GuideLee.pl – najlepsze recenzje i testy online

Recenzja: smartwatch Amazfit T-Rex Pro

Plusy
 • Duży wyświetlacz
 • Solidna konstrukcja
 • Obsługa języka polskiego
 • Przejrzysty interfejs
 • Monitorowanie ponad 100 dyscyplin sportowych
 • Żywotność baterii
 • Doskonała wytrzymałość
Minusy
 • Brak możliwości komunikacji
 • Nie obsługuje płatności zbliżeniowych

Outdoorowy smartwatch Amazfit T-Rex Pro imponuje wytrzymałą konstrukcją i trwałością popartą 15 standardami wojskowymi. W trybie oszczędzania energii wytrzymuje do 18 dni na baterii, dzięki czemu nadaje się nawet na najbardziej wymagające wyprawy. Ponadto świetnie nadają się do pomiaru każdej aktywności.

Co znajdziemy w pudełku?

Smartwatch Amazfit T-Rex Pro już na pierwszy rzut oka przyciąga uwagę swoją solidną konstrukcją, z którą spotkamy się również w innych "dinozaurowych" zegarkach marki Amazfit. Sprzedawany jest w klasycznym pudełku o wymiarach 10,5 × 6,5 × 11 cm, a całkowita waga opakowania wynosi 281 gramów.

Po otwarciu pudełka naszym oczom ukaże się sam zegarek z paskiem, instrukcja obsługi i kabel zasilający.

Pasek jest silikonowy, a zatem idealny dla sportowców lub osób cierpiących na alergie na metal. Ze względu na swoje wymiary będzie pasował na nadgarstki o obwodzie od 15 do 20 cm.

Podobnie jak w przypadku innych zegarków Amazfit T-Rex, pasek jest mocowany za pomocą śrub, a nie systemu szybkomocującego. Warto natomiast zauważyć, że takie mocowanie ma sens właśnie w modelach outdoorowych.

Na rynku dostępne są jednak paski zamienne, które sprzedawane są w zestawie ze śrubokrętem. Dzięki temu wymiana paska jest stosunkowo łatwa.

Specyfikacja techniczna Amazfit T-Rex Pro

Amazfit T-Rex Pro zachwyca dużym wyświetlaczem AMOLED o przekątnej 1,3 cala. Cieszy również jego duża wytrzymałość i przyzwoity czas pracy na baterii. Ponadto na uwagę zasługuje przejrzysty interfejs z obsługą języka polskiego.

ParametrWartość
Typ paskaSilikonowy
OdpornośćWodoszczelność na głębokości do 100 metrów
WyświetlaczDotykowy AMOLED, przekątna 1,3"
Wydajność bateriiDo 18 dni
Metoda ładowaniaMagnetyczny kabel zasilający
KompatybilnośćBluetooth 5.0
System operacyjnyZepp OS
Wymiary (bez paska)4,77 × 4,77 × 1,35 cm
Waga59,4 g (z paskiem)

Solidną konstrukcję docenią raczej panowie

Amazfit T-Rex Pro, podobnie jak pozostałe modele z tej outdoorowej kolekcji, został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o mężczyznach. Znajduje to również odzwierciedlenie w większych wymiarach, które zdecydowanie lepiej będą prezentować się na męskim nadgarstku. Z kolei na kobiecym nadgarstku zegarek prezentuje się dość masywnie.

Jeśli chodzi o zastosowany materiał, to dominuje tu utwardzone tworzywo sztuczne i dzięki niemu zegarek waży zaledwie 59,4 grama, co jest świetną wartością jak na zegarek outdoorowy. Dla porównania: waga nowszego modelu Amazfit T-Rex 2 wzrosła aż do 67 gramów.

Jak już wspomnieliśmy, pasek jest silikonowy, a jego niewielką wadą jest obecność plastikowej klamry. W przeciwieństwie do materiału metalowego może być ona bardziej podatna na ewentualne pęknięcia.

Przyciski po bokach zegarka mają na swojej powierzchni drobne rowki, które zapobiegają niepotrzebnemu zsuwaniu się palca podczas obsługi.

Zegarek jest dość masywny na kobiecym nadgarstku
Zegarek prezentuje się dość masywnie na kobiecym nadgarstku

Parowanie zegarka i telefonu komórkowego to kwestia kilku chwil

Jeśli chodzi o parowanie smartwatcha i telefonu komórkowego, to nie jest to nic skomplikowanego. Po rozpakowaniu urządzenia należy je naładować. W międzyczasie pobierz na swój telefon aplikację Zepp, która jest dostępna za darmo w Google Play i App Store.

Po uruchomieniu zegarka na wyświetlaczu pojawi się kod QR. Aplikacja mobilna poinformuje Cię, że zakupiono nowy smartwatch z kodem QR. Następnie aplikacja poprosi o zeskanowanie kodu QR i potwierdzenie parowania. Wówczas wszystko będzie już skonfigurowane lub zegarek sam pobierze potrzebne aktualizacje (tak było w przypadku naszego testu).

Jakiego telefonu komórkowego można użyć do parowania? Zegarek jest kompatybilny ze smartfonami z systemem Android 5.0 lub nowszym oraz z systemem iOS 10 lub nowszym.

Łatwe sterowanie zegarkiem odbywa się za pomocą ekranu dotykowego i czterech przycisków po bokach. Po lewej stronie znajdują się przyciski UP i DOWN służący do przeskakiwania między różnymi opcjami. Po prawej stronie znajduje się przycisk SELECT służący do potwierdzenia wyboru oraz przycisk BACK, którym można cofnąć się do poprzedniego kroku.

Zegarek posiada przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs

Smartwatch Amazfit T-Rex Pro działa w oparciu o system operacyjny Zepp OS. Ten ostatni może pochwalić się przejrzystym i intuicyjnym interfejsem, który jest prosty w obsłudze.

Gdzie kupićAmazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex Pro
Ogólna ocena
3.6/5

Wadą może być jednak brak możliwości pobierania dodatkowych aplikacji, a także fakt, że urządzenie nie obsługuje płatności zbliżeniowych. Takie funkcje oferują chociażby konkurencyjne zegarki Apple czy Garmin.

Przedstawienie pierścieni jest motywujące
Wykresy pierścieniowe pokazujące postępy użytkownika są motywujące

Aplikacja mobilna jest dostępna w języku polskim

Do monitorowania statystyk i wygodnej konfiguracji smartwatcha służy wspomniana już aplikacja mobilna Zepp, która obsługuje język polski. Ekran główny zapewnia dostęp do przejrzystych statystyk dotyczących tętna, obciążenia stresem, a nawet jakości i przebiegu snu. W panelu można również przejrzeć historię swoich aktywności sportowych.

Aplikacja pozwala również na wyznaczanie osobistych celów, które mogą dotyczyć liczby kroków, które chcesz pokonać w ciągu dnia lub wagi, którą chcesz osiągnąć. Jeśli masz w pobliżu znajomych, którzy również korzystają z aplikacji Zepp, możesz dodać ich w swojej aplikacji i śledzić ich aktywność.

Funkcje Amazfit T-Rex Pro

Zegarek oferuje kilka przydatnych funkcji do monitorowania stanu zdrowia i ćwiczeń. W porównaniu z Amazfit T-Rex w tym modelu można na przykład korzystać z pomiaru natlenienia krwi. Z drugiej strony Amazfit T-Rex 2 oferuje jeszcze bogatszy zakres funkcji, takich jak nawigacja i ograniczona komunikacja (odpowiadanie na wiadomości tekstowe).

W Amazfit T-Rex Pro brakuje ponadto funkcji monitorowania cyklu menstruacyjnego, co zresztą tylko potwierdza fakt, że zegarek skierowany jest przede wszystkim do mężczyzn.

Przesuń palcem w dół od góry wyświetlacza, aby uzyskać dostęp do ustawień
Przesuwając palcem z góry na dół na wyświetlaczu uzyskasz dostęp do ustawień

Krokomierz

Podstawowa funkcja, która prawdopodobnie nie wymaga zbytnich wyjaśnień. Na zegarku można w prosty sposób sprawdzić aktualną liczbę kroków przebytych w ciągu dnia. Wykresy kołowe zostały zaprojektowane tak, aby pokazywać wyznaczony cel i bieżący postęp.

Zegarek mierzy liczbę przebytych kroków
Zegarek mierzy liczbę przebytych kroków

Pomiar tętna

Kolejną podstawową funkcją jest pomiar tętna, który odbywa się przez cały dzień i podczas aktywności fizycznej. Odczyty można przeglądać w aplikacji mobilnej.

Pomiar tętna
Pomiar tętna

Pomiar natlenienia krwi

Zegarek wyposażony jest w pulsoksymetr, dzięki czemu umożliwia pomiar natlenienia krwi. Pod tym względem różni się od Amazfit T-Rex, w którym brakowało tej funkcji. Chcąc poznać aktualną wartość natlenienia krwi, należy uruchomić tę funkcję i poczekać chwilę na ostateczny wynik pomiaru.

Standardowe wartości natlenienia krwi wynoszą od 94 do 99%. Jeśli natlenienie krwi jest obniżone, może to oznaczać zbliżającą się chorobę, potrzebę regeneracji po aktywności sportowej lub słabą aklimatyzację organizmu na dużych wysokościach.

Monitorowanie stresu

Urządzenie może być również wykorzystywane do monitorowania obciążenia stresem. Sam pomiar trwa około 45 sekund, po upływie których zegarek pokazuje oszacowaną wartość. Bardziej szczegółowe informacje na temat tego parametru będą dostępne w aplikacji mobilnej.

Gdzie kupićAmazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex Pro
Ogólna ocena
3.6/5
Pomiar obciążenia stresem
Pomiar obciążenia stresem

Monitorowanie snu

Zegarek potrafi również monitorować sen. Po przebudzeniu możesz wyświetlić informacje w aplikacji mobilnej. Dane obejmują czas trwania snu lekkiego, głębokiego i fazy REM.

Przed snem można łatwo wyciszyć wszelkie powiadomienia na zegarku. Dostępny jest również klasyczny budzik, który budzi użytkownika dokładnie o ustawionej godzinie za pomocą delikatnych wibracji na nadgarstku. Nie jest to jednak inteligentny budzik, który budzi użytkownika w fazie lekkiego snu.

Ćwiczenia i zapisywanie ćwiczeń

Amazfit T-Rex Pro radzi sobie również z monitorowaniem aktywności fizycznej. Menu sportowe liczy ponad 100 aktywności, co jest w zupełności wystarczające dla większości użytkowników. W przypadku zaawansowanego modelu Amazfit T-Rex 2 producent zdecydował się nawet na umożliwienie monitorowania ponad 150 dyscyplin sportowych.

Zakres ten obejmuje nie tylko klasyczne dyscypliny (takie jak chodzenie, bieganie, jazda na rowerze lub trening siłowy), ale także te mniej popularne (na przykład puszczanie latawców).

Po wybraniu odpowiedniej aktywności i rozpoczęciu pomiaru zegarek wyświetli czas, który upłynął, tętno i liczbę spalonych kalorii. W przypadku niektórych aktywności (takich jak bieganie) dostępne są również informacje o dystansie i prędkości.

Funkcja wirtualnego królika
Funkcja Virtual Rabbit

Istnieje również możliwość ustawienia różnych powiadomień, które zegarek wyświetli w odpowiednim momencie. Na przykład: użytkownik może zostać poinformowany, że przekroczył strefę tętna lub że nadszedł czas na uzupełnienie płynów.

Biegacze docenią funkcję Virtual Rabbit, którą służy jako rodzaj wirtualnego współzawodnika, z którym użytkownik może się ścigać - czy też raczej z jego tempem, które ustala sam biegacz.

Jeśli chcesz, możesz w dowolnym momencie wstrzymać i ponownie uruchomić monitorowanie aktywności. Jeśli jednak monitorowanie jest włączone, to nie można wówczas korzystać z innych funkcji zegarka.

Po zakończeniu ćwiczeń zegarek wyświetli szacunkową liczbę godzin potrzebnych na regenerację przed rozpoczęciem kolejnej aktywności. Bardziej szczegółowe statystyki będą dostępne w aplikacji mobilnej. Zegarek nie jest w stanie ocenić zapotrzebowania organizmu na makro lub mikroelementy, więc to zalecenie należy traktować jako swego rodzaju wskazówkę. Tę funkcję docenią szczególnie te osoby, które mają problem z przetrenowaniem.

Pomiar wyniku PAI

Kolejną przydatną funkcją dla sportowców jest pomiar wyniku PAI (Personal Activity Intelligence). Wartość ta jest określana za pomocą algorytmu, który ocenia aktywność fizyczną użytkownika pod kątem poziomu sprawności fizycznej. Obliczenia uwzględniają tętno, intensywność codziennej aktywności i dane fizjologiczne (waga, wzrost i płeć). Im wyższy wynik PAI, tym lepiej dla Ciebie.

Pomiar wyniku PAI
Pomiar wyniku PAI

Powiadomienia

Amazfit T-Rex Pro powiadomi Cię o przychodzących wiadomościach i połączeniach telefonicznych. W aplikacji mobilnej możesz wskazać, z których konkretnie komunikatorów chcesz otrzymywać powiadomienia.

Niestety, w tym modelu nie ma możliwości odpowiadania na przychodzące wiadomości, nawet za pomocą gotowych, domyślnych odpowiedzi. W przypadku Amazfit T-Rex 2 funkcja ta jest obsługiwana przez telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android.

Gdzie kupićAmazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex Pro
Ogólna ocena
3.6/5

Niektórzy użytkownikcy skarżą się, że w przypadku wiadomości przychodzących z Messengera tekst wiadomości nie dostosowuje się do ekranu, a pojedyncze słowa często są rozdzielone do dwóch linijek. Może to utrudniać szybkie odczytanie wiadomości.

Jeśli chodzi o powiadomienia o połączeniach przychodzących, można je odrzucić lub ewentualnie wyciszyć tylko za pomocą zegarka.

Powiadomienia przychodzące
Powiadomienia przychodzące

Zarządzanie muzyką

Zegarka można również używać do sterowania muzyką odtwarzaną na telefonie komórkowym. Możesz wstrzymać, ponownie uruchomić lub przełączyć dany utwór. Przydatną funkcją jest również możliwość kontrolowania głośności.

Na zegarek nie można jednak pobrać żadnych utworów i słuchać ich offline. Tej opcji brakuje zresztą również w innych modelach z rodziny Amazfit T-Rex.

Sterowanie muzyką
Zarządzanie muzyką

Inne funkcje

Wśród dodatkowych funkcji smartwatcha można wymienić wyświetlanie prognozy pogody, minutnik, stoper, barometr czy kompas. Jeśli zapiszemy jakieś wydarzenia w aplikacji mobilnej Zepp, będziemy mogli wyświetlić je na zegarku. Dostępna jest również funkcja Znajdź telefon, która po uruchomieniu aktywuje sygnał dźwiękowy w telefonie użytkownika.

W jakie czujniki wyposażony jest zegarek?

Aby dokładnie monitorować stan zdrowia i śledzić lokalizację podczas aktywności na świeżym powietrzu, zegarek został wyposażony w kilka czujników. Są wśród nich:

 • optyczny czujnik PPG BioTracker 2. generacji do pomiaru tętna,
 • pulsoksymetr OxygenBeats do pomiaru natlenienia krwi,
 • akcelerometr do wykrywania ruchu,
 • barometr,
 • kompas
 • oraz GPS, żyroskop, Galileo i Glonass do nawigacji.

Ekran dotykowy jest wystarczająco duży

Podobnie jak inne zegarki Amazfit T-Rex, ten również został wyposażony w dotykowy wyświetlacz AMOLED. Jego przekątna jest identyczna jak w Amazfit T-Rex, a jej długość wynosi 1,3 cala. Ekran w Amazfit T-Rex 2 ma nieco większą przekątną 1,39 cala. Różnica w rozmiarze jest jednak naprawdę subtelna.

Wyświetlacz jest wystarczająco duży i dzięki temu zegarek pozostaje wygodny w użytkowaniu. Jednocześnie jest czytelny zarówno w pomieszczeniach, jak i w warunkach zewnętrznych, ale oczywiście nie osiąga takiej samej jakości jak wyświetlacze transflektywne w warunkach plenerowych.

W ustawieniach zegarka istnieje możliwość wygodnego dostosowania jasności wyświetlacza do własnych potrzeb. Można również skorzystać z funkcji trybu Always-On, która wyświetla godzinę, gdy wyświetlacz jest wyłączony.

Wytrzymuje do 18 dni na baterii

Amazfit T-Rex Pro jest zegarkiem outdoorowym i z tego powodu wydajność baterii jest tutaj bardzo ważnym czynnikiem. To urządzenie może działać do 18 dni na jednym ładowaniu, ale tylko wtedy, gdy ograniczysz jego funkcje do minimum.

Łączna wydajność baterii

Jeśli korzystasz ze smartwatcha w codzienny sposób i od czasu do czasu będziesz monitorować swoją aktywność sportową, to czas pracy baterii wyniesie maksymalnie 9 dni. Pod tym względem pozostaje on w tyle za Amazfit T-Rex 2, gdzie wartość ta sięga nawet 24 dni. Wynika to między innymi z różnicy w zastosowanej baterii. Amazfit T-Rex Pro posiada akumulator o pojemności 390 mAh, podczas gdy bateria w Amazfit T-Rex 2 ma aż 500 mAh, co z kolei negatywnie wpływa na wagę urządzenia.

Wydajność baterii w trybie oszczędzania energii

Przedstawiliśmy już tę wartość na początku tej sekcji, ale warto przytoczyć ją ponownie. Jeśli naprawdę ograniczysz funkcje zegarka do minimum, to czas pracy baterii może wynieść około 18 dni. W przypadku Amazfit T-Rex 2 jest to 45 dni.

Wydajność baterii podczas korzystania z GPS

Czas pracy baterii przy włączonym GPS jest całkiem przyzwoity i wynosi około 40 godzin. Dla porównania: w Amazfit T-Rex są to 32 godziny, a w Amazfit T-Rex 2 50 godzin.

Ładowanie odbywa się za pomocą kabla magnetycznego dołączonego do zestawu. Pełne naładowanie zegarka trwa około 1,5 godziny.

Spełnia 15 standardów wojskowych

Amazfit T-Rex Pro został zaprojektowany jako zegarek outdoorowy do korzystania w trudnych warunkach. Świadczy o tym 15 standardów wojskowych, które spełnia to urządzenie. Oznacza to, że zegarek przeszedł rygorystyczne testy i został wystawiony na działanie ekstremalnych temperatur od -40 °C do 70 °C. Przetestowano go również w bardzo wilgotnych warunkach, a nawet w komorze solnej.

Wszystko to dopełnia wodoszczelność na głębokość do 100 metrów, dzięki czemu zegarek można zabrać ze sobą nie tylko pod prysznic, ale także na basen.

Jest on również odporny na ekstremalne temperatury
Jest on również odporny na ekstremalne temperatury

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo działa na jednym ładowaniu?

Maksymalny czas pracy baterii w trybie oszczędzania energii wynosi 18 dni. Przy normalnym użytkowaniu jest to 9 dni, a przy ciągłym monitorowaniu aktywności z włączonym GPS czas pracy baterii to 40 godzin.

Jaką aplikację mobilną należy pobrać?

Aplikacja mobilna Zepp, dostępna w Google Play i App Store, służy do parowania telefonu komórkowego i smartwatcha oraz do monitorowania statystyk.

Gdzie kupićAmazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex Pro
Ogólna ocena
3.6/5
Z jakim telefonem komórkowym kompatybilny jest ten zegarek?

Zegarek można sparować z telefonem z systemem Android w wersji 5.0 lub nowszej oraz z systemem iOS 10 lub nowszym.

Czy urządzenie obsługuje płatności zbliżeniowe?

Niestety, ten smartwatch nie obsługuje płatności zbliżeniowych.

Podsumowanie – komu polecilibyśmy Amazfit T-Rex Pro?

Smartwatch Amazfit T-Rex Pro będzie najodpowiedniejszy dla entuzjastów aktywności na świeżym powietrzu i sportowców, którzy chcą monitorować swój stan zdrowia. Jednak ze względu na dość potężną konstrukcję, będzie on raczej bardziej odpowiadał mężczyznom.

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę cenę, to Amazfit T-Rex 2 jest nieco lepszym modelem, który kosztuje nieco więcej, ale za to będzie oferował bogatszy zakres funkcji. Na przykład zapewnia możliwość korzystania z nawigacji, a nawet częściowego komunikowania się za pomocą domyślnych odpowiedzi (jeśli posiadasz telefon z Androidem).

Amazfit T-Rex Pro zachwyca przede wszystkim dużym wyświetlaczem i przejrzystym interfejsem, co jest typowe dla tej marki. Oczywiście obsługuje język polski i jest niezwykle wytrzymały, co zostało poparte spełnieniem przez ten zegarek aż 15 standardów wojskowych. Wydajność baterii sięga 18 dni w trybie oszczędzania energii. Jeśli jednak zapłacisz nieco więcej za wspomniany już Amazfit T-Rex 2, będziesz mógł cieszyć się nawet 45-dniowym czasem pracy baterii.

Recenzja: smartwatch Amazfit T-Rex Pro
 • Jakość wykonania
 • Bateria
 • System operacyjny
 • Kompatybilność
 • Stosunek ceny do wydajności
3.6

Świetny zegarek outdoorowy w rozsądnej cenie

Outdoorowy smartwatch Amazfit T-Rex Pro imponuje wytrzymałą konstrukcją i trwałością popartą 15 standardami wojskowymi. W trybie oszczędzania energii wytrzymuje do 18 dni na baterii, dzięki czemu nadaje się nawet na najbardziej wymagające wyprawy. Ponadto świetnie nadają się do pomiaru każdej aktywności.

Plusy

 • Duży wyświetlacz
 • Solidna konstrukcja
 • Obsługa języka polskiego
 • Przejrzysty interfejs
 • Monitorowanie ponad 100 dyscyplin sportowych
 • Żywotność baterii
 • Doskonała wytrzymałość

Minusy

 • Brak możliwości komunikacji
 • Nie obsługuje płatności zbliżeniowych
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport i zdrowy tryb życia towarzyszą mi praktycznie przez całe życie. Jako fanka nowoczesnych technologii, często publikuję recenzje na GuideLee, dotyczące smartwatchy, które stanowią nieodłączne narzędzie w moim aktywnym trybie życia. Poza pasją do sportu, uwielbiam podróże i odkrywanie nowych miejsc, co jest dla mnie dodatkowym fascynującym hobby.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
3.9/5 - (liczba ocen: 10)
1 komentář – Recenzja: smartwatch Amazfit T-Rex Pro
 1. Niestety zegarek nie posiada już wsparcia od producenta i po kolejnej aktualizacji apki Zepp jest kompletnie bezużyteczny. Od ponad miesiąca nie synchronizuje map GPS z treningów. Kompletny brak reakcji ze strony producenta definitywnie skreśla ten produkt. Inne sprzęty tej marki zapewne też niedługo przestaną być użyteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: smartwatch Amazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex Pro
Ocena: 3.6/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram