Recenzja: smartwatch OnePlus Watch 2

Plusy
  • Przyzwoita żywotność baterii
  • Wytrzymałość MIL-STD-810H
  • Konstrukcja klasy premium
  • Wygodny w noszeniu
  • Szybkie ładowanie
  • Wysoka jakość wykonania
  • Szafirowe szkło
  • Zaawansowane wskaźniki działania
Minusy
  • Interfejs użytkownika w języku angielskim
  • Brak eSIM
  • Drobne problemy z wydajnością systemu
  • Gorsze wsparcie dla aplikacji sportowych innych firm
Ogólna ocena
4.2/5

Smartwatch OnePlus Watch 2 już na pierwszy rzut oka przykuł moją uwagę eleganckim wyglądem i wysoką jakością wykonania. Jego wyświetlacz AMOLED oferuje bogate kolory i jest łatwy do odczytania w bezpośrednim świetle słonecznym. Zegarek zawiera dwa oddzielne procesory i dwa systemy operacyjne, oferując bardzo przyzwoitą wytrzymałość w świecie zegarków Wear OS.

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Jak długo działa OnePlus Watch 2 na jednym ładowaniu?

Podczas zwykłego użytkowania zegarek wtrzymał w moim teście 110 godzin na jednym ładowaniu (producent podaje wartość 100 godzin). W trybie oszczędzania energii czas pracy baterii wzrósł do 10 dni (producent deklaruje 12 dni). Więcej informacji na temat wydajności baterii można znaleźć w odpowiednim rozdziale poniższej recenzji.

Czy zegarkiem można płacić?

Tak, zegarek ma wbudowany chip NFC, co umożliwia płatności zbliżeniowe za pośrednictwem Google Pay. Przed zakupem zegarka upewnij się, że Twój bank obsługuje tę usługę.

Czy OnePlus Watch 2 jest kompatybilny z iPhonem?

Nie, smartwatch można sparować tylko z telefonami z systemem Android (wersja 8.0 i nowsze). Zegarek nie jest kompatybilny z iOS ani Android Go.

Oprócz samego smartwatcha w opakowaniu znajduje się magnetyczny zasilacz oraz dokumentacja użytkownika.

Specyfikacja techniczna OnePlus Watch 2

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to w pierwszej kolejności moją uwagę zwróciła wytrzymałość. Zegarek spełnia normę IP68 oraz wojskowy standard MIL-STD-810H. Zaimponował mi również czas pracy na baterii oraz para wspomnianych systemów operacyjnych. Obie te specyfikacje omówiłem w odpowiednim rozdziale.

ParametrWartość
Typ paskaFluoroelastomer
OdpornośćIP68, MIL-STD-810H
WyświetlaczAMOLED 1,43" 466 x 466 px
Wydajność bateriiDo 12 dni
Metoda ładowaniaŁadowarka magnetyczna
ŁącznośćBluetooth, WiFi, NFC, GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS
ProcesorQualcomm Snapdragon W5, BES 2700
Pamięć operacyjna2 GB
System operacyjnyWear OS 4.0 i energooszczędny RTOS
Wymiary (bez paska)47 x 46,6 x 12,1 mm
Waga (bez paska)49 g

Specyfikacje techniczne nie są jedynymi cechami, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie zegarka. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat specyfikacji i funkcji tych urządzeń codziennego użytku, przeczytaj nasz artykuł o tym, jak wybrać smartwatch lub zapoznaj się z recenzjami konkretnych modeli.

Design, jakość wykonania i komfort noszenia

Od razu po wyjęciu z pudełka było dla mnie jasne, że producent OnePlus wprowadził na rynek kolejny zegarek lifestyle'owy o eleganckim wyglądzie i bez kontrastujących elementów kolorystycznych. Na pierwszy rzut oka przypominał mi Huawei Watch 4 z czarną obudową i takim samym układem przycisków.

W moje ręce trafił więc zegarek w kolorze matowej czerni - producent oferuje również jaśniejsze zestawienie kolorystyczne z oznaczeniem Radiant Steel. Zegarek wyposażono w 22-milimetrowy pasek typu Quick Release wykonany z elastomeru. Pasek jest przyjemny w dotyku i nie sprawia dyskomfortu nawet przy mocniejszym zaciśnięciu lub podczas snu. Jedyną słabą stroną paska jest fakt, że brud dostaje się w nacięcia na jego karbowanej powierzchni. Jednak po szybkim przepłukaniu zegarka wodą można łatwo pozbyć się brudu, więc nie jest to znacząca wada.

Dzięki rozmiarom paska zegarek jest odpowiedni dla osób z nadgarstkami o obwodzie od 14 do 21 cm.

pasek o szerokości 22 mm jest wygodny
Pasek o szerokości 22 mm jest wygodny

Koperta zegarka jest niemal idealnie okrągła, a po jej prawej stronie znajdziemy dwa przyciski. Na górze znajduje się koronka, którą można naciskać i obracać. Jednak funkcjami zegarka można zarządzać wyłącznie poprzez samo naciskanie, a więc nie jest to klasyczna koronka, taka jak w modelach TicWatch Pro 5 GPS lub Xiaomi Redmi Watch 4 (gdzie jest używana do nawigacji po interfejsie użytkownika). Dolny przycisk ma podłużny kształt i prawie w ogóle nie wystaje ponad kopertę, co dodaje zegarkowi elegancji.

Nie mam żadnych zastrzeżeń co do rozmieszczenia lub konstrukcji przycisków. Wręcz przeciwnie, doceniam fakt, że obszar z boku koperty, w okolicy którego podczas poruszania nadgarstkiem może tworzyć się fałd skórny, nie zawiera żadnych elementów sterujących. Dzięki temu zegarek w ogóle nie powodował dyskomfortu podczas wykonywania jakichkolwiek ruchów nadgarstkiem. Jednocześnie nie zdarzyło mi się nacisnąć koronki przez przypadek, jak to miało miejsce w przypadku TicWatch Pro 5 GPS.

Obudowa jest dość solidna, a zegarek razem z paskiem waży 80 g, więc OnePlus Watch 2 jest zdecydowanie bardziej męskim zegarkiem.

Kształt zegarka oceniam pozytywnie
Kształt zegarka oceniam pozytywnie

Wyświetlacz oferuje piękny obraz, ale nie reaguje zbyt dobrze na wodę

Wyświetlacz AMOLED posiada średnicę 1,43", rozdzielczość 466 x 466 px i jest chroniony szafirowym szkiełkiem. Są to specyfikacje, które są dość powszechne wśród smartwatchów. Obraz na wyświetlaczu jest ostry, kolory bogate, a animacje płynne. Maksymalna jasność osiąga przyzwoitą wartość 1000 nitów, co jest taką samą wartością jak w TicWatch Pro 5 GPS i o połowę mniejszą niż w Samsung Galaxy Watch 6.

Bezpośrednie światło słoneczne nie zakłóca czytelności
Bezpośrednie światło słoneczne nie zakłóca czytelności

Szkiełko jest lekko wypukłe i zaokrąglone po bokach (jest to tzw. szkło 2,5D). W przypadku uderzenia z boku nie powinno to spowodować pęknięcia szkła lub jego uszkodzenia.

Możliwości wyświetlania obrazu, szybkość reakcji i ogólne wrażenia z użytkowania były pozytywne. Jedyną rzeczą, która skomplikowała moje testy, była spływająca/kapiąca woda na wyświetlaczu. Jeśli funkcja Wake Up jest aktywna i kropla wody uderzy w wyświetlacz, zegarek zarejestruje to jako dotyk. Kiedy brałem prysznic z założonym zegarkiem ustawione przeze mnie codzienne cele uległy zmianie bez mojej wiedzy.

Podczas pływania i innych aktywności w wodzie zegarek automatycznie dezaktywuje sterowanie dotykowe, co zapobiega niechcianemu przerwaniu monitorowania aktywności. Możesz również ręcznie dezaktywować sterowanie dotykowe w podręcznym menu. Jeśli bierzesz prysznic z założonym zegarkiem, to gorąco polecam tę opcję.

Hybrydowy system operacyjny i dwa procesory

Po przetestowaniu wielu zegarków z systemem Wear OS (Xiaomi Watch 2 Pro, Suunto 7 Titanium lub TicWatch Pro 5), mogę śmiało powiedzieć, że ich wspólną słabością jest przede wszystkim krótki czas pracy na baterii. Ale niektórzy producenci są na tyle innowacyjni, że byli w stanie wyeliminować również tę wadę. Należy do nich Mobvoi z modelem TicWatch - zegarek posiada atrakcyjny wyświetlacz AMOLED oraz energooszczędny wyświetlacz FSTN obsługujący funkcję Always-On.

Do grona pomysłowych producentów zalicza się jednak również OnePlus, który wyposażył Watch 2 w dwa oddzielne procesory z dwoma systemami operacyjnymi. Jakie korzyści przynosi zegarkowi takie rozwiązanie?

Wear OS ma typowy wygląd i sposób działania
Wygląd interfejsu w Wear OS niczym się nie wyróżnia

Wear OS zapewnia zegarkowi głównie inteligentne funkcje (mapy, nawigacja, płatności, muzyka). Wear OS jest zasilany przez procesor Snapdragon W5, który jest szeroko rozpowszechniony wśród zegarków.

Drugi system operacyjny o nazwie RTOS (real time operating system) działa na procesorze o nazwie BES 2700. System ten jest z kolei odpowiedzialny za funkcje działające w tle, takie jak monitorowanie tętna, otrzymywanie powiadomień itp.

Byłem bardzo zaskoczony tym rozwiązaniem i ciekawiło mnie, jak przełoży się ono na czas pracy na baterii. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu, zegarek oferuje bardzo przyzwoity czas pracy na baterii, co opisałem w kolejnym rozdziale.

Gdzie kupićOnePlus Watch 2
OnePlus Watch 2
Ogólna ocena
4.2/5

Hybrydowy system zegarka nie jest idealny i w niektórych sytuacjach napotkałem pewne słabości. Po wygaśnięciu minutnika wybrałem opcję ponowienia pomiaru, jednak zamiast nowego odczytu zegarek wyświetlał czarny ekran. To samo działo się po otwarciu niektórych powiadomień.

Wydajność baterii – jedna z najlepszych wśród urządzeń z Wear OS

Na stronie internetowej OnePlus Watch 2 producent podaje kilka wskaźników wydajności baterii, w zależności od różnych warunków. Warunki zostały szczegółowo opisane, więc stosunkowo łatwo jest zweryfikować te wartości. Wartości czasu pracy baterii wymienione przez producenta to:

  • tryb smart mode: 100 godz.,
  • duże obciążenie: 48 godz.,
  • tryb energooszczędny: 12 dni.

Czas pracy baterii w trybie Smart Mode

Tryb Smart nie ogranicza funkcji zegarka i jest przeznaczony do normalnego użytkowania. Podczas tego testu nie miałem włączonego wyświetlacza Always-On, zegarek monitorował mój sen, codziennie monitorowałem 30-minutowy bieg i regularnie przeglądałem powiadomienia na zegarku - krótko mówiąc, starałem się odtworzyć warunki wymienione na stronie producenta. W tych warunkach zegarek na jednym ładowaniu wytrzymał około 108 godzin, czyli 4,5 dnia.

Czas pracy baterii przy dużym obciążeniu

Duże obciążenie wiąże się na przykład z korzystaniem z nawigacji, częstszym otrzymywaniem powiadomień i ustawianiem tarczy zegarka innej niż domyślnie udostępnione przez producenta. W tej konfiguracji udało mi się osiągnąć czas pracy baterii na poziomie 50 godzin. Podczas testu korzystałem z nawigacji przez około 15 minut dziennie, jednocześnie wykonując 30-minutowy bieg z włączonym GPS.

Chociaż dzienna wytrzymałość baterii przy intensywnym użytkowaniu jest imponująca, prawdopodobnie nie będziesz w stanie zarejestrować np. całodniowej wędrówki po górach z zegarkiem.

Wydajność baterii w trybie oszczędzania energii

Doceniam oddzielny tryb oszczędzania energii w zegarku, ponieważ niektóre modele (takie jak Xiaomi Watch 2 Pro) w ogóle nie posiadają tej opcji. Za jednym dotknięciem można wyłączyć niektóre funkcje pochłaniające duże ilości energii. Są to głównie te funkcje, które zapewnia procesor Snapdragon W5 oraz system Wear OS (np. płatności NFC, słuchanie muzyki).

W tym trybie nadal można używać zegarka do rejestrowania aktywności sportowych, monitorowania stanu zdrowia (w tym snu) i otrzymywania powiadomień. Oznacza to, że w trybie oszczędzania energii zegarek nie jest wyłącznie wyświetlaczem aktualnej godziny. W tym trybie udało mi się osiągnąć czas pracy na baterii wynoszący 10 dni.

W rezultacie bardzo pozytywnie oceniam wydajność baterii OnePlus Watch 2 o pojemności 500 mAh. Zwłaszcza gdy porównam czas pracy baterii w normalnym użytkowaniu z innymi smartwatchami, nie tylko z systemem Wear OS:

Ładowanie od 0 do 100% trwa godzinę

Ładowanie zegarka odbywa się za pomocą magnetycznego adaptera składającego się z dwóch części - kabla USB-A/USB-C i podkładki ładującej. Adaptery zasilania większości zegarków składają się z jednego elementu. Rozwiązanie zastosowane w OnePlus Watch 2 jest więc nieco bardziej praktyczne. Kabel dołączony do zestawu nie musi Cię ograniczać, ponieważ do ładowania możesz użyć dowolnego, nawet kilkumetrowego niestandardowego kabla USB.

W porównaniu z konkurencyjnymi zegarkami sama prędkość ładowania jest dość przeciętna. W modelach konkurencji czas ładowania wynosi od 50 do 70 minut. OnePlus Watch 2 ładuje się od 0 do 100% w 61 minut, co odpowiada wartości podanej przez producenta (60 minut). Zegarek obsługuje również szybkie ładowanie i w ciągu 10 minut poziom naładowania wzrasta o 20%. Jeśli zegarkowi zabraknie energii w nocy, można go łatwo naładować podczas porannej rutyny, aby działał przez cały dzień.

Ładowanie trwa mniej niż godzinę
Ładowanie trwa mniej więcej godzinę

Aplikacja OHealth jest przejrzysta i wygodna

W celu długoterminowego przechowywania pomiarów zegarek wykorzystuje aplikację OHealth, dostępną w sklepie Google Play. Aplikacja zapewnia kolorowe wykresy zmian różnych danych zdrowotnych i statystyk aktywności sportowej. Aplikacja jest spójna, przejrzysta i łatwa w nawigacji. Oprócz przeglądania danych pozwala na zmianę ustawień zegarka lub rozpoczęcie monitorowania niektórych aktywności sportowych.

Zaawansowane funkcje, takie jak konfigurowanie niestandardowych treningów, tras lub długoterminowych planów treningowych ze spersonalizowanym celem, nie są oferowane przez aplikację.

Funkcje związane ze stylem życia

Jeśli chodzi o styl życia, zegarek oferuje funkcje, które zwykle można spotkać w prawie wszystkich modelach Wear OS. Tak więc OnePlus Watch 2 wyświetla powiadomienia, obsługuje nawigację za pośrednictwem Google Maps, pozwala na dublowanie połączeń telefonicznych (jest wyposażony w głośnik i mikrofon), wybieranie dowolnego numeru, słuchanie i pobieranie muzyki lub podcastów (za pomocą Spotify, YouTube Music i innych) lub pobieranie pełnej gamy aplikacji z Google Play.

Ponieważ zegarek jest wyposażony w moduł NFC, można nim płacić bezdotykowo. Dodawanie karty za pomocą aplikacji jest proste i wymaga skonfigurowania zabezpieczeń ekranu. Wybrany kod PIN należy wprowadzić za każdym razem, gdy zegarek zostanie zdjęty z nadgarstka.

Zegarek obsługuje płatności NFC
Zegarek obsługuje płatności NFC

Oczywiście system zegarka oferuje również podstawowe funkcje i narzędzia takie jak:

  • zegar światowy, stoper, minutnik, budzik,
  • Kalendarz Google,
  • latarka (maksymalna jasność z białym/czerwonym/niebieskim tłem),
  • kompas,
  • pogoda.

Odpowiadanie na wiadomości również w aplikacjach WhatsApp i Facebook Messenger

Zegarka można również używać do odpowiadania na wiadomości tekstowe lub wiadomości w mediach społecznościowych. W tym celu można użyć niewielkiej klawiatury na wyświetlaczu zegarka, wprowadzania głosowego (zamiany mowy na tekst), domyślnych odpowiedzi tekstowych lub emoji.

Chociaż podczas testów dyktowanie wiadomości działało tylko w języku angielskim, zegarek był w stanie rozpoznać mój głos pomimo tego, że przebywałem w hałaśliwym otoczeniu. Jednak w przypadku, gdy musiałem od razu odpowiedzieć na jakąś wiadomość, decydowałem się na wiadomość głosową, którą zegarek może wysłać, jeśli dana aplikacja obsługuje taką możliwość (Messenger, WhatsApp i inne).

Asystent Google

Zegarek jest domyślnie wyposażony w Asystenta Google. Jest on jednak podobny do reszty interfejsu użytkownika i rozumie wyłącznie polecenia w języku angielskim. Wyniki zapytań są jednak skorelowane z lokalizacją użytkownika, co jest pewnym niewielkim plusem. Brak obsługi języka polskiego pozostaje główną wadą wirtualnego asystenta w zegarkach Wear OS.

Analiza zużycia baterii

Przydatnym narzędziem, z którym nie spotkasz się w większości konkurencyjnych zegarków, jest analiza zużycia baterii. Jest to aplikacja, która wyświetla aktualny stan baterii i szacuje, jak długo zegarek może działać bez ładowania. Aplikacja informuje również o procentowym zużyciu baterii przez każdą aplikację. Jeśli system wykryje aplikację lub funkcję, która ma znaczący wpływ na zużycie baterii i nie jest niezbędna do działania zegarka, zasugeruje jej wyłączenie/dezaktywację.

W kontekście starań zegarka o optymalizację zużycia baterii, natknąłem się na drobną wadę. Kiedy zrezygnowałem z nawigacji za pomocą Google Maps, zegarek po chwili poinformował mnie, że aplikacja jest nadal uruchomiona i może znacznie skrócić działanie baterii. Wybrałem opcję zatrzymania aplikacji i powiadomienie to przywróciło mnie do menu nawigacji. Po chwili to samo powiadomienie przyszło ponownie.

Żaden z przycisków nie jest fabrycznie predefiniowany do wyświetlania ostatnio otwartych aplikacji nadal działających w pamięci podręcznej RAM. Aby ręcznie wyłączyć aplikację, musiałem zmienić funkcję jednego z przycisków w ustawieniach i dopiero wtedy wyłączyć nawigację lub Mapy Google.

Gdzie kupićOnePlus Watch 2
OnePlus Watch 2
Ogólna ocena
4.2/5

Funkcje zdrowotne

Funkcje służące do monitorowania i wspomagania zdrowia oceniam pozytywnie. Zegarek oferuje w zasadzie wszystko, o czego mógłby sobie życzyć przeciętny użytkownik. Od monitorowania tętna wraz z powiadomieniami o jego nieprawidłowościach, przez pomiar natlenienia krwi aż po szacowanie obciążenia stresem.

Gdy zostawiłem zegarek na nadgarstku na noc, monitorował on mój sen. Dość dokładnie oszacował czas zasypiania i budzenia się wraz z całkowitym czasem trwania snu. Ponadto wygenerował punktową ocenę mojego snu i podzielił go na różne fazy. W ustawieniach wybrałem ponadto zaawansowane monitorowanie podczas snu, co dało mi również wgląd w statystyki mojego oddechu i saturacji krwi.

Oprócz długiego, nocnego snu zegarek rejestruje również drzemki w ciągu dnia.

Codzienne cele i ich wizualizacja

W duchu utrzymania zdrowego stylu życia, zegarek oferuje codzienne cele związane z liczbą przebytych kroków, spalonych kalorii, aktywnością fizyczną i pomiarem czasu ćwiczeń. Cele w każdej chwili można dostosować w ustawieniach, a postęp w ich realizacji jest przedstawiony za pomocą wizualizacji w postaci kolorowych pierścieni.

Podoba mi się graficzny wygląd dziennych celów
Podoba mi się graficzne przedstawienie dziennych celów

Gdy w ciągu dnia nie byłem zbyt aktywny , zegarek przypominał mi o tym fakcie i zalecał aktywność fizyczną. Wyświetlił również pochwałę za osiągnięcie celu i wykonanie wszystkich celów z poprzedniego dnia. Te powiadomienia można oczywiście wyłączyć w aplikacji OHealth.

Funkcje sportowe

System zegarka oferuje ponad 100 aktywności sportowych. Liczba monitorowanych wskaźników różni się w zależności od aktywności. Do najdokładniej monitorowanych dyscyplin należą: bieganie, pływanie i jazda na rowerze. Mniej popularne sporty są w większości monitorowane jedynie pod kątem stref tętna, spalonych kalorii i upłyniętego czasu.

W przypadku biegania dostępne są również zaawansowane wskaźniki

Podstawą analizy aktywności biegowych jest tętno, którego postęp jest podzielony w statystykach na strefy. Strefy tętna mają na celu lepszą ocenę ukierunkowania treningu. Wśród stref znajdziemy takie określenia jak Fat Burning czy Endurance. Ja prawie zawsze koncentruję swoje treningi na strefie wytrzymałościowej i aerobowej, którą zegarek zawsze potrafi ocenić prawidłowo.

Wśród mierzonych wskaźników można oczywiście znaleźć również aktywne spalone kalorie, zmiany wysokości nad poziomem morza i inne. Wśród zaawansowanych wskaźników znajdują się następujące:

  • czas kontaktu z podłożem,
  • oscylacja pionowa,
  • kadencja,
  • długość kroku,
  • moc biegu,
  • oszacowanie VO2 max.

OnePlus Watch 2 posiada również moduł GPS, dzięki czemu rejestrował moją trasę podczas uprawiania aktywności fizycznej. Jeśli chodzi o dokładność w określaniu lokalizacji użytkownika, to nie mam żadnych zastrzeżeń. Długość moich tras wraz z ich zapisem na mapie porównałem z tymi w modelach Garmin Forerunner 965 i TicWatch Pro 5 GPS.

Uważam zegarki Forerunner za reprezentatywne dla sportowych modeli premium, podczas gdy TicWatch jest jednym z bardziej przystępnych cenowo uniwersalnych zegarków z Wear OS. Długość trasy i mapowanie są porównywalne we wszystkich trzech wspomnianych modelach. Osobiście preferuję jednak mapę lotniczą w Garmin Connect lub Mobvoi Health niż podstawową mapę dostępną w OHealth.

Obsługa niestandardowych treningów i integracja z aplikacją Strava nie jest jeszcze dostępna

Jak wspomniałem w rozdziale poświęconym aplikacji OHealth, jej funkcje są dość ograniczone. Podobnie jak w przypadku innych modeli Wear OS, w aplikacji lub na OnePlus Watch 2 nie ma możliwości utworzenia niestandardowego planu treningowego. Zegarek pozwala jedynie na wybranie celu aktywności (spalone kalorie, czas lub dystans).

Niedostępna jest również opcja połączenia z aplikacją Strava, której wielu sportowców używa do udostępniania swoich wyników. Aby skorzystać z tej usługi, należy pobrać na zegarek aplikację Strava ze sklepu Google Play.

Podczas gdy aktywności rejestrowane za pomocą tej usługi są synchronizowane z aplikacją na telefonie, nie są one synchronizowane z systemem zegarka, więc nie będą nawet wliczane do dziennych celów. Ograniczone są również wskaźniki monitorowania, które są bardzo skromne w porównaniu z domyślnym zapisem w systemie zegarka (czas, tempo, kadencja, dystans, trasa).

Gdzie kupićOnePlus Watch 2
OnePlus Watch 2
Ogólna ocena
4.2/5

Domyślnie dostępna na zegarku jest aplikacja Google Fit, która pozwala rejestrować podstawowe wskaźniki aktywności sportowej (dystans, tętno, kalorie). Google Fit może już wchodzić w interakcje ze Stravą, ale liczba śledzonych wskaźników jest bardzo ograniczona w porównaniu z domyślnym dziennikiem aktywności zegarka.

Funkcje w trybie oszczędzania energii

Kiedy po raz pierwszy aktywowałem tryb oszczędzania energii, pomyślałem, że producent popełnił błąd, ponieważ zegarek nadal oferował podstawowe funkcje pomiarowe. Okazuje się, że tryb oszczędzania baterii dotyczy ograniczenia funkcji zapewnianych przez potężny procesor Snapdragon W5 (płatności NFC, słuchanie muzyki, nawigacja, korzystanie z pobranych aplikacji). Natomiast funkcje energooszczędnego procesora BES 2700 pozostają aktywne. Mam tu na myśli w szczególności:

  • łączenie się z telefonem przez Bluetooth,
  • otrzymywanie powiadomień,
  • monitorowanie snu i innych wskaźników zdrowotnych,
  • rejestrowanie aktywności sportowych.

Dla porównania w galerii poniżej prezentujemy rozwiązanie zegarka Garmin Forerunner 165, który również obecnie testuję. Ten zegarek w trybie oszczędzania energii ogranicza funkcje lifestyle'owe i staje się jedynie sporttesterem wyświetlającym czas. Dlatego byłem bardzo mile zaskoczony rozwiązaniem zastosowanym OnePlus Watch 2.

Podsumowanie – dla kogo przeznaczony jest OnePlus Watch 2?

Polecam OnePlus Watch 2 użytkownikom, którzy szukają niezawodnego zegarka o dobrej wydajności baterii i z systemem Wear OS. Ponieważ zegarek nie paruje się z iPhone'em, jest przeznaczony tylko dla użytkowników Androida. Zegarek oferuje dość szeroki zakres funkcji, które ułatwią codzienne czynności - dublowanie połączeń, wyświetlanie powiadomień, odpowiadanie na wiadomości i wiele innych.

W momencie testowania (marzec 2024 r.) interfejs użytkownika jest dostępny wyłącznie w języku angielskim i kilku innych językach. Dotyczy to również języka stosowanego w konwersji mowy na tekst, a zatem szybkie odpowiedzi w rodzimym języku, które doceniliśmy w przypadku TicWatch Pro 5, nie są dostępne w modelu OnePlus Watch 2.

Osoby zainteresowane zdrowym stylem życia docenią dzienne cele i ich przejrzystą wizualizację. Zegarek oferuje zaawansowane wskaźniki dla biegaczy, takie jak oscylacja pionowa, kadencja lub szacowanie VO2 max. W porównaniu z innymi zegarkami z Wear OS, Watch 2 posiada bardzo przyzwoitą wydajność baterii dzięki dodatkowemu energooszczędnemu procesorowi, który odpowiada za funkcje działające w tle.

Z drugiej strony OnePlus Watch 2 nie nadaje się dla użytkowników aplikacji Strava lub innych usług służących do udostępniania wyników swoich aktywności sportowych - system zegarka nie może się z nimi zsynchronizować. Ponadto smartwatch nie jest odpowiedni dla osób szukających zegarka z łącznością eSIM. Jeśli chodzi o sport, w tym modelu nie ma jeszcze możliwości tworzenia i korzystania z niestandardowych planów treningowych, co niektórzy użytkownicy mogą uznać za spore ograniczenie.

Recenzja: smartwatch OnePlus Watch 2
  • Jakość wykonania
  • Bateria
  • System operacyjny
  • Kompatybilność
  • Stosunek ceny do wydajności
4.2

Smartwatch z systemem Wear OS i doskonałym czasem pracy na baterii

Smartwatch OnePlus Watch 2 już na pierwszy rzut oka przykuł moją uwagę eleganckim wyglądem i wysoką jakością wykonania. Jego wyświetlacz AMOLED oferuje bogate kolory i jest łatwy do odczytania w bezpośrednim świetle słonecznym. Zegarek zawiera dwa oddzielne procesory i dwa systemy operacyjne, oferując bardzo przyzwoitą wytrzymałość w świecie zegarków Wear OS.

Plusy

  • Przyzwoita żywotność baterii
  • Wytrzymałość MIL-STD-810H
  • Konstrukcja klasy premium
  • Wygodny w noszeniu
  • Szybkie ładowanie
  • Wysoka jakość wykonania
  • Szafirowe szkło
  • Zaawansowane wskaźniki działania

Minusy

  • Interfejs użytkownika w języku angielskim
  • Brak eSIM
  • Drobne problemy z wydajnością systemu
  • Gorsze wsparcie dla aplikacji sportowych innych firm
Niniejszy artykuł został przygotowany przez autora na podstawie jego własnych doświadczeń z produktem. Na ocenę mogą mieć wpływ subiektywne wrażenia autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Lubię przekładać swoje doświadczenie i złożone pomysły na język zrozumiały dla konsumentów. W wolnym czasie lubię biegać, jeździć na rowerze i wędrować po okolicy. Dlatego w moim portfolio znajdują się recenzje inteligentnych zegarków, kamer samochodowych i wielu innych urządzeń ułatwiających codzienne życie.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
4.5/5 - (liczba ocen: 2)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane recenzje

Recenzja: smartwatch OnePlus Watch 2
OnePlus Watch 2
Ocena: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram