnik tętna,
 • GPS (do dokładnego monitorowania aktywności na świeżym powietrzu),
 • wysokościomierz,
 • żyroskop (do nawigacji),
 • kompas,
 • i glonass (również do określania lokalizacji użytkownika, jest to rosyjski odpowiednik amerykańskiego systemu GPS).

W przeciwieństwie do konkurencyjnych modeli, smartwatch nie obsługuje pomiarów natlenienia krwi. Co więcej, Apple Watch Series 6 i Series 7 mogą korzystać z pomiaru EKG (trzeba jednak liczyć się z wielokrotnie wyższą ceną zakupu).

Duży wyświetlacz z ochroną Gorilla Glass

Zegarek na pierwszy rzut oka przyciąga wzrok dużą, okrągłą tarczą z 1,3-calowym wyświetlaczem AMOLED. Wyświetlacz jest chroniony szkłem Gorilla Glass 3, które może pochwalić się zarówno wysoką wytrzymałością, jak i cienką konstrukcją (choć nie jest to najnowsza wersja).

Opisalibyśmy wyświetlacz jako średniej wielkości. Wyświetlacz Xiaomi Mi Watch jest mniej więcej tej samej wielkości. Jego przekątna wynosi 1,39". Jeśli jednak ten wyświetlacz jest dla Ciebie zbyt duży, bardziej odpowiedni może okazać się konkurencyjny Garmin Vivoactive 4S, który oferuje przekątną wyświetlacza wynoszącą zaledwie 1,1 cala. Z drugiej strony, jeśli jesteś fanem większych wyświetlaczy, bardziej prawdopodobne jest, że zainteresuje Cię smartwatch Amazfit GTS 2 z wyświetlaczem o przekątnej 1,65 cala lub Apple Watch 7 o przekątnej 1,9 cala.

Zaletą wyświetlacza jest doskonała czytelność w świetle dziennym i nocnym. Jasność wyświetlacza można dostosować do własnych potrzeb lub skorzystać z funkcji automatycznej regulacji w zależności od warunków otoczenia. Grafika oprogramowania jest przezabawna i zazwyczaj nie ma problemu z rozpoznaniem co oznaczają poszczególne ikony.

Bateria wytrzymuje do 20 dni lub dłużej

Dużą zaletą tego smartwatcha jest bez wątpienia bateria o pojemności 390 mAh. Dzięki niej urządzenie może działać nawet do 20 dni na jednym ładowaniu, co w przypadku smartwatchy jest ogólnie wysokim wynikiem. W praktyce oczywiście na żywotność baterii wpływa kilka czynników.

Łączny czas pracy na baterii

W naszych testach udało nam się osiągnąć 16 dni łącznego czasu pracy baterii. Zegarek rozładowuje się najbardziej, jeśli uruchomisz śledzenie aktywności na świeżym powietrzu z włączoną nawigacją GPS, aby rejestrować swoją lokalizację.

Jeśli spędzasz godziny pracy w biurze, a następnie uprawiasz sport, zajmujesz się domem lub rodziną, jest to odpowiednia liczba dla Ciebie.

Wydajność baterii w trybie oszczędzania energii

W skrajnych przypadkach można osiągnąć nawet ponad 20 dni pracy na baterii. Oznacza to jednak ograniczenie funkcji do minimum, a także wyłączenie automatycznego wyświetlania czasu po podniesieniu nadgarstka.

Jeśli odłączysz zegarek od telefonu komórkowego i wyłączysz wszystkie inteligentne funkcje, żywotność baterii może wzrosnąć nawet do 60 dni, według wielu użytkowników zegarków. Próbowaliśmy jednak używać zegarka w trybie standardowym, a nie jako wagi nadgarstkowej.

Wydajność baterii przy korzystaniu z GPS

Oceniamy również 32-godzinny czas pracy baterii z włączonym GPS jako godny podziwu. Jednak nawet w tym trybie zależy to od sposobu korzystania z zegarka. Tak więc, jeśli nie budzisz zegarka często i nie korzystasz z wielu aplikacji, prawdopodobnie wytrzyma on godzinę dłużej.

W konkurencyjnych modelach czas pracy baterii na jednym ładowaniu jest generalnie niższy. Przykładowo Xiaomi Amazfit GTS 2 mini osiąga średnio 6 dni, Apple Watch 6 i 7 nie wytrzymają nawet 24 godzin na jednym ładowaniu (jest to jednak okupione dużą liczbą funkcji konkurencyjnych modeli, których Xiaomi Amazfit T-Rex nie oferuje).

Gdzie kupićXiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex
Ogólna ocena
3.6/5

Do ładowania służy dołączony do zestawu magnetyczny kabel zasilający. Pełne naładowanie następuje po około 2 godzinach.

Zegarek jest również odporny na ekstremalne warunki

Smartwatch jest wodoodporny do 50 m, a zatem można go bez obaw zabrać pod prysznic lub na basen. Niestety, odporność na pył nie została określona przez producenta.

Smartwatch został jednak poddany testom wojskowym i otrzymał 12 certyfikatów wojskowych, które mówią o wysokiej odporności na ekstremalne warunki. Wytrzymuje wahania temperatury od -40 °C do 70 °C.

Często zadawane pytania

Jak długo działa na jednym ładowaniu?

Smartwatch może wytrzymać do 20 dni na jednym ładowaniu przy normalnym użytkowaniu. W praktyce jednak sposób korzystania z urządzenia wpływa na jego wytrzymałość. W naszych testach osiągnęliśmy czas pracy baterii wynoszący 16 dni na jednym ładowaniu.

Jaką aplikację mobilną powinienem pobrać?

Aby sparować smartwatch i telefon komórkowy, użyj aplikacji Zepp, która jest dostępna bezpłatnie zarówno na Androida, jak i iOS.

Z jakim telefonem komórkowym kompatybilny jest smartwatch?

Smartwatch można sparować z telefonem komórkowym z systemem iOS 10 i nowszym lub Android 5.0 i nowszym.

Czy urządzenie obsługuje płatności zbliżeniowe?

Niestety, smartwatch nie obsługuje płatności zbliżeniowych.

Dla kogo przeznaczony jest smartwatch Xiaomi Amazfit T-Rex?

Xiaomi Amazfit T-Rex to idealny smartwatch dla entuzjastów sportów na świeżym powietrzu. Jego mocne strony to wysokiej klasy design i odporność na wahania temperatury. Zegarek posiada duży wyświetlacz i jest łatwy w obsłudze. Zaletą jest również zastosowane szkło Gorilla Glass, które chroni wyświetlacz przed zarysowaniami i upadkami. Kolejną mocną stroną jest długa żywotność baterii. Smartwatch może wytrzymać do 20 dni na jednym ładowaniu.

System operacyjny Amazfit OS jest przejrzysty i łatwy w nawigacji. Niestety, nie będzie można pobrać żadnych dodatkowych aplikacji na smartwatch. System operacyjny nie obsługuje również płatności zbliżeniowych. Minusem jest brak możliwości komunikacji wychodzącej. Jeśli chcesz wysyłać wiadomości i wykonywać połączenia telefoniczne ze swojego smartwatcha, Apple Watch (za który będziesz musiał zapłacić znacznie więcej) jest bardziej odpowiedni.

Gdzie kupićXiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex
Ogólna ocena
3.6/5
Recenzja: smartwatch Xiaomi Amazfit T-Rex
 • Jakość wykonania
 • Bateria
 • System operacyjny
 • Kompatybilność
 • Stosunek ceny do wydajności
3.6

Masywny smartwatch o męskim designie

Xiaomi Amazfit T-Rex jsou masivní hodinky v pánském designu. Pochlubit se mohou velkým displejem a jednoduchým ovládáním. Na jedno nabití přitom dokáží vydržet až 20 dní. Jejich špičkové zpracování podtrhuje i Gorilla Glass 3. Těšit se dále můžete na jednoduché ovládání a intuitivní mobilní aplikaci.

 

Xiaomi Amazfit T-Rex to masywny zegarek o męskim designie. Posiada duży wyświetlacz i prostą obsługę. Może wytrzymać do 20 dni na jednym ładowaniu. Jego najwyższą jakość wykonania podkreśla szkło Gorilla Glass 3. Możesz również oczekiwać prostej obsługi i intuicyjnej aplikacji mobilnej.

Plusy

 • Długa wydajność baterii
 • Szkło Gorilla Glass
 • Duży wyświetlacz
 • Łatwy w użyciu
 • GPS
 • Przejrzysta aplikacja mobilna
 • Wsparcie w języku polskim

Minusy

 • Nie obsługuje płatności zbliżeniowych
 • Brak możliwości instalacji dodatkowych aplikacji
 • Tylko podstawowe czujniki
 • Brak mikrofonu
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
3.6/5 - (liczba ocen: 5)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: smartwatch Xiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex
Ocena: 3.6/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram